Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

Válás, vagyonmegosztás

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2021.04.09. 15:07

Nem. Következetes és töretlen gyakorlat, hogy a házassági közös vagyon egységes egészként kell, lehet elbírálni.

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2021.04.08. 21:08

A vagyonmegosztási pernek úgy lesz mihamarabb vége, ha megindítják. Ezzel pedig nem kell megvárni a bontóper végét - nem fogják emiatt felfüggeszteni. (Ha mégis, meg kell fellebbezni.)

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2021.04.08. 15:22

Tévedés.

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2021.04.08. 14:53

A kettőnek nincs köze egymáshoz.
Honnan veszed, hogy a vagyonmegosztási pert akkor lehet hamarabb megindítani, ha a bontópert megszüntetik? ezt valaki túlgondolta.

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2021.04.08. 13:36

Az alperes nem akar válni?

www.kbs-ugyved.hu

drbjozsef #   2021.04.06. 13:12

Lehet ez ellen tenni valamit?

Persze, szólni neki, hogy ne csináljon ilyen butaságot.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

remeler # e-mail 2021.04.06. 13:02

Szép napot kívánok mindenkinek.
Válással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Előzmény röviden:
Fülig szerelmes férfi eladja az ingatlanát és abból vesz egy házat melynek felét a felesége nevére íratja abban a naív hitben, hogy örökre együtt maradnak. Lehet ez ellen tenni valamit?
Köszönöm

drbjozsef #   2021.03.19. 12:32

Igen.

bjack # e-mail 2021.03.19. 11:28

Az alábbi helyzetre szeretnék javaslatot kérni:

• feleségemmel 2016 óta vagyunk házasok, két kisgyermekünk van, a házasságunk sajnos az elmúlt pár évben megromlott, többször is felvetődött már a válás lehetősége mindkettőnk részéről, de csak mint legvégső megoldás, alapvetően szeretnénk rendezni a kapcsolatunkat, megjavítani a házasságunkat
  • tavaly belevágtunk egy újépítésű lakás megvásárlásába, amihez 15m önerőt tettünk be első részletként, a vételár hátralévő részét (60m) kb. 1-2 hónapon belül kell majd utalni
  • a 60 millió forintból 10 millió babaváró hitel, 10 millió CSOK, 5 millió piaci lakáshitel, és 35 millió forint személyi kölcsön, amelynek fedezete az én 1/1 tulajdonomban lévő lakás (házasság előtti szerzemény)
  • feleségemnek is van saját tulajdonában egy 60 nm2-es, kb. 35-40 milliós piaci értékű, tehermentes budapesti lakása

Tartok tőle, hogy amennyiben válásra kerülne a sor, akkor a 35 milliós hitel (amelyben egyébként ő is adóstárs) törlesztése teljesen rám maradna, miközben az új lakást (és a gyerekek felügyeletét) nyilván neki ítélnék. A CSOK-ot persze egyösszegben kellene visszafizetni, de erre valószínűleg kapna piaci hitelt. Egy ilyen helyzetet megelőzendő szeretnék mielőbb vagyonmegosztási szerződést kötni, amit ő nagyon nem szeretne, mert szerinte ez bizalmatlanság, ami árt a kapcsolatunknak, és „bevonzza a válást”. Ennek ellenére hajlandó lenne rá, persze egyelőre a konkrétumok ismerete nélkül. Elmondása szerint egyébként sosem tenne ilyet (mármint nem semmizne ki), de korábban az is elhangzott már a szájából, hogy ha elválunk, azzal én összetöröm az álmát, és annak következményei lesznek.
Hozzátartozik még a képhez, hogy feleségem jogtanácsos (de dolgozott már közjegyzői és ügyvédi irodában is), én pedig laikus vagyok, tehát ő masszív helyzeti előnyben van.
Jól gondolom-e, hogy érdemes lenne mielőbb tisztázni az anyagi viszonyokat, illetve a fentieket milyen módon lehetne megnyugtatóan rendezni? Mit lehet belefoglalni a vagyonmegosztási szerződésbe, ami biztosítja, hogy az elkövetkező 20 évben nem egyedül én fogom finanszírozni a lakhatását.

drbjozsef #   2021.03.19. 08:02

A bírósági ítélet arról rendelkezik, hogy 90 nap határidővel egyenlítse ki a részemet

Milyen részedet? Most akkor egyáltalán nem leszel tulajdonos?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2021.03.18. 22:50

(1/2 arányú tulajdonosként egyébként sem rendelkezhet egyedül a bérbeadásról.)

www.kbs-ugyved.hu

gerbera317 # e-mail 2021.03.18. 22:39

Anna! Kérdezd az ügyvédedet! Ő legalább érti, hogy mi van, míg itt senki. Még te sem.
De a lényeget így is megtudtad: nem adhatod ki az ingatlant, mert nem vagy abban a helyzetben, hogy azt a bérlő rendelkezésére tudjad bocsátani.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2021.03.18. 20:59
Anci Kustler # e-mail 2021.03.18. 19:05

Felerészben tulajdonos vagyok, valamint a bíróság kötelezte a jelenlegi másik tulajdonost (a testvért) a végrehajtás tűrésére és egyéb pénzkövetelések (perköltség, ügyvédi költségeim) tárgyingatlan ingóságaiból árverezés útján való kiegyenlítésének tűrésére.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2021.03.18. 18:18

Akkor semmi közöd az ingatlanhoz. Egy pénzkövetelésed van, méghozzá alighanem egy fedezetlen pénzkövetelésed.

www.kbs-ugyved.hu

Anci Kustler # e-mail 2021.03.18. 14:33

A bírósági ítélet arról rendelkezik, hogy 90 nap határidővel egyenlítse ki a részemet (ez letelt), vagy végrehajtás kérhető. A volt férjem ( ez elég bonyolult ügy) jelenleg nem tulajdonos, mert jogellenesen elajándékozta az ingatlant a per alatt, (akkor még ingatlan nyilvántartáson kívüli tulaj voltam és nem volt perfeljegyzés az ingatlanon. Nem is értem, hogy a bíróságok ezt hivatalból miért nem kérik, én pedig nem voltam eléggé kiművelve ezen a téren) így a másik tulaj jelenleg a testvére, aki nem lakik ott.

drbjozsef #   2021.03.18. 14:17

Anci Kustler,

Nem.

A férjed a birtokos. Kérheted, hogy engedjen birtokba, és költözzön el, de ha ezt megtagadja, akkor lakáskiűrítési pert kell indítanod, és ettől az időponttól használati díjat követelhetsz.

Ha a bírósági ítélet konkrétan rendelkezik a kiköltözéséről is, akkor nem kell a külön per, ezzel egyből lehet kérni a végrehajtótól a kilakoltatást (ami a vészhelyzeti rendelkezések ideje alatt nem foganatosítható).

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2021.03.18. 14:13

Ismerjük mi az ítéletet?

www.kbs-ugyved.hu

Anci Kustler # e-mail 2021.03.18. 14:09

Tisztelt Fórumozók!
Vagyonmegosztási pert nyertem, melyben a bíróság által meghatározott kifizetési határidő a volt férjem részére letelt. A végrehajtás kezdeményezése után a sikeres árverésig kiadhatom -e albérlőnek a szóban forgó ingatlant? Az ingatlannak bejegyzett tulajdonosa vagyok, a volt férj bent lakik a házban, de a fent említett módon én is használni kívánom. Lehetséges-e ez?

Rozina10 # e-mail 2021.03.17. 11:20

Már 9 hónapja megszakadt a közösség .

drbjozsef #   2021.03.17. 08:02

Ha tudod igazolni, hogy a különvagyonodból vetted, akkor nem lehet igénye.

Ehhez jobb lenne valami írásbeli megegyezés, de ha az életközösség megszakadt, és utána adtátok el az ingatlant, aminek elosztottátok a vételárát, akkor az eléggé életszerű, akár elég is lehet.

Rozina10 # e-mail 2021.03.16. 19:35

Természetesen az eladásoknak nyoma van !

Rozina10 # e-mail 2021.03.16. 19:32

50 50 % bán természetesen

Rozina10 # e-mail 2021.03.16. 19:31

Nem elosztottuk hogy ne legyen vita .

Grave7 #   2021.03.16. 18:18

@Rozina10: A közös tulajdonok eladásáról, a pénzek elosztásáról esetleg írtatok "valami papírt"?