önkényes ingatlan foglaló


Majordomus # 2022.11.04. 20:41

Bölcs gondolat és megszívlelendő.

Zöldövezeti11 # 2022.11.04. 16:10

Tehát mik a lehetőségek ez esetben?

Jóban lenni a mamával !

drbjozsef # 2022.11.04. 14:40

Boy2022,

A haszonélvezet az "erősebb".

Amíg él a haszonélvező, addig neked, mint tulajdonosnak semmi közöd nincs a használathoz.
Azt fogadja be, akit akar, az lakik ott, akinek a haszonélvező engedi. A zárcseréhez sincs semmi közöd, nem is lehetne kulcsod az ingatlanhoz, a haszonélvező a birtokos, be sem mehetsz, csak kivételes esetben, az ő engedélyével.
Ha a haszonélvező pénzért bérbeadja az ingatlant, akkor a tulajdonosnak előbérleti joga van, ugyanazon az áron lehet ő a bérlő.
Ha szívességi lakáshasználatba adja bárkinek, akkor azt még ezzel sem tudod megakadályozni.
Sőt, a rendkívüli helyreállításokat, javításokat neked kell fizetned : Ptk. 5:149.§

Nem tudsz mit csinálni, nem tudod megakadályozni senkinek a beköltözését. Lásd :: Ptk. 5:147.§, 5:148.§

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Amit tehetsz az az, amit a Ptk enged : ellenőrizheted a tulajdond használatát a Ptk. 5:149.§, 5:150.§, 5:152.§ szerint.

Olvasgasd át jó alaposan ezt a fejezetet a Ptk.-ban.

Boy2022 # 2022.11.04. 14:24

Üdvözlet mindenkinek!

Az én témám az lenne hogy én és a testvérem örököltünk egy ingatlant amiben édesanyánk haszonélvezeti jogban él az ingatlanban,azzal még tisztában vagyok hogy rengeteg joga van az ottléthez élete végéig,de viszont időközben beköltözött hozzá egy fószer aki nem élettárs se semmi nem köti oda nem fizet albérletet semmi ilyesmi...Nos a kérdésem csak annyi hogy én mint tulajdonos kérhetek e végzést vagy egy okiratot/elismervényt amelyben én mint tulajdonos kijelentem/felszólítom ezt az illetőt hogy haladéktalanul hagyja el az ingatlanomat.Kinek van több joga egy haszonélvezőnek vagy a tulajdonosnak aki már jóformán be sem mehet az ingatlanába mert zárcsere is történt.Tehát mik a lehetőségek ez esetben? válaszukat előre is köszönöm.