Szakvizsga - "A " rész (polgár)


AnAdam # 2018.04.17. 14:46

PP-ből voltam, volt már korábban ez a jogeset ebben a témában, ráadásul rossz megoldással, igaz a hozzászóló megjegyezte, hogy nem ment el vizsgázni az írásbeli után.

Feladat:

A városi bíróság jogerős ítéletével kötelezte alperest, hogy 15 napon belül adjon birtokba a felperes
részére egy meghatározott ingatlanrészt.
Mivel alperes nem teljesített, felperes Vh lap kibocsátását kérte. A kötelezett ismételten teljesített,
ezért a bíróság jogerősen 80.000 Ft összegű pénzbírságot szabott ki rá a felek meghallgatását követően.

Tekintettel arra, hogy kötelezett a pénzbírságot kiszabó végzés után sem teljesített, a bíróság a felek meghallgatása után másodízben, 150.000,- Ft összegű pénzbírságot szabott ki a kötelezettel szemben, mert a kötelezett kijelentette, hogy a pénzbírság ellenére sem teljesít.

A végzés ellen a kötelezett fellebbezett, kérte a végzés hatályon kívül helyezését arra hivatkozva, hogy a korábbi pénzbírságot sem hajtották be rajta, és a végzés jogszabálysértő.

Hozzon másodfokú ítéletet.

A korábbi 2013-as posztban a fórumozó hatályon kívül helyezést írt, ezt nem javasolom, a megoldás ugyanis egy helybenhagyó végzés.

Alapvetően az alábbiakat kell mérlegelni:
A fellebbezési kérelemében a kötelezett azért tartotta jogsértőnek az ismételt büntetést, mert a korábbit nem hajtották végre rajta. A büntetés ismételt kiszabását cselekmény végrehajtása esetén lehetővé teszi a Vht. Szerintem a kötelező hatályon kívül helyezés esete nem áll fenn, a mérlegelési jogkörbe tartozó felülvizsgálatra pedig a felülvizsgálati kérelemben foglaltak az irányadóak (felülvizsgálati jogkör korlátai), ezért más, a kérelemben nem szereplő körülmény vizsgálatára nem kerülhet sor mérlegelési jogkörben. Megváltoztatásra irányuló kérelem pedig egyáltalán nem is volt, ezért az szóba sem jöhet.

A 2013-as kommentelő egyébként azért helyezte egyébként hatályon kívül, mert véleménye szerint a bíróság a Vht. 177. §-a alapján nem mérlegelte megfelelően, hogy a leghatékonyabb módját választotta-e a cselekmény végrehajtásának, és a karhatalom hatékonyabb lett volna, de ezt csak az első fok tudja megfelelően mérlegelni. Felhozta a BH1992.35; BH1992.182 és a BH1992.532 eseti döntéseket is. Ezek az érvek egyébként csak a mérlegelési jogkörben alapozhatnák meg a hatályon kívül helyezést, erre irányuló kérelem pedig nem volt.

A vizsgabizottság is úgy látta, hogy amennyiben a második esetben is kiszabják a pénzbírságot, az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy a bíróság nem mérlegelt megfelelően.

Katka84 # 2018.04.18. 11:39

Sziasztok!

Elnézést a zavarásért. Olyan problémám lenne, hogy az "A" részhez tartozó közös e-mail cím nem enged be. Megváltozott a jelszó???
Aki tudja az újat kérem, írja meg.(drvaradyk@gmail.com)

Előre is köszönöm!

További szép napot mindenkinek!:)

anika21 # 2018.04.22. 10:04

Én többször is voltam írásbelin (sajnos), érdemes átnézni az alábbi bírósági határozatokat:

BH 1992.1.34

BH 1977.2.70

Sisa70 # 2018.04.23. 16:23

Szervusztok!
Keresek polgári jog szakvizsgahoz felkészülési anyagot. Könyvet, hatályos jegyzetet.
Ha valaki tulesett a megprobaltatason mar, es nem kell tovább az anyag, átvennem, megvennem.
Üdv: Simon S.
E-mail: drsimon@sisanet.hu

Nyunyec # 2018.05.09. 09:28

sziasztok!

Cm: polgarszakvizsga2013@gmail.com
jelszó: Polgarszakvizsga2018!

drsafanni # 2018.05.17. 13:24

Az általam alább meghirdetett könyvek elkeltek.

Rénszarvas # 2018.05.19. 16:41

Sziasztok!

A szakvizsga "A" részéhez keresek eladó könyveket. Akinek feleslegessé vált, attól szívesen átvenném.

Köszönöm előre is!

violavirag # 2018.05.25. 18:19

Nem tudja véletlenül valaki az új jelszót? Azt írja ki, hogy 4 napja megváltoztatták.

Jurisdictio # 2018.05.27. 08:27

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy tudja-e valaki, hogy ha szakvizsgán teljesítem a fő tárgyamból az írásbelit (hétfői napon), mert abból a részből pl. nagyon felkészültem, és teszem azt, sikerül is, de a szóbelin (pénteken) nem jelenek meg (mert nem akarom, hogy egy sikertelen tantárgy rontsa az átlagomat, inkább nekifutok még egyszer a felkészülésnek), akkor mi a következménye?

1. A vizsga elutasításának minősül, azaz buktam a vizsga díjat és az egész jelentkezést elölről kell kezdeni?
2.Vagy pótlásnak van helye, és ha igen, akkor
a) csak a szóbeli vizsgát kell pótolnom, vagy
b) a teljes részvizsgát (írásbeli és szóbeli)?

Az IM rendeletben erre a konkrét esetre (amikor az írásbelin megjelenik a vizsgázó, de a hozzá tartozó szóbelin nem) nem találtam rendelkezést, és az igazságügyi információs oldalon sem.

Egyébként az sem egészen világos számomra, hogy az 5 éven belül annyiszor futok neki, ahányszor akarok (és bírja a pénztárcám)?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv,
J.

violavirag # 2018.05.28. 07:03

Ha nem jelensz meg pénteken, buktad a hétfői írásbelit is.Nincs lehetőség igazolni sajnos. Olyan mintha nem csináltál volna semmit.

kalmanbatyam # 2018.05.31. 06:32

Sziasztok!

Korábban is írta valaki, hogy nem tudott belépni a közös e-mailbe. Nekem se sikerült, ha valaki tudja az újat. kérem írja meg a fórumra! Előre is köszönöm.

Zsofa90 # 2018.06.04. 09:00

Sziasztok!

Legyen kedves valaki a polgarszakvizsga2013@gmail.com-hoz tartozó új jelszót megírni. Sajnos azt írja ki, hogy 14 napja módosult és semelyik variációval nem enged be.
Előre is köszi a segítséget!

dini4 # 2018.06.12. 11:27

Sziasztok!

Eladóvá váltak az alábbi könyveim:

Patrocinium kiadó

Polgári jog II. kötet (2800 Ft)
Polgári jog III. kötet (2800 Ft)
Jogi személyek, gazdasági jog (3500 Ft)

Dialóg kiadó:

Polgári jog I. (3000 Ft)
Családjog (2000 Ft)

A könyvekben nincs kihúzás, aláhúzás.

Mindenkinek sikeres felkészülést, pozitív vizsgaélményt, korrekt bizottságot kívánok!

vizs.ga # 2018.06.13. 06:26

Sziasztok!

Ahogy láttuk mostanra a közös e-mail címek használhatatlanok lettek, ezért csináltunk egy olyan felületet, ahol könnyen fel és letölthetőek lesznek az anyagok.

Itt érhető el: http://jogiszakvizs.ga/

Az a probléma, hogy nincs még rajta semmi.

Kérjük azokat, akik lementették bármilyen hasznos anyagot, segítsenek feltölteni a már meglévő kidolgozásokat.

Vagy e-mailben is lehet küldeni anyagot az info@jogiszakvizs.ga címre, azok is feltöltése kerülnek később.

Köszönjük - valószínűleg sokak nevében - a segítséget! :)

bianetta20150301 # 2018.06.21. 08:11

Sziasztok!
Aki a szakvizsga anyagok nyomtatását nem tudja megoldani, keressen!

Jucipte # 2018.06.27. 20:05

Kedves Fórumozók!

Eladóvá váltak az alábbi könyveim:
Patrocinium kiadó:
Polgári jog I.: 3500 Ft
Polgári jog II.: 3600 Ft
Polgári jog III.: 3600 Ft
Jogi személyek, gazdasági jog: 4600 Ft

A könyvek nagyon jó állapotban vannak, a 3 könyvben összesen max. 20 oldal van aláhúzva ceruzával.

Érdeklődni:

CocoChanel # 2018.07.02. 12:43

Sziasztok!

Eladóvá váltak eredményes vizsgát következően könyveim:

Reiderné Bánki Erika: Családjog - 2015 július 31. (2500FT)

Nagy Éva-Pecze Dóra: Polgári jog I. 2014. március 1. (2500FT)

Nagy Éva- Pecze Dóra: Polgári jog II. 2014. október 13. (2500Ft)

Nochta Tibor: A gazdasági jogi szabályozása I. és II. 2015. június 1. (3000Ft/db)

Érdeklődni a niki.lovas@gmail.com email címen lehet.

bianetta20150301 # 2018.07.27. 07:47

Sziasztok!
Van esetleg vkinek új Pp. kommentárja?

Dr.Attika # 2018.07.27. 08:10

Rajta van a nete. Beütöd: Új pp kommentár".

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.27. 08:39

És kiadja az összes szakkönyváruházat. De ingyenes, jogtiszta kommentárt nem.

lawyer55 # 2018.07.30. 07:00

Sziasztok!

Új vagyok a fórumban. A segítségeteket szeretném kérni.

2018-as kidolgozott szakvizsga tételeket hol tudom elérni?

Köszönöm a segítségeteket!

Bebi001 # 2018.08.10. 09:39

Sziasztok!

Most regisztráltam csak, és szeptemberben kezdeném a szakvizsgát C résszel.

Segítene valaki, hogy ehhez az anyagokat hol tudom elérni?

Köszönöm a segítségeteket!

chava # 2018.08.10. 10:44

A C részhez itt kellene olvasgatni:

http://www.jogiforum.hu/forum/13/15065

desmond tutu # 2018.08.14. 12:21

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy írásbelire anyagi jogból hogyan lehet egyáltalán felkészülni? Én még egy normális bírósági kereső oldalt sem találok ahol a kereső BH-kat dobna ki.
Mivel minden feladat egy BH-ra épül, olvassak végig 10000 db-ot? Immár 3x-ra megyek írásbelire és kissé tanácstalan vagyok a fentieket illetően, mivel ezzel akár évekig el lehet szórakozni...
Előre is köszi :)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.14. 17:19

Amikor én vizsgáztam, a papír Ptk.-ba pont azok a döntvények voltak belekötve, amelyek kellettek a vizsgára.