Mire számíthatok?Súlyos testi sértés


Dr.Attika # 2016.03.05. 19:42

Ki fog az derülni, amikor lekérik a priuszát. Egyébként is jelentenie kell az elöljárónak, ha büntetőeljárás indul ellene.

folyami géb # 2016.03.05. 19:23

Akkor idézik onnan, ha kiderül a bíróság számára, hogy hivatásos rendőrről van szó (akkor sem mindig). Ez egy magánvádas aktából nem valószínű.

Nem hinném, hogy emiatt kirúgnák. Felfüggesztettel nem küldik el, ha előzetes mentesítést kap.

Tündének: elméletileg csak akkor nem kell illetéket fizetni, ha a személyes meghallgatás előtt szüntetik meg az eljárást (pl. mert visszavonja a feljelentést), de néha annyira örül a bíróság a megszüntetésnek, hogy ilyenkor elfelejti utólag behajtani.

Tünde0423 # 2016.03.05. 18:37

Tehát ha kibékülök vele akkor is kirúgják?

Dr.Attika # 2016.03.05. 18:12

Ha rendőr szakközépiskolás, netán a Nemzetvédelmi Egyetem hallgatója, akkor parancsnoka útján idézik, tehát az iskola tudni fogja. Vélhetőleg alkalmassági vizsgának vetik alá és kirúgják.

Tünde0423 # 2016.03.05. 17:42

Az mit jelent?

Immaculata # 2016.03.05. 17:14

Valószínüleg ön szerint mi lehet a kimenetele ennek az ügynek? Köszönöm válaszát.

Ha kibékülsz vele, beleeshetsz egy zsarolási folyamatba.

Tünde0423 # 2016.03.05. 15:19

Ha kibékülünk akkor továbbra is lehet rendőr? Ilyenkor kell fizetni akkor is illetéket?

Tünde0423 # 2016.03.05. 15:18

Az illető rendőrnek tanul.

folyami géb # 2016.03.05. 15:18

Akkor megszüntetik az eljárást.

Tünde0423 # 2016.03.05. 15:17

Értem. És ha hajlandó vagyok kibékülni?

folyami géb # 2016.03.05. 14:34

Nyugodtan kérdezzen, aki válaszol, kedvtelésből teszi (én is, ha ráérek).

A személyes meghallgatáson először is megkísérlik önöket kibékíteni, ha az nem sikerül, akor felveszik mindkettőjük pontos adatait, és megkérdezik Önt, mivel kívánja bizonyítani a feljelentett bűnösségét. Így például ilyenkor célszerű megadni a tanúk nevét és címét, hogy már az első érdemi tágyakásra idézni tudja őket a bíróság.

Tünde0423 # 2016.03.05. 13:16

Köszönöm az eddigi válaszát. :)
Még egy utolsó kérdés: mi az a személyes meghallgatás?

folyami géb # 2016.03.05. 11:37

Nyugodjon meg, ha előterjesztette a magánindítványát, akkor már minden megy a maga útján. Az ambuláns lap a lényegét illetően megfelel a látleletnek, a rendőrség azért nem adta vissza, mert a feljelentéssel együtt megküldik a bíróságra. Onnnan majd megkaoja az idézést, először a személyes meghallgatásra, és akkor fogják felhívni a 10.000 forintos illeték lerovására is.

Tünde0423 # 2016.03.05. 08:10

Az ambuláns lap látleletnek számít? Elnézést de soha nem voltam még ilyen helyzetben. Viszont ha igen, akkor nem tudom miért nem adták vissza.

Tünde0423 # 2016.03.05. 08:04

Nem a férjem szerencsére. :) egy ismerősöm sajnos. De ezt mért nem mondták a rendőrségen? Ha lefényképeztek mért kell újabb látlelet? Sajnos az a helyzet hogy ez 1 hete volt, így a sérüléseim már gyógyulnak. Mivel nem tudtam hogy még ezen felül megint kell látlelet. Az orvosi ambuláns lapom viszont szintén a rendőrségen maradt. Az illetéket sem mondták azt hogyan kell befizetni?
Valószínüleg ön szerint mi lehet a kimenetele ennek az ügynek? Köszönöm válaszát.

folyami géb # 2016.03.05. 06:11

Bocsánat, most látom, hogy a posztjában nem szerepel, ki okozta a sérülést, én meg kapásból odaírtam a férjét. Elnézést, tehát az utolsó mondat helyesen úgy kezdődik, hogy ha az elkövetőt elítélik.

folyami géb # 2016.03.05. 06:08

A fénykép is bizonyíték, de látleletre mindenképpen szüksége lesz. Annak az ára, ha jól emlékszem, 2000 forint. Ami biztos: az eljárás illetéke 10.000 forint, más kiadás előreláthatólag nem várható. Ha a férjét elítélik, akkor a költségeit is köteles lesz megtéríteni.

Tünde0423 # 2016.03.05. 00:35

Tisztelt Fórum!

Hétvégén (1 hete) könnyü testi sértést szenvedtem el. a kórház jelentette a rendőrségnek. Behívtak tanuskodni, vallomást tettem és magánindítványt terjesztettem elő. Fényképet készítettek a végén és haza engedtek, viszont semmilyen információt nem kaptam.
Azzal a kérdéssel fordulok, hogy lesz e valamilyen költségem? A fénykép látleletnek számít e, vagy esetleg bizonyítéknak? Kell e beszereznem valamilyen bizonyítékot? 2 tanúm is volt rá, őket is behívták tanúskòîdni. Mire számíthatok a jövőben? Sajnos semmit nem tudok, nem tudom kihez fordulhatnék.
Válaszukat előre is köszönöm.
Tünde

folyami géb # 2016.02.13. 10:57

Semmi gond, csak én is szeretném megóvni Önt a fölös reményektől.

Persze, az jó, hogy nem testi sértés miatt van a felfüggesztett, ha amiatt lenne, akkor nem is nagyon jöhetne szóba más, mint végrehajtandó szabadsáhgvesztés. Szerencsére nem az, ezért van még remény, ha nem is túl sok.

pantheras # 2016.02.13. 09:52

Ne értsen félre nem támadó jelleggel írtam ezeket én csak érdeklödtem mivel nem vagyok ügyvéd és hát az emberek mindíg előre a legrosszabbra gondolnak.Elnézést ha rossz szájízű volt a hozzászólásom

pantheras # 2016.02.13. 09:49

Annyit még megemlítenék hogy a felfüggesztett nem testi sértés miatt van hátha enyhítőbb

folyami géb # 2016.02.12. 16:46

Kedves pantheras,

ha Ön igazságügyi orvosszakértő, akkor ne kérdezzen, mert jobban tudja a válaszokat, mint én. Ha viszont esetleg mégsem az, akkor ne nyilvánítson véleményt orvosi szakkérdésekben.

Persze, én sem vagyok orvos, de láttam már néhány száz szakvéleményt és ismerem a 16. számú Módszertani levelet. Olyan, hogy az orrtörés azonnal vérzik, nem létezik. Olyan sincs, hogy hajszálrepedés. Olyan van, hogy elmozdulás nélküli és elmozdulásos orrcsonttörés, de sajnos mindkettő 8 napon túl gyógyuló sérülést eredményez.

Arra is bátorkodtam célozni, hogy ezt a második verőemberről szóló történetet elég nehéz lesz bizonyítani, ha a sértett nem támasztja alá. Ha tényleg az érdekli, mi várható, ezekkel kell szembenézni. Védekezni majd ráér a bíróság előtt, bár azt ennél okosabban kellene.

pantheras # 2016.02.12. 14:57

Tisztelt Fórum!

Lehet nem fogalmaztam érthetően.Nos a párom nyitott tenyérrel ütötte mikor ott hagyta az exemet nem vérzett és egy orrtörés azonnal vérzik.Miután a párom távozott kapott egy ütést egy másik embertől valószínű ő okozta az igazi sérülést.A hajszálrepedésről onnan tudok hogy láttam a leleteket a kórházból valamint ahova beszállították onnan elzavarták az körzeti sztkba mondván nem olyan súlyos a sérülés.Illetve az egyik közösségi oldalra az exem ki is írta hogy hajszálrepedést szenvedett el.Hangsúlyoztuk a rendőrségen hogy nyitott tenyérrel kapta az ütést nem volt ökölbeszorítva a kéz.

folyami géb # 2016.02.12. 09:43

Kedves pantheras,

hát nem rózsás a helyzet. Gondolom, az exe nem beszél arról a másik személyről, aki a párja után ütötte meg őt. Azt meg még én sem értem, hogyan tudták önök utólag megállapítani, hogy a párja ütésétől csak "hajszálrepedése" lett, ami a második ütéstől lett törés.

Ügyhogy szinte bizonyosan súlyos testi sértés lesz a vád, és a felfüggesztett alatti elkövetés kizárja az újabb felfüggesztettet. Pénzbüntetés és közérdekű munka lehetne, de ahhoz okot kell találnia a bíróságnak, miért lenne még a törvényes büntetési tétel szerinti legenyhébb büntetés is túl szigorú, a felfüggesztett hatálya alatti elkövetés ellenére.

Ehhez nagyon meg kell küzdeni, és nem garantálható. Fontos az egyéb előélete, életvitele, a bántalmazás körülményei stb. Az időmúlás is jól jöhet, én a helyükben nem sittetném a dolgot. Egyébként nem is értem, ha még iratismertetés nem volt, vádat sem kaptak, miért várják már az ítéletet?

pantheras # 2016.02.11. 07:41

Tisztelt Fórumozók!

Olyan kérdésem lenne jelenlegi párom megütötte az exemet ami álltal hajszálrepedés lett az exem orrán.Később megtudtuk hogy volt egy másik illető aki miután a jelenlegi párom eljött a helyszínről szintén megütötte valószínű annál az ütésnél történt a repedés.Páromnak vagy egy felfüggesztett börtönbüntetése de nem ilyen ügyből.Kérdésem mire számíthatunk ítélethozatalnál.?Gyorsított eljárást kért a párom .Lassan egy hónapja lesz az eset mikorra hozhat ak ítéletet?Hozzátenném nyitott tenyérrel adott az exemnek mert előtte megfenyegetett engem hogy elintéz