Biztosra szeretnék menni - hagyaték


a.w.h # 2005.04.09. 08:26

Tisztelt szakértők!

Szeretnék biztosra menni, hogy az egyik szülőm elhalálozását követő hagyatéki eljárásról, ill. a hagyatéki tárgyalásról értesítést kapok, mint egyetlen gyermeke? Utána lehet valahol ennek nézni?

Köszönöm.

derill # 2005.04.10. 13:06

Igen. Feltéve, hogy van állandó bejelentett lakóhelyed és ott, vagy a bejelentett tartózkodási helyeden tartózkodsz. Értesiteni csak azt lehet, aki megtalálható.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

alorinc # 2005.04.12. 09:44

Kiegészítem: ha nem vagy megtalálható akkor is értesítenek, ezt hívják HÍrdetményi Idézésnek (a közjegyző az örökös utolsó ismert lakóhelye szerinti illetékes polgármesteri hivatalnál 15 napra függeszti ki)

derill # 2005.04.12. 19:53

alorinc komolytalan vagy:)) Nem tudom, hogy Te berohangálsz-e kéthetente az utolsó bejelentett állandó lakóhelyed szerinti polgármesteri hivatalba hirdetményeket olvasgatni, de ez az emberek többségének nem szokása. A kérdés az volt, hogy kap-e értesítést. A hirdetményi idézést pedig nem kapja meg, ez tuti, tehát nem kap ha nincs bejelentett lakóhelye, illetve ha van, nem ott tartózkodik.

Természetesen hirdetményi idézés sikertelensége esetén az ismeretlen helyen lévőnek eseti gondnokot rendelnek ki, de egy eseti gondnok a számára tök ismeretlen örökös érdekeit tudvalevő, hogy nem tul hatékonyan képviseli.

Ennyit a hirdetményi idézésről.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

a.w.h # 2005.04.13. 18:22

Van bejelentett állandó lakhelyem, igaz nem ott tartozkodom, hanem a család másik fele él ott, de mindig szólnak, ha kapok valami értesítést.

alorinc # 2005.04.14. 07:39

Fogsz kapni. Még akkor is ha szülöd végrendelkezett.

Szerintem is kevés ember megy a Polg.Hiv-ba, pedig kéne, sőt vannak olyanok akik ezzel foglalkoznak un. "hagyaték-vadászok"

a.w.h # 2005.04.14. 18:17

Köszönöm szépen mindenkinek.

koratel # 2005.05.19. 10:44

Nem vagyok jogász, de nekem azt mondták, hogy nincsen nyílvántartva, hogy kinek van gyereke, ezért bemondás alapján megy az örökösök értesítése. Értesítenek egy fellelhető hozzátartozót, aki felsorolja az örökösöket. Nekem is hihetetlen, de ügyvéd mondta.