végrehajtási ügyben kérdés


seven # 2011.02.02. 12:30

Egy gyors kérdés: A munkaügyi bíróság jogerős ítéletével a kezemben, melyik bíróságra kell mennem, hogy végrehajtási eljárást indítsak?

végrehajtó1 # 2011.02.02. 12:19

azami

Külsős cég sehonnan nem tilt le pénzt.Levelet küld sms-t küld fenyegetődzik majd kér fizetési meghagyást.De végső soron a végén az ingatlan végrehajtás is szóba fog jönni

végrehajtó1 # 2011.02.02. 12:16

Pantera

mondjon ellent tértis levélben a határidőn belül.Majd a bíróságon kell a vodának bizonyítani mindent.

végrehajtó1 # 2011.02.02. 12:15

szilvia0176

mivel ott számlapénz le fogja emelni.Kérje más nevére vagy postán

végrehajtó1 # 2011.02.02. 12:13

kapitány52

elég ha elmondják a vh-nak.Körülnéz és fogja látni.

azami # 2011.02.02. 10:55

Szép napot!

Segítséget szeretnék kérni. A bank felmondta hiteleimet, mivel nem tudtam fizetni. 2 db személyi hitel, kb, 1 millio ft tartozás. Amikor felvettem/felvettük a hiteleket még együtt voltam a férjemmel, mindkettőnknek volt munkahelye és nem volt probléma a fizetéssel. de egy fél éve egyedül vagyok a gyermekemmel, a férjem nem fizet semmit, egyedül nevelem a gyereket. Külföldön élek és dolgozom de egy fizetésből sajnos nem tudtam fizetni a kölcsönt. a bank most kiadja külső cégnek a tartozást.
Kérdésem az lenne, h a ,,külsős cég,, mit tesz ilyenkor? A külföldi bankszámlámrol is tilthat le pénzt? Sosem voltam ilyen helyzetben...Tanácstalan vagyok:-( ugye egyösszegben nem tudom visszafizetni..
Viszont azt sem szeretném, ha a végrehajtó a baráti házaspár ingóságait venné el....
(A családi házból amiben Magyarországon laktam annak idején eladtunk minden ingóságot, jelenleg egy baráti házaspár él ott. A házat szeretnénk eladni mivel jelzáloghitellel terhelt, visszafizetni a hitelt de sajnos ez lehetetlennek tűnik. )

Pantera # 2011.02.02. 10:09

Sziasztok!
Tudnátok segiteni mit tehetek ?
Kaptam 1 levelet a jegyzőtől FIZETÉSI MEGHAGYÁS-t . Mi szerint fizessek be Vodafone tartozásomat .plusz a kamatot és az adminisztrácios dijat .
Az összeget a Bross Holding akarta eddid behajtani.
a levélbe ez áll a vodafonenál a jogviszony létrejött 2004/04/07-én és a követelés lejárata 2009/09/07 .
Alatta van hogy kamatot számolnak 2008/09/09-től.
Kérdésem az lenne , hogy itt nem 1 év az elévülési idő ? És mit tudok tenni ?
(Távközlési szerzõdésekbõl eredõ igények egy év alatt évülnek el. Lásd Elektronikus Hírközlésrõl szóló (2003. évi C.) törvény, 143. § (2)

Köszönöm a választ !

szilvia0176 # 2011.02.02. 09:53

T.végrehajtó1
ha tartozásom van bank felé akkor bankkártyáról leveheti a bank a családi pótlékot?

kapitány52 # 2011.02.01. 13:42

Tisztelt végrehajtó1!
Köszönöm a gyors választ!
Nem akarok értetlenkedni, de hogyan és kinek kell bizonyítani hogy az adós itt nem rendelkezik tulajdonnal?
Köszönettel,

végrehajtó1 # 2011.02.01. 13:34

(botor fejjel átvettem)

ez a jó.Legalább tuni mi van benne.

Mi a teendőm jelen esetben ha lányom nem fizet?

Semmi. Nem maga tartozik.

kapitány52 # 2011.02.01. 13:29

Bocsánat, nem írtam hogy a tartozás az APEH szerint diákhitel vissza nem fizetéséből keletkezett!
Tisztelettel,

végrehajtó1 # 2011.02.01. 13:24

milyen tartozás?

kapitány52 # 2011.02.01. 13:14

Tisztelt végrehajtó1!
Lányom, aki életvitelszerűen Franciaországban él a családjával, tavaly decemberi hazalátogatásukkor -hogy unokám TAJ és Adószáma kiadható legyen - bejelentkezett a mi lakcímünkre. A napokban az adóhivatal többszázezer forintos felszólítást küldött a részére (botor fejjel átvettem) amelyben végrehajtást helyeztek kilátásba nemfizetés esetén. Kérdésem: Mi a teendőm jelen esetben ha lányom nem fizet? A tartozását ha akarnám se tudnám kifizetni. Ő itthon semminemű vagyonnal (egy szál pólóval sem)nem rendelkezik.
Köszönettel,

Dora81 # 2011.01.30. 06:49

Tisztelt Fórumozók

Válásunkkor férjemmel megegyeztünk, hogy kifizetem az ingatlanunkból a részét bizonyos határidőn belül, ami hamarosan letelik, közjegyző írt szerződést, és váláskor a bíróság ezt jóvá is hagyta. De most sajnos több okból is úgy alakult az életem , hogy nem biztos, hogy ennyi pénzt be tudnék vállalni plusszban a meglévő hitel mellé, tehát a kérdésem annyi lenne, hogy kilakoltathatnak -e emiatt a két gyermekkel,ha nem fizetek határidőig, illetve a határidő után kérhet-e lakáshasználati díjat, mert eddig csak azért nem kért, mert így egyeztünk meg, mivel én fizetem a közös hitelt. Esetleg a bíróságon hivatkozhatok-e életkörülményeim megváltozására, és a szerződés változtatását kérhetem-e, esetleg azt, hogy ő fizessen ki, vagy ha biztosítom neki a lakás felének zavartalan használatát, akkor is követelőzhet? Tudom nem hangzik jól , de muszáj valamit kitalálnom, mert sajnos rossz helyzetbe kerültem és a két gyerkőcnek fedél kell a feje fölé. Köszönöm előre is a válaszokat

Tajbor # 2011.01.28. 09:35

zár alá vet számláimat a fővárosi bíróság feloldotta, mert a nagánfél nem kért végrehajtást ellenem több mint egy évig a munkaügyi bíróság jogerős végzése után.
most a magánfél megfellebbezte a fővárosi bíróság végzését és másodfokon van a dolog.
kérdem: mi várható?
jogszerű e a magánfél fellebbezése?
milyen formában fellebbezet a magánfél és mire?
milyen bírói döntések vannak ilyen esetben másodfokon?
részemre kedvezőtlen másodfokú döntés esetén mit tegyek?
várom válaszát sos,
üdv: tajbor


A F?városi Bíróság megszüntette a számláim zárolását, mert a magánfél a munkaügyi bíróság ítéletének joger?re emelkedése után több mint

végrehajtó1 # 2011.01.28. 09:02

Nyilván arra várnánk hogy az állam, vagy önkormányzat átvegye és bérelhető legyen tőle

Ezt nektek kell kérelmezni az önkormányzatnál.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.27. 23:06

Nem árverési moratórium van, hanem kilakoltatási.

Nyilván arra várnánk hogy az állam, vagy önkormányzat átvegye és bérelhető legyen tőle és ha minden rendbe jön újra visszavásárolható legyen.

Hát arra várhattok...

yrok # 2011.01.27. 20:19

Konkrétan Jelzáloghitel (ingatlan).
2 kiskorú gyerek a házban.
A Bank még tavaly év végén indította el.
Nyilván arra várnánk hogy az állam, vagy önkormányzat átvegye és bérelhető legyen tőle és ha minden rendbe jön újra visszavásárolható legyen.

végrehajtó1 # 2011.01.27. 19:37

Komkrétan?
Ki? milyen tartozás?

yrok # 2011.01.27. 18:03

Kedves fórumozók!

Kérdésem a következő lenne:
Hogy írhatnak ki egy árverést márciusra, ha a kormány szóvívő azt jelentette ki nemrégen, hogy Április 15-ig ezt nem tehetik?

Valaki tudna segíteni?

Fanni27 # 2011.01.27. 17:08

Kedves végrehajtó1!
Nagyon köszönöm a válaszodat!
Be fogom engedni.
De nagyon nagyon sajnálom, hogy ide jutott a szerencsétlen. És tudod, ha én nem lennék az utcán élne. Senkire sem számíthat.
fizetéséből él, dolgozik, hogy megéljen és még ez is!
Nagyon remélem, hogy a végrehajtó is emberséges lesz.
Egyébként mire számíthat? A fizetését havonta gondolom letiltják, a bankszámláját is zárolják? Mert akkor még annyi pénze sem marad.
Kérlek írj néhány ötletet, hogy mi a leginkább járható út, hogy könnyebb legyen egy picivel a helyzet!
Nagyon köszönöm.
Fanni

Fanni27 # 2011.01.27. 17:07

Kedves végrehajtó1!
Nagyon köszönöm a válaszodat!
Be fogom engedni.
De nagyon nagyon sajnálom, hogy ide jutott a szerencsétlen. És tudo, ha én nem lennék az utcán élne. Senkire sem számíthat.
fizetéséből él, dolgozik, hogy megéljen és még ez is!
Nagyon remélme, hogy a végrehajtó is emberséges lesz.
Egyébként mire számíthat? A fizetését havonta gondolom letiltsáj, a bankszámláját is zárolják? Mert akkor még annyi pénze sem marad.
Kérlek írj néhány ötletet, hogy mi a leginkább járható út, hogy könnyebb legyen egy picivel a helyzet!
Nagyon köszönöm.
Fanni

végrehajtó1 # 2011.01.27. 16:03

Engedjed be és akkor is elmondhatod a vh-nak.
Nem fog meg enni:)

Fanni27 # 2011.01.27. 15:56

Üdvözletem!
A következő ügynem kérném a segítségeteket!
Tulajdonosa vagyok egy ingatlannak.
Nálam lakik egy ismerősöm, ugyanis olyan helyzetbe került, hogy nincs hol laknia, stb.
A következő történt. Nálam van a bejelentett lakóhelye.
Sajnos olyan helyzetben van., hogy a hitelet rövid időn belül felmondja a bank.
Gondolom ilyenkor jöv a végrehajtó, vagy behajtó?

A kérdésem a következő.
Én mint tulajdonos köteles vagyoka végrehajtót beengedni a lakásomba, vagy elég ha azt mondom, hogy szívességből él nálam, semmilyen vagyontárgya nincs, csaka fizetése. Stb.
mi fog történni?

végrehajtó1 # 2011.01.27. 13:34

telefonos zavargatás, levelben zavargatás, személyes zavargatás.

Aztán ha elunja akkor fizetési meghagyás...