Sikertelen árverés (végrehajtás)


farkas49 # 2010.04.25. 20:17

Tisztelt Fórumozók!
A következő üggyel kapcsolatban kérnék tanácsot.
Egy ismerősnek készfizető kezességet vállaltam, de ő nem fizette a törlesztő részleteket, így tőlem vonták le az összeget. Az illető azonban még mindig nem fizette vissza nekem a pénzt, sőt eddig hajlandóságot se mutatott ezirányba. Az ügy mostmár a végrehajtónál van. Azonban az ismerősömnek csak két autó van a nevén, ami árverezésre kerül (29-én) már második alkalommal.
Kérdésem: ha most sem lesz vevő az autókra, hogyan tovább? Az illető egy Bt-nek a tagja, a munkabéréből vonhatják-e a tartozását?
A válaszokat előre is köszönöm!

monalisa1 # 2010.04.25. 21:14

Azt hogy az esetleges ujabb sikertelen autó árverezés után mi lesz nem tudom - a végrehajtó bizonyára informál majd.

A munkabérből 33% tiltható le. Ahhoz hogy gubanc nélkül történjék a dolog neked kell tudni a végrehajtóval közölni az illető munkáltatójának pontos nevét, címét.

Azonban ha a későbbiekben esetleg valemely okból megszűnik a munkája...

"Lisa"
laikus hozzászóló

farkas49 # 2010.04.26. 09:33

Az illető a saját maga által alapitott BT tagja, (szobafestő), folyószámlája nincs.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.26. 09:39

Valószínűleg nem áll munkaviszonyban a bt-vel; különben a végrehajtó már rég letiltotta volna. (Esetleg le is tiltotta, de a bt. nem tesz eleget neki, ami érthető, hiszen hiába lesz így kezes a bt. végső soron azért is ő a felelős. Kétszer úgyse lehet végrehajtani.)
Foglalható a bt-beli betétje, és a fel lehet mondani a tagságát. Ez esetben a társaság a végrehajtóval kell, hogy elszámoljon az adós tag helyett.

Annyira rosszak azok az autók?

végrehajtó1 # 2010.04.26. 09:50

Kérdésem: ha most sem lesz vevő az autókra, hogyan tovább?

A becsérték 1/4-ének megfelelő összeg fejében átvehető.Ezt a vh-nál kell kérni írásban.
Valamint a az adós bt-ben lévő betétjét kell lefoglaltatni a vh-val.

farkas49 # 2010.04.29. 19:48

Köszönöm a válaszokat!
Az árverés sajnos sikertelen volt, talán jövő héten (ha megjelenik a végrehajtónál) megegyezünk részletfizetésben. Bár ennek részemről eddig sem volt akadálya...

MK82 # 2010.09.25. 19:37

Tisztelt Fórumozók!

A rövid történetem a következő:
2005-ben kölcsön adtam egy ismerősömnek pénzt, melyet két tanú jelenlétében papírra is vetettünk. Sajnos az érzésem beigazolódott és a pénzt mai napig nem kaptam meg. Ügyvéd által sikerült egy jogerős itéletet nyernem és a végrehajtó többszöri kutatásra talált az ügyfél nevén egy gépkocsit. Ezt a járművet többszöri próbálkozásra végül is sikerült elárvereztetni és a befolyt összeget szétosztották azok között akiknek tartozott az adós. Ezek között volt szolgáltató cég,pénzintézet, behajtó cég, magánszemély, állami szerv is.

Kérdésem a következő:

  • Milyen sorrendben történik az összeg felosztása?
  • Ha valaki követelése később (pl. 2 évre múlva, mint a másik)emelkedik jogerőre, akkor is egyenrangú azzal, aki már régóta hatja a maga pénzét?
  • Követelhető a végrehajtótól, hogy kiadja a pontos listát, hogy kinek milyen arányban tartozik az adós, és kit hogyan kell kifizetni, vagy ez csak részben publikus?

Ui.: nekem kicsit gyanús volt a kifizetés,mert a végrehajtótól kapott levelekben a sorrendet nézve a saját nevem szerepelt minden esetben az első helyen és az ügyvédem is azt mondta, hogy általában ez az a sorrend, ahogy a követelésből befolyt összeget ki kell fizetni?

Kicsit hosszúra sikerült, de így is a legtömörebb

Üdvözlettel

Chris

MK82 # 2010.09.26. 09:58

Sziasztok!

Még annyi az lenti levélhez, hogy a 1/4részét kaptam meg a követelésnek, azzal ellentétben, hogy a végrehajtó nem tájékoztatott arról, hogy nem én vagyok az első aki megkapja a pénzt. Felhívtam őket és mondták, hogy akivel egy szinten vagyok, ott a tartozás nagyságának arányában fizetnek ki minket. No ebből jött a kétely és a kérdések, melyekre kérném a segítségetek.

Üdv
Chris

nandy # 2010.09.26. 10:52

Vht. 164. § A végrehajtás során befolyt összegből mindenekelőtt a végrehajtási költséget - az eljárás kezdeményezésével, elrendelésével és foganatosításával felmerült költséget - kell kielégíteni.Kielégítési sorrendje követeléseknek bírósági végrehajtás során befolyt összegbol|3

165. § Ha a befolyt összeg nem fedezi a végrehajtás során behajtani kívánt valamennyi követelést, a kielégítési sorrend - a követelések jogcímét alapul véve - a következő:

  1. gyermektartásdíj,
  2. egyéb tartásdíj,
  3. munkavállalói munkabér és a vele egy tekintet alá eső járandóság (65. és 66. §),
  4. a büntető és a büntetésvégrehajtási, valamint a szabálysértési eljárásban az adóssal szemben megállapított, az állam javára fizetendő összeg, a vagyonelkobzásból eredő követelés (a polgári jogi igény kivételével),
  5. adó, társadalombiztosítási követelés és más köztartozás,
  6. egyéb követelés,
  7. a végrehajtási eljárásban kiszabott rendbírság.312

166. § A követelés érvényesítésével és behajtásával felmerült, a bíróság (hatóság) által megállapított költséget és a követelés egyéb járulékait a követeléssel azonos sorrendben kell kielégíteni.
167. § A 165. § szerinti sorrendben előbb álló követelés teljes kielégítése után lehet a sorrendben hátrább álló követelést kielégíteni.
168. § Ha a befolyt összeg nem fedezi az azonos sorrendben felsorolt valamennyi követelést, e követeléseket arányosan kell kielégíteni.

végrehajtó1 # 2010.09.26. 13:36

kellet kapnod felosztásitervet.Azt másold ide be.Akkor el lehet dönteni hogy jogszerü volt-e.

MK82 # 2010.09.26. 18:34

Szia!

Sajnos nem kaptam felszólítási tervet, csak árverési jegyzőkönyvet, melyben pontosítva a lenti levelem a következő sorrend és követelések láthatóak:
Első az ÉN vagyok, utána Fakthorn Péü.-i Zrt. kb. 800.000 Ft és járulékai, Magyar Telekom Nyrt. kb. 100.000 Ft és járulékai, OTP Faktoring Követeléskezelő Zrt. kb. 50.000 Ft és járulékai, Pannon GSM Zrt. kb. 80.000 Ft és járulékai.

Ezek alapján mi a teendő, lehet valamit kérni a végrehajtótól, hogy tisztázódjon a sorrend és kifizetés menete?

Sajnos Nandy törvényi hivatkozása nem adott választ arra, hogy mi van akkor, ha valakinek két év múlva emelkedik jogerőre a követelése és egyenrangú lesz velem. Ekkor is csatlakozik a csapathoz és Ő vele megváltozik a kifizetés megosztási aránya, avagy mivel később kapcsolódott be később kapja meg a pénzt.

Chris

végrehajtó1 # 2010.09.27. 07:41

Kell kapnod felosztási tervet.Ha ez nem tetszik akkor a biróságon lehet vh kifogást benyújtani.Ekkor a bíróság megnézi és véleményezi a felosztási tervet azaz jóváhagyja vagy sem.
Ha valaki évekkel később csat
lakozik be a vh-ba akkor a az árverés után a 165 szakaszt kell alkalmazni.azaz ha pl gyerektari fut be időközben akkor az az első helyre ugrik a kielégités során függetlenül attól hogy később lépet.

Ha viszont veled egyenrangu lesz akkor a 168 szakaszt kell alkalmazni.

MK82 # 2010.09.27. 10:14

Szia!

Köszönöm a tájékoztatást. Szerintem kikérek egy részletes, felosztási tervet a végrahajtótól. Ha nem értek vele egyet, akkor még egy levélre visszajövök ide.

Üdv

Chris

MK82 # 2010.09.27. 10:14

Ja és neked is köszönöm Nandy!

:)

farkas49 # 2011.03.02. 11:09

Adósom végrehajtó előtt vállalta (mert már ott van az ügy) tavaly májusban, hogy 2010.dec.31-ig kifizet 100.000.-ft-ot a tartozásából, utána minden évben 150.000.-ft-ot.
DE A FÜLE BOTJÁT SEM MOZGATJA, HOGY RENDEZZE AZ ADÓSSÁGÁT!! Azóta is zsebre dolgozik, bejelentett munkahelye NINCS!
Tud-e valaki egy megbízható adósságbehajtó céget, aki nekem kifizeti a tartozást, ő pedig mindenáron behajtja sokkal hatásosabban, mint a mostani végrehajtás? Miért van az, hogy az ilyen ügyeskedő mellett van a "törvény"? Nekik mindent lehet?

végrehajtó1 # 2011.03.02. 14:35

nincs ilyen cég

farkas49 # 2011.03.03. 08:36

és akkor búcsút inthetek a pénzemnek, amit éveken keresztül kevés fizetésemből gyűjtöttem? Ő meg röhög a markában, hogy ilyen jól megkárositotta a családomat? A törvény mellette van? Ki van ÉN mellettem??

végrehajtó1 # 2011.03.03. 11:48

Csak végrehajtás segíthet rajtad, ha nem is most talán majd később lesz valami vagyona.

REINZSU # 2011.03.15. 21:08

Szeretném megkérdezni, hogy, ha egy jogerős bírósági végzés után 2-szeri sikertelen árverezés volt, mert állítólag érdeklődés hiányában nem tudták elárverezni az adósság fejében az ingóságokat, akkor milyen lehetőség van , hogy a megítélt összeghez hozzájussak?
Nem tudom az értéktárgyakat elhozni, mert olyan nagyok, hogy nem tudom elszállíttatni és nekem nincs rá szükségem ( pl. zongora!)
Honnan lehet tudni, hogy az árverezési hírdetmény hol jelent meg?
Ebben az esetben ismét bírósághoz kell fordulnom, hogy a 2006 -óta húzódó perben végre a megítélt pénzemhez jussak?
A végrehajtás költségei tényleg engem, nem az adóst terhelik?
Köszönöm válaszát:( nagyon sürgős lenne, mert lejár a fellebbezési határidő, mivel kórházban voltam!)
M. Zsuzsa

végrehajtó1 # 2011.03.16. 08:37

25% ért átveheti az ingóságot , ha nem kell akkor visszadják az adósnak.Kifüggesztik: bíróság önkormányzat hirdetőtábláján, árverési értesítő.Vh költséget a vh kérő előlegezi és az adós állja.

Strobel # 2011.04.30. 05:39

T.Végrehajtó!

mi a különbség a kettő között,melyikről lehetne tudni sikeres volt-e az ingatlan árverés.
törölt-licitnapló lezárva, ez mit jelent?
valamint befejezett-licitnapló lezárva ??
válaszát köszönöm!

Strobel # 2011.04.30. 07:41

T.Végrehajtó!

mi a különbség a kettő között,melyikről lehetne tudni sikeres volt-e az ingatlan árverés.
törölt-licitnapló lezárva, ez mit jelent?
valamint befejezett-licitnapló lezárva ??
válaszát köszönöm!

Strobel # 2011.05.02. 08:01

T.Végrehajtó!

mi a különbség a kettő között,melyikről lehetne tudni sikeres volt-e az ingatlan árverés.
törölt,-licitnapló lezárva, ez mit jelent?
valamint befejezett,-licitnapló lezárva ??mikor tekinthető befejezettnek,illetve miért kerül törlésre?
válaszát köszönöm!

végrehajtó1 # 2011.05.02. 12:46

Miért nem kérdezi meg az árverést kitűző vh-tól?:)

Strobel # 2011.05.02. 14:14

mert nem sikerül felvenni vele a kapcsolatot,mióta lejárt az árverés,sem telefonon nem lehet elérni,és a levelem válaszára is hiába várok,így csak a kutakodás marad,hogy vajon elkelt-e vagy nem,vagy hogy egyáltalán mi történt..az mbvk honlapon,annyit tudtam olvasni,hogy törölték,és licit napló lezárva,de nem tudom hogy ez mit jelent,láttam olyan lejárt árverést,amin befejezés,licit napló lezárva szerepelt,gondoltam ha tudnám,mi a különbség talán okosabb lennék,az eredményt illetően.