Betegszabadság. S.O.S!!!


bigdady # 2020.03.22. 08:47

Hát ezt én is szeretném tudni...

agi40 # 2020.04.02. 12:52

Tisztelt Szakértők!

Valaki 2020.március 30-án felmondott a munkahelyén.Időközben megbetegedett és április 2-től keresőképetelen lett.
A felmondási ideje 30 nap.

Kérdésem :

  • a felmondási idő ledolgozásának kezdő időpontja 2020.március 30? Esetleg a felgyógyulását követő naptól számitják a felmondási időt ?
  • április 2-től jár neki a betegszabadság?

Még,ha rossz is az optikája a helyzetnek,ez egy valós történet, nem arra irányult a felmondás,hogy ne kelljen ledolgozni a felmondási időt, kérem szíveskedjenek válaszolni!
Előre is köszönöm.
Tisztelettel !

arthur9 # 2020.04.27. 15:59

Kedves Fórumozók!

Jelenleg fizetés nélküli szabadságon vagyok (június végéig a munkáltatóval való megállapodás alapján) és kaptam egy jó ajánlatot. Magyarán felmondanék, hogy munkaviszonyt kezdjek más cégnél. A kérdésem a felmondási időre vonatkozik. Normál esetben ha jól tudom, egy hónap a felmondás, vagyis ha holnap felhívom a főnökömet és írásbeli felmondást küldök neki, akkor május 28-tól szűnik meg a munkaviszonyom a régi cégnél, másnap kezdhetem az újnál az új munkaviszonyt. Két hét alól szoktak felmentést adni, az első két hétben kéne bejárni... de ugye fizetés nélkülin vagyok. Ilyenkor mi történik? Mikor jelenthetnek be az új munkahelyen? A hab a tortán, amit csak féve súgok, hogy igazából dolgozunk... ilyenkor is kérheti a régi munkáltató a két hét munkavégzést és a maradék két hét alól felmenthet de csak az egy hónap után jelenthet be az új munkáltató? Vagy fizetés nélküli szabadságról felmondással helyből megszűnik a munkaviszonyom és csak a jóérzésemen múlik, hogy nem hagyok elvarratlan szálakat magam után? Köszönöm a válaszokat!

arthur9 # 2020.04.27. 16:01

Bocsánat, a fizetés nélküli szabadság topicban akartam a hozzászólást írni, rejtély, miért ide tette a rendszer :D

Kovács_Béla_Sándor # 2020.04.28. 06:25

Ha te mondasz fel, akkor egyáltalán nem kell felmenteni a munkavégzés alól. Viszont a fizetés nélküli szabadság alatt nincs munkavégzési kötelezettséged.

Mi is a kérdés? (És mi köze a betegszabadsághoz?)

Regi123 # 2020.08.25. 06:43

Tisztelt Hölgyem/ Uram!
Érdeklődni szeretnék hogy 2020. 07.17tol közmunka programba dolgoztam 2020. 07.30 tól betegszabagsagon voltam 2020.08.03 ig amit le is adtam a munkáltató számára. 2020.08.05en megszünt a munka viszonyom pályázat miatt, a fizetésemet megkaptam, de a betegszabadság összegét, nem hívtam a hivatalt ez ügyben de csak annyit mondott, vagy a héten vagy a jővoheten, ma 2020.08.25 ke van és még nem kaptam meg. Kérdésem az lenne ilyen esetben mennyi ideje van ki utalni a munkáltatónak, az összeget. Válaszát előre is köszönöm

monoszkop # 2020.08.25. 08:59

Regi123 2020.08.25. 08:43

2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről

80. § (1) A munkavállaló munkaviszonya megszüntetésekor (megszűnésekor) munkakörét az előírt rendben köteles átadni és a munkáltatóval elszámolni. A munkakörátadás és az elszámolás feltételeit a munkáltató köteles biztosítani.

(2)50 A munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat.