levelező jogász képzés


ncsillag # 2011.02.15. 20:42

Nálunk Győrben nincs gyakorlat a képzési tervben.

Legislator # 2011.02.15. 21:06

HOL VOLT TÁVOKTATÁS JOGON?


Sunshine after the rain.

Dr.Attika # 2011.02.15. 21:26

A Pázmányon például. Ez előtt hét éve 240.000,- Ft per félév költségtérítés ellenében. "Nesze semmi, fogd meg jól." alapon, de volt és szerintem van is.

Mint ahogy borszakértői képzés is van távoktatás formájában. Nem rég láttam a TV-ban, amikor valamilyen "bormagazinban" egy "borszakértő" huszonéves hölgy dicsekedett azzal, hogy távoktatásban lett borszakértő.

Sz.Márton # 2011.02.15. 21:27

PPKE-JAK 2001. Majd miután "csücskös" volt az akkreditáció, mindenki aki így kezdett sima levelező lehetett ugyanott, de viszonylag kevesebb pénzért. Sokan később átjelentkeztek más egyetemekre, mert a sok "neves" és/vagy gazdag(abb) egyének miatt a hétköznapi embereket eléggé lekezelték.

Thetys # 2011.02.16. 14:00

Lekezleték azokat is, akiknek volt merszük dolgozni az egyetem alatt. Mondjuk ebben a nappalisok jártak élen, mert érezhető volt, hogy a számla befizetés és erre a pénz megkeresése, mint olyan, az ő köreikben az alja néphez tartozik.

Legislator # 2011.02.16. 14:43

Az ilyen lekezelősdi igazán méltatlan dolog.


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2011.02.17. 07:31

Volt aki ettől lett később még edzettebb és életrevalóbb! Persze, ettől ez még tényleg negatív jelenség volt, főleg annyi pénzért.

gabor// # 2011.04.12. 08:22

sziasztok,

szeretnem elkezdeni a jogot szeptembertol lehetoleg, ezzel kapcsolatban lenne nehany kerdesem, leginkabb a felvetelit illetoen.

Tekintettel arra, hogy a jelentkezeseket mar lekellett adni, van egyaltalan eselyem a szeptemberi kezdesre?

Ha igen mit kell tegyek es mikor?

Nekem ez masoddiplomas kepzes lenne, es levelezon gondolkodom.

Olyat is hallottam, hogy akinek van diplomaja azt felveszik felveteli nelkul? Ez igaz?

Elore is koszi a valaszokat.

G

Immaculata (törölt felhasználó) # 2011.04.12. 08:35

augusztusban van a pótfelvételi

Csipke # 2011.04.12. 09:56

Kedves gabor//

Először is ki kellene választanod az egyetemet, utána pedig a tanulmányi osztályát felhívni és nekik feltenni ezeket a kérdéseket.


Csipke

Impossible # 2011.04.12. 15:06

gábor,

én meg azt mondom, hogy szerintem lehetőleg ne kezdd el a jogot, mert minek. Miért akarod elkezdeni?

Előfordul, hogy van pótfelvételi, hívd fel az egyetemet, és lehetőleg több titkárnőt is kérdezz meg ugyanarról, akkor látni fogod, hogy egyik nagyobb baromságot mond, mint a másik, végül menj be a hivatalvezetőhöz személyesen, és kérd ki a véleményét, az megbízhatóbb.

Hmmmm # 2011.09.26. 05:43

Sziasztok!

Első éves joghallgatóként milyen írott sajtóból/szakmai lapokból kellene tájékozódnom most és a későbbiekben?

Köszi

Legislator # 2011.09.26. 17:09

Állam-és Jogtudomány
Jogtudományi Közlöny
ELTE Acta Fac. Sci. Pol. Iur.
ELTE Annales
Magyar Jog

Ezek inkább tudományos jellegűek (az utolsó gyakorlatinak hirdeti magát) de számtalan más, specializált lap van, pl. közigazgatási jogból ezek:

Magyar Közigazgatás
Új Magyar Közigazgatás
Közjogi Szemle (inkább alkotmányjogi)
Közigazgatási Közlöny (2007-2010)
Nemzetközi Szemle/International Journal of Public Administration in Central and Eastern Europe (2007-2010)

Vannak Ügyészek Lapja ilyesmi is...de a napi sajtót nem ajánlom, csak ha valami nagyon aktuális dolog van. Amúgy érdemes az adattár rovat jogi folyóiratok linkjére kattintani, itt látod a lapok és a cikkek címeit.


Sunshine after the rain.

Egyjogász # 2011.09.27. 07:04

Mi unalmas előadásokon a Nemzeti Sportból tájékozódtunk.:))

Egyébként az elsőévesek körében valóban gyakori az ilyen párbeszéd:
Hallgató 1: Van egy lukasóránk, ugorjunk ki a sarokra benyomni egy sört.
Hallgató 2: Mit képzelsz? Mi az ELTE elsőéves joghallgatói vagyunk! Jön az egész társaság, és a lukasórában a könyvtárban az ELTE Acta Fac. Sci. Pol. Iur.-ból fogunk tájékozódni.
:)))

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.27. 07:11

Velünk többször megesett, hogy az első változat mellett döntöttünk, és aznap már nem is volt több óránk. Persze, mi csak Pécsre jártunk, és oda is levelezőn.

Kacsa1111 # 2011.09.27. 07:30

Kedves Hmmmm,

A Gazdaság és Jogban valamint a Polgári Jogi Kodifikációban szokott előfordulni értelmes írás...a többiben (pl. jogtudomány közlöny, magyar jog stb.) nagyon, nagyon ritkán.

A Jogelméleti Szemle meg könnyen elérhető, mivel netes folyóirat, és egyáltalán nem rosszabb a papíralapúaknál.


Kacsa11

Legislator # 2011.09.28. 13:49

:-)))


Sunshine after the rain.

Legislator # 2011.09.28. 13:53

Egyjogász: a sör és az ELTE Acta nem zárja ki egymást:-D.


Sunshine after the rain.

szergej83 # 2011.12.14. 14:23

Sziasztok!
Most nagy dilemmában vagyok. Ugyanis jelenleg 28 éves vagyok és végzettségem szerint okleveles gépészmérnök. Gyártástechnológiával foglalkozom és CNC-szerszámgépek programozásával. Jelenleg a szakmámban dolgozom. Viszont úgy érzem, hogy mégis az ügyvédi pálya vonzana leginkább. Mindig is jogász szerettem volna lenni, de külső nyomásra mégis gépészmérnök lettem. Lehet rosszul választottam szakmát, igaz nem vagyok hülye ebben sem, elég jól megy és még 3 nyelven (angol, német és orosz) is beszélek és soha nem volt gond az elhelyezkedés, mert mindig bombáznak az ajánlatokkal. Mégis érdemes-e 28 évesen (szigorúan) levelező tagozaton elkezdenem a jogi kart? Elsősorban Miskolcra gondoltam, vagy jobban járnék, ha az ELTE lenne a favorit? Mennyi esély van egy sikeres ügyvédi pályára, ha ilyen idősen kezdem? Vagy érdemes inkább a kaptafánál maradni? esetleg eddigi (főleg műszaki) tapasztalataimat fel tudnám-e használni egy esetleges jogászi (ügyvéd) munkában?
Kérném ilyen téren tapasztaltabb emberek tanácsát.

A válaszukat előre is köszönöm

Rexor # 2011.12.14. 14:47

Soha nem késő. Vannak itt a fórumon olyanok, akik később kezdték el a jogot mint Te, mégis befutottak. Ha ezt szeretnéd csinálni, akkor rajta.

Sünvadász # 2011.12.14. 15:00

Én is Miskolcon végeztem és hozzád hasonlóan 28 évesen kezdtem, mégis vittem valamire.

szergej83 # 2011.12.14. 15:06

@ Sünvadász

Kicsit tudnál még mesélni erről?

Egyébként jómagam is Miskolci Egyetemen szereztem a gépész diplomámat, az akkor még nagyon jó képzés volt. A jogi kart viszont nem igazán ismerem. Azért örültem meg Neked is, hogy hátha tudnál erről valamit még mondani.

köszi: szergej

szergej83 # 2011.12.14. 21:23

Egyébként a jogászoknál mennyire számít a munkavállalásnál a nyelvtudás? Mert a szakmacsoportomban kritérium legalább egy de inkább két nyelv tárgyalási szintű tudása.

Sanyóca78 # 2012.01.03. 14:22

Sziasztok!
BÚÉK mindenkinek!Számviteli főiskolás diplomám van,de nagyon érdekel az ingatlanjog(ász) képzés.
33 éves, Szombathelyi vagyok.Hol érdemes vagy hol van a legközelebbi jogi képzés?Továbbá esti, levelező vagy távoktatásra érdemes menni?( egyáltalán mi a különbség?)
Nem túl késő 33 évesen elkezdeni a jogot?
Mennyi félévet tesz ki az ingatlanjogász képzés?
Jó pap is holtig tanul!
Várom a válaszokat
Köszönöm

jogi assz # 2012.01.16. 17:15

Sziasztok!
6 vizsga választott el az abszolválástól. Kibuktam a sulimból. Szerintetek másik egyetemre jelentkezzek át? Ismertessem el a 64 sikeres vizsgám krediteit?
Volt már valaki hasonló helyzetben?