gyors választ szeretnék


Ancsika1 # 2010.09.06. 12:11

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék megpályázni egy közig állást, de a pályázathoz csatolandó iratok között be kell nyújtani egy olyat is, mint pályázati kérelem. Ez tulajdonképpen mit takar?
Előre is köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.06. 13:27

Gondolom az lesz a kísérőlevél a többi okirathoz. Olyasmi, amit máshol motivációs levélnek hívnak.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.06. 16:18

Elgurult a gyógyszered? Ha szépen megkéred, biztos ad a nővérke másikat.

Kate87 # 2010.09.07. 10:11

sziasztok!
lentebb már írtam, élettársam ma reggel vonult be, de nekem maradt még kérdésem, légyszi segítsetek, nagyon kétségbe vagyok esve, igazából semmi konkrétat nem tudok. mennyi idő után lehet írni/telefonálni, írhatok én, vagy neki kell először? honnan fogok róla tudni ha átszállítják? van rá mód, h megtudjam, biztos beírt-e minket kapcsolattartónak? (eleinte nem szerette volna h bárki lássa őt bent) és pénzt küldeni mikortól és mennyit lehet?
köszönöm előre is a segítséget, tényleg nagyon össze vagyok zuhanva legalább így kétségem nem lesz...

ObudaFan # 2010.09.07. 12:26

Neki kell kezdeményeznie a kapcsolattartást.

Kate87 # 2010.09.07. 12:52

köszönöm, és kb mennyi idő lehet, mire hallunk róla?

kovacsz # 2010.09.07. 13:54

1-2 hét.

bringa01 # 2010.09.10. 18:06

Sziasztok lenne nekem nagyon nagy problémám 1 hónapja huzódik. auguszt 9.én történt egy nagyon rossz csere.
én adtam 60ezer ft értékben hangtechnikai termékeket és kaptam egy nagyon jó hamisitvány " arany gyürüt"
elhitették velem hogy 18 karátos arany stb stb kivolt kibaszottul fényeztetve ténleg ugy nézett ki mint az arany vasárnap este 8 óra volt tehát megnézettetni nem tudtam próbajel benne volt aztán 1hét mulva kiderült hogy réz mert megfakult stb. tehát nemtudom iylenkor mit tehetnék mit tenne a rendőrség ha feljelenteném az illetőt? tudoma nevét van róla képem, itt a gyűrű bezsélgetések email stb minden megvan tudom hol lakik (város) tudom ki a huga a barátnője.. mit tehetnék ez esetben kérlek segitsetek! személyesen azért nem látom el a baját mert akkor atotl tartok engem fognak megbüntetni!

bringa01 # 2010.09.11. 11:43

én nem erre kerestem választ!

bringa01 # 2010.09.11. 12:40

Msn.esemailes bezségletések mind megvannak ő már direkt ugy jött ide hogy átakart verni msn.es beszélgetésekben is tudadta velem h nema rany stb minden bizonyiték van és tanuk is 1 honapja én nyomoztam utánna ne tudtam kideriteni a pontos cimét meguntam felejelentem kész és ksözi a segitséget!

bringa01 # 2010.09.11. 12:41

az hopgy meg agyürü nem arany pesten derült ki a zaciba!

végrehajtó1 # 2010.09.11. 13:09

tehát nemtudom iylenkor mit tehetnék mit tenne a rendőrség ha feljelenteném az illetőt?

Nem mindegy?

Jelentsd fel vagy nyomoznak vagy elutasítják a nyomozást.Írásban tedd meg.A többi már nem a te dolgod.

kovacsz # 2010.09.11. 17:44

Simán elrendelik a nyomozást a feljelentés alapján.

bringa01 # 2010.09.15. 20:12

feljelentettema srácot nem envetitk komoylan vették a dolgot majd alakul és irok megint. az első lépés megvolt

FordFiesta # 2010.09.15. 22:45

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Megismerkedtem egy teszveszes illetővel, egy adás-vétel csere után, beszélgettünk majd személyes találkozót beszéltünk meg. az uti költség felét kértem, hogy fizesse ki, meg is tette, a megbeszélt napon nem tudtam elmenni, de rákövetkező héten elmentem,persze csak e-mailbe szóltam neki, hogy indulok hívjon majd fel, hovamenjek pontosan.

Nem hívott nem találkoztunk, és követeli vissza a pénzét most, persze üzemanyagra költöttem és autópálya matricára melyről a blokk is meg van.

Rendőrséggel fenyegetőzik.

4500 Ft-ról van szó.

E helyzetbe készüljek valamire, vagy kiröhögik a rendőrségen?

Válaszotokat Köszönöm!

kovacsz # 2010.09.16. 06:49

Te voltál az eladó, elkérted az utiköltség felét, majd nem mentél el a megbeszélt találkozóra?
Ezt követően olyan talákozóra hivatkozol amit előre nem beszéltetek meg?
Az a minimum, hogy visszautalod a 4500 Ft-ot az átvert illetőnek, aki feljelenthet csalás szabálysértéséért.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.16. 06:56

Inkább csak biztatási kár, a csalásban legalább a károkozás szándékának jelen kell lennie.
De a lényeg a lényeg: tényleg vissza kellene utalni.

kovacsz # 2010.09.16. 07:02

Feljelenteni feljelentheti, majd "védekezhet" a küldött e-maillel és a még nála lévő matricával. :-)

Szandraa # 2010.09.16. 17:59

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy ha van egy adott fiú,aki fiatalkorú,és csoportos rablásért lesz a tárgyalás,de a papíron rajta van,hogy megbánta,és ittas állapotban tette a dolgot,nincs priusza és nem visszaeső,fel­függesztettje sincs,akkor mire számíthatunk?
Remélem értitek mit szeretnék tudni!!
Várom sürgős válaszotok!!!!

kovacsz # 2010.09.16. 18:19

Elég lenne egy helyre.

ObudaFan # 2010.09.19. 13:18

Neki kötelessége kifizetni. Ha nem, végrehajtják.

Antoin # 2010.09.19. 13:37

Tisztelt Fórum!

Rongálás miatt feljelentést tettem a szomszédom ellen (aki a kis kutyám ugatása miatt ragasztott papírt az ajtómra, így megrongálódott a technokol ragasztó miatt a 7 pontos biztonsági ajtó).

A rendőrség jegyzői hatáskörbe helyezte az ügyet, akik 30-100 e forintig terjedő pénzbírság megfizetésére ítélheti a szomszédomat.

A szomszéd a feljelentés visszavonására kért ( a 3 napon belül esedékes személyes meghallgatás előtt), cserébe ő nem jelent fel nem megfelelő kutyatartásért.

Mit kell feltétlenül beleírni a megállapodásunkba, hogy a későbbiekben ne jelentsen / jelenthessen fel a szomszéd (hisz az ő ügye ejtve lesz már, de a kutya lehet még ugatni fog...) -esetleg a kár megtérítésére kötelezni ha feljelent?-vagy az ejtett pénzbírságot kérném szerződés szegési díjként?

Szóval hogy biztosíthatom ki magam, hogy ő a jövőben a feljelentés visszavonásért tényleg nem fog feljelenteni?

(természetesen én is igyekszem a kis kutyát gyorsan hozzászoktatni hogy ne ugasson)

Köszönöm.
A

ObudaFan # 2010.09.19. 19:35

A feljelentést nem lehet visszavonni. Ha nem szabálysértés lenne, hanem vétség, akkor helye lenne közvetítői eljárásnak. Így sajnos nincs.

Frici 68 # 2010.09.20. 07:14

Egy ügyvéd válaszára lenne szükségem!A párom jelenleg tartás elmulasztás miatt fogház büntetését tölti.Amíg bent van kell-e tartásdíjat fizetnie? Bent dolgozik abból vonnak tartásdíjat?Vagy esetleg utólag kell kifizetnie? Nagyon fontos lenne a válasz,amit előre is köszönök!

ObudaFan # 2010.09.20. 09:09

Kell. Vonnak abból is, de az aligha fedezi az egész összeget.