Befektetés öröklése


zpanka # 2020.10.11. 16:57

Helló! Azt szeretném kérdezni,hogy ha én örököltem anyukám után egy értékpapír-számlát, amiről azt állítja a nevelőapám,hogy igazából az ő pénze lett befektetve erre a számlára és ezt átutalási bizonylattal tudja bizonyítani,akkor végülis őt illeti az a pénz? Érdemes ügyvédhez fordulnom? Köszi.

drbjozsef # 2020.10.11. 17:03

zpanka,

Az az állítás, hogy "ő pénze", nem biztos, hogy úgy van.

Ha az az ő különvagyona, akkor igaza van : az a pénz jár neki. De csak akkor, ha ezt bizonyítani tudja.

Az átutalási megbízás ehhez még kevés lehet.

Nevelőapád édesanyád élettársa volt?

zpanka # 2020.10.11. 17:50

Köszi a választ. Nem éltek együtt már jó ideje, én vagyok az egyetlen örökös. A különvagyont hogy lehet bizonyítani? Annyit tud bizonyítani eddig, hogy az anyukám nevén lévő,de az általa használt bankszámlájáról átutalta a kérdéses összeget anyukám értékpapír számlájára még évekkel ezelőtt.

drbjozsef # 2020.10.12. 07:31

Még az a számla is anyukád nevén volt, amiről beutalta a pénzt? Hát ez egyre cifrább.

De azért nem lehetetlen. Ha nem éltek együtt, az életközösség már megszakadt, és ezen időszak alatt került pl. az ő munkáltatójától a pénz arra a bankszámlára, akkor az a különvagyona. Vagy ilyesmi. Ha igazolt az életközösség megszakadása, és hogy a saját érdekköréből szerezte azt a pénzt, akkor az az ő vagyona.