végrehajtás kérdések


Majordomus # 2024.03.02. 22:06

Sok sikert.....

jufma # 2024.03.01. 23:44

"osztap" köszönöm szépen, így már egyértelmű, még nekem is... Örök hála! Kellemes hétvégét!

Majordomus # 2024.03.01. 21:53

Mondjuk a rokonnak éppen torokgyulladása van és ezért kisérted el.

osztap
Köszönöm a tippet,beépítem a taktikai repertoáromba.

osztap # 2024.03.01. 17:38

jufma,

Röviden: Te nem lehetsz meghatalmazott. De miért nem ad az adós meghatalmazást annak, aki lehet, és Te meg elkíséred? A meghatalmazott bemutatkozik, meg bólogat és aláír, ha egyetért. Te meg beszélsz.

Hosszabban: A Vht. nem írja, hogy ki lehet a meghatalmazott, de a 9. § szerint a mögöttes jogszabály a bírósági nemperes eljárásokról szóló törvény és a Pp. Az előbbi nem foglalkozik a meghatalmazottal. Marad a Pp. A lényeg:
65. § A perben meghatalmazottként eljárhat:
(a) az ügyvéd és az ügyvédi iroda, ...
(c) a fél hozzátartozója, ...

Ki a hozzátartozó?
Ptk. 8.§ (1)

  1. közeli hozzátartozó: a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és a nevelt gyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő és a testvér;
  2. hozzátartozó: a közeli hozzátartozó, az élettárs, az egyeneságbeli rokon házastársa, a házastárs egyeneságbeli rokona és testvére, és a testvér házastársa

Tehát nemcsak egyenesági rokonok, de a nagynéni pont nincs a listán.

jufma # 2024.03.01. 15:16

Üdvözlök Mindenkit, ha valaki tud törvényi hivatkozást küldeni nekem, hálásan köszönöm.
A problémám a következő: Van egy végrehajtási határozat, az adóstól kaptam egy meghatalmazást irat betekintésre, mire a végrehajtó iroda közölte, hogy "meghatalmazott csak egyenesági rokon vagy ügyvéd lehet"! Ügyvédre nincs pénze az adósnak, egyenesági rokona pedig alkalmatlan ilyen feladat ellátására. Én a nagynénje vagyok, de ugye ez nem számít egyeneságinak.... A meghatalmazás 2 tanúval, ügyszámmal, szóval minden el volt látva, és nem is formai hibára hivatkoztak. Persze a vonatkozó rendelet számot sem kaptam meg tőlük. Az érdekelne, hogy valóban így van-e?
Az esetleges válaszokat előre is köszönöm!

papinianus88 # 2024.02.19. 09:09

A végrehajtó a gépjármű nyilvántartás adataiból dolgozik. Amennyiben az új tulajdonos elmulasztotta átíratni a gépjárművet, lobogtathatja, ha azt a végrehajtó lefoglalta, becsértékét megállapította. Természetesen a végrehajtást kérő rendelkezési joga alapján lehet oly kegyes, hogy engedélyezi a foglalás hatálya alóli feloldást, de ez ritka. Esetleg egy árverésen kívül, árverési vétel hatályával történő értékesítés, amely alapján a vevő ismételten megveszi a gépjárművet általuk kívánt becsértéken, hogyha a végrehajtást kérő(k) hozzájárul(nak)

Majordomus # 2024.02.18. 21:06

A chatgpt biztosan tudja.

Egyébként hogy kinek adta el és ki az új tulajdonosa az autónak ahhoz a kérdezőnek semmi köze nincs. Csak a végrehajtónak .

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.18. 17:58

az elidegenítési és terhelési tilalmat.
Azt is? Ezek szerint eltér a szabályozás az ingatlantól. (Nem látom az indokát.)

gerbera317 # 2024.02.18. 15:52

KBS
Átírható - de a végrehajtási joggal terhelten
Béla, ez ingóság. A foglalás hatálya az intézkedés meghozatalakor, közlés nélkül is, azonnal beáll. És ugyanebben a foglalási jegyzőkönyvben állapítja meg a becsértéket is a végrehajtó.
Azonban a gépjárműhöz kapcsolódik egy közigazgatási eljárás, melynek során - a végrehajtó foglalási jegyzőkönyve alapján - a gépjármű-nyilvántartásba bejegyzik az elidegenítési és terhelési tilalmat. Ha a jóhiszemű szerző ezt követően, az adásvételi szerződést lobogtatva a nevére akarja íratni az autót, rövid úton elhajtják, mire az első útja az eladóhoz vezet, ahol óriási botrányt rendez. A rosszhiszemű szerzővel más a helyzet.
Most egyébként az van, hogy a chatgpt által kikupálódott kérdező úgy vitatkozik arról, hogy mi releváns és mi nem, hogy eleve már a kérdése sem igaz. Nnna.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.18. 12:23

Ha le van foglalva, akkor pedig nem írható át az új tulajdonos nevére.
Átírható - de a végrehajtási joggal terhelten. Az új tulajdonosnak is tűrnie kell, hogy a végrehajtást kérőt az autóból elégítsék ki.

De a ChatGP bizonyára ezt is megmondta már neki. :D

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.18. 12:21

LOL

gerbera317 # 2024.02.18. 11:18

a becsértéket megállapította a végrehajtó
Ezt eddig elhallgattad, Baxi! Ha a végrehajtó megállapította az autó becsértékét, akkor az le van foglalva. Ha le van foglalva, akkor pedig nem írható át az új tulajdonos nevére.
Nincs vele semmi teendő: a végrehajtó kitűzi az árverést, az új tulajdonos pedig ezt tűrni köteles. Annyit talán érdemes tenni, hogy írásban sürgeted az autó beszállítását és az árverés kitűzését.
Ki az a chatgpt, és mi szerinte a megoldás?

Tundi80 # 2024.02.18. 10:20

Közben a chatgpt már el is árulta a teendőket!

Legjobbakat!

Tundi80 # 2024.02.18. 10:12

gerbera317 az autó kora irreleváns, mert a becsértéket megállapította a végrehajtó.

Milyen lehetőség van arra, hogy megtudja a vhkérő, a vh eljárás alatti tulajváltás pontos dátumát és az új tulaj kilétét. Gondolom valmelyik hivatalos szervnek csak van jogköre arra, hogy ezt viszonylag gyorsan megtudja ugye?

Már a vh megindulása előtt minden mást leiratott adós a nevéről, csak az autó maradt, de a vh alatt azt is leiratta...

Köszönöm, ha eláruljátok, hogy a rendőrség, bíróság ki az illetékes ebben? Vagy magánszemélyként milyen online ügyintézés keretében lekérdezhető ez hivatalos úton természetesen?

bopiska # 2024.02.18. 09:18

Üdv. szeretnék érdeklődni, ingatlan árverésnél, ha Kft. tehát egy cég az 1/1-es tulajdonos, akkor az a birtokbaadást/kilakoltatást hogyan érinti? Van rá moratórium? Könnyebb az ingatlan birtokbavétele ilyen esetben vagy éppenséggel sokkal bonyolultabb?

Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.18. 07:50

Ne kiabálj!

gerbera317 # 2024.02.18. 06:48

Hány éves autóról van szó?

Tundi80 # 2024.02.17. 22:31

Nem az autóban lakik. A vh jelenleg szünetel, mert nincs semmilyen jövedelme, bankszámlája, ingó és ingatlan vagyona. Az utsó vagyona az autó volt, ami a vh alatt került eladásra vagy ajándékozásra a rokonnak, de továbbra is adós használja...színlelt szerződés a fedezetelvonás ügyében, hogy ne lehessen a követelést adósön végrehajtani.

A kérdés arra irányult, hogy HIVATALOS ÚTON HOL LEHET UTÁNA JÁRNI, HOGY MIKOR ÉS KINEK A NEVÉRE LETT A KOCSI ÁTÍRVA (ELAJÁNDÉKOZVA)? ÉS MIT LEHET TENNI, HOGY A KÖZEL 1 MILLIÓS TARTOZÁS MEGFIZETÉSE MEGTÖRTÉNJEN? AZ "ADÓS TULAJDONÁRÓL ELTŰNT AUTÓ VOLT AZ EGYETLEN -NYILVÁN HIVATALOS- VAGYONA (ERRŐL HIVATALOS IRAT IS VAN) AMIBŐL RENDEZNI TUDTA VOLNA A TARTOZÁSÁT.

Mit lehet ilyen esetben tenni? Gondolom van törvényes út erre?

Majordomus # 2024.02.17. 22:02

Gondolom nem az autóra kértél végrehajtást.
Ha a követelésed kirlégithető adós vagyonából azt a végrehajtó lefoglalja.

A végrehajtónak nem kötelessége tudni arról,hogy ki mikor adja el az autóját.

Ha az adósod esetleg nincstelen és az autóban lakik,egyéb vagyona,lefoglalható jövedelme nincs,akkor esetleg felmerülhet a fedezetelvonás esete.

Tundi80 # 2024.02.17. 21:32

Tisztelt Ügyvédúr!

Van egy végrehajtási ügy. Adósnak volt egy autója a végrehajtás indulásakor. Ami a végrehajtás alatt lekerült adós nevéról, már nem az ő tulajdona. A végrehajtó erről nem tájékoztatta a vh kérőt. Mulasztott -e végrehajtó, hogy nem tájékoztatta? Ha igen mit tud a vh kérő tenni? Adós ellen feljelentés is van folyamatban. A vh kérőnek tudomása van arról, hogy az autót továbbra is adós használja, és egy rokonnak lett eladva vagy ajándékozva az autó. Mit tehet a vh kérő, hogy adós megfizesse neki a tartozást? Honnan tudhatja meg a vh kérő hivatalos úton a leggyorsabban, hogy pontosan mikor és kinek a tulajdonába került az autó? Milyen lehetősége van a fedezetelvonást bizonyítani?

Köszönettel: Tünde

Majordomus # 2024.01.17. 22:09

Egy hónapon belűl kiderűl..

gerbera317 # 2024.01.17. 19:16

Ez csak formai probléma. A lényeg, tartalom, az rendben van?

Ferko3 # 2024.01.17. 13:14

Köszönöm válaszát!

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.17. 11:23

Igen.

Ferko3 # 2024.01.17. 08:53

Tisztelt Ügyvédúr!

Végrehajtási eljárásban adósként szerepelek, és végrehajtási kifogást nyújtottam be elektronikus úton, e-papíron.
A kifogáshoz csatoltam mellékelteket, viszont utólag jutott eszembe, hogy nem nyomtam rá a mellékleteknél az AVDH hitelesítés gombra.
Az lenne a kérdésem, hogy elküldhetem még egyszer ugyanazt a beadványt, mellékleteket teljes hitelesítéssel?

Köszönöm