Köszönöm Salimar!
Válóper előtt!
12000 ft illetékbélyeg kell
Üdvözlök mindenkit a fórumon.
Egy kérdést szeretnék feltenni, illetve segítséget kérnék.
válóper beadásánál mennyi illetékbélyegre van szükség?
Köszönöm előre is.
Tisztelettel: Egykérdés
A bontóperben tartott elsô tárgyaláson a bíróság a személyesen megjelent feleket meghallgatja. Ha valamelyik házastársnak a bíróság elôtt való megjelenése más elháríthatatlan akadályba ütközik, a személyes meghallgatás nem kötelezô.
A www.Magyarorszag.hu honlapon az "Ügyek A - Z-ig" felsorolásban olvassad el a "Házassági bontóper" fejezetet.
Kedves jjjjj: a volt párod Ausztráliából bízzon meg egy itthoni ügyvédet aki őt a távolléte miatt képviselni fogja a perben. (Minden magyar ügyvédnek van már internetes e-mail címe, tehát az exed a kontaktust az ügyvédjével naprakész fogja tudni tartani.)
A válókeresetet készítsd el és add be a bíróságnak.
A különleges helyzetre tekintettel a válóper némileg elhuzódhat, de ez csak a papírok "mozgásából" adódik.
Kedves monalisa1.
Azt irtad, hogy a tárgyalásra mindkét félnek EL KELL MENNIE. Nalam ez azert gond, mert a parom Ausztraliaban el en meg itthon. (egyutt mentunk de, de nem mukodott a hazassagunk, en meg haza jottem, o meg kint el) Ilyen esteben megoldhato, hogy ne kelljen szemelyesen megjelennie?
Kedves monalisa, nagyon köszönöm! Sokat segítettél!
Bocs, a magyarorszagból kimaradt a "g" betű, valamint az "ug"yintezöt is elgépeltem.
Kedves pbarbi: http://www.magyarorszag.hu/…tezo/ugyleírasok... hazasper-paragr1
valamint www.magyarorszag.hu/ugyintezo... Dokumentar - Házasság felbontása iránti kereset (= mintapéldányt megkeresni, kinyomtatható).
A keresetlevélben röviden leírni: a házasság alatt közös gyermek nem született, közös vagyon nincs, egymással szemben bármiféle anyagi követelés sincs. Közös megegyezéses válás - mindegy hogy ki a felferes és/vagy alperes. Évek óta különéltek már, a házasság köztetek véglegesen- helyrehozhatatlanul megszakadt.
Az első - az un. békéltető - tárgyalásra mindkét félnek EL KELL MENNIE, az adatok egyeztetése és a válás egyértelmű, személyes kinyilatkoztatása végett.
Ha bonyodalom nincs, 3-4 hónap alatt vége is az egésznek...
Az esetleges perköltséget majd közösen ill. ahogy megegyeztek ezen.
Ügyvéd csak "bonyolult" válás esetén indokolt.
A fentieket sajnálattal írtam le.
Sziasztok!
Férjemmel már több mint 3 éve külön élünk, nincs közös vagyon, nincs közös gyerek, mindenben megegyeztünk, csak a válás papíron még nem történt meg. Mivel anyagi helyzetem nem engedi meg, nem szeretnék ügyvédhez fordulni. Hogyan tudnám ezt elintézni? Mit kellene tennem? Előre is köszönöm a segítségeteket!
A gyermek elhelyezése iránti keresettel összekapcsolt házassági bontóper nem indítható a kizárólag gyermek lakóhelye alapján illetékes bíróság elôtt , így az alperes lakóhelye, vagy az utolsó közös lakóhely jöhet szóba.
Kedves segítők!
Amennyiben gyerekelhelyezésről is szó van, melyik az illetékes bíróság?
A család utolsó közös lakcíme vidéken van, de 3 évet éltek Bp-en. Anyuka és gyerek Bp-en van bejelentve, apuka papíron vidéken. (ez tehát különböző). Apuka egy éve hazament vidékre. Hol kell ilyenkor válópert indítani?
köszönöm
Sziasztok!
Nem írnék le minden előzményt, ha nem baj. Első tárgyalás időpontja 2 hét múlva, alkoholista apuka az alperes. Nevem alapján vissza tud olvasni, aki tud. Ma jött a bíróságtól egy papír, amit anyós írt. "....fiam nem tud nyilatkozni a gyerekek elhelyezése, láthatása és gyerektartásdíj megállapításáról, mert 3 hete bevonult rehabilitációs terápiára. Ennek a siker érdekében 6 hónapig kell tartania...... Kérem hogy semmiféle ítélet ne szülessen...." nem sorolom. Mi van ilyenkor? Mert ugye jan.1-től törvényileg úgy van, hogy a bíróság nem határozhat, hanem HATÁROZ, ha a felperes megjelenik, csak nem tudom pontosan ez mit takar.
Alattad írt ide:-)
Ki az az ObudaFan?
Nagysanyi
Nagysanyi,
Keresd meg ObudaFant is. Véleményem megegyezik az előzőével: nem kell sztárügyvéd, nekem spec feltett szándékom volt egy lelkes jograjongó szintekezdőt találni, ami mondjuk nem jött be (azaz félig;-), de még mindig gondolom, hogy ez haszonabb lehet.
Köszi!
N.S.
lehet, hogy egy kevésbé ismert ügyvéd talán még lelkiismeretesebben fog képviselni, mint egy "sztárügyvéd". Családjoggal foglalkozót keress szerintem, ez a fontosabb. Mailben elküldök 2 nevet azért:)
Sziasztok!
Tudnátok mondani Bp.-en egy elismerten jó, és lehetőleg férfipárti válóperes ügyvéd elérhetőségét, a feleségemnek ui. feltett szándéka, h. megszerzi a gyermekeket is, és a teljes vagyont, és Dr. Bárándy Zsuzsanna sztárügyvéd (megnéztem, tényleg az) megbízásával ijesztget.
Üdv.
Nagysanyi
A cégbíróság nem tud anyagi kérdésekre válaszolni, hanem kötelezni tudja a céget, hogy számodra ezekről információt nyújtson.
A bankszámlákkal kapcsolatban: erről az APEH-nek van nyilvántartása, ha az eljáró bíróság hajlandó az APEH-ot megkeresni, akkor a APEH ezt teljesíti.
Köszönöm a választ, ezek szerint ha bemegyek a cégbíróságra ott minden anyagi vonatkozású kérésemre válaszolnak?
Tényleg elég morbid a helyzet, különösen, hogy az üzlettársam egyben a férjem is.
Milyen bankszámlákba tekinthet be a bíróság, ha esetleg már kimenekítette külföldre a számlán levő pénzt, ráadásul azt sem közölte soha, hogy melyik bankban tartja?
Előre is köszönöm a választ.
Márta.
A perben a bíróság megkeresheti a bankot azzal kapcsolatban, hogy milyen vagyon van a számlán; bírósági megkeresés esetén banktitok sincs (Hpt. 80. § (1) e). Mint a társaság tagja bármikor bármilyen , a céggel kapcsolatos információt kérhetsz a (másik) ügyvezetőtől, ha nem teljesíti a kérést, a cégbírósághoz lehet fordulni. Ugyanakkor ez elég morbid, hogy ügyvezető létedre nem tudsz iratokba betekinteni, így de facto nem vagy ügyvezető, hiszen döntési lehetőséged sincs. Egyébként a bontóperben eljáró bíróság is megkeresheti pl. az adóhatóságot is ezügyben.
Válás előtt állok és a törvény adta lehetőségeimről szeretnék érdeklődni:
Férjemmel már több mint 30 éve együtt élünk, de kapcsolatunk kb 10 éve megromlott. Azóta fontolgatom a válást, viszont aggaszt, hogy közös tulajdonunk, megtakarított pénzünk hogyan kerül majd elosztásra.
Az a helyzet, hogy a férjem évek óta nem enged betekinteni a saját nevére nyitott számlákba, így fogalmam sincs, mennyi megtakarított pénzünk van. Nehezíti a helyzetet, hogy van egy közös vállalkozásunk is, amelyben mindketten egyformán ügyvezető igazgatók vagyunk, (nekem emellett alkalmazotti állásom van) legalábbis a cégbírósági bejegyzésben.
Ennek ellenére semmibe nem enged betekinteni, ha esetleg elválnánk, milyen módon tudhatnám meg azt, hogy mennyi az az összeg, amin osztoznunk kellene?
Nagyon félek attól, hogy -bár közös a vállalkozásunk - ő minden megtakarított pénzt a külön számláján gyüjti, esetleg az is lehet, hogy külföldi bankban kamatoztatja.
Milyen lehetőségeim vannak egy válóper esetén egyrészt mint feleségnek, másrészt mint üzlettársnak.
Az adóhatóságon keresztül esetleg utána lehetne nézni a jövedelmének?
Kíváncsian várom válaszukat, előre is köszönöm segítségüket.
Márta.
Kivéve, ha bizonyitani tudja, hogy már az együttélés alatt is közös kasszán voltatok, illetve hogy ő már akkor is hozzájárult a befizetésekhez.
dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02