DE - ÁJK hajdan, majdan és most


KRISZPI # 2008.11.27. 13:22

Kedves Impossible!

"Ezesetben én is sajnálom, hogy nem vettem észre, dehát Ön van helyzeti előnyben: Ön meg tudja nézni, én meg nem tudom megnézni. "

Nem találom viccesnek a hozzászólását, inkább nem is részletezem.

Meglepve olvasom a többiek hozzászólásait.
Ön jogász?
Nem gondoltam volna. Osztozom a többiek véleményével.
Hol van a jómodor? Egy értelmiségitől elvárható, hogy mindig igényes, és figyel a szavaira.
Soha nem ad ki "a kezéből" igénytelen, stílustalan dolgokat. ( természetesen a sértegető mondataira gondolok )

Én nem sértegetni akarom, ne haragudjon! Nem is tenném. Én csak egy fiatal lány vagyok, Ön pedig egy jogot végzett személy. Úgy gondolom nekünk fiataloknak meg kell adni a tiszteletet az idősebb, és tanultabb korosztálynak. Később ez ránk is vonatkozik, remélem.

Ne háborúzzunk! Én megadom Önnek a tiszteletet, Ön pedig úgy tesz, ahogyan jónak látja.

Minden jót!

KRISZTA :D

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.11.27. 10:28

impossible-nek: a cselekvőképesség és a beszámítási képesség összefüggése kapcsán csak annyit, hogy nem egyértelmű az összefüggés.
A cselekvőképtelenségnél a bíróság megállapíthatja, hogy milyen ügycsoportokra korlátozza az önálló döntést. Illetve egy téveszmés személyiség, akit emiatt felmentenek a büntetőeljárásban, ettől még lehet kitűnő üzletember, tehát az általa kötött polgárjogi szerződések ésszerűek.

Papiniana # 2008.11.27. 10:18

Impossible,

Nem, nem durcás vagyok, hanem csalódott.
Mostanában - nem csak velem szemben, hanem általánosan - hozzászólásaid stílusa negatív irányban változott. Régebben - ahogy Guba is írta - egyfajta "fentebb stíl" jegyében írtál. Jó lenne, ha visszatérnél ehhez az ars poeticahoz. Ez illet Hozzád, jelenlegi modorod viszont kiábrándító.
Te egyébként ezt tényleg flörtnek szántad????? Mindig ilyen alpári módon szoktál udvarolni? Akárhogy is volt, hanyagoljuk a továbbiakban ezt a témát.


Papiniana

guba # 2008.11.27. 06:09

ez a mondatod is értelmetlen, ahogyan a többi.

Nem, nem, csak számodra értelmezhetetlen.

Alapokkal nem vagy tisztában, részleteiben nem is kívánok reagálni ezért, iratkozz be újra egyetemre. Nem sértésből mondom, tényleg erre lenen szükség, csodálom, hogy a többieknek nem tűnik fel, már bocs.

Az viszont, hogy te milyen jól felkészült vagy, már mindenkinek feltűnt. Az újabban keletkezett beírásaidon viszont nem tapasztalom azt a magasabb szintű stílusbeli és etikai színvonalat, amelyet a korábbiakban oly fennen hirdettél. Slampos lettél, és nem vigyázol a jogászoktól kötelezően elvárt finom, visszafogott modorra. Manapság már csak a "nyers szakmaiság" dől belőled, de úgy mint a marha dereka.

Impossible # 2008.11.27. 05:30

Ja és olvasgass felelősségtant, mert kevered a szezont a fazonnal. A cselekvőképesség igenis összefügg a beszámítási képességgel. Alapokkal nem vagy tisztában, részleteiben nem is kívánok reagálni ezért, iratkozz be újra egyetemre. Nem sértésből mondom, tényleg erre lenen szükség, csodálom, hogy a többieknek nem tűnik fel, már bocs.

Impossible # 2008.11.27. 05:27

guba,

ez a mondatod is értelmetlen, ahogyan a többi. lol

guba # 2008.11.27. 05:23

Hát, öregem, te csábítónk is meglehetősen stílustalan vagy! Igy melléfogni...

Impossible # 2008.11.27. 05:14

"És sajnálom, hogy még nem vette észre, hogy lány vagyok."

Ezesetben én is sajnálom, hogy nem vettem észre, dehát Ön van helyzeti előnyben: Ön meg tudja nézni, én meg nem tudom megnézni. lol

Papini,

most akkor durcás vagy? :)

Papiniana # 2008.11.26. 20:15

Kriszti,

Válaszoltam, méghozzá jó hosszan. :)


Papiniana

KRISZPI # 2008.11.26. 11:52

Papiniana,

Megkaptam az e-mailt, köszönöm. Átküldtem harmadszor is. Bár eddig is erre az e-mail címedre küldtem. :D
nagyon remélem, hogy mostmár tudod fogadni!!

Kriszpi

Papiniana # 2008.11.26. 10:58

Kriszpi,
Most küldtem levelet az emailcímedre, hátha átmegy és így tudsz rá válaszolni.


Papiniana

KRISZPI # 2008.11.26. 10:52

Papiniana,

Most láttam csak a hozzászólást. Köszönöm.
Jól esett, hogy valaki végre kedveset ír, nem csak bánt, és sérteget.

KRISZPI # 2008.11.26. 10:45

Papiniana,

Igen,erre a címre. Már kétszer küldtem át, de folyamatosan hibás.
A cím jó, nem tudo, hogy mi baj lehet.Akkor beszélgethetnénk msn-en.
Van msn címed?
Megadom a sajátomat:
gyarmati89@freemail.hu néven vagyok regisztrálva.

Papiniana # 2008.11.26. 10:17

Kriszpi,
Ha lehet, tegeződjünk a továbbiakban. :)
Most néztem meg az emaileket és még nem jött meg. Jó emailcímre írtad? m.papiniana@gmail.com


Papiniana

Papiniana # 2008.11.26. 10:13

Impossible,
Szerinted az a bizonyos hozzászólásod frappáns volt??? Nem humorérzék kérdése az inkriminált hozzászólásod megítélése. Szóban is durva lett volna, de hogy írásban megengedsz magadnak ilyeneket... No comment. Téged minősít.

Egyébként Kriszpi egyrészt lány, másrészt nem "nyálas", hanem kedves és jól nevelt.


Papiniana

KRISZPI # 2008.11.26. 10:05

Papiniana,

Elküldtem önnek az e-mailt. Remélem megkapja!

Kriszpi

KRISZPI # 2008.11.26. 09:54

Kedves Legislator!

Köszönöm. Ön egy értelemes ember, akárcsak a többség ezen az oldalon.

Nem értem Impossible miért kritizál, egy rossz sort sem írtam sem neki, sem róla. Kivéve az utóbbit, de ez jogosan történt.

Fogalmam sincs , hogy ki az a Tomi. És sajnálom, hogy még nem vette észre, hogy lány vagyok.
Krisztina vagyok, és korábban is kiírtam már a nevemet.
Van, aki az ilyesmit nem olvassa, csak másokat sérteget ok nélkül
.

Legislator # 2008.11.26. 09:08

Impi,

KRISZPI lány. Ksstomi reinkarnációit pedig 1 kilométerről kiszagolom, ő nem az.


Sunshine after the rain.

KRISZPI # 2008.11.26. 07:32

Kedves Impossible!

Megkérném, hogy fejezze be a sértegetéseket! Nem ismerjük egymást. Én nem minősítem Önt, Ön se tegye, kérem!

Elöször is, nem vagyok nyalis. Nagyon sajnálom, ha nem tetszik a stílusom, nem kell elolvasni.Másrész, emiatt nem Papinianat kell sértegetni.

Miért is játszom én azt, hogy jómodorú vagyok?

Sajnálom, hogy ez a szint Önnél már a jómodorúságot jelenti. A jómodorúság egy sokkal magasabb szintet képvisel.
Hogy lehet valaki ilyen?

És in boncolgathatnám az Ön modorát, de nem teszem.
Ha kérhetném, a jövőben hagyagoljuk egymás társaságát! Nem érdekelnek a hozzászólásai!

Minden jót!

Impossible # 2008.11.26. 01:08

Papini,

miért, talán nem tetszett? :)
Szerintem tök frappáns.
Kérnék némi humorérzéket (és ne mondd, hogy ez nem humor). :)
Mellesleg tényleg nem írsz hozzám kedvesen, ez a krisz jól benyalt, pedig csak most jött, engem már irritál a nyáladzása, ami azt illeti. Játsszuk meg magunkat, hogy jómodorúak vagyunk? Ugyanmár! Röhejes. Ő is kistomi egyik reinkarnációja. Ez tuti fix. :D

KRISZPI # 2008.11.25. 18:26

Kedves Papiniana!

Nagyon szépen köszönöm az e-mail címet, holnap jelentkezem.

Minden jót!

Papiniana # 2008.11.25. 15:28

Impossible,
Mégis hogy képzelted ezt a legutóbbi hozzám címzett írásod?!
Elvárom, hogy kérj bocsánatot, és hogy a továbbiakban fogd vissza magad és viselkedj illemtudóan!


Papiniana

Papiniana # 2008.11.25. 15:20

Kriszpi,
Az emailcímem: m.papiniana@gmail.com
Várom a leveled és a kérdéseid!


Papiniana

Kacsa1111 # 2008.11.25. 10:32

Kedves KRISZPI,

hogy írországban tudod-e kamatoztatni a diplomádat, az a diplomától függ tapasztalatom szerint, és nem a nemzetiségedtől...
Az én barátaim-ismerőseim 2-3 éve kezdtek el kiáramlani Írországba. közgazdászok-mérnökök-informatikusok. mindannyian a képesítésüknek megfelelő munkahelyen kezdtek el dolgozni, és dolgoznak azóta is...a gazdasági válság miatti leépítések ellenére is.

szóval pl. bölcsész vagy jogász diplomával nehéz odakint állást találni...de mérnökként, közgazdászként vagy informatikusként csak most bonyibb egy kicsit...régen egyszerű volt.
(persze a nyelvet jól kell tudni beszélni - nem a lengyelt:) - de tény, hogy nagyon sok lengyel van Írországban és Angliában; Luxiban már a portugálok viszik a prímet...)


Kacsa11

KRISZPI # 2008.11.25. 10:17

Kedves Kacsa1111!

Igazad van. Az élet máshol olcsóbb. Egyébként nem tudok pontos adatot írni, de Írországban is kb. 10 emberből 6 lengyel. Komolyan. Elképesztő volt, sok helyen megdöbbentek ,sőt lenéztek minket magyarokat, mert nem beszéltük a nyelvüket. Nem beszéltünk lengyelül. És igen, ők tudnak érvényesülni, hiszen nagyon sokan vannak kint, egy kissebb ország. Hihetetlen, de saját bolttjaik, orvosaik vannak. Én nem akartam hinni a szememnek, de így van. Hiába volt sok ismerősömnek diplomája, nem ismerték el, mehetett gyárba dolgozni. Sok lengyel azonban olyan lehetőséget kapott, ami meg sem közelítette a tudását.Vezetői pozíciókat tölthettek be. Vicces.

Nehéz boldogulni. Magyarország sem jobb, ahogyan azt Legislator is leírta. Itt sem értékeli senki a tudást.
Tudom. Sokszor szembesülök érdekes dolgokkal.
Csak egy példát említenék:
Van egy ismerősöm. Érettségivel sem rendelkezik. megcsinált egy vagyonőri tanfolyamot. Most él, mint hal a vízben, hála a klassz kis fizetésének. Sok tanult, diplomás ember pedig megalázkodik, mert örül ,hogy egyáltalán van állása. Sokszor a fillérekért dolgoznak reggeltől késő estig.
Szomorú, hogy ide jutott ez az ország!!!És még hová jut majd???