Nem. Következetes és töretlen gyakorlat, hogy a házassági közös vagyon egységes egészként kell, lehet elbírálni.
Fórum → öröklés és családjog régebbi elöl új hozzászólás
Válás, vagyonmegosztás
A vagyonmegosztási pernek úgy lesz mihamarabb vége, ha megindítják. Ezzel pedig nem kell megvárni a bontóper végét - nem fogják emiatt felfüggeszteni. (Ha mégis, meg kell fellebbezni.)
Tévedés.
A kettőnek nincs köze egymáshoz.
Honnan veszed, hogy a vagyonmegosztási pert akkor lehet hamarabb megindítani, ha a bontópert megszüntetik? ezt valaki túlgondolta.
Az alperes nem akar válni?
„Lehet ez ellen tenni valamit?”
Persze, szólni neki, hogy ne csináljon ilyen butaságot.
József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.
Szép napot kívánok mindenkinek.
Válással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Előzmény röviden:
Fülig szerelmes férfi eladja az ingatlanát és abból vesz egy házat melynek felét a felesége nevére íratja abban a naív hitben, hogy örökre együtt maradnak. Lehet ez ellen tenni valamit?
Köszönöm
Igen.
József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.
Az alábbi helyzetre szeretnék javaslatot kérni:
- feleségemmel 2016 óta vagyunk házasok, két kisgyermekünk van, a házasságunk sajnos az elmúlt pár évben megromlott, többször is felvetődött már a válás lehetősége mindkettőnk részéről, de csak mint legvégső megoldás, alapvetően szeretnénk rendezni a kapcsolatunkat, megjavítani a házasságunkat
- tavaly belevágtunk egy újépítésű lakás megvásárlásába, amihez 15m önerőt tettünk be első részletként, a vételár hátralévő részét (60m) kb. 1-2 hónapon belül kell majd utalni
- a 60 millió forintból 10 millió babaváró hitel, 10 millió CSOK, 5 millió piaci lakáshitel, és 35 millió forint személyi kölcsön, amelynek fedezete az én 1/1 tulajdonomban lévő lakás (házasság előtti szerzemény)
- feleségemnek is van saját tulajdonában egy 60 nm2-es, kb. 35-40 milliós piaci értékű, tehermentes budapesti lakása
Tartok tőle, hogy amennyiben válásra kerülne a sor, akkor a 35 milliós hitel (amelyben egyébként ő is adóstárs) törlesztése teljesen rám maradna, miközben az új lakást (és a gyerekek felügyeletét) nyilván neki ítélnék. A CSOK-ot persze egyösszegben kellene visszafizetni, de erre valószínűleg kapna piaci hitelt. Egy ilyen helyzetet megelőzendő szeretnék mielőbb vagyonmegosztási szerződést kötni, amit ő nagyon nem szeretne, mert szerinte ez bizalmatlanság, ami árt a kapcsolatunknak, és „bevonzza a válást”. Ennek ellenére hajlandó lenne rá, persze egyelőre a konkrétumok ismerete nélkül. Elmondása szerint egyébként sosem tenne ilyet (mármint nem semmizne ki), de korábban az is elhangzott már a szájából, hogy ha elválunk, azzal én összetöröm az álmát, és annak következményei lesznek.
Hozzátartozik még a képhez, hogy feleségem jogtanácsos (de dolgozott már közjegyzői és ügyvédi irodában is), én pedig laikus vagyok, tehát ő masszív helyzeti előnyben van.
Jól gondolom-e, hogy érdemes lenne mielőbb tisztázni az anyagi viszonyokat, illetve a fentieket milyen módon lehetne megnyugtatóan rendezni? Mit lehet belefoglalni a vagyonmegosztási szerződésbe, ami biztosítja, hogy az elkövetkező 20 évben nem egyedül én fogom finanszírozni a lakhatását.
„A bírósági ítélet arról rendelkezik, hogy 90 nap határidővel egyenlítse ki a részemet”
Milyen részedet? Most akkor egyáltalán nem leszel tulajdonos?
József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.
(1/2 arányú tulajdonosként egyébként sem rendelkezhet egyedül a bérbeadásról.)
Anna! Kérdezd az ügyvédedet! Ő legalább érti, hogy mi van, míg itt senki. Még te sem.
De a lényeget így is megtudtad: nem adhatod ki az ingatlant, mert nem vagy abban a helyzetben, hogy azt a bérlő rendelkezésére tudjad bocsátani.
????
Felerészben tulajdonos vagyok, valamint a bíróság kötelezte a jelenlegi másik tulajdonost (a testvért) a végrehajtás tűrésére és egyéb pénzkövetelések (perköltség, ügyvédi költségeim) tárgyingatlan ingóságaiból árverezés útján való kiegyenlítésének tűrésére.
Akkor semmi közöd az ingatlanhoz. Egy pénzkövetelésed van, méghozzá alighanem egy fedezetlen pénzkövetelésed.
A bírósági ítélet arról rendelkezik, hogy 90 nap határidővel egyenlítse ki a részemet (ez letelt), vagy végrehajtás kérhető. A volt férjem ( ez elég bonyolult ügy) jelenleg nem tulajdonos, mert jogellenesen elajándékozta az ingatlant a per alatt, (akkor még ingatlan nyilvántartáson kívüli tulaj voltam és nem volt perfeljegyzés az ingatlanon. Nem is értem, hogy a bíróságok ezt hivatalból miért nem kérik, én pedig nem voltam eléggé kiművelve ezen a téren) így a másik tulaj jelenleg a testvére, aki nem lakik ott.
Anci Kustler,
Nem.
A férjed a birtokos. Kérheted, hogy engedjen birtokba, és költözzön el, de ha ezt megtagadja, akkor lakáskiűrítési pert kell indítanod, és ettől az időponttól használati díjat követelhetsz.
Ha a bírósági ítélet konkrétan rendelkezik a kiköltözéséről is, akkor nem kell a külön per, ezzel egyből lehet kérni a végrehajtótól a kilakoltatást (ami a vészhelyzeti rendelkezések ideje alatt nem foganatosítható).
József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.
Ismerjük mi az ítéletet?
Tisztelt Fórumozók!
Vagyonmegosztási pert nyertem, melyben a bíróság által meghatározott kifizetési határidő a volt férjem részére letelt. A végrehajtás kezdeményezése után a sikeres árverésig kiadhatom -e albérlőnek a szóban forgó ingatlant? Az ingatlannak bejegyzett tulajdonosa vagyok, a volt férj bent lakik a házban, de a fent említett módon én is használni kívánom. Lehetséges-e ez?
Már 9 hónapja megszakadt a közösség .
Ha tudod igazolni, hogy a különvagyonodból vetted, akkor nem lehet igénye.
Ehhez jobb lenne valami írásbeli megegyezés, de ha az életközösség megszakadt, és utána adtátok el az ingatlant, aminek elosztottátok a vételárát, akkor az eléggé életszerű, akár elég is lehet.
József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.
Természetesen az eladásoknak nyoma van !
50 50 % bán természetesen
Nem elosztottuk hogy ne legyen vita .
@Rozina10: A közös tulajdonok eladásáról, a pénzek elosztásáról esetleg írtatok "valami papírt"?