Vontatás


Syrakusa1987 # 2019.03.30. 16:25

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy megoldható-e német okmányos autó vontatása vagy okmányok nélküli autó vontatása vonórúd segítségével?

A helyzet amiből a következő kérdésem adódik,hogy van egy autó amit szeretnék megvásárolni donornak.Az autó járóképes de német okmányokkal rendelkezik(azt nem tudom,hogy érvényes vizsgája van-e mert alkatrésznek venném így az nem is érdekelt)így az eladóval úgy beszéltük meg,hogy okmányok nélkül venném meg alkatrésznek.Az autó Tőlem 140 km-re helyezkedik el,tisztában vagyok vele ,hogy trélerrel lenne optimális haza hoznom de 60 000 + -os ajánlatokat kaptam(ami az autó vételárának fele).Haza húzhatom VONÓRÚD segítségével?Ha azt vesszük figyelembe,hogy nem rendelkezik okmányokkal és "kiszednek" milyen szabálysértést követek el?Milyen következményekkel jár?

Előre is köszönöm a válaszokat!

ezmostmi? # 2019.03.31. 06:12

Én úgy tudom , hogy egyedi azonositó nélkül semmilyen formában sem vehet részt a közúti forgalomban,nem is vontatható...jobb,ha magad bérelsz trélert,oszt hazaviszed...

wers # 2019.04.02. 07:13

Milyen következményekkel jár?

Biztos "kivesznek" rendszám nélkül, és az többe fog kerülni, mint 60.000

gerbera317 # 2019.04.02. 10:26

Jármű vontatása esetén a KRESZ egyértelműen "elromlott jármű" vontatásáról ír, (57. §, 26. § (1) bek.), tehát forgalomban lévő, de éppen üzemképtelenné vált járműről. A vontatott jármű ugyanúgy részt vesz a közlekedésben, mint a vontató jármű, és ezért az 5. § szerinti követelményeknek meg kell felelnie, így: forgalmi engedéllyel kell rendelkeznie, rendszámmal kell rendelkeznie, rendezett kgfb-vel kell rendelkeznie.