Sikertelen árverés (végrehajtás)


ole44 # 2023.01.16. 13:40

Bocsánat az offra, én ezeket mindig keverem... Köszönöm az újabb infókat, tehát akkor a negyedik árverés során 90%-ról egyből ugrunk 50%-ra? Fogyasztói szerződésből eredő követelés esetén is? Az meredek....

Lehet egyébként magát az árverést az ingatlanpiacon hirdetni, hogy gyorsabban elkeljen?

gerbera317 # 2023.01.16. 12:52

Ha az árverés 90 - 80 - 70% vagy 90 - 70 - 50%-os szakaszokkal ment, akkor az újabb árverés is így lesz. Ha az árverés 100 - 100 - 100%-os szakaszokkal ment, akkor egy éven belüli újabb árverés esetén szintén 100 - 100 - 100% lesz, egy éven túl viszont 90 - 90 - 90%-os szakaszokkal tűzhető ki. Ez vonatkozik a harmadik árverésre is. A negyedik árverésen már újabb, 160. § (2) szerinti szabályt kell alkalmazni.
OFF Amit te árverezés-nek nevezel, azt jobb helyeken árverés-nek híjják. ON

ole44 # 2023.01.16. 10:54

Közben megtaláltam, ugye ez vonatkozik ránk?

(8) Fogyasztóval kötött szerződésen alapuló követelés behajtása esetén, ha a lakóingatlan folyamatos árverezése iránti hirdetmény közzététele óta egy év eltelt, és a lakóingatlan még nem került értékesítésre, a végrehajtó az újabb árverést úgy tűzi ki, hogy a lakóingatlanra legalább a kikiáltási ár 90%-ának megfelelő összeggel tehető érvényes vételi ajánlat az árverés mindhárom szakaszában.

Eszerint 100%-nak megfelelő összeggel lehet rá ajánlatot tenni egy éven át, utána 90%-ért, remélem, jól értelmezem. És ha ez alatt érkezik vételi ajánlat, árverést tűz ki a végrehajtó, ami gondolom, 20 napos lesz, mert ha van érvényes ajánlat, az első szakasz után zárul is az árverezés... Jól értelmezem?

ole44 # 2023.01.16. 10:28

@gerbera317

Köszönöm, megnézem. Nincs leengedhetőség a hirdetményben, mindhárom szakaszra 100% van megadva, ha jól értem, akkor ez marad a folyamatos árverésre is? És az meddig fog tartani, van valami záróhatárideje?

gerbera317 # 2023.01.16. 07:41

@ole44
Jobban jársz, ha inkább a Vht-t nézed meg, annak is a 159. §-át. A kikiáltási ár ugyanannyi, mint a rendes árveréskor volt, és a leengedhetőség is ugyanúgy ott szerepel a folyamatos árverési hirdetményben. Azt illik tudni, hogy a folyamatos árverésnek nevezett jogintézmény nem árverés, hanem csak egy hirdetményi állapot arról, hogy lehet vételi ajánlatot tenni, és akkor a végrehajtó kitűz egy újabb, rendes árverést, ahol egy vételi ajánlat már van - többnyire- a 3. szakaszra.

ole44 # 2023.01.16. 06:07

Köszönöm, ez nagyon informatív, eszerint folyamatos árverés következik, csak azt nem találom a linken, hogy ez esetben a becsérték hány százaléka az irányadó... Tulajdonosok által lakott lakóingatlanként a becsérték 100%-a most a kikiáltási ár, ez marad a folyamatos árverésre is?

Szomorú örökös # 2023.01.16. 05:04
ole44 # 2023.01.16. 04:01

Tisztelt fórumozók!

Szeretném megkérdezni, hogy mi történik sikertelen árverés esetén. Ma reggel zárul az árverés, és még nem érkezett licit a 100%-on kihirdetett lakóingatlanra. Ha a zárásig sem érkezik, mire számíthatunk azután? Lesz-e újabb árverés, vagy folyamatos árverezésre hirdetik ki? És mindkét esetben marad-e a 100%-os kikiáltási ár, vagy csökkentik?
Köszönöm a válaszokat.

Majordomus # 2022.11.14. 20:58

Sok sikert.

Erdeklodo0814 # 2022.11.14. 11:15

Sziasztok,
a választ megkaptuk, azért volt sikertelen,mert nem érkezett vissza az
( elektronikus) tértivevény az adóstól. Ennyi, semmi egyéb indoklást nem kaptunk. Magyarázta, hogy ilyen ritkán, de előfordulhat.
Újra ki fogjak írni, szóval újabb 1,5 hónapot kell rá várnom, hátha a köv.árverést is mi nyerjük meg, de akkor sem fogom tudni előre, hogy ha megnyerjük, akkor sikeres lesz-e, mert azt akkor sem lehet majd tudni előre, hogy a tértivevény Ok lesz-e. A végrehajtó szerint elméletileg megtörténhet,hogy ez sokszor megismétlődik, de gyakorlatban,még sosem volt ilyen esete, hogy 2 x egymás után emiatt lett volna sikertelen.
Hát még emésztem a dolgot.

Majordomus # 2022.11.13. 21:43

Majd számolj be.

Erdeklodo0814 # 2022.11.12. 23:11

Természetesen,azért jöttem ide. Köszönöm

Majordomus # 2022.11.12. 21:54

Azért vedd figyelembe amit javasoltak..

Erdeklodo0814 # 2022.11.12. 19:04

Köszönöm mindenkinek, hétfőn újra próbálkozunk az információszerzéssel, és utána írok.

papinianus88 # 2022.11.12. 08:15

Másnap jött egy üzenet nyertes árveres címmel, tárgyban... sikertelen árverés...”
Most akkor melyik?
” Arra gondol a T.Erdeklodo, hogy a licitnapló lezárult, a legmagasabb vételi ajánlatott ő tette, a licitnapló lezarását követően manualisan megy ki a az arveresi rendszerbol az uzenet az arverezonek, hogy mikor kell alairni az arveresi jkvt, annak a targyat nem lehet atírni, ezert a targya az uzenetnek az volt, hogy nyertes, de a vegrehajto rögzítette (a jegyzokonyv alairasanak ideje es helye es vetalar helyett), hogy sikertelen.
Amugy licitnaplo lezarasat kovetoen a vegrehajto a Vht 155. d alapjan nem allapithatja meg a sikertelenseget, amennyiben mégis megteszi, akkor jegyzokonyvben szukseges megkuldeni a feleknek es a nyertesnek, hogy repkedjenek a jogorvoslatok.

Erdeklodo: osztap jól mondta, gondold at megeri-e a huzavona, . Azert a legjobb az lenne, hogyha pontosan tudnank mit irtak le... vagy mit mondtak a sikertelensegre? Persze lehetseges, hogy nem kotottek az orrodra. Amugy a licitnaplo a legkevesebbet mutatja, amennyiben a vegrehajto torol egy arverest, az a legtobbszor egy laikus szamara erthetetlen/atlathatatlan(mondjuk lemarad a hirdetmenyrol egy vegrehajtast kero, aki emiatt a befolyt osszegbol nem reszesulhetne...)

osztap # 2022.11.12. 07:32

Erdeklodo0814,

Ha már meglátogatod, miért nem viszel magaddal egy végrehajtási kifogást a bíróságnak címezve, meg 15 eFt illetékbélyeget? Ha nem jutsz dűlőre a végrehajtóval, mindjárt át is adod neki.

A dolog hátránya, hogy a bíróságnak 45 napja van dönteni. Ha azt megtámadják, lehet belőle fél év, egy év. Addig a pénzeddel nem sokat tudsz csinálni, mert ha van döntés, 15 napon belül fizetned kell. El kell döntened, elég jó-e a vétel, hogy kivárd. Ha elindulsz, érdemes lehet ténytanúsítást kérned egy közjegyzőtől, mert az MBVK honlap 30 napon belül törli az árverés minden adatát.

gerbera317 # 2022.11.12. 07:15

Az átlag, URAM!
Osztom MD véleményét.
A végrehajtói iroda nem kifizetőhely, így ott nem amatőrök dolgoznak. Mindenki ért legalább ahhoz, amire felvették. Te beszéltél nem a megfelelő emberrel.

Erdeklodo0814 # 2022.11.11. 23:20

Az átlag mi??

Erdeklodo0814 # 2022.11.11. 23:19

Majordomus, gondolod,hogy ha letagadja magát és nem hajlandó senki sem válaszolni, a telefonhoz jönni, akkor egy ajánlott levélre fog? Nyilván az lesz, a vége,hogy odamegyek, ( 200 km, sebaj), csak fel akartam készülni a jogi lehetőségekre, mivel én nem vagyok szakértő, bármilyen válasszal " lerazhat(na) , gondoltam, itt esetleg találkoztak már hasonló képtelen esettel.
Gerbera317, most akkor melyik? Hát ez a lényeg, hogy ez annyira amatőr, össze-vissza beszélnek, írnak , leraznak, így dolgozik egy végrehajtó?

Majordomus # 2022.11.11. 22:40

az átlag....

gerbera317 # 2022.11.11. 22:29

Az üzenetben is ez van , aminek egyébként a tárgya : Értesítés árverés megnyeréséről.
vs.
Másnap jött egy üzenet nyertes árveres címmel, tárgyban... sikertelen árverés...
Most akkor melyik?

Majordomus # 2022.11.11. 22:27

És miért nem írsz neki egy tértis ajánlott levelet?

Erdeklodo0814 # 2022.11.11. 22:18

Igen, sajnos. Ezt válaszolta a tisztelt végrehajtó asszony meg a segédjei is.Az üzenetben is ez van , aminek egyébként a tárgya : Értesítés árverés megnyeréséről. Tudom,hogy ez így nagyon kevés információ, szívesen megnezetném egy szakértővel ( az lesz valószínűleg a vége,hogy jogi képviselővel odamegyünk és addig nem tagítok, míg meg nem magyarázza), de tényleg nincs tudomásom más korulményről. A licitnapló teljesen szabályos, máig ott van a zöld pipa a mi utolsó ajànlatunk mellett, természetesen a befejezett árverések közt és nem került közben törlesre, ha vkiben esetleg ez merülne fel. Kérdezték már tőlem okosabbak,hogy nem törölték -e közben, a jelek nem utalnak arra, úgy tudom,hogy piros háromszöggel jelölik a törlést.
Szóval, sajnos, jól tettem fel a kérdést.

gerbera317 # 2022.11.11. 15:19

Nem lehet "sikertelen" az árverés, ahol a licitnapló tartalmaz érvényes vételi ajánlato(ka)t. Biztos, hogy jól tetted fel a kérdést?

Erdeklodo0814 # 2022.11.11. 11:57

Üdv,

a köv.témában szeretnék tippeket kérni dörzsölt, tapasztalt fórumozóktól:)
Röviden: megnyertünk egy licitet, miénk az utolsó ajànlat, letelt az utolsó 5 perc, lezárult, de nem történt aznap semmi. Másnap jött egy üzenet nyertes árveres címmel, tárgyban... sikertelen árverés... és visszautalták a pénzt is még aznap. Írtunk, hívtuk a végrehajtót, mindig csak a helyettessel lehet beszélni, nem hajlandók válaszolni, azt mondják,ők nem tudják miért, biztos érvénytelen volt az árverés, ezt csak a v.hajto nagyasszony tudhatja, hm. Semmi jogszerűtlen nem látszott sem a licit közben, sem előtte, ügyveddel megnezettük a tullapot.
Az egész bűzlik nekünk, főleg,hogy kerülnek. Mielőtt regisztráltam, készségesek voltak, mindig elerhetőek, érdekes módon.
Egyébként az 1.szakaszban volt, 3-an licitaltunk, köszönöm a segítséget!