Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

ÁLLATTARTÁS TÁRSASHÁZI LAKÁSBAN

Panna50 # e-mail 2015.07.20. 20:19

mi mást tehetnénk?
a 60 lakás végigcsörtetése úgysem lesz eredményes.

így a következményekkel kell számolnunk, mi történhet?

ha a tartási körülmények kifogástalanok, mi történhet?

azt nem balgaság elvárni, hogy 60 lakás egyöntetűen hozzájáruljon...

a groszfater által javasolt cikkben van egy kivétel a házirend betartatására, ha a tartási körülmények kifogástalanok.

nem értek túlzottan a joghoz, csak alapjáraton vagyok tájékozott, de én úgy értelmezem, hogy ez a kivétel a mi esetünkre vonatkozhat.

szerinted?

ius latratus # e-mail 2015.07.20. 13:09

szépen suttyomban beköltözünk a macskával, s lesz ami lesz, majd akkor meglátjuk ezt a dolgot.
szerintem ebben a helyzetben ez a legjárhatóbb út.
ha van véleményetek, javaslatotok, akkor légyszíves osszátok meg, ti mit tennétek egy ilyen helyzetben

Semmiképpen nem ezt. De te már eldöntötted. Pedig kaptál választ.

Panna50 # e-mail 2015.07.20. 00:28

max az azonos szinten lévő szomszédok észlelhetik, de hogy a távolabbiak leszarják az biztos.
most 12 lakásos társasházban lakunk 10 éve, de van olyan tulajdonos, akit még sosem láttunk, mert külföldön él, s nyilván vannak olyanok, a közvetlen szomszédok, akikkel összeismerkedik az ember, ők tudják, hogy van macska, de ezt átvetítve a 60 lakásosra, biztosan valami "barom" miatt lett ez a szigorú házirend, aki nem megfelelő módon tartott állatot.
mert egyébként értelmetlen

Panna50 # e-mail 2015.07.20. 00:23

köszönöm a véleményeket!
józan ésszel értékelve nem életszerű, hogy egy 60 lakásos társasház minden egyes lakástulajdonosának kell a hozzájárulása ahhoz, hogy a saját tulajdonú társasházi lakásban 1 macska tartása jogszerű legyen.
dehát ez van...

a groszfater@gmail.com által ajánlott írást elolvasva, lehet itt kivételt tenni?

átgondoltuk és úgy döntöttünk, hogy nem kérjük ki a 60 lakótárs hozzájárulását, hiszen úgyis lesz néhány, vagy lehet több, aki nem akar hozzájárulni (mert statisztikai alapon ilyenek mindig vannak)

szépen suttyomban beköltözünk a macskával, s lesz ami lesz, majd akkor meglátjuk ezt a dolgot.
szerintem ebben a helyzetben ez a legjárhatóbb út.

ha van véleményetek, javaslatotok, akkor légyszíves osszátok meg, ti mit tennétek egy ilyen helyzetben?

egy állatot állathoz méltó módon tartani mások zavarása nélkül megéri a lehetséges kockázatot szerintem, mint végigcsörtézni a 60 lakást az esetleges hozzájárulásért.

ezt már eldöntöttük, hogy így lesz, de kíváncsi lennék a véleményetekre, esetleg a jogi helyzetre is, ami fennáll.
köszönettel várom

ius latratus # e-mail 2015.07.19. 22:12

én is így tudtam, csak nagyon meglepődtem a házirendi kiíráson, s kétség merült fel bennem, hogy ilyenkor melyik a mérvadó?

Simán lehet a házirend a "mérvadó". Ne nagyon nyugodj meg a macsek sorsát illetően...

groszfater@gmail.com # e-mail 2015.07.19. 17:22
Panna50 # e-mail 2015.07.19. 17:03

Nagyon köszönöm!!!
én is így tudtam, csak nagyon meglepődtem a házirendi kiíráson, s kétség merült fel bennem, hogy ilyenkor melyik a mérvadó?

ezek alapján akkor a házirend "alsóbbrendű" a törvénynél ugye?

tehát jogunk van macskát tartani a 60 lakásos társaság körbekérdezése nélkül is?

elnézést, csak tisztázni szeretném egyszer s mindenkorra ezt a kérdést.

groszfater@gmail.com # e-mail 2015.07.19. 16:19

Lakásonként két macska,
Hát ez világos, érthető...

annak egy darab talpcsapágy max. 3 hónapos szaporulata tartható.

ez is világos, a talpcsabágy szaporulatát lehet tartani
három hónapos koráig, vagy három hónapos koráig...

mindig öröm a megfontolt hozzászólásaidat olvasni...

MajorDomus # e-mail 2015.07.19. 15:10

Nem.
Lakásonként két macska, annak egy darab talpcsapágy max. 3 hónapos szaporulata tartható.

Panna50 # e-mail 2015.07.19. 12:02

Üdvözletem!
Az lenne a kérdésem, hogy egy társházban a házirend, vagy egyéb törvény a mérvadó a következő helyzetben:

• a házirendben az áll, hogy kutyát, macskát csak akkor lehet a lakásban tartani, ha a lakótársak ehhez hozzájárulnak.

vásároltunk egy panellakást, ahová hamarosan költözünk. természetesen jön velünk szeretett macskánk is, jelenleg is velünk lakik szintén társasházban, ahol nincs ilyen házirend.

a macska ivartalanítva van, s benti életmódhoz szokott, továbbá a tisztaság nálam alapvető szempont, tehát semmi olyan probléma nem várható, ami esetleg bárkit is zavarna (gondolok itt hang, szag ilyesmi)

kérdésem az lenne, hogy valóban végig kell járnunk mind a 60 lakást a hozzájáruláshoz, hogy macskánk a saját tulajdonú társasházi lakásunkban jogszerűen velünk legyen?

köszönettel várom válaszukat!