DE - ÁJK hajdan, majdan és most


Legislator # 2008.11.25. 09:38

Impi,

"Papini,

hozzám miért nem írsz ilyen kedvesen? lol
Szinte elolvadtam, mire a szöveged végére értem… nem, nem kell felnyalnod. :D"

Hát ez kész ez az ember:-))).

Kedves KRISZPI,

Ez az Ön döntése, Ön vállalja a veszélyeket, a sikert, a kudarcot. Ahogy mondani szokás "It's a long way to Tipperary". Aki külföldre vágyik, orvosként sokkal több az esélye. Nekem egyelőre elég néhány tanulmányút, de ez nem jelenti, hogy idegen földön akarnék élni. Nemcsak a jogászokat, hanem az orvosokat, tanárokat, tudósokat sem tisztelik. Majdnem senkit sem tisztelnek. Sokan csak a pénzt imádják, nekik a bűnöző vállalkozó is valaki, ha sok a pénze, és a Nobel-díjas tudós is senki, ha nem milliárdos. Itt tartunk.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2008.11.25. 09:25

Kedves KRISZPI,

haladjunk sorjában:

1)
mindenki valaki - mindenki senki
ez csupán nézőpont kérdése

2)
A nyugati országok közül Luxemburgban, Norvágiában és Svájcban is magasabb az életszínvonal, mint Írországban. EU-n belül Luxiban magasabbak a fizetések és alacsonyabbak az árak, mint Írországban.
De Írország is jó hely, sok barátom ment ki...

3)
pl. luxiban a népesség több, mint 60%-a "külföldi"...
ott nem fognak lenézni csak, mert "külföldi" vagy.
(az idézőjeleket azért raktam ki, mert ilyen aránynál már kétséges, hogy ki a külföldi és ki nem az. különösen, mivel sok luxemburgi állampolgár külföldre kénytelen menni az ingatlanárak miatt...)

4)
volt idő, amikor én is azt gondoltam, hogy érdemes itt dolgozni, és kivenni a részemet az ország építéséből..."de már elmúlt..."


Kacsa11

KRISZPI # 2008.11.25. 08:26

Elnézést!
Még egy dolog Impossiblehoz.

Idéznék egy mondatot Öntől:

"Ergo túl sokat kell tanulni ahhoz, hogy ugyanúgy senki lehess, mint most."

Elöször is, nem tartom magam egy senkinek. Mindenki valaki. Azt gondolja, hogy csak külföld a minden? Ott lehet megélni?
Ne gondolja, hogy külföldön annyira jó, és az a kánaán.
Nagy tévedés. Éltem 1 évet Írországban,Limerickben dolgoztam.
Elárulom Önnek, hogy az érettségimmel, némi angollal a Dell-nek dolgoztam.
A párom, angol-német szakos tanárként egy piti gyárban, ami meg sem közelítette a Dell-t.
Másrészt minden kezd bezárni. A nyugati országok közül Írországban kereshetett az ember a legtöbbet. Ma gazdasági válságban szenved.Minden bezár, nincs szükség az emberekre.

Én még nagyon fiatal vagyok, tapasztalatlan. Ám azt vallom, hogy nem menekülni kell idegen országokba, csak mert Magyarország reménytelen. Helyre kell hozni, ez a hazánk, ne futamodjunk már meg!!!
A helyreállításhoz persze egy ország kell, de ha csak egy ember is ezt gondolja, mindig gyarapodhatunk. Sok ember nagy dolgokra képes!!!!

Külföldön soha nem fognak egy idegent elismerni teljesen. Lehet orvos, vagy bármi.Nem számít!!!!!

KRISZPI # 2008.11.25. 08:13

Szép jó napot kívánok!

Köszönöm a segítséget kedves Papiniana, elfogadom. Megadom az e-mail címemet, ott beszélgethetünk.Megtenné, hogy megírja nekem az e-mail címét, ahová a kérdéseimet küldhetem? Köszönöm.
gyarmatikrisztina@citromail.hu
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Másik dolog:

Kedves Impossible!

Medkérdezhetem, hogy mivel foglalkozik? Ön jogász?
Elég érvet sorakoztatot fel, meglehetősen kiábrádítóan.
Sajnos igaza van, én ezzel tisztában vagyok. Nagyon nehéz szakma, másrészt nem tisztelik a jogászokat. Tudom.
Nekem is, mint mindenki másnak, vannak álmaim. Szerintem csak úgy vagyunk képesek valamit tökéletesen és kedvel csinálni, ha szeretjük,és érdekel a dolog. Másképp a munkahelyünk nem lesz más, csak kötelesség, szürkévé téve ezzel a napokat.

Impossible # 2008.11.24. 23:43

Papini,

hozzám miért nem írsz ilyen kedvesen? lol
Szinte elolvadtam, mire a szöveged végére értem... nem, nem kell felnyalnod. :D

Impossible # 2008.11.24. 23:32

A legfontosabb az, hogy véletlenül se keveredj jogra! Észérvek kellenek? Megkapod. lol

  • a rendőrnek ugyanannyi köze van a joghoz, mint bárki másnak; hogy rendőr akartál lenni, de nem sikerült, az nem jelenti azt, hogy a jog passzolna neked (nem zárom ki, hogy passzolna, de nem jelenti azt, hogy passzolna)
  • a jogászság "Kacsa" nevű felhasználó és a fórumon köztiszteletben álló jogász találó megfogalmazása szerint "röghöz kötött jobbágyság", azaz a magyarországi jogi egyetemeken elsősorban és túlnyomórészt a magyar jogot oktatják, aminek ismeretét külföldön (ahol általában jobban lehet keresni) kamatoztatni nemigen lehetséges.
  • az egyetem elvégzése után 3 év gyakornokoskodás következik, általában kevés pénzért, aminek végét a szakvizsga néven elhíresült förmedvény törekszik megkoronázni, mondhatnók kevés sikerrel.

Ergo túl sokat kell tanulni ahhoz, hogy ugyanúgy senki lehess, mint most. (Persze nemcsak pénzben lehet mérni a dolgokat, sőt... de ezért sem jár pénz.) lol

  • a jog egy iszonyatosan nagy szabályösszesség (is), amit emberek találtak ki, ilymódon teljesen esetleges, és állandóan változó. Olyan szabályokat kell megtanulni, amik másképp is szólhatnának, kevesebbek is lehetnének, hatékonyabban is működhetnének, jobban szolgálhatnák az embert, de inkább már az ember szolgálja a szabályokat. A jogászok művészete a saját hülyeségeik által keltett káosz kibogozása, mely kibogozás során mégnagyobb káoszt alkotnak, munkát biztosítva ezáltal a jövendő generációk jogászainak. Ez valóban művészet, a jog művészete - mások nem csinálnak ilyesmit, ilyen szinten.

Nos, meggyőztelek, vagy szeretnél még észérvet? lol

Papiniana # 2008.11.24. 20:59

Kriszpi,
Végzős debreceni joghallgató vagyok és várom a kérdéseid, szívesen válaszolok. :)
A Rendőrtiszti volt igazgatója tanszékvezető nálunk, úgyhogy ha majd hozzánk jársz, lehet Vele jókat beszélgetni. Karunk egyik leglelkesebb oktatója pedig nyugalmazott rendőr.

Egyébként ha elhivatott vagy és tudod, hogy a jog az, amit tanulni szeretnél, akkor ne hallgass azokra, akik el akarják venni a kedved. De előtte mindenképp tájékozódj! Nagyon jó helyet választottál például ezzel a topikkal is. :) A megszerzett ismeretek, információk birtokában a "nagy jelentkezés" előtt pedig majd jó alaposan gondold át, hogy valóban ezt akarod-e tanulni 5 éven át, valamint sajnos muszáj, hogy tisztában légy azzal, hogy manapság tényleg nagyon nehéz elhelyezkedni a (szorosan vett) jogi területeken. Olvass bele a többi topikba is, ha időd engedi.
A legfontosabb az, hogy megfontolt döntést hozz, ha majd eljön az ideje.


Papiniana

KRISZPI # 2008.11.24. 20:10

Elnézést kérek. Néhány mondat kisbetüvel íródott az elején.
Figyelmetlen voltam, elnézést
!

KRISZPI # 2008.11.24. 19:55

Jó estét mindenkinek!

Köszönöm a javaslatokat.
Érdekesnek találom, hogy mindenki meglepődik azon, hogy valaki rendőr szeretne lenni.
Sokakban felmerül a kérdés, hogy miért?

Nekem az a véleményem, hogy semmiben nem különbözik a rendőri szakma pl. egy orvositól, tanáritól.
Mindenki elkezd érdeklődni bizonyos témák után.Így lesz valakiből mérnök, orvos, vagy rendőr.

Sokan ellenzik, hogy jogi egyetemre menjek. nem értem miért?
Valaki tud nekem kész érveket felsorakoztatni a jogi ellen.

Én is azt gondolom, hogy ha valaki jól végzi a munkáját, akkor a többi lényegtelen.

Legislator # 2008.11.24. 11:54

MC Miker G and DJ Sven:-).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.24. 11:45

Ez rule volt!


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.24. 11:44

Ja, a harmadik mondat a rendőrökre vonatkozik.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2008.11.24. 11:44

Kedves Legislator,

a geológushoz kell az átképzs?:)))


Kacsa11

Legislator # 2008.11.24. 11:43

Ha jogász szeretne lenni legyen az. A jó jogászokra mindig van igény. Akkor sem lennék geológus, ha sírva könyörögnének, bár a bányajogot bírom. Az a gyanúm, hogy valamiféle átképzés van (talán egy kétéves iskola), jogi diplomásoknak is el kell végezni ezt a szakosítót, ami azért nem könnyű, ha jók az értesüléseim.


Sunshine after the rain.

bandeeraz # 2008.11.24. 10:55

Kacsa: vigyázz, nehogy Bordás őrnagy ezt elolvassa:D

Kacsa1111 # 2008.11.24. 09:38

geológia, geodézia stb.
ilyeneket tanuljál, mert egyre kevesebb a nyersanyag, miközben az igény rájuk nő és egyre kacifántosabb helyekről kell előszedni őket...

ezt meg nem értem, hogy miért akar bárki is rendőrnek menni...vagy BKV ellenőrnek...vagy parkolóőrnek. ez a három egyszint...


Kacsa11

KRISZPI # 2008.11.24. 07:29

Jó reggelt kívánok!

Miért ne menjek Ön szerint jogásznak?
Tisztában vagyok vele,hogy nem sok elhelyezkedési lehetőség van, mivel rengeteg a jogász.

Tulajdonképpen, mindig is rendőr szerettem volna lenni. Sikerült is bejutnom az egyik rendőriskolába. Elképesztő, amit ott tapasztaltam. / Nem szeretném részletezni, de megdöbbentő, hogy olyan emberekből lesz rendőr. /
Ennek hatására leszereltem, nem az én világom volt. A rendőriskola nagyon jó volt, sajnos a körülményeket nem voltam hajlandó elviselni, megalázkodni. A diákok magatartására értem.

Szóval később jött az ötlet, hogy elvégzek egy egyetemet, és egy átképzéssel máris rendőr lehetek. Sajnos szembesülnöm kellett a ténnyel: az átképzés megszünt.

Úgy gondolom nem véglegesen, bízom benne.
A jogi egyetem az, amit a legjobban kamatoztathat egy rendőr. Másrészt ez az egyetlen olyan dolog, ami érdekel a rendőrségen kívül.

Ha már nem is lehetek rendőr, akkor ez az, amit lelkesen tudnék csinálni.

Nagyon szépen köszönöm egyébként a hozzászólását!
Továbbra is várom a tapasztalatokat.

Minden jót!

Impossible # 2008.11.24. 02:30

Jogra nem szabad menni. Csak balra...
Ne menj jogra, ha jót akarsz!
Annyi szép dolog van a világon...

Papini,

"Minő csodás kevercse rossz s nemesnek a nő, méregből s mézből összeszűrve. Mégis miért vonz? Mert a jó sajátja, míg bűne a koré, mely szülte őt."

KRISZPI # 2008.11.23. 19:34

Jó estét kívánok!

Olyan személyek segítségét szeretném kérni, akik a DE jogi karán tanulnak, vagy ott végeztek.

Úgy döntöttem, hogy beadom a jelentkezésemet a későbbiekben az DE-re.19 évesen sikerült döntenem. Jogász szeretnék lenni.

Viszont szeretnék előre érdeklődni a szakkal kapcsolatban. Nem szeretnék a tanulmányaim alatt rádöbenni arra, hogy nem nekem való, vagy nem tetszik.

Amennyiben választ kapok, megírom a kérdéseimet is. Addig nem szeretnék senkit fárasztani velük.

E-maileket is szívesen fogadok.
Elérhetőségem: mancsopanza@citromail.hu

Nagyon szépen köszönöm a segítségüket előre is!
Jó éjszakát kívánok mindenkinek!

Papiniana # 2008.11.23. 13:15

Impossible,
Ez utóbbi hozzászólásod rám vonatkozik???


Papiniana

Impossible # 2008.11.23. 01:48

NŐK...

Papiniana # 2008.11.21. 17:54

Kedves Fórumozók,
Hadd büszkélkedjek egy mai hírrel!
Az Országos Polgári Jogi Jogesetmegoldó versenyen a legjobb felperesi és a legjobb alperesi címet is debreceni joghallgató kapta meg a LB polgári jogi kollégiumától.


Papiniana

Legislator # 2008.11.19. 13:58

Imp,

Ezen túl csak a Jogi Fórum-találkozó topikba fogok írni, ott "megtalálhatsz":-).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.19. 11:43

Imp,

Azért önbizalomban látom, nincs hiány:-).


Sunshine after the rain.

Papiniana # 2008.11.19. 11:15

Imp.,
Néma gyereknek anyja sem érti a szavát alapon írtam a "lol"-t. Kérlek, ne érts félre ismét.
Egyébként Te is joghallgató vagy vagy már végeztél?


Papiniana