Elfogatóparancs


Moszat666 # 2018.10.02. 05:51

Sziasztok.

Ha valaki ellen, buntetés be nem fizetése miatt elfogatóparan sot adtak ki, (szerepel a police.hu oldalon) viszont nem magyarországog él, ugy Németországban is érvényes az elfogatás? Magyar hatoságnál szerepel a külföldi lakcim. Vagy mennyi idő van a tartozás befizetésére?

pappcs # 2018.10.02. 16:22

Az európai elfogatóparancs kiadásának feltétele hogy legalább 4 hónapnyi legyen a jogerős ítélet.

Moszat666 # 2018.10.02. 23:53

Vagyis onantol 4 honap, hogy meghozták a határozatot, kiszerint be kell vonulni bortonbe es leulni a tartozást, vagy onnantol amikkrtol be kellett volna vonulni

pappcs # 2018.10.03. 10:48

Ennél érhetőbben nem lehet leírni.
Na próbáljuk meg máshogy. Akkor van európai elfogatóparancs, ha legalább 4 hónapot kellene a sitten ülnöd ha bebuknál. Ha ennèl kevesebb nem adhatja ki az európai elfogatóparancsot.

Moszat666 # 2018.10.03. 19:05

Igy már értem. Pénzbüntetésről van szo, es mivel eleg kis összegel iteltek meg, igy kb 1 év.
Termeszetesen be szeretnem fizetni de csak pár hét mulva megy. Augusztus végén lett kiadva az elfogatoparancs, csak nem tudom hogy országos vagy europai. Elkepzelhető hogy napokon belul megkeresnek? Vagy honap vegeig amig ki tudom fizetni van idom?

pappcs # 2018.10.04. 07:09

Még nem hiszem hogy kiadták volna az eu-t. Ne otthon tartózkodj, ne keresd az ismert rokonaid barátaid, lapulj, akkor megúszod. Én olyat is láttam, hogy április végén adták ki az európai elfogatót de csak szeptemberben tették közzé a police.hu-n. Ravaszkodnak, hátha elmegy nyararlni az illető....

Moszat666 # 2018.10.04. 14:20

Köszönöm az infód. Kicsit megnyugodtam. Ha kihuzom honap vegeig jovok egy sörrel :)

katebeckinsale333 # 2022.06.26. 02:52

Elfogatóparancs hatékonysága?

Azt szeretném megkérdezni,hogy ha egy személy ellen "csak" magyar belföldi elfogatóparancs van és közlekedik az EU és Nagy-Britannia között,hogy lehet,hogy a Sirene jelzés alapján nincs letartóztatva?

A történetem az lenne,hogy én nagyobb tárgyi súlyú csalás (25 millió Ft) áldozata lettem és mivel ismertem az illetőt,ezért feljelentettem. Elfogatóparancsot adtak ki rá Magyarországon. Ezalatt ő nem jön már Magyarországra és rokonaitól tudom,hogy a britek és Németország között rendszeresen ki és be lép a Schengen térségbe. És szabadon mozog?! Hogy lehet ez,ha amikor valakire elfogatóparancs van kiadva,miért nem látják a külföldi hatóságok a jelzést a neve mellett??

A rendőrség szerint belföldi elfogatóparancs nem érvényes oda.

Ez igaz?? Akkor megússza amiket elkövetett??

katebeckinsale333 # 2022.06.26. 02:53

Elfogató hatékonysága?
Azt szeretném megkérdezni,hogy ha egy személy ellen "csak" magyar belföldi elfogatóparancs van és közlekedik az EU és Nagy-Britannia között,hogy lehet,hogy a Sirene jelzés alapján nincs letartóztatva?

A történetem az lenne,hogy én nagyobb tárgyi súlyú csalás (25 millió Ft) áldozata lettem és mivel ismertem az illetőt,ezért feljelentettem. Elfogatóparancsot adtak ki rá Magyarországon. Ezalatt ő nem jön már Magyarországra és rokonaitól tudom,hogy a britek és Németország között rendszeresen ki és be lép a Schengen térségbe. És szabadon mozog?! Hogy lehet ez,ha amikor valakire elfogatóparancs van kiadva,miért nem látják a külföldi hatóságok a jelzést a neve mellett??

A rendőrség szerint belföldi elfogatóparancs nem érvényes oda.

Ez igaz?? Akkor megússza amiket elkövetett??

Kovács_Béla_Sándor # 2022.06.26. 07:02

Olyat még nem hallottál, hogy lefolytatják az eljárást a terhelt távollétében? (Megjegyzem, te azzal nem vagy beljebb, ha a távol lévő terheltet elítélik.)

katebeckinsale333 # 2022.06.26. 13:39

Szia,
De hallottam,csak az illető akkor a magyar elfogatóparanccsal más EU országban megússza?

Majordomus # 2022.06.26. 20:44

Igen.
Addig mig ki nem adják az Eu körözést.

Feltételeit lásd lentebb.

katebeckinsale333 # 2022.06.26. 23:36

Ha útlevelét külfödi hatóság ellenőrzi,semmit nem lát a neve mellett??

Szomorú örökös # 2022.06.27. 05:08

katebeckinsale

Ha útlevelét külfödi hatóság ellenőrzi,semmit nem lát a neve mellett??

Ennek a mondatnak melyik részét nem érted?

Addig mig ki nem adják az Eu körözést.

Magyarul amíg ez be nem következik vagy nem tér haza Magyarországra, addig neked bukta van.
Mint ha itt olvastam volna olyanról, hogy európai fizetési meghagyás - igaz nem tudom, hogy mennyire hatékony és drága. Ha erre jogosult vagy, hogy kibocsátasd ellene, akkor amennyiben van bármilyen fellelhető vagyona, akkor esetleg legalább a pénzed egy részéhez újra hozzájuthatsz. De gyanítom, hogy költséges játék és ha nincs semmilyen valós és fellelhető vagyona, akkor tök felesleges pénzkidobás. De szerintem azzal se lennél sokkal előrébb, ha hazatérne és lecsuknák a csalásért.

Idokep # 2024.03.21. 21:05

Azt szeretném megkérdezni ha egy személy ellen elfogatóparancs van érvényben Magyarországon és kettős állampolgár (német-magyar) és Dél-Amerikából visszatér négy év után Németországba,ott le fogják tartóztatni?
Btk 270/a közveszéllyel fenyegetés alapesete.
Ha letelik az 5 év és nem ítélik el,elévül??

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.22. 06:09

Az attól függ. Ha nemzetközi körözés, akkor igen.

Idokep # 2024.03.22. 21:06

Köszi a választ,nem nemzetközi és nem európai elfogatóparancs,hanem belföldi elfogatóparancs (BE 119/1 bekezdés). Így is letartóztatják a Schengeni határ átlépésekor?

efi99 # 2024.03.23. 19:05

De miért évül el? A büntetés nyilván nem volt meg.

Idokep # 2024.03.24. 00:48

Azt kérdeztem tisztelt Ügyvéd urak,hölgyek hogy aki sima belföldi elfogatóparanccsal harmadik országból átlépi a Schengen határt és ellenőrzik az útlevelét,mondjuk Németországban letartóztatják?? Vagy csakis Magyarországon?

drbjozsef # 2024.03.24. 15:05

Idokep,

Úgy tűnik, a dedukció nem a legerősebb oldalad.
A válasz ott van KBS hozzászólásában, igaz, egy kis agytorna szükséges hozzá.
Ha nemzetközi, vagy európai az elfogatóparancs lenne, akkor letartóztatnák, de ha nem az, akkor Németországban, egy magyar belföldi elfogatóparancsot nem fognak foganatosítani.

Idokep # 2024.03.25. 05:16

Köszönöm.
Ha valakin van felfüggesztett szabadságvesztés ( 2 év 5-re felfüggesztve),ami most fog lejárni szeptemberben,ha addig egy új ügyből nem kap végrehajtandó szabadságvesztést,de 2020 óta elfogatóparancs van ellene (az újból nem ítélték el) ,akkor a felfüggesztettet 5 év után már nem lehet végrehajtani?

drbjozsef # 2024.03.25. 07:18

Idokep,

Ha az elfogatóparancs azért van, mert a felfüggesztés időtartama alatt követtél el valamit, akkor a Btk. szövege alapján nem számít, hogy (még) ezért nem ítéltek el, akkor is végre kell hajtani a felfügesztett szabadságvesztést is, feltéve, hogy az új ügyben is szabadságvesztés a kiszabott büntetés.

Btk.87. § A felfüggesztett szabadságvesztést végre kell hajtani, ha
...

  1. az elkövetőt a próbaidő alatt elkövetett bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítélik
Idokep # 2024.03.25. 20:30

Köszi
De ha tegyük fel valakinek a felfüggesztett szabadságvesztés most jár le szeptember 16-án az idén és amiből (új ügy,de távollétben van) elfogatóparancs van 2020 óta és most ítélik el mondjuk októberben,akkor már a felfüggesztett elévült,csak az új van,igaz?

Szomorú örökös # 2024.03.26. 04:15

Idokep

valakinek a felfüggesztett szabadságvesztés most jár le szeptember 16-án az idén és amiből (új ügy,de távollétben van) elfogatóparancs van 2020 óta és most ítélik el mondjuk októberben,akkor már a felfüggesztett elévült,csak az új van,igaz?

Felfoghatatlan, hogy még mindig nem érted! Ha egyszer elfogatóparancsot adtak ki ellened, akkor nyilván az elévülés nagy valószínűséggel onnan számít és nem az ítélet meghozatalától. Sőt az új ügy ítélethozatalánál sem fog rád jó fényt vetni, hogy felfüggesztett börtönbüntetés lett korábban kiszabva rád. Nem húztad meg magad, újból törvénysértést követtél el, amiért ismét el fognak ítélni, tök mindegy, hogy mikor született a felfüggesztett, menni fogsz a kóterba.

Szomorú örökös # 2024.03.26. 05:19

Idokep

És egyébként is drbjozsef válaszában ott volt a számodra vonatkozó passzus:

Btk.87. § A felfüggesztett szabadságvesztést végre kell hajtani, ha
...
az elkövetőt a próbaidő alatt elkövetett bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítélik

Mivel bűncselekményt követtél el a felfüggesztés alatt, ezért új ítélet született - immáron végrehajtandó börtönbüntetés - és azzal kapcsolatban kapták a hatóságok az elfogatóparancsot. Onnan kezdve már az számít ítéletnek, nem a felfüggesztett.
Ezt még én laikusként is képes voltam értelmezni! :-)