.... ja, és ami a legszebb az egészben: közel 90 éve szidjuk az amerikaiakat, franciákat azért, mert elcsatoltak területeket, mondhatni egy új vonalat húztak Európában. Ha Koszovót elismerjük, akkor ugyan azt tesszük a szerbekkel, amit a nagyhatalmak Trianonban velünk.
Magyar túristák évekig köpdösték azt az asztalt, amelyen a "trianoni békét" megkötötték. Nem csodálkoznék, ha Belgrába a szerbek ezentúl a magyar nagykövetség falait és zászlónkat köpdösnék. Joggal!!!
A lényeg az akart lenni, hogy sok olyan ember van sajnos ebben az országban mint Legislator, akik túldimenzionálják ezt az országot, akik úgy beszélnek erröl az országról, mint ha fel kellene rá nézni, akik Magyarországot a történelem áldozatának állítják be folyton.
Szembe kell néznünk az igazsággal, azaz azzal, hogy Magyarország nem áldozat, hiszen a Trianon után elcsatolt "magyar" területeket mi ugyan úgy elvettük valamikor másoktól. 1000 éve mi voltunk a fa..a gyerekek, ebben a században meg úgy látszik a románokon, szlovákokon, osztrákokon, szerbeken, stb. volt a sor. És 100 év múlva legalább olyan megszokott és elfogadott dolog lesz az, hogy Kolozsvár Romániában van, Dunaszerdahely pedig Szlovákiában, mint az a tény, hogy Déltirol Olaszországban és nem Ausztriában van.
Kicsit elkanyarodtunk az eredeti témától. A lényeg tényleg az, hogy nem kéne egyeseknek úgy tenni, mint ha a maygaroktól mindig csak elvettek valamit, de a magyarok soha nem vettek el semmit senkitöl. És hogy a témához is mondjak valamit. Ha Magyarország elismeri Koszovót, tehát elismeri azt, hogy egy ösrégi szerb földön a népcsoport kikiálthatja a függetlenségét, mert a történelem során többségbe került, akkor el kell fogadnunk azt is, hogy pl. Románia jogosan tart igényt Erdélyre, hiszen hiába volt az valamikor magyar föld, de úgyan úgy mint az albánok Koszovóban, úgy a románok is Erdélyben többségben vannak már. És ezt azt jelenti, hogy ha mi magyarok képesek vagyunk kijelenteni, hogy Koszovó az albánoké, a szerbeknek ezek után ott kuss van, akkor ide kell állni és Erdély kapcsán is elismerni, hogy Erdélyhez - miután ott már kisebbségben is vagyunk - semmi közünk, az ottani belügyekbe beledumálni valónk nincs. Ezt viszont a magyar politika nem fogja megtenni. Ezért mondom azt, hogy Koszovó elismerése Magyarország részéröl egy mocskos, aljas, kétszínü politika lenne.
Sajnos sok ilyen ember van mint Legislator. Ezek általában itt laknak a 11. / 12. kerületben, magyar zászló lobog a bejárati ajtó felett vagy a kert végében egy rudon. Ezek az emberek minden nap becsapják saját magukat, minden nap elhitetik magukkal és családjaikkal, hogy egy szuper országban élnek, amelyre büszkének kell lenni. Minden egyéb magatartás természetesen hazaárulás. Csak valami miatt ezek az emberek nem látják, hogy nincs sok minden, amire büszkék lehetünk ebben az országban.
az elmúlt 100 év magyar történelem kifejezetten férresikerült, mindig a vesztesek mellé álltak;
A magyar foci 1986-ban Mexikóban meghalt, azóta sem sikerül a korrupciót és a protkót a magyar fociból kiüzni;
Tudósaink külföldön dolgoztak és dolgoznak;
Egyre több értelmiségi vándorol ki külföldre, mert nem tud itthon labdába rúgni, tele a bögyük az embereket uraló frusztrációból, depresszióból, irígységböl;
Megyó óta mi vagyunk az egyetlen EU-s ország, amely a július 1-vel (köztisztviselök napja) szabadnappal jutalmazza azokat a polgártársakat, akik amúgy sem szeretnek dolgozni, fél 5-kor kiesik a toll a kezükböl – de gondolom a semmittevés is fáraszt, kell az a szabadnap, a pihenés;
Utcáinkon a 30-as évek hangulatát felidézve fasiszta egyenruhába öltözött ex-hajléktalanok, munkakerülö csavargók, jobb oldali foci-hooligánok, semmire nem kellö paraziták masiroznak és Magyar Gárdának hívják magukat.
A külföldi túristák is kerülik Magyarországot, Budapestet. Inkább Prágába és Krakkóba mennek. Nyáron a Hösök terén pangás van, túrista elvétve itt-ott. De azért a Halászbástyán le kell róluk gombolni 600 forintot azért, hogy megnézhesség madártávlatból is a szétgraffitizett és koszos fövárosunkat.
A mai napig garázdálkodhatnak egyes taxisok Budapesten, 10 ezreket gombolnak le szegény túristákról, ez aztán a Magyar imidzsépítés. És persze senki nem tesz ellene semmit. Igaz, máshol ezt megoldották, de úgy látszik mi magyarok megint balf..ok vagyunk ahhoz, hogy valamit rendesen müködtessünk.
… és még lehetne sorolni a végtelenségig.
Sajnos el kell fogadni, de ez az ország egy lúzer ország, mert lúzerek vezették az elmúlt 18 60 évben, lúzerek vezetik most is és lúzer emberek engedik, hogy lúzer politikusok vezessék ezt az országot. A Pannon-Puma meghalt!
U.I.: nincs hosszú “ö” és “ü”. Csak szólok, melött még valaki a lényeg helyett ezt ragadná ki a szövegemböl.
Hát bizony kedves Legislator, vannak olyan emberek, akik saját nemzetük történelmét sem átallják némi objektivitással nézni, és nyilván a szerbek és a románok között is vannak ilyen "hazátlanok" (bozgor). De talán kevesebb vér folyt az ilyen kárhozatos szemlélet miatt, mint a szkíta-hun-magyar, vagy a dák-román, esetleg illir-szlovén, vagy hasonló kontinuitással gyülölködő szemlélet miatt. És még ha valamelyik fenti elmélet igaz is volna, akkor sem jelentené ez azt, hogy bármelyik ország többségi nemzete plusz jogokkal rendelkezne a többiekhez képest. Legalábbis én olyan országban élek szivesebben, ahol ez így van.
Ezzel az erővel mindenki a bunkósbotos ősembertől rablott földön ül. A kalandozás nem volt túl szép, de a vikingek barbárságát mikor hánytorgatják fel az utódoknak? Hát a germánokét? A rómaiakét? A szlávokét? A románokét? Ezekhez képest mi szánalmas kis próbálkozók voltunk a gyilkolásban. Másképp fest a dolog, ha elfogadjuk, hogy a magyaroknak némi vérségi köze volt a hunokhoz és a szkítákhoz, tehát csak a sajátunkat vettük vissza. Persze nem kell semmit elfogadni. Az olyan ország, ahol ilyen emberek élnek, mint ti... Na mindegy. Egy szerb, vagy egy román sosem beszélne így a saját hazájáról. Magam részéről a vitát lezártam, és nem foglalkozom ez ügyben többé veletek.
Nem baj, Göncz Kinguci majd megoldja. Igaz, nemrég még csúcsszakértő volt az egészségügyben és máról holnapra csúcsdiplomatát csináltak belőle. Olyan jó érzés, hogy ebben a kormányban ilyen sokoldalú, übertehetséges miniszterek vannak. ;-)
"A Kárpát-medencében a magyar nemzet az egyetlen, amely jelentős államszervező képességekkel bír, ezt soha ne feledje el senki." - írja Legislator. Ajjaj! Ilyesmiket mondott az Apponyi Berci bácsi is 4-5 nyelven el. Akkor még más világ volt, az imperialista gondolkodás természetesebb volt, állítólag azért volt, aki megütközött ezen. Ma pedig kifejezetten elavult. Szóval Maple-Leaf-fel együtt én sem látok elvi különbséget erkölcsi szempontból Trianon és Koszovó elszakadása között. Persze, csak ha eltekintünk attól, hogy a szerbek elnyomták és gyilkolták az albánokat, mi meg nem tettük(?) a korabeli nemzetiségeinkkel ezt. Az 1000 éve "rablott" magyar haza és a 90 éve "rablott" román, jugoszláv, meg csehszlovák haza között sincs olyan nagy erkölcsi különbség.
Legislator, azt írod, hogy ma a magyarok nem ülnek rabolt földön. Lehet akkor, hogy nem ugyan abból a törikönyvből tanultunk? Én nekem inkább az rémlik, hogy mi magyarok nem mindig a Kárpátmedencében laktunk. Rémlik nekem olyan rablóhadjárat, amit mi persze inkább honfoglalásnak hívunk. Rémlik nekem egy sztori egy lóról meg egy marék földről, amiért csrébe földet kértünk - hozzáteszem nem keveset. ;-)
A különbség csupán annyi, hogy mi lóháton gyilkolásztunk, raboltunk és fosztogattunk más földjén, a románok, szerbek, szlovákok pedig géppuskával, amerikai segítséggel tettét mind ezt velünk. Gyakrolatilag ők csak olyan földet vettek el tőlünk, amit mi 1000 évvel ezelőtt vettünk el mástól. És ezen majd 1000 éve múlva itt senki nem fog fennakadni, úgy mint ahogy azon sem akad ma fenn senki, hogy 1000 éve a mi őseink vették el erőszakkal más földjét.
Nyugatnak nem kellett volna elismernie ezt a muzulmán államot, de megtették. Miért? Amerika azért, mert az afgán/iraki balhéja miatt puncsol a muzulmánoknak. Európa azért, mert sok-sok kiaknázatlan nyersanyag fekszik Koszovó alatt. Az EU 2011-től pl. bevezeti az öko-adót a szénre, amelyet tonnánként kell megfizetni. Az RWE és más hasonló cégek már készülnek arra, hogy az EU-ban drasztikusan csökkenteni fogják emiatt a szénkitermelést, ami munkahelyekbe fog kerülni - EUs munkahelyekbe, magyar munkahelyekbe is. Koszovó tele van szénnel és nem tagja az EU-nak. Lehet megint nagyot akasztani. Ez a politika. ;-)
És ha egyoldalúan bevezetjük, akkor kiesünk a közös monetáris politikából? Kéthete hallottam pénzügyi szakemberektől, hogy az EURO bevezetése nálunk csak a mi jogalkotói döntésünkön múlik, a többi ami az EURO bevezetése körül folyik lényegtelen dolog.
Izland is egyoldalúan akarja bevezetni. Attól senki nem tud senkit elzárni, hogy egyoldalúan bevezesse egy másik állam valutáját saját törvényes fizetőeszközének. Csak nem mindegy, hogy lesz-e utána bármi köze a monetáris politikához is, vagy sem.
Azért van egy érdekes dolog. Koszvoban a hivatalos pénz az EURO. Nocsak belehet vezetni élből, mindenféle kritérium nélkül? Akkor minek is nekünk kinlódni a "hágai kritériumok megteremtésével?
Legislator Hát persze mindez attól függ, hogy éppen ki meddig forgatja vissza az idő kerekét, persze mindenki csak addig, hogy a saját igazát igazolja... A dunántúlon évszázadokig a római birodalom csücsült. Akik őket onnan kiverték, meg az utánuk következők - beleértve magunkat is - akkor most rabolt földön üldögéltek/nek, ugye ? Ha 500 év múlva valamilyen úton módon hozzánk kerül - az akkor már valószínűleg egyáltalán nem magyar többségű - Erdély a románok felháborodottan fogják mondani: na de kérem, emberemlékezet óta a mienk...!
A Koszovó-kérdés is olyan, hogy soha nem lehet rá olyan megoldást találni,amely mindkét félnek megfelelne. Azért Szerbia és Magyarország között (egyebek mellett) van egy nagy különbség. Szerbia rablott területen ül, amelyet mi Délvidéknek vagy Bácska-Bánátnak, ők Vojvodinának, magyarra fordítva Vajdaságnak hívnak. Magyarország ma nem birtokol olyan területet, amelyet másoktól rabolt volna, ellentétben az összes szomszédos állammal, amelyek a mi területeinket bitorolják, azokat, amelyekért a magyar lakosság, a magyar nép szenvedett, a magyar arisztokrácia, közép-és kisnemesség, polgárság, parasztság, munkásság épített fel. Az őrvidéki (burgenlandi) osztrák paraszt olyan területen rakat ki behajtani tilos táblát, amelyhez Ausztriának semmi joga, mert nem az övék. Talán felfogják egyszer, hogy ők is bűnösek, hogy jogtalan, rablott kincsen ülnek. Azért ne gondolja senki, hogy felejtünk. Nem felejtjük el azokat a magyar nyelvemlékeket sem, amelyeket a barbár osztrák könyvtárosok megsemmisítettek, azokban a könyvtárakban, amelyeket az Esterházy hercegi famíliának köszönhetünk,de akad olyan, amelyet Hajnóczyról neveztek el. Erdéllyel pedig az a helyzet, hogy a magyar kultúra nélkül felesleges is beszélni róla. A Kárpát-medencében a magyar nemzet az egyetlen, amely jelentős államszervező képességekkel bír, ezt soha ne feledje el senki.
„mert időközben ott meg a románok kerültek többségbe. ”
Jó, csak van azért ott 3 olyan megye, ahol egyértelmű magyar többség van. Ők nem is azt akarják, hogy a román államból kiszakadjanak, de szeretnének területi autonómiát. A lenti gondolatmenet alapján pedig ez ellen semmi sem szólhat ezek szerint.
Hacsaknem az, hogy nincsenek nagyhatalmi támogatóik.
Kedves Maple Leaf! Erdély ügyeibe régóta "nincs belekarattyolni valónk" ha az etnikai többség elvét nézzük. Már a XIX. sz. derekától Nagy Magyarországnak azon a részén, amit később Romániához csatoltak bizony román többség volt. A XX. sz elején pedig már abszolut többség. Ettől még nekünk magyaroknak lehet nemzeti tragédiánk Trianon, csak azt nem kell hinnünk, hogy valami egetverő igazságtalanság történt velünk.
Ami az angolokat illeti van benne igazság, hogy ők ugyan úgy ignorálták a katolikus ír többség akaratát, sőt azt a protestáns, Angliával szimpatizáló kisebbség miatt képesek voltak erőszakkal elfojtani.
Ami pedig Erdélyt illeti tisztán kell látni, hogy mi magyarok a mai napig úgy nézünk Erdélyre, mint egy elcsatolt tartományra. Ez talán nem is abban nyilvánul meg leginkább, hogy vissza akarnánk csatolni – még szerencsére – hanem sokkal inkább abban látszik, hogy a magyarok a román kultúra erdélyi térhódítása ellen minden áron védekezni próbálnak. Ha román nyelvű falutáblát tesznek ki akkor az a baj, ha magyar egyetemek létesítését nem engedik az baj, és ha a román nyelv az általános oktatási nyelv akkor meg az a baj. Tehát ha mi magyarok képesek vagyunk elfogadni azt, hogy a koszovói albánok sajátjuk ként kezelhetnek egy olyan területet, amely mindig is szerb terület volt, csak éppen a történelem úgy hozta, hogy időközben az albánok kerületek többségbe, akkor el kell fogadni azt, hogy Erdély ügyeibe ezentúl nincs belekarattyolni valónk, mert időközben ott meg a románok kerültek többségbe. Nincs ezentúl jogalapunk ítélkezni az Erdélyt érintő román belpolitika felett, ha máshol meg jóváhagyjuk, hogy egy időközben többséget alkotó nemzetiség keresztül viszi a saját akaratát olyan földön, amely igazából soha nem volt az övék.
Mi és cookie-kat és egyéb nyomkövetési technológiákat használunk, hogy javítsuk az Ön élményét weboldalunkon. Személyre szabott hirdetések és tartalom, reklámozás és tartalommérés, közönségkutatás és szolgáltatásfejlesztés céljából tárolhatunk és/vagy hozzáférhetünk információkhoz egy eszközön, és feldolgozhatunk személyes adatokat, például az Ön IP-címét és böngészési adatait. Ezenkívül felhasználhatjuk a pontos földrajzi helymeghatározási adatokat és az eszközök beolvasásával történő azonosítást.
Felhívjuk figyelmét, hogy hozzájárulása minden aldomainünkre érvényes. Hozzájárulását bármikor módosíthatja vagy visszavonhatja, ha rákattint a képernyője alján található „Hozzájárulási beállítások" gombra. Tiszteletben tartjuk döntéseit, és elkötelezettek vagyunk amellett, hogy átlátható és biztonságos böngészési élményt nyújtsunk Önnek.
Testreszabhatja a cookie-kategóriákra vonatkozó hozzájárulási beállításokat, valamint a Célok és szolgáltatások, valamint a Szállítók hirdetéskövetési beállításait. Részletes hozzájárulást adhat minden és . A legtöbb eladó kifejezett hozzájárulást igényel a személyes adatok feldolgozásához, míg néhányan jogos érdekre támaszkodnak. Önnek azonban jogában áll tiltakozni a jogos érdekük felhasználása ellen.
A szükséges sütik elengedhetetlenek a weboldal megfelelő működéséhez. Ezek a sütik biztosítják a weboldal alapvető funkcióit és biztonsági jellemzőit, névtelenül.
Süti
Időtartam
Leírás
COOKIE_SUPPORT
1 year
Ezt a sütit a Liferay állítja be. Ez a süti annak ellenőrzésére szolgál, hogy a látogató böngészője támogatja-e a sütiket.
JSESSIONID
JSP-ben írt webhelyek használják. Általános célú platform-munkamenet sütik, amelyek a felhasználók állapotának az oldalletöltések közötti fenntartására szolgálnak.
PHPSESSID
Ez a süti a PHP-alkalmazásokban található. A cookie a felhasználók egyedi munkamenet-azonosítójának tárolására és azonosítására szolgál a felhasználói munkamenet kezelése céljából a weboldalon. A munkamenet-süti a böngésző összes ablakának bezárásakor törlődik.
SERVERID
Ez a süti arra szolgál, hogy a felhasználót egy adott szerverhez rendelje, így jobb és gyorsabb szerveridőt biztosít. Emlékszik arra, hogy melyik szerver szállította az utolsó oldalt a böngészőnek. Segít a terheléselosztásban is.
viewed_cookie_policy
1 year
The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data.
A teljesítménysütiket a weboldal kulcsfontosságú teljesítménymutatóinak megértésére és elemzésére használják, ami segít a látogatók számára jobb felhasználói élményt nyújtani.
Süti
Időtartam
Leírás
Gdyn
1 year 1 month
Ezt a sütit a Gemius szolgáltató állítja be. Ezt a sütit a MOSS és a fejlett webstatisztikák technikai munkamérésének végrehajtásához használják.
GUEST_LANGUAGE_ID
1 year
Ez a süti a látogatók által preferált nyelvi azonosító tárolására szolgál.
Az analitikai sütiket arra használják, hogy megértsék, hogyan lépnek kapcsolatba a látogatók a weboldallal. Ezek a sütik segítenek anonim, statisztikai információt szolgáltatni a látogatók számáról, a visszafordulási arányról, a forgalom forrásáról stb.
Süti
Időtartam
Leírás
_ga
2 years
Ezt a sütit a Google Analytics telepíti. A cookie-t a látogatói, munkamenet- és kampányadatok kiszámítására és a webhely használatának nyomon követésére használják a webhely analitikai jelentéséhez. A cookie-k névtelenül tárolják az információkat, és egy véletlenszerűen generált számot rendelnek hozzá az egyedi látogatók azonosításához.
_gat_UA-112481-1
1 minute
Ez a Google Analytics által beállított mintatípusú cookie, ahol a névben lévő mintaelem tartalmazza a fiók vagy a weboldal egyedi azonosító számát, amelyre vonatkozik. Ez a _gat cookie egy változata, amelyet a Google által rögzített adatok mennyiségének korlátozására használnak a nagy forgalmú webhelyeken.
_gid
1 day
Ezt a sütit a Google Analytics telepíti. A süti arra szolgál, hogy információkat tároljon arról, hogy a látogatók hogyan használják a weboldalt, és segít a weboldal teljesítményéről szóló elemzési jelentés elkészítésében. Az összegyűjtött adatok között szerepel a látogatók száma, a forrás, ahonnan érkeztek, és a meglátogatott oldalak névtelen formában.
A hirdetési sütiket arra használják, hogy a látogatókat releváns hirdetésekkel és marketingkampányokkal találkozhassanak. Ezek a cookie-k nyomon követik a látogatókat a webhelyeken keresztül és információkat gyűjtenek, hogy személyre szabott hirdetéseket jeleníthessenek meg.
Süti
Időtartam
Leírás
_goa3session
2 days
Ezt a sütit a szolgáltató Adverticum állítja be. Ezt a sütit a hirdetések kiszolgálásának folyamatához és a hirdetők számára statisztikai adatok gyűjtéséhez használják.
fr
3 months
A sütit a Facebook állítja be, hogy releváns hirdetéseket jelenítsen meg a felhasználóknak, valamint mérje és javítsa a hirdetéseket. A cookie a felhasználó viselkedését is nyomon követi az interneten keresztül azokon az oldalakon, amelyek Facebook pixellel vagy Facebook social pluginnal rendelkeznek.
Gtest
1 year 1 month
Ezt a sütit a felhasználói viselkedés és a weboldalon végzett tevékenységek gyűjtésére használják a weboldal optimalizálása érdekében. Segít továbbá a Google Ads és a Google Analytics számára a látogatói információk marketing célú összeállításában.
i
1 year
Nincs információ.
IDE
1 year 24 days
A Google DoubleClick használja, és információkat tárol arról, hogy a felhasználó hogyan használja a weboldalt és minden más hirdetést a weboldal meglátogatása előtt. Ezt arra használják, hogy a felhasználóknak a felhasználói profilnak megfelelő, számukra releváns hirdetéseket jelenítsenek meg.
mc
1 year 1 month
Ez a cookie a Quantserve-hez kapcsolódik, hogy anonim módon nyomon követhesse, hogy a felhasználó hogyan lép kapcsolatba a weboldallal.
test_cookie
15 minutes
Ezt a sütit a doubleclick.net állítja be. A cookie célja annak megállapítása, hogy a felhasználó böngészője támogatja-e a cookie-kat.
VISITOR_INFO1_LIVE
5 months 27 days
Ezt a sütit a Youtube állítja be. A weboldalon beágyazott YouTube-videók információinak nyomon követésére szolgál.
YSC
session
Ezt a sütit a Youtube állítja be, és a beágyazott videók megtekintésének nyomon követésére szolgál.
Sütik, eszközazonosítók vagy hasonló online azonosítók (pl. bejelentkezésalapú azonosítók, véletlenszerűen hozzárendelt azonosítók, hálózatalapú azonosítók) más információkkal együtt (pl. böngésző típusa és adatai, nyelv, képernyőméret, támogatott technológiák stb.) tárolhatók vagy olvashatók az Ön eszközén, hogy az felismerhető legyen minden alkalommal, amikor egy alkalmazáshoz vagy egy webhelyhez csatlakozik, az itt bemutatott célok közül egy vagy több érdekében.
A jelen nyilatkozatban ismertetett legtöbb cél az Ön eszközéről alkalmazás használatakor vagy webhely felkeresésekor származó információk tárolásán vagy elérésén alapul. Például előfordulhat, hogy egy beszállítónak vagy kiadónak sütit kell eltárolnia az Ön eszközén a webhelyen tett első látogatása alkalmával, hogy következő látogatásaikor felismerhesse az eszközt (minden alkalommal ennek a sütinek az elérése útján).
Az ezen a szolgáltatáson keresztül Önnek megjelenített hirdetések korlátozott körű adatokon alapulhatnak, mint például az Ön által használt webhely vagy alkalmazás, az Ön nem pontos tartózkodási helye, az eszközének típusa vagy az a tartalom, amellyel Ön interakcióban áll (vagy állt) (például annak korlátozása érdekében, hogy egy hirdetés hányszor jelenjen meg Önnek).
Egy autógyártó munkaidőn túl a városban élő környezettudatos felhasználók körében szeretné népszerűsíteni elektromos járműveit. A hirdetés egy kapcsolódó tartalmat (például egy klímaváltozás elleni intézkedésekről szóló cikket) tartalmazó oldalon jelenik meg este 6:30 után, olyan felhasználók számára, akiknek nem pontos tartózkodási helye azt sugallja, hogy városi zónában tartózkodnak.
Egy nagy vízfestékgyártó online hirdetési kampányt szeretne indítani legújabb vízfesték termékcsaládja számára, diverzifikálva közönségét, hogy a lehető legtöbb amatőr és professzionális művészt érje el, és elkerülve a hirdetés nem megfelelő tartalom (például ház kifestéséről szóló cikkek) melletti megjelenítését. A rendszer számon tartja, hogy a hirdetés hányszor jelent meg Önnek, és korlátozza annak túl gyakori bemutatását.
Az Ön jelen szolgáltatásban végzett tevékenységével kapcsolatos információk (mint például az Ön által beküldött űrlapok, megtekintett tartalmak) tárolhatók, és kombinálhatók Önnel vagy más felhasználókkal kapcsolatos más információkkal (például a jelen szolgáltatásban és más webhelyeken vagy alkalmazásokban végzett korábbi tevékenységeiből származó információkkal). Ezt ezután arra használjuk, hogy profilt hozzunk létre vagy tökéletesítsünk Önnel kapcsolatban (amely magában foglalhatja a lehetséges érdeklődési köröket és személyes szempontokat). Profilja (később is) felhasználható olyan hirdetések bemutatására, amelyek relevánsabbnak tűnnek az Ön ezek és más entitások szerinti lehetséges érdeklődési köre alapján.
Ha Ön számos cikket elolvas a legjobb megvásárolható kerékpártartozékokról, ezeket az információkat felhasználhatjuk arra, hogy profilt hozzunk létre az Ön kerékpártartozékok iránti érdeklődéséről. Az ilyen profil később felhasználható vagy tökéletesíthető ugyanazon vagy egy másik webhelyen vagy alkalmazásban úgy, hogy egy adott kerékpártartozék márka hirdetéseit jelenítsük meg Önnek. Ha Ön egy autókonfigurátort is megtekint egy luxusautó-gyártó weboldalán, ezt az információt kombinálhatjuk a kerékpárok iránti érdeklődésével, finomítva ezzel profilját, és azzal a feltételezéssel élhetünk, hogy Ön a luxuskategóriás kerékpáros felszerelések iránt is érdeklődik.
Egy ruházati vállalat szeretné népszerűsíteni csúcskategóriás babaruhákból álló új termékcsaládját. Kapcsolatba lép egy olyan ügynökséggel, amelynek magas jövedelmű ügyfelekkel rendelkező ügyfélhálózata van (például felsőkategóriás szupermarketek), és arra kéri az ügynökséget, hogy hozzon létre profilokat olyan fiatal szülőkről vagy párokról, akik feltételezhetően gazdagok és újszülött gyermekük van, hogy később ezek a profilok felhasználhatók legyenek partneralkalmazásokon belül hirdetések bemutatására.
Az ezen szolgáltatásban Önnek megjelenített hirdetések az Ön hirdetési profiljain alapulhatnak, amelyek tükrözhetik az Ön jelen szolgáltatásban vagy más webhelyeken vagy alkalmazásokban végzett tevékenységét, (mint például az Ön által beküldött űrlapok, az Ön által megtekintett tartalmak), lehetséges érdeklődési köreit és személyes szempontjait.
Egy online kiskereskedő futócipőkre vonatkozó korlátozott értékesítési akciót szeretne hirdetni. Olyan felhasználókat szeretne a hirdetéssel megcélozni, akik korábban futócipőket nézegettek a mobilalkalmazásában. A nyomon követési technológiák felhasználhatók annak felismerésére, hogy Ön korábban már használta a mobilalkalmazást futócipők megtekintésére, annak érdekében, hogy az alkalmazásban megjelenítsék Önnek a megfelelő hirdetést.
Egy webhelyen kerékpártartozékokat kereső személyre irányított személyre szabott hirdetés céljából létrehozott profil felhasználható kerékpártartozékokra vonatkozó releváns hirdetés bemutatására egy másik szervezet mobilalkalmazásában.
Az Ön jelen szolgáltatásban végzett tevékenységével kapcsolatos információk (például az Ön által beküldött űrlapok, megtekintett nem hirdetésjellegű tartalmak) tárolhatók, és kombinálhatók Önnel vagy hasonló felhasználókkal kapcsolatos más információkkal (például a jelen szolgáltatásban és más webhelyeken vagy alkalmazásokban végzett korábbi tevékenységeiből származó információkkal). Ezt ezután arra használjuk, hogy profilt hozzunk létre vagy tökéletesítsünk Önnel kapcsolatban (amely magában foglalhatja például a lehetséges érdeklődési köröket és személyes szempontokat). Profilja felhasználható (később is) olyan tartalom bemutatására, amely relevánsabbnak tűnik az Ön lehetséges érdeklődési körei alapján, például a tartalom megjelenítési sorrendjét módosítva, hogy Ön még könnyebben megtalálhassa az érdeklődési körének megfelelő tartalmat.
Ön egy közösségi média platformon több cikket is elolvas arról, hogyan építhet lombházat. Ezeket az információkat hozzáadhatjuk egy profilhoz, hogy feljegyezzük érdeklődését a szabadtéri tartalmak, valamint barkácsútmutatók iránt (azzal a céllal, hogy ez lehetővé tegye a tartalom személyre szabását, így például a jövőben több blogbejegyzést és cikket jeleníthessünk meg Önnek lombházakról és faházakról).
Ön megnézett három űrkutatásról szóló videót különböző tévéalkalmazásokban. Egy független hírplatform, amellyel Önnek még nem volt kapcsolata, profilt épít az ilyen megtekintési viselkedés alapján, és más videók vonatkozásában lehetséges érdeklődési körként jelöli meg az űrkutatást.
A jelen szolgáltatásban Önnek bemutatott tartalom az Ön tartalom személyreszabási profiljain alapulhat, amelyek alapján jellemezhetők az Ön jelen vagy más szolgáltatások körében végzett tevékenységei (mint például az Ön által beküldött űrlapok, az Ön által megtekintett tartalmak), lehetséges érdeklődési körei és személyes szempontjai. Ez felhasználható például a tartalmak Ön részére történő megjelenítése sorrendjének módosítására, hogy Ön még könnyebben megtalálja az érdeklődési körének megfelelő (nem hirdetési jellegű) tartalmakat.
Ön vegetáriánus ételekről szóló cikkeket olvas egy közösségi média platformon, majd egy független vállalat főzőalkalmazását használja. A közösségi média platformon Önről készült profil segítségével vegetáriánus recepteket mutatunk be Önnek a főzőalkalmazás üdvözlőképernyőjén.
Ön három videót tekintett meg különböző webhelyeken az evezésről. Egy független videómegosztó platform öt további evezéssel kapcsolatos videót fog javasolni, amelyek érdekelhetik Önt a tévéalkalmazása használata során, az Önről akkor készült profil alapján, amikor azokon a különböző webhelyeken járt online videók megtekintése céljából.
Az Ön számára megjelenített hirdetésekre és az Ön azokkal való interakcióira vonatkozó információk felhasználhatók annak meghatározására, hogy egy hirdetés mennyire működött jól Ön vagy más felhasználók számára, és hogy a hirdetés elérte-e a céljait. Például, hogy Ön látott-e egy hirdetést, rákattintott-e, a hirdetés arra késztette-e, hogy megvásároljon egy terméket vagy felkeressen egy webhelyet stb. Ez nagyon hasznos a hirdetési kampányok relevanciájának megértésében.
Ön rákattintott egy online áruház „fekete pénteki” kedvezményre vonatkozó hirdetésére egy kiadó weboldalán, és megvásárolt egy terméket. Kattintása hozzá lesz kapcsolva ehhez a vásárláshoz. Megmérjük az Ön és más felhasználók interakcióját, hogy megtudjuk, hány hirdetésre kattintás vezetett vásárláshoz.
Ön egyike azon keveseknek, akik egy kiadó alkalmazásán belül rákattintottak egy olyan hirdetésre, amely egy online ajándékbolt „nemzetközi elismerési nap” alkalmából nyújtott engedményéről szólt. A kiadó jelentéseket szeretne kapni, hogy megtudja, hogy az alkalmazáson belül Ön és más felhasználók milyen gyakran néztek rá vagy kattintottak rá egy adott hirdetéselhelyezésre, nevezetesen a „nemzetközi elismerési nap” hirdetésre, hogy a kiadó és partnerei (például ügynökségek) optimalizálhassák a hirdetések elhelyezését.
Az Ön számára megjelenített tartalomra és az Ön azzal való interakciójára vonatkozó információk felhasználhatók annak meghatározására, hogy pl. a (nem hirdetésjellegű) tartalom elérte-e a szándékolt közönségét, és megfelelt-e az Ön érdeklődési körének. Például, attól függetlenül, hogy Ön cikket olvas, videót néz, podcastot hallgat vagy termékleírást néz, mennyi időt töltött ebben a szolgáltatásban és a meglátogatott weboldalakon stb. Ez nagyon hasznos annak megértésében, hogy az Ön számára megjelenített (nem hirdetésjellegű) tartalom mennyire releváns.
Ön egy túrázásról szóló blogbejegyzést olvasott egy kiadó mobilalkalmazásában, és követte az ajánlott és kapcsolódó bejegyzésre mutató linket. Interakcióit úgy rögzítjük, hogy abból kitűnjön, hogy a túrázásról szóló eredeti poszt hasznos volt az Ön számára, és sikeresen felkeltette az Ön érdeklődését a kapcsolódó poszt iránt. Ezt azért mérjük, hogy megtudjuk, a jövőben kell-e további bejegyzéseket készíteni a túrázásról, és hová kell elhelyezni őket a mobilalkalmazás kezdőképernyőjén.
Önnek bemutattunk egy divattrendekről szóló videót, de Ön és több más felhasználó is 30 másodperc után nem nézte azt tovább. Ezt az információt ezután a divattrendekről szóló jövőbeni videók megfelelő hosszának értékelésére használják fel.
Jelentések hozhatók létre az Ön és más felhasználók hirdetési (vagy nem hirdetési) tartalmakkal való interakcióira vonatkozó adatkészletek (például felhasználói profilok, statisztikák, piackutatási, elemzési adatok) kombinálása alapján a közös jellemzők azonosítása érdekében (például annak meghatározása érdekében, hogy mely célközönségek fogékonyabbak egy hirdetési kampányra vagy bizonyos tartalmakra).
Egy online könyvesbolt tulajdonosa kereskedelmi jelentést szeretne kapni, amely megmutatja azon látogatók arányát, akik felkeresték, de vásárlás nélkül hagyták el a webhelyét, illetve felkeresték azt és megvásárolták a frissen megjelent „a hónap híresség-életrajzát”, valamint megmutatja az egyes kategóriák átlagéletkorát és férfi/nő eloszlását. A webhelyén Ön által történt navigációval és az Ön személyes jellemzőivel kapcsolatos adatokat ezután felhasználják és más ilyen adatokkal kombinálják ezen statisztikák létrehozásához.
Egy hirdető szeretné jobban megérteni, hogy milyen típusú közönség lép interakcióba a hirdetéseivel. Felkér egy kutatóintézetet, hogy hasonlítsa össze a hirdetéssel interakcióba lépett felhasználók jellemzőit hasonló platformok felhasználóinak tipikus jellemzőivel, különböző eszközökön. Ez az összehasonlítás megmutatja a hirdetőnek, hogy hirdetéseinek közönsége elsősorban mobileszközökön keresztül éri el a hirdetéseket, és tagjai valószínűleg a 45-60 éves korosztályba tartoznak.
Az Ön jelen szolgáltatásban végzett tevékenységével kapcsolatos információk – mint például a hirdetésekkel vagy tartalommal való interakciója – nagyon hasznos lehet a termékek és szolgáltatások tökéletesítésében, valamint új termékek és szolgáltatások létrehozásában a felhasználói interakciók, a közönség típusa stb. alapján Ez a konkrét cél nem foglalja magában a felhasználói profilok és azonosítók fejlesztését vagy tökéletesítését.
Egy közösségi média szolgáltatóval együttműködő technológiai platform észreveszi a mobilalkalmazások felhasználói számának növekedését, és profiljaik alapján azt látja, hogy közülük sokan mobilkapcsolatokon keresztül csatlakoznak. Új technológiát használ a mobileszközökhöz igazodóan formázott, és alacsony sávszélességű hirdetések küldéséhez, hogy javítsa azok teljesítményét.
Egy hirdető annak módját keresi, hogy miként tudna hirdetéseket megjeleníteni egy újfajta típusú fogyasztói eszközön. Információkat gyűjt arról, hogy a felhasználók hogyan lépnek interakcióba ezzel az új típusú eszközzel, annak meghatározása érdekében, hogy ki tudna-e fejleszteni egy új mechanizmust a hirdetések ilyen típusú eszközön történő megjelenítésére.
Az ezen a szolgáltatáson keresztül Önnek megjelenített tartalmak korlátozott körű adatokon alapulhatnak, mint például az Ön által használt webhely vagy alkalmazás, az Ön nem pontos tartózkodási helye, az eszközének típusa vagy az a tartalom, amellyel Ön interakcióban áll (vagy állt) (például annak korlátozása érdekében, hogy egy videó vagy cikk hányszor jelenjen meg Önnek).
Egy utazási magazin cikket tett közzé a weboldalán egy nyelviskola által a külföldi utazás élményének fokozása érdekében javasolt új online tanfolyamokról. Az iskola blogbejegyzései közvetlenül az oldal alján találhatók, és az Ön nem pontos tartózkodási helye alapján kerülnek kiválasztásra (például olyan blogbejegyzések, amelyek az Ön tartózkodási országának nyelvétől eltérő nyelvekre vonatkozó tananyagot ismertetnek).
Egy sporthíreket szolgáltató mobilalkalmazás új cikk rovatot indított a legutóbbi futballmeccsekről. Mindegyik cikk egy külön streaming platformon található videókat tartalmaz, amelyek bemutatják az egyes mérkőzések legfontosabb pillanatait. Ha Ön beleteker egy videóba, ez az információ felhasználható arra, hogy a rendszer a következő lejátszáshoz egy rövidebb videót válasszon ki.
Az Ön adatai felhasználhatók a szokatlan és potenciálisan visszaélésszerű tevékenységek figyelése és megelőzése érdekében (mint például hirdetések vonatkozásában a robotok általi hirdetéskattintások), valamint a rendszerek és folyamatok megfelelő és biztonságos működésének biztosítására. Felhasználhatók továbbá az Ön, a kiadó vagy a hirdető által a tartalmak és hirdetések megjelenítésekor, valamint a velük való interakció során esetlegesen tapasztalt problémák kijavítására is.
Egy hirdetésközvetítő különböző hirdetőktől származó hirdetéseket küld partner webhelyeinek hálózatába. Észreveszi, hogy az egyik hirdetőre vonatkozó hirdetésekre történő kattintások száma jelentősen megnőtt, és a kattintások forrására vonatkozó adatokat felhasználva megállapítja, hogy a kattintások 80%-a inkább robotoktól, mint emberektől származik.
Bizonyos információkat (például az IP-címet vagy az eszköz képességeit) arra használunk, hogy biztosítsuk a tartalom vagy a hirdetés technikai kompatibilitását, és elősegítsük a tartalom vagy a hirdetés továbbítását az Ön eszközére.
Ha egy cikkben lévő linkre kattint, akkor általában egy másik oldalra vagy a cikk egy másik részére kerül. Ennek elérése érdekében 1°) a böngészője kérést küld a webhelyhez kapcsolódó szervernek, 2°) a szerver válaszol („itt az a cikk, amelyet kért”), felhasználva az Ön eszköze által küldött kérésben automatikusan szereplő technikai információkat, hogy megfelelően jelenítse meg az Ön által kért cikk részét képező információkat/képeket. Technikailag az ilyen információcsere mindenképpen szükséges a képernyőjén megjelenő tartalom továbbításához.
A jelen nyilatkozatban felsorolt célokkal és szervezetekkel kapcsolatos döntéseit a rendszer digitális jelek (például karakterlánc) formájában menti és teszi elérhetővé ezen szervezetek számára. Erre azért van szükség, hogy mind a szolgáltatás, mind az említett szervezetek figyelemmel lehessenek ezen döntésekre.
Amikor Ön felkeres egy weboldalt, és az felteszi Önnek a kérdést, hogy hozzájárul-e ahhoz, hogy felhasználják a profilját személyre szabott hirdetések megjelenítéséhez, illetve megtagadja-e az ehhez való hozzájárulását, az Ön választását a rendszer elmenti és elérhetővé teszi a hirdetési szolgáltatók részére, így az Ön számára megjelenített hirdetések esetében figyelembe veszik ezt a választást.
A jelen szolgáltatásban Ön által végzett tevékenységgel kapcsolatos információk párosíthatók és kombinálhatók más Önnel kapcsolatos és különböző forrásokból származó információkkal (például egy különálló online szolgáltatásban végzett tevékenységével, egy hűségkártya üzletben történő használatával vagy egy felmérésre adott válaszaival) a jelen közleményben ismertetett célok támogatása érdekében.
A jelen közleményben ismertetett célok támogatása érdekében az Ön eszköze valószínűleg más, Önhöz vagy háztartásához tartozó eszközökkel összekapcsoltnak minősülhet (például azért, mert a telefonján és a számítógépén is ugyanabba a szolgáltatásba van bejelentkezve, vagy mert ugyanazt az internetkapcsolatot használja mindkét eszközön).
Az Ön eszköze az internet elérése során automatikusan elküldött információk (például az Ön internetkapcsolatának IP-címe vagy az Ön által használt böngésző típusa) alapján megkülönböztethető lehet más eszközöktől a jelen közleményben ismertetett célok támogatása érdekében.
Az Ön beleegyezésével az Ön pontos tartózkodási helye (500 méternél kisebb sugarú körön belül) felhasználható a jelen közleményben ismertetett célok támogatására.
Az Ön beleegyezésével az Ön eszközének bizonyos jellemzőit (mint például a telepített betűtípusok vagy bővítmények, a képernyő felbontása) lekérhetik és felhasználhatják annak más eszközöktől való megkülönböztetésére a jelen közleményben ismertetett célok támogatása érdekében.