Németországi iGazságszolgáltatás …


Makki # 2016.11.12. 10:11

Udv egy levelet kaptam a napokban , nemreg ko,toztem vissza nemetorszagba , a leveleben ez all sehr geehrter ... in der Ermittlungßache ,Diebstahl in/aus Banken, Sparkassen , Postfilialen und agenturen . Ist Ihre Vernehmhng Anhorung als Beschuldigter erforderlech. Sie werden daher am freitag 18.11.2016 um 09 30 uhr bei der oben rechts angefuhrrn dienstelle zimmer 112 vorzusorsprschen. Nemt tudom pontosan mirol lehet szo. Mire szamithatok ?mit javasolnak? Elore is koszonom

utsf # 2015.12.14. 09:53

Üdv

Szeretnék érdeklődni,hogy amennyiben bűnösnek találnak, akkor milyen büntetésre számíthatok.

§§ 242 abs. 1 25 abs. 2, 53 stgb

Amennyiben találtak pár dolgot,viszont nem a keresett tárgyakat.
köszönöm

niki3522 # 2015.10.23. 20:50

Jó estét.
A barátom ügyében szeretnék érdeklődni mivel teljesen tanácstalanok vagyunk:(
A német hatóság kiadott ellene egy europai körözést a napokban, magyarországon el is kapták letartoztatták és kiszállitották őt németországba.
Kb 13 napja tartják fogva, annyit tudtunk meg hogy vagyon elleni büncselekmények miatt van az egész. (betöréses lopás)
A rengeteg kérdésem közül az lenne az első hogy fogadjunk neki ügyvédet? Mennyibe kerül egy ilyen ügyet elvinnie egy ottani ügyvédnek? mennyi az esélye hogy ki engedik?
Volt kihallgatáson és azt mondták neki amig az ugy le nem zajlik addig bent tartják.. lehet hogy hónapokig is.
Kérem!! aki tud vagy jártas ebben segisten legyen szives
Vagy esetleg Magyarul tudó ügyvédet ajáljnon kérem
szép estét

Dr.Attika # 2015.10.01. 11:24

Szívesen. Azért írtam, hogy a német ítélettel együtt kell megvizsgáltatni hozzáértő jogásszal. Anélkül nem lehet tanácsot adni.

tomiguz # 2015.10.01. 11:15

Válaszát köszönöm, Ügyvéd Úr!

Még csak felületesen olvastam el a linkelt ítéletet és jogszabályokat, de egyből adódik a kérdés, hogy mint munkavállalót esetleg nem vonnának újra felelősségre, de mint turistát igen?
G.T.

Dr.Attika # 2015.10.01. 05:54

Tisztelt Gazda Tamás!
Alábbi EUB ítéleti összefoglalóból kellene kiindulni.

http://kuria-birosag.hu/…szefoglalasa

Vigye el egy ügyvédhez a német ítéletével együtt és vizsgálják meg, mennyire vonatkozik Önre a C-441/02. ítélet

tomiguz # 2015.10.01. 05:41

Tisztelt Szakértő!

1997-ben jogerősen szabadságvesztésre ítéltek Németországban. 1998-ban kiutasítottak az országból, útlevelembe a "nicht mehr" kifejezést ütötték.
Azóta 2004-ben Magyarország EU tagállam, 2007-ben pedig a schengeni tagállam lett.
2006-ban, még a schengeni csatlakozás előtt egy német ügyvéd arról tájékoztatott, hogy a kiutasítás 20 évre szól.

Most munkahelyem németországi betanulásra küldene, de ez azzal a kockázattal jár, hogy esetleg igazoltatnak, és a felfüggesztett büntetésemet le kellene töltenem.

Kérem, ha tájokozottak az ügyben, legyenek szívesek válaszolni kérdésemre.

Tisztelettel: Gazda Tamás

gerbera317 # 2015.04.12. 20:24

Húsvét szombat? Az meg mi???

lanna3 # 2015.04.09. 08:57

Tisztelt Szakértő!

Jó barátnőm Németországban dolgozott, majd munkanélküli segélyt kapott. Utólag segély folyósításának befejezése után derítették ki, hogy valamit nem jól töltött ki a nyomtatványon és több segély kapott. 4000 ezer eurot kell visszafizetnie. Sikerült részletfizetést kérnie.Ezt február óta fizeti is. Most 04.03.-án kapott egy rendőrségi idézést( nem ajánlva !), hogy húsvét szombaton(!) jelenjen meg, mert a munkaügy feljelentette. Szerintük szándékosan töltötte ki rosszul a nyomtatványt. Ő nem ment el , mert nem tud tökéletesen németül és ügyvéd nélkül nem is mert.Kérdésem: hova fordulhat segítségért, van-e arra lehetősége, hogy ingyenes jogi segítséget kapjon? Mivel ügyvédet nem igazán tud fizetni. Illetve milyen büntetésre számíthat, hiszen nem szándékosan hibázott!

Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel:

Lili

flavyan # 2014.06.07. 17:46

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Jelenleg német országban élek.Mostani munkahelyemen 4 hónapja dolgozom.Fél éves szerződésem van de a negyedik hónapban felmondtam.Jelenleg 2 hetes felmondási időmet töltöm.Kérdésem az lenne hogy munkaadómnak ki kell e fizetnie arányosan a szabadságomat?Egyáltalán jár e az első fél évben fizetett szabadság?Válaszát előre is köszönöm!

Kacsa1111 # 2011.07.22. 15:29

Kedves noumer,

erre egy német ügyvéd fog tudni neked válaszolni.


Kacsa11

noumer # 2011.07.22. 13:20

Segítséget szeretnék kérni.

Németországban dolgozom.4 évvel ezelőtt előfizetéses szerződést kötöttem a T-mobile-val.2 hónap múlva haza kellett mennem,így nem fizettem.3 éve újra kijöttem ide.Ma kaptam egy levelet,amelyben börtönnel fenyegetnek.Kérdésem:börtönbe kerülhetek emiatt?
Előre is köszönöm a választ.

nszoke # 2011.02.07. 20:33

Segítséget szeretnék kérni. 1995-ben Németországban dolgoztam Drezdában, sajnos feketén. Elkaptak, majd a Pirna-i rendőrségre bevittek, megbüntettek 1500márkára, s kitoloncoltak. A pénzbírságot nem fizettem ki a mai napig. Jelenleg mehetek -immár hivatalosan- Franciaországba dolgozni, de tartok attól, hogy bajom lehet a külföldi munkából a múlt miatt.
Konkrét kérdéseim: elévült 15év után az 1500márka pénzbírság? Kereshetnek engem a németek fentiek miatt? És a jelenlegi francia-német egyezmények miatt kitilthatnak Franciaországból (is)? Vagy kiadhatnak Németországnak?

Segítséget előre is megköszönöm.
üdvözlettel.

Munich # 2011.01.27. 14:00

Itt megtalálhatod a "lopás" témakörébe tartozó összes lehetöséget, kapcsold be a fordítógépet.

http://books.google.de/books?…

Ha, "csak" lopásról van szó és nem rablásról vagy még másról is, akkor a kártérítésen és csekély pénzbüntetésen kivül nagyobbra nem kell számítania valószinüleg, de csak abban az esetben, ha nem ismert utazó ismert kriminális emberröl van szó! Ha már profi-tolvaj, akkor megkapja azt, amire számíthat és amit megérdemel!!! Vagyis, akik eben a kategoriában mozognak, azok kicsit pihenhetnek a hüvösben...! Nem aggódni kell ezért az emberért, hanem neki kell, hogy megjöjjön az esze!

vitya198707 # 2010.02.02. 09:47

Üdv!
Egyik ismerősöm nagy hülyeséget csinált, lopott Németországban viszonylag nagy összegért kb. 1000 euróért. Milyen büntetésre számíthat, mert nagyon aggódom érte.
A választ előre is köszönöm

szpigus # 2009.07.02. 10:01

Kérem segítsen!Élettársamat Németországban letartóztatták.Egy hete hogy kint van de azóta semmilyen információm nincs róla.Nem tudom kihez forduljak segítségért.Felvettem a kapcsolatot egy ottani ügyvéddel aki azt mondta elvállalja az ügyet,de egy hét alatt azt sem tudta kideríteni,hogy egyáltalán hol van.Ilyen létezik?Válaszát előre is köszönöm.

aldi # 2009.03.10. 14:02

Tudna valaki segiten?Február 2-án ki mentem Németbe dolgozni.Alá irtam egy taksági okiratot.Kéthetet dolgoztam kint,nincs munka,nincs fizetés.SZabadulni akarok a kinti cégtöl,de sajnos nemtudok,mert a kinti jogviszonyom még fentáll.Ithon nem lehet bejelentet munka helyem.Segitsetek mit lehet ilyenkor tenni.

Kacsa1111 # 2008.12.13. 10:20

Kedves ummihab,

német adó- és közigazgatási eljárásjogból nem vagyok perfekt...de nyílván jogorvoslattal lehet élni a határozat ellen.

ha az ügyvéd munkájával nem vagy elégedett akkor - miután írásban kifogásoltad a számla összegét és munkájának minőségét - cseréld le az ügyvédet.


Kacsa11

ummihab # 2008.12.12. 23:07

Tisztelt Fórumozók!
A következő ügyben kérem a segítségeteket. A férjem volt főnökét, akitől tavaly áprilisban leszámolt, letartóztatták adócsalásért. Ő azt vallotta, hogy minden korábbi dolgozójának havi 600 Euróval többet fizetett, mint ami be lett vallva. Ez alapján az ARGE visszakövetel tőlem 997,65, a férjemtől 2404,13 Eurót, mondván, jogosulatlanul vettük fel. Egy ügyvédnő felvállalta az ügyünket. Szóban 450 Eurós díjjazásban állapodtunk meg (én, a férjem és az ügyvédnő volt jelen). Ehhez képest kaptunk egy 670 Eurós számlát, amiből csak a telefon 85 Euró... Ezenkívül a munkájával is abszolút elégedetlen vagyok. Az ARGE-nek írt levelében elírta az összeget: noha kettőnk nevében egy levél született, csak az én 997,65 Eurómat vitatja. Újabb negatív határozat ellen fellebbezést írt, amiben csak az szerepel, ki ki ellen (név, cím), végezetül annyi, hogy ő most szabira megy, ha vissazjött, majd megindokolja, miért. Indoklás helyett kaptuk a számlát és időközben a fellebbezési időt is túlléptük. Mit tehetek az ARGE határozat és az ügyvédnő ellen? (nabila@citromail.hu)

Edey # 2008.11.14. 11:19

Tisztelt forumozok,
Jo nag hulyeseget csinaltam. Kis ertekben loptam (40 euro) nemetorszagi boltbol. Biztonsagi or elkapott, es rendort is hivtak. Szeretnem megkerdezni, hogy mire szamithatok, penzbuntetesre, meddig szabalysertes, mikortol buncselekmeny. Lesz e birosagi targyalas.
Nagyon szegyellem megam, soha korabban hasonlo ugyem nem volt sehol. Meddig fog tartani?
Ezt montak majd kapok egy levelet, es be kell mennem a rendoresgre egyeztetesre. Szeretnem nagyon gyorsan lezarni az ugyet, olyan csndben ahogy lehet.
Soha senki ne csinaljon ilyet, nagyon kellemetlen az egesz.

zsuzsi85 # 2008.09.12. 10:31

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki a német öröklési jogi szabályozással kapcsolatban?
Meg van valakinek a BGB örölési része magyarul? Végső esetben németül is jó.

Előre is köszi: huszarzsuzsi@freemail.hu

Sasfioka # 2008.08.01. 19:00

A lánya jelenlegi állapota is azt alapozza meg, hogy itt bizony igen komoly kártérítésre van esély.
Semmiképpen se hagyja. Ha a lánya valóban ártatlanul töltött majd' egy évet németországi börtönben, akkor annak van felelőse. Legyen az a német igazságszolgáltatás, a magyar konzulátus vagy bárki. De ezt ne hagyják. Ennek nyilvánosság kell, ezt tudatni kell mindenkivel, hogy mi történt.

A lánya lehet, hogy felejteni szeretne. Viszont a felejtés úgy nem megy, hogy a múlt nincs feldolgozva. Úgy nem lehet valamit elfelejteni, hogy folyamatosan nyomaszt, mert nem lett kimondva, nem lett megoldva. Pontosan ezért van arra szükség, hogy a lánya beszéljen arról, ami vele történt. Ő nem úszta meg, hiszen több hónapot sínylődött egy német börtönben. De talán az ő elmondása másnak segítség lehet.

Biztos, hogy nem hagynám annyiban az ügyet. Ez azért nem egy pár napos/hetes véletlen fogva tartás!

SF

kerezsike # 2008.05.14. 16:25

Már egy fél éve itthon van a lányom. Azóta sem tud beszélni a vele történt időszakról. Szeretné elfelejteni a megaláztatást. Nem akar látni egyetlen ügyvédet sem. A vele kapcsolatban álló ügyvédek, csak a pénzre mentek. Sokat fizettem a semmiért! Mindent megigértek, és rábízták a véletlenre. Már azt sem akarja, hogy pereljünk, pedig nekem minden bizonyíték a rendelkezésemre áll.
Nekem pedig lenne mit elmondani és bizonyítani.

Röviden: egy kedves aranyos lányom, aki tévedésből megjárta a poklok, poklát, semmirős sem hajlandó beszélni. Nem akar elégtételt, nem akar semmit, csak szeretne élni, és szeretné, ha békén hagynák!

Most, miután bebizonyosodott az ártatlansága, így sem érzi jól magát, menekülni akar mindenkitől és mindentől.

Messze...messze...

Dr.Attika # 2007.08.01. 16:25
kerezsike # 2007.08.01. 08:38

Érdemes e, beperelni a német igazságszolgáltatást az általuk elkövetett bizonyítható jogsértésekért?