Mit tehetek most?


ObudaFan # 2020.02.24. 11:28

Könnyen lehet, hogy elévült ez a tartozás, de látni kellene ehhez az összes iratot.

evikee90 # 2020.02.20. 14:05

Édesapám 2005 ben személyi kölcsönt vett fel (autó vásárlás ) a R. banktol,viszont 2007 ben meghalt.Én és öcsém akkor megkiskoruak voltunk hagyatekin nem voltunk ott,(anyánk képviselt minket)mai napig nem igazán tudjuk hogy mi a helyzet.Viszont mult heten kaptunk egy levelet egy behajto cégtől hogy már behajtás alatt van az ügy,mivel nem lett fizetve a fenti hitel.Még 78 ezer maradt akkor az nem lett kifizetve,állítólag,de mára ez az összeg 230 ezer lett,amit 8 napom belül rendeznünk kéne mert jönnek és visznek mindent,házat,ingossagokat.De 15 évig nemkuldtek egy levelet sem azt sem tudtuk hogy létezik ez az adósság.Felhívtam az MKK t es ök azt mondták küldtek levelet a régi szülői házunkba de már régen nem ott élek,anyám meg semmi levelet nem vett àt (most lehet szándékosan avagy véletlen,nem volt otthon nemtudom) de azt mondták hogy a bankból biztos küldtek levelet a tartozasrol,viszont onnan sem kaptunk levelet hogy lenne valami.Bementem a R.bankba ott azt mondták viszont hogy édesapám kötött biztosítást amikor felvette a hitelt hogy ha valami történne vele esetleg az legyen kirendezve,es a biztosító fizett is,a tartozas rendezve lett,még akkor a 2000 es években.De most akkor mi van,mert én már nem értem.A hölgy mondta az MKK s hogy ök megvették ezt a tartozást a banktól úgy került hozzájuk.Ilyen is létezik?Meg hogy akik ott voltak a hagyatekin azok mind tudták hogy ez a tartozás van.Meg 15 évig nemkuldtek csak egy levelet,ami elsem jutott hozzánk és mégis fizetnünk kell?Aki tud tippet tanácsot adni,kérem írjon.