Válás, vagyonmegosztás


Csillag74 # 2022.07.31. 19:25

Kedves Kovács_Béla_Sándor! Nagyon köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2022.07.31. 07:12

Nem.

Csillag74 # 2022.07.30. 20:05

Tisztelt Fórumozók!
Közös megegyezéses válás esetén, ha mindkét gyerek nagykorú, de az egyiknek még van egy éve az iskola befejezéséig (érettségizett, de van még egy technikumi év), akkor is meg kell egyezni a keresetlevélben az elhelyezésről, kapcsolattartásról?
Illetve a tartás valóban lehet természetbeni? Ha igen, ezt részletezni kell, hogy mit tartalmaz?
Ha nem lehet természetbeni, akkor gyerektartásról beszélünk még attól független, hogy nagykorú vagy már rokontartásról? Hogy kell ezt beírni a keresetlevélbe?

Majordomus # 2022.07.30. 13:59

A "papirmunka" !

Kovács_Béla_Sándor # 2022.07.30. 11:45

(„A vagyonmegosztást egészében, a teljes közös vagyonra nézve célszerű elosztani egyébként.

Az igaz. Csak a földhivatalnak, adóhatóságnak a gáztűzhelyhez, a Picasso-képhez, az anytömbökhöz, a hiányos kávéskészlethez stb. semmi köze.)

drbjozsef # 2022.07.30. 10:35

valinéni,

Közös megegyezéssel (szinte) mindent lehet.

A vagyonmegosztást egészében, a teljes közös vagyonra nézve célszerű elosztani egyébként.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.07.30. 10:33

Miért ne lehetne ingyenesen is? (Más kérdés, hogy tényleg ingyenes-e az az átruházás; és végképp más kérdés, hogy miért jótékonykodna az egyik fél a másikkal egy helyrehozhatatlanul megromlott házasságban.)

A másik kérdés nem értelmezhető - de majd az eljáró ügyvéd fogja tudni.

valinéni # 2022.07.30. 09:06

Tisztelt Fórumozók!

Kérem segítsetek abban, hogy házastársi közös ingatlan megosztása lehetséges-e úgy, hogy az egyik fél ingyenesen átadja a saját 1/2-ed részét a másik félnek vagy ez mindenképpen ellenértékért történik? Ha ingyenesen átadja akkor kell külön ajándékozási szerződést is becsatolni a földhivatali bejgyzési kérelemhez vagy elég csak a közös tulajdont megszüntető szerződés amelyben ingyenes az 1/2 tulajdoni illetőség átadása?

Köszönöm

Vali

groszfater@gmail.com # 2022.07.07. 12:59

A fater az após, nagypapa a szíves...

Kovács_Béla_Sándor # 2022.07.07. 11:15

Mind a ketten (hárman) csak szívességi használók.

groszfater@gmail.com # 2022.07.07. 10:30

Major!
"Csak lakáskiűritési per,és kérd a használati díj megállapitását június 30-tól,azzal hogy a gyermek maradhat amig talál albérletet."
Ne beszélj hülyeségeket!

1993. évi LXXVIII. törvény 91/A. § 13.

kovacsl # 2022.07.07. 09:24

Majordomus. A közös megállapodás nem elég amiben megállapodunk? Kereset per kell mindenképpen?

Majordomus # 2022.07.06. 20:08

Csak lakáskiűritési per,és kérd a használati díj megállapitását június 30-tól,azzal hogy a gyermek maradhat amig talál albérletet.

Majordomus # 2022.07.06. 20:05

KovacsI
Te inditsd a keresetet.
Kérd a használati dij megállapítását. A feleségeddel meg állapodj meg hogy betudjátok a tartásdíjba!

Mr.xy # 2022.07.06. 17:21

Kedves groszfater!
0. Gyermekem miatt tűröm el ezt a helyzetet.

  1. Nem fizet bele a lakás költségeibe.
  2. Nem akar elmenni
  3. Anyjáékhoz mehetne oda lett bejelentve de oda derogál.
  4. Megállapodtunk h ki költözik jún 30ig és eddig összes albérletére nemet mondott. + én keresek már mert ő letolja...
  5. gyereket sajnos mellé itélték közös felügyelettel magyar mondtam neki h amíg nincs normális otthona addig inkább nálam legyen a gyemekem...
  6. munkája is most 1 hónapja van eddig csak rajtam "élősködött" szó szerint sajnos..
  7. jogi tanácsot kértem nem ítéletet úgy h félmondatot kiragadsz... tapsvihar!!!!

mégis mit tudok tenni? élhetetlen a kapcsolat... és meg vagyok akasztva... gyerek miatt zsarol nekem lenne a legjobb ha normálisan fel tudna nőni és sajna 14 éves koráig nagyon esélyem sincs rá h nálam legyen a gyermek, addig kell valahogy túlélnünk..

szval mit lehetne tennem ebben a helyzetben?

groszfater@gmail.com # 2022.07.06. 16:34

"Kirakhatom a lakásból?" Hogyne, a gyerekeddel együtt! (amennyi eszed van!)

Mr.xy # 2022.07.06. 15:36

Tisztelt Fórumozók!

Nemrégiben váltam el a feleségemtől és nem akar kiköltözni a lakásból ami az apukám nevén van és életvitel szerűen éltünk egy fedél alatt benne egyetlen gyermekünkkel aki 10 éves. A lakásban én maradnék egyedül. A fiamat sajnos vinné magával és gyerektartást is el kell kezdenem fizetni neki ebben a hónapban. A válási megállapodásunk szerint jún 30-án el kellett volna költöznie és mára nem akar kiköltözni, mert minden általa megfizethető albérletre nemet mond. Mit tehetek? Kirakhatom a lakásból? Előre is várom jogi segítségüket.

kovacsl # 2022.07.04. 20:36

Majordomus köszi. És mihez érdemes a kötni egyáltalán lehet? Mert pl 5-10 év múlva egy most megállapodott összeg nem lesz elrettentő ha már kiszállt a gyerek és anya nem akar kimenni.

Groszfater: engedjem el? itt javasoltàtok azt sem tudtam létezik. Most meg már anya kizárólagosságot kér és két barna táskát kapok?

groszfater@gmail.com # 2022.07.04. 20:02

kovacsI!
El-kéne engedned ezt a használati díjat, mert ez csak a válást követ akció lehet és a feltételek a váláskor el-is dőlnek. ( de ezt már KBS elmondta)
3.-án belinkeltem a kormányhivatal tájékoztatóját abban kéne elmélyedned, mert nem mindegy ki lesz a felperes és mit kér a bíróságtól!
Ha az anya lesz a felperes és kizárólagos használatot kér azt meg is kapja és akkor te nem kapsz mást csak két barna táskát a szemed alá!

Majordomus # 2022.07.04. 19:39

kovacsi
.
Tudni kell,hogy hol van az ingatlan,mennyi a piaci értéke lakáskiadási szempontból.
Megérné egy ingatlanszakértőt felkérni.
Ami reális képet mutat: h nézed a hekyi hirdetéseket,hogy mennyiért adnak ki egy ilyen lakást.
Annak az összegnek a felét kérheted a feleségedtől. Nem készpénzben, hanem a tartásdíjba való beszámitással.

kovacsl # 2022.07.04. 17:17

Köszi. Keresem benne. 1 vagy a 2 kérdésre lesz válasz ezekben?

groszfater@gmail.com # 2022.07.04. 15:44

BH1993.553
LB Pfv.II.23.781/1997
BH1992.237

kovacsl # 2022.07.04. 15:30
  1. De mi alapján számítják vajon? Az oke hogy x fő lakik ott és apa költözik.
  2. Mikortól költözhet apa hogy ne minősüljön térítés és elhelyezési nélküli elhagyásnak a költözés? Válási kérelem benyújtása vagy előbb is?

Köszönöm

groszfater@gmail.com # 2022.07.04. 11:00

4:84. § [A lakáshasználati jog ellenértékének megtérítése]

(1) Az a házastárs, aki szerződés vagy a bíróság döntése alapján a lakás elhagyására köteles, a korábbi használati joga vagyoni értékének megfelelő térítésre tarthat igényt.

(2) Nem tarthat igényt térítésre az a házastárs,

  1. aki szerződésben a lakás elhagyását elhelyezési és térítési igény nélkül vállalta; vagy
  2. akitől a bíróság a lakáshasználati jogot meghatározott időre vagy feltétel bekövetkeztéig vonta meg.

(3) A térítés összegének meghatározásánál a gyermek lakáshasználati jogának értékét annak a házastársnak a javára kell figyelembe venni, aki a lakáshasználatot szülői felügyeleti joga alapján a gyermek részére a továbbiakban biztosítja.

kovacsl # 2022.07.04. 10:40

Nem nm-t írtam hanem piaci értéket.
Csak a metodika érdekelne