Ajándékozás ingatlan.


GGL # 2024.04.29. 15:46

Köszönöm szépen!

drbjozsef # 2024.04.28. 14:26

a fenti helyzetben is ?
Igen, minden további nélkül.
Ha nem igazolhatóan különvagyonodból vásároltad árverésen a résztulajdont, akkor az közös tulajdonnak számít, ezért nem árt, ha ebben a haszonélvezet alapítási szerződésben szerepel a feleséged is. Ugyanis ő ez esetben ingatlannyilvántartáson kívüli tulajdonos, az ügyletnél a törvény ugyan vélelmezi a beleegyezését, de jobb elkerülni a problémákat.

illetve ha én a 2/3 részemet el szeretnem ajandekozni a kiskioru gyerekeimnek, ( mert végül is nekik lett veve a lakás ) - ahhoz kell-e a feleségem irasbeli beleegyezese is ?
A fentiek alapján azt mondanám, hogy nem árt, biztos ami biztos. Ugyanakkor ebben a helyzetben a gyámhivatal is beleszólna : ha ELŐBB ajándékozod kiskorúnak, és UTÁNA szeretnéd megterhelni, azt biztosan nem fogják engedélyezni. Semmiképpen sem ebben a sorrendben csinálnám, de minek is. Egy haszonélvezettel terhelt ingatlan tulajdonjogát is nekik lehet ajándékozni.

GGL # 2024.04.28. 11:03

Tisztelt Hölgyem / Uram !

A következőket szeretnem kérdezni:
árverezésen vettem egy ingatlant, amit felujitottam elmult 1.5 évben:

  • 2/3 rész tuélajdonjoggal rendelkezem
  • édesanyám/édesapán 1/6 és 1/6 tulajdonjoggal rendelekzik
  • az ingatlanon én , feleségem és 2 gyerek állandó lakcimmel rendelkezik több, mint 1 éve ( de tartozkodasi helyunk más cim)

A kérdésem :

  • az ingatlanra 1/6 és 1/6 -ra , vagy 1/1 -re be lehet-e jegyeztetni holtig tartó haszonélvezetet a szülöknek , -
    • a fenti helyzetben is ?
    • illetve ha én a 2/3 részemet el szeretnem ajandekozni a kiskioru gyerekeimnek, ( mert végül is nekik lett veve a lakás ) - ahhoz kell-e a feleségem irasbeli beleegyezese is ?

Azért, hogy például valoper eseten is a gyereekek maradjanak a tulajdonosok

  • "Elidegenitesi és terhelési tilalom bejegyzésnek " gyerek vagy szülö részére van-e valami jog i jelentősége, hatása ?

köszönettel !

osztap # 2024.04.22. 17:03

tovább ajándékozhatom-e anyukámnak
Igen.

Marta1982 # 2024.04.22. 16:00

Üdvözletem Kedves Ügyvédek.
Az lenne a kérdésem, hogy ha a nagypapától kapok egy telket ajándékba, azt tovább ajándékozhatom-e anyukámnak ?
Nincs semmilyen kitétel az ajándékozásba, csak nekem adja.
Tudom eladni 5 éven belül súlyos illetékkel lehet csak.
Köszi a választ.