Vád ártatlanul


nesquik # 2012.08.13. 20:59

Köszönöm szépen a gyors választ!Vagy is ez most azt jelenti,hogy ott van az a 3milliós hiány de nem fogják tudni rábízonyítani,hogy ellopta,vagy is eladta?Az nem elég bízonyíték ,hogy annyi hiány van a bejövő és a kimenő só között?vagy mivel tudnák rábízonyítani mert vagyona meg hát semmi nincs belőle,gondolom ilyenkor ezt is kivizsgálják!?akkor nem kaphat ezért semmit,már mint a bíróság nem fogja őt elitélni?válaszukat előre is köszönöm!!!

Gabicsek # 2012.08.13. 16:58

kérdésem,hogy ilyenkor hogy lehet bizonyítani az ártatlanságát???

A bizonyítási teher
4. § (1) A vád bizonyítása a vádlót terheli.
(2) A kétséget kizáróan nem bizonyított tény nem értékelhető a terhelt terhére.

Dr.Attika # 2012.08.13. 15:40

Tisztelt nesquik!
Nem kényes kérdés ez. Több éve folyik ez a csalás az önkormányzatoknál. A jégmentesítésre beszerzett sót megvásárolja az adott önkormányzat tulajdonában lévő cég. Kiszórja. Ellenértékét leszámlázza az önkormányzatnak, majd a cég "visszagyűjti" és eladja máshova.
A párja valószínűleg ezt vette észre, szóvá tette és emiatt indult a büntetőeljárás, hogy befogják a száját.

nesquik # 2012.08.13. 13:45

Tisztelt Ügyvédek/Fórumozók!

Egy olyan kényes kérdésben szeretném az önök tanácsát kérni,hogy a párom telepvezető volt,ahol sót tároltak.Ez a só amit az utakra szórnak és vagonokban érkezett de úgy,hogy jeges és még havas is volt.Ezután ezt a sót egy csarnokban ledarálták és kamionokkal elszállították de több hónapig a só ott állt a csarnokban mire mindet kiszállították.Na ebben most az a lényeg,hogy amikor beérkezett a só akkor ugye mérve lett és amikor elszállították akkor is és a végén kijött kb 1kamionnyi hiány aminek az értéke kb 3millió ft és most a páromat lopással gyanusítja a főnöke és feljelentette.Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem,hogy ilyenkor hogy lehet bizonyítani az ártatlanságát???Mert a párom nem nyúlt hozzá!A só ha havon van akkor nem szívja meg magát nedvességgel?és mikor kiszárad mondjuk abból nem adódhat a hiány?Nagyon nagy szükségünk lenne valami tanácsra!!!és ha rábízonyítják mondjuk a 3milliós lopást akkor azért börtönbüntetést kaphat és ha igen mennyi időt?Nagyon elvagyunk keseredve!nem tudjuk hogyan lehetne bízonyítani ártatlanságát!?Várom mielőbbi válaszukat és segítségüket!Köszönjük szépen

30-06 # 2012.08.02. 16:12

Ha kérdeznek ne beszélj
Ha beszélsz ne ismerj be
Ha beismertél ne írj alá
Ha aláírtad ne csodálkozz

guba" # 2012.07.31. 14:39

Amíg nincs ellened bizonyíték, elég tagadni.

sotetm # 2012.07.30. 17:09

azzal gyanusitonak hogy tudom hogy hol vannak az elő nem került dolgok.meg azzal hogy énis biztos loptam csak ép máshova rejtettem el!

lajcsó # 2012.07.30. 13:46

Bocs, de később jutott eszembe. Egyáltalán gyanúsítanak valamivel?

lajcsó # 2012.07.30. 13:41

A büntetőeljárás során nem az ártatlanságot kell bizonyítani hanem a bűnösséget. De ha fel tudsz mutatni olyan bizonyítékokat amelyek kizárják a bűnösségedet az nem hátrány.

sotetm # 2012.07.30. 12:49

Üdvözlöm
9személyből álló ismerősi csoportal voltunk 1 fesztiválon.Én vittem a sátrat amibe mindenki bele pakolta a hátizsákját.Kb ketten vagy hárman loptak pár dolgot köztük telefont,pénztárcát.Reggelre a dolgok tulajdonosai megtaláltak minket átnézték hivtak rendőrt átnézték mindenki táskáját.én nem loptam semmit a táskámban sem volt semmi és nálam sem.de régebben kaptam 1 év feltételes szabadságvesztést lopás miatt.
hogy bizonyitsam be hogy ezuttal ártatlan vagyok?
és mi történhet ilyen esetben?