EU - ból lopott autó: B.E. vs. Uniós jog?


Ferenc77 # 2013.06.28. 06:59

Romániából lopott autót sikerült vennem, amit le is foglalt a rendőrség B.E. szerint.
Az autó eredetvizsgás, magyar rendszámos, eredeti alvázszámos, stb.
A rendőrség most BE alapján vissza akarja adni a román tulajdonosának az autót. A BE. valóban ezt is mondja, hogy annak kell kiadni az autót, aki a bűncseleknény elkövetésekor a dolog tulajdonosa volt. (orgazdaság miatt megy az eljárás, és erre hivatkoznak, hogy akkor a román fél volt a tulajdonos)
Találtam viszont a 2012 évi CLXXX. tv. 53.§-át ami szerint a 3.jóhiszemű felet (azaz engem) kár nem érhet a lefoglalt dolog kiadásakor. Pedig most igencsak érne kár, ha nem én kapnám vissza az autót.

Ha BE szerint jár el a rendőrség, akkor figyelembe kell vennie a 2012. évi CLXXX tv.-t vagy nem? Ha igen, akkor ki fog kártérítést fizetni? Hogyan kell kérnek a kártalanítást? Ugyanis a törvény szerint kár nem érhet engem.

Azt a lehetőséget most zárjuk ki, hogy majd azt pereljem akitől az autót vettem, mert ott rég megszűnt autókereskedő stróman cégek sorozata van.

Ötlet? Tanács?

Dr.Attika # 2013.06.28. 08:00

Ügyvédi megbízási szerződés alapján ellátom a jogi képviseletét. végigvittem már ilyen eljárást.
Elérhetőségem alábbiakban.

Ferenc77 # 2014.02.19. 13:42

A topic-beli ügyben pertársaságot szervezünk!
Aki hasonló cipőben jár, kérem vegye fel velem a kapcsolatot privát üzenetben!