Jogászi hivatás - jogi pályák


Legislator # 2008.11.09. 09:55

Igen.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.07. 10:32

Imp,

Nem szabad elfelejteni, reagálni kötelesség:-).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.07. 10:22

Talán már én sem. Végül is a világhálón nem tudhatni, ki áll a nickek mögött. Ki vajon Impi, Knesnauer Tamás, és főleg: kicsoda Pompom? "Hol ilyen vagyok, hol olyan..." De ha tudjuk is a neveket, valaha megismerhetjük-e a másik embert? És magunkat? Engem ez az emberi kapcsolatok story egy kicsit mindig arra a lukas zsákra emlékeztetett, amelybe akármennyi homokot öntök is, úgyis mind kifolyik az alján.


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.11.07. 09:39

bona fides jegyében élek tehát.

Én is. :) De naiv nem vagyok.

Legislator # 2008.11.07. 09:33

Erre majd a megszólított ír valami "kedveset" (vagy nem). Gyermekeket csak kivételképpen nevelek. Nyáron (jó ellentételezésért ugyan) és egy kedves iskolaigazgató barátom unszolására 8akivel a földrajzi távolság miatt csak ritkán találkozhatunk)ketten nyaraltattunk egy 14 éves lányokból-fiúkból álló iskoláscsapatot, utóbb örültem, hogy sem alapfokú, sem középfokú oktatásban nem kell oktatnom
:-).

És mindaddig bízom bárkiben, amíg egyszer nem kell csalódnom:-). A bona fides jegyében élek tehát.


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.11.07. 09:13

Már, ha őszinte...

Bevált gyermeknevelési taktika, amikor csak azért dicsérik az egyiket, hogy a másik (aki nem "bezzeg") szégyellje magát.

Legislator # 2008.11.07. 09:10

Impossible,

Nagyon megtisztelő ez az őszinte vélemény. A Te hozzászólásaid is szimpatikusak voltak (és bizonyára lesznek is) nekem. Ma olyan világot élünk, hogy a komoly, tisztességes embereket vagy mikroszkóppal, vagy csillagásztávcsővel kell keresnünk...


Sunshine after the rain.

Impossible # 2008.11.07. 01:43

Leg,

hát g-mail tekintetében is tudnánk vitatkozni, bár épp Te voltál az, akivel a fórumos témákat illetően leginkább egyet tudtam érteni. (Egyébként ha már itt tartunk elmondom, hogy azért voltak rendkívül szimpatikusak (általában) a hozzászólásaid, mert úgy állsz a problémákhoz, mint ahogyan - véleményem szerint - az egy jogásztól elvárható: tapintatosan, a többiek véleményét is befogadóan, azokat esetenként észérvekkel cáfolóan, máskor egyetértően; van benned annyi tartás, hogy ne csak ellenkezni tudj, hanem ha indokoltnak látod, egyet is tudj érteni, és ha nem értesz egyet, akkor sem az embert támadod, hanem a véleményét, és ezt is tiszta logika alapján és kulturált hangnemben, ugyanakkor lényegretörően teszed. Ez szerintem másoknak is feltűnhet, csak nem mondják. Pedig ez egyre ritkább, és figyelemreméltó, elismerendő dolog. Követendő példa.)

vipmail.hu a helyes, és meg is kaptam, köszönöm, csak elfelejtettem közben, hogy Neked ezt a címemet adtam meg, ezért a múltkor a másikat néztem, és ott nem találtam. A lényeg, hogy megvan, majd reagálok (bár eléggé feledékeny vagyok a teendőimet illetően, úgyhogy ne vedd sértésnek, ha esetleg elfelejtem).

Legislator # 2008.11.06. 07:31

Impi,

Küldtem:-). Elektronikus levelet:-). Neked:-). Te most vipmail.hu, vagy vipmail.com vagy? Azért elküldtem szurkeherceg@vipmail.com alakban is. Ajánlom a gmailt. Mindent elküld, és minden beérkezik reá.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2008.11.05. 23:25

Leg,

takarékoskodjunk az energiával!
Ha kérhetem, kevésbé ködösen fogalmazz. :D
Miért nézzek rá? Küldtél valamit? Nem kaptam semmit (vipmail-nél sajnos előfordul...) Szóval?

Legislator # 2008.11.05. 13:55

2008. 11.01. 08.09-nél olvasható. Majd nézz rá az elektronikus levelezésedre.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2008.11.05. 00:23

Leg,

mi volt az a kiváló bejegyzés? Erre kíváncsi vagyok!

Legislator # 2008.11.02. 14:38

Az idézet Egyjogász kiváló bejegyzésének dicséretét kívánta szolgálni.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.02. 14:37

:-))).


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2008.11.02. 13:05

+s...sorry.:)


Kacsa11

Kacsa1111 # 2008.11.02. 13:04

Kedves Legilator,

...let it be...


Kacsa11

Impossible # 2008.11.02. 00:53

Egyjogász,

a "mindig" rövid i-vel írandó! :)

És ne keltsünk szerintem olyan látszatot, mintha kapcsolatok nélkül szinte lehetetlenség lenne jó állást kapni, mert ez így véleményem szerint nem igaz.

Impossible # 2008.11.02. 00:22

kbs,

egyetértek veled kivételesen, tényleg nem kell ráfogni a nyuszira, a te hibád nem a "fórummotor bugja", a te hibád csupán annyi, hogy nem tudod, hogyan kell helyesen linkelni, és nem nézed meg, helyes-e, amit beírtál. Nézd meg hunfrakkot, neki érdekes módon sikerült, és nem azért sikerült neki, mert a fórummotor vele szemben elfogult. :D

Legislator # 2008.11.01. 12:04

Jól látom, hogy a nagyköveti, misszióvezetői poszt nincs betöltve, csak chargé d'affaire ad interim van?


Sunshine after the rain.

hunfrakk # 2008.11.01. 10:04

Ja és kbs, tanulj meg linkelni (értsd: linket megfelelően bemásolni). :D

ettől függetlenül meg lehet tekinteni az oldalt,
csak egy kis ügyesség kell hozzá:

http://www.mfa.gov.hu/…/Munkatarsak

Legislator # 2008.11.01. 07:49

"Whisper words of wisdom..."


Sunshine after the rain.

Egyjogász # 2008.11.01. 07:09

Úgy látom a feltörekvő ifjúság (:)) hajlamos mindíg megfeledkezni arról, hogy Magyarisztánban él, és nem az USÁ-ban, vagy a "művelt" nyugaton. (De aztán majd előbb-utóbb rájön.)

Érdemes Móriczot és Mikszáthot olvasgatni arról, hogy hogyan lehetett nem is olyan sokkal ezelőtt igazán jó, zsíros állásokat megcsípni,....na nem igazán van ez ma másként sem.

"Nagykövetségen dolgozik, az odáig rendben is van. De mit dolgozik? lol Takarítani ad absurdum talán nyelvvizsga nélkül is lehet. :D"

Ja, meg ha az ember megfelelő helyen jó kapcsolatokkal rendelkezik, akár egy vezető beosztást is megkaphat.

(A nyelvvizsgáról meg annyit, hogy nagyon sok ember van, akinek "dokument jeszty", csak éppen 15 éve egy szót sem beszélt az adott nyelven. Akkor az már jó is??)

Az ilyen vitákról egyébként mindíg az az ifjú kollégám (summa végzettség, 3 felsőfokú nyelvvizsga, külföldi joggyakorlat megvolt) jut eszembe, aki mindíg jót mosolygott rajtam, amikor mondtam neki, hogy kapcsolatok nélkül jó állást 100 emberből egy kap. (Mondom JÓ állást.)

Aztán kb egy év alatt volt vagy 50 interjún, ahová felvették volna, az neki volt gagyi, ahová meg ment volna, ott meg érdekes módon sosem ő volt a befutó, úgy hogy - ahogy ő mondta - ott "faragta a széklábakat" nálunk.

Na végül másfél éb után sikerült egy jó állást megcsípnie.

Egy olyan céghez ment, ahol a gyerekkori jó barátja és teniszpartnere lett a vezér.....

Ennyi.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.11.01. 04:32

OFF
Szórakoz valaki mással, kisfiam! Nehogy már az én hibám legyen a fórummotor bugja. Ha hiszed, ha nem: nem én programoztam.
ON

Impossible # 2008.11.01. 01:37

Ja és kbs, tanulj meg linkelni (értsd: linket megfelelően bemásolni). :D

Impossible # 2008.11.01. 01:33

Nagykövetségen dolgozik, az odáig rendben is van. De mit dolgozik? lol
Takarítani ad absurdum talán nyelvvizsga nélkül is lehet. :D