Lehallgató készülékek, rejtett kamerák bírtoklása


vadsóska # 2011.03.04. 12:29

Üdv. Mindenkinek!

Ha elrejtek az udvaromban (kizárólagosan saját tulajdonú ingatlan) egy kamerát és sikerül felvennem a hívatlan látogatót, nyugodtan vihetem-e a felvételt a rendőrségre vagy számítanom kell arra, hogy rejtett kamerás felvételért megbüntetnek?

ineri08 # 2010.07.11. 13:12

Üdvözlöm!
Ha valakinek az otthonában rejtett kamerás felvételt csinálnak, és azt országos nyilvánosság elé tárják, különböző hazugságokkal társítva milyen elbírálást, szankciókat foganatosíthat az elszenvedett fél?

websas # 2010.04.24. 08:56

Érdekes ország vagyunk!

Szerintem hadieszköz még az iránytű, az óra, az ólomkatona, és a kémrepülésre is alkalmas papírsárkány.

Különben is, ilyen haditechnikai nagyhatalom mint Mi nagyon kell vigyáznunk, nehogy bekerüljön az országba, egy külföldi barkácsboltban simám beszerezhető, stratégiai harceszköz.

websas

efi99 # 2010.04.24. 08:24

Kamerás mobiltelefonokat is lefoglalják?

rutintalan # 2010.04.24. 01:48

Remélem, jön az új kormány és eltörli ezt az idejét múlt szabályozást.


sz

CsBA # 2010.03.10. 09:21

Tiszteletem.

Sajnos én is elkövettem azt a hibát, hogy megfontolatlanul rendeltem az interneten külföldről még 2009-ben. Általában ruházatot, elektronikai cikkeket, esetleg kisebb ajándéktárgyakat szoktam rendelni, de akkor a kerékpáros élményeim megörökítésére szánt nagyon olcsó és pici kamerát szemeltem ki. Darabonként 3-4000 Ft köröli eszközökről volt szó, ezért rendeltem több félét is 2-3 db-ot, amit a VÁM lefoglalt és HADITECHNIKAI ESZKÖZZEL való visszaélés miatt eljárást indított. Semmi ügyem nem volt eddig, és most egy ilyen figyelmetlenség és megfontolatlan vásárlás miatt romba dőlhet az életem, karrierem?

Volt valakinek már ilyen ügye? Mire számíthatok? Valóban börtön lehet ennek a vége?

Néhány dolgot olvastam már ezekről a KETTŐS FELHASZNÁLÁSÚ TERMÉKEKRŐL itt a jogiforum.hu-n is, de kiváncsi vagyok a véleményekre. Jövő héten lesz tárgyalásom. Mit kell tennem?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!
:(
:(
:(

Dr Hanszman # 2009.11.03. 02:23

hahaha

Dr Hanszman # 2009.10.08. 16:04

Büntető törvénykönyv szerint az követi el a haditechnikai termékkel, szolgáltatással, kettős - katonai és polgári célokra egyaránt - felhasználható termékkel kapcsolatos visszaélést, aki olyan haditechnikai terméket, amelynek forgalmát jogszabály tiltja, előállít, megszerez, felhasznál, tart vagy átad, illetve az ország területére behoz, onnan kivisz, vagy azon átszállít. A Btk. ezt a bűncselekményt 2-8 évig terjedő szabadságvesztéssel bünteti.

Dr Hanszman # 2009.10.08. 16:01

Médiában rendszeresen rejtettkamerás felvételeket mutatnak, az érdekesség az, hogy jogszabály szerint rejtett kamerát még birtokolni is bűncselekmény.
Hogy is van ez?
Haditechnikai eszköz?