magyar - iráni házasság


Sz.Márton # 2010.09.07. 17:41

esetleg "fekete" ha ugye nem amerikai...

Legislator # 2010.09.08. 14:10

sarkvidéki fókavadász iglulakó:-)))))))))))


Sunshine after the rain.

Elisa2 # 2010.09.27. 23:22

Szivesen vennem, ha valaki tudna es felvilagositana, hogy Törökorszagban milyen feltetelek mellett köthet hazassagot magyar es irani allampolgar.

Nazanin # 2010.10.28. 11:27

Kedves Mindenki,

Csak azért, hogy legyen egy jó példa is mindenki előtt.
34 éves magyar származású nő vagyok, 10 éve egy iráni férfi felesége, emellett iráni-magyar kettős állampolgár, iráni útlevéllel, szabadon járok-kelek a világban a 6 éves kislányunkkal együtt, aki az apukája szeme-fénye. A férjem 2 céget vezet itt Magyarországon, királynői életet nyújt nekem. Lehet, hogy a számok és a statisztikák nem azt mutatják, de igen is nem minden közel-keleti & európai házasság végződik válással!

bolondmelós # 2010.10.28. 20:46

Nazanin:
Nem is ezt írták az előtted szólók. DE sokkal nehezebb mint egy bosnyák (vagy bolgár)- magyar felállás.

Azt kívánom, hogy maradj üdítő példa, férjed szakállát
Allah növessze nagyra!

prospro # 2010.12.14. 14:49

Kedves Fórumozók,

egy korábbi hozzászólóhoz hasonlóan mi is külföldön (Németországban) szeretnénk házasságot kötni. A papírok és az előkészületek rendben vannak, eddig ezzel kapcsolatban nem léptek fel problémák.
A kérdésem az lenne, hogy az esküvő után milyen "státuszt" kap a vőlegényem? Illetve milyen feltételei vannak a magyar állampolgárság ill. útlevél megszerzésének?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

isabell79 # 2011.03.15. 18:29

Kedves Fórumozók!

Házasságot szeretnék kötni egy izraeli állampolgárral, akinek vannak tapasztalatai az ügymenettel kapcsolatban azzal szívesen felvenném a kapcsolatot.
pl: anyakönyvi kivonaton, útlevélen, családi állapotot igazoló dokumentumokon kívül mire van még szükség?
Azt is olvastam, hogy Izrael nem ad ki házassági tanúsítványt, így házassági tanúsítvány felmentése alóli jegyzőkönyvet kell kitölteni.
Mivel Én nem vagyok zsidó származású, ezért nem tudom mennyire fogja ez megnehezíteni a házasságkötésünket.
(tudom, hogy itt Magyarországon nem befolyásoló tényező a származás)
Izraelben elfogadják a magyar házassági papírjainkat?
Egyébként Én szeretnék kiköltözni hozzá Izraelben, nem Ő szeretne itt élni.

Eőre is köszönöm válaszotokat!