Külföldi jogi diploma honosítása MO - on


Legislator # 2009.03.19. 16:26

Nena.

német


angol

magyar by Sugarloaf


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.19. 14:54

Na ne.

Legislator # 2009.03.19. 13:51

Na, na.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.19. 13:21

Lehet, csak nem érdemes. :D

Legislator # 2009.03.18. 18:57

nÁLAD ALKUDNI SEM LEHET? LOL


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.18. 18:53

Azt, hogy nem az Ecseri piacon vagyunk. lol

Legislator # 2009.03.18. 17:13

Ötöt sem:-)))))))? Háromhoz mit szólnál?


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.18. 17:11

Már egy volt évfolyamtársam lebeszélt a könyv eladásáról azzal, hogy arra még szükségem lehet, és ugye ha szükségem lesz rá, akkor vehetném meg 6 ezerért, ha most eladnám, ez így tényleg nem kifizetődő, ha 6-ot kérek érte, akkor még mindig nem járok jól, de te még 5-öt sem adnál (csak megérzés). :D

Legislator # 2009.03.18. 16:55

Mennyi az a valamennyi:-)? Válaszolhatsz mélben is.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.03.18. 16:37

O.K., térjünk vissza erre április elején.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.18. 15:42

Egyébként Lábady könyvet odaadnám én ingyen is, ha nem számítana minden buznyák.:D Így viszont talán mondhatom, hogy "kénytelen vagyok" valamennyit kérni érte, méghozzá úgy, hogy ne járjak szarul. Ez persze zavar, mert szívem szerint odaadnám olcsón, inkább arról van szó, hogy "nem tehetem meg". Na, remélem érted. :)

Impossible # 2009.03.18. 15:39

Én is úgy látom, hogy a tisztességtelenségnek nincsenek határai, antikvárius körökben (sem). A hipermegbízható ajánlott antikvárius (gondolom, tudod, kire gondolhatok) meg nem ír vissza már több mint egy hete, hogy mégis mennyit jelent az a "csekély összeg"...Ha ő a hiperszuper, akkor a többiről már jobb nemis beszélni. :D

Legislator # 2009.03.17. 20:08

Mondjuk éppen lakást akarok venni májusban, tehát most ami a zsebemben marad, arról hadd ne mondjam, mire elég. Ez nem panasz, ez tényközlés. Az eljárásodban nincs semmi méltánytalan. Te nem vagy köteles eladni, én nem vagyok köteles megvenni:-). Az eladók drágán akarnak eladni, a vevők olcsón akarnak venni, a segghülye antikváriusok meg mindkettejükön gazdagodnak, ha nem egymással kötnek üzletet lolz. Ma egy kis ízléses kínai tárgyú kötetért 12.000-et akart kérni egy zéró tudású antikvárius-jelölt.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.17. 19:45

Akkor jó. Én egyébként úgy látom helyesnek, ha az ember nem ragaszkodik a tárgyakhoz, és szívesen oda is adnám, de mivel Te valószínűleg könnyedén megtehetnéd, hogy többet adsz érte 2 ezernél, én megtehetem, hogy nem adom 2 ezerért. Ezt én azért nem tartom részemről méltánytalan eljárásnak, mert ésszerű meggondoláson alapszik, és tekintettel van a gyakorlati élet könyvadásvételre vonatkozó íratlan szokásaira. :)

Legislator # 2009.03.17. 19:34

A könyv írójának ellenkező bizonyításig azt fogadom el, akit a címlap annak mutat (tehát ilyen esetekben a hamisítatlanság vélelmét elfogadom). A könyv onnantól fogva használt, ha egy adásvételen átesett, ez a használtság a belelapozástól a könyv fizikai elenyészéséig terjedhet. Egy antikvárius mindenesetre használtként, az általam leírt metódus alapján fogja kezelni, jó esetben párszáz forinttal többet ad, mert 'jó példány', új árat azonban aligha. Ha megtartod, azt csak pártolom, megvan a munkahelyemen a könyv, tehát előbb-utóbb hozzám is eljut.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.17. 19:23

Igen, és vagy elhiszed, hogy valóban Lábady írta azt a könyvet, amin Lábady neve szerepel szerzőként, vagy nem. Mellesleg attól, hogy belelapoztam, a könyv nem lesz használt, könyvesboltban is belelapoznak, mégsem használtként árulják. Egyébiránt egy volt évfolyamtársam javaslatára megtartom a könyvet (tekintettel az ajánlatodra is).

Legislator # 2009.03.16. 17:46

Ha nem lapoztál bele, az értéknövelő lehet, azonban már egyszer valaki megvette a könyvet, (esetünkben Te), innentől vagy hisznek Neked, vagy nem-emiatt nem lennék a helyedben:-).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.16. 17:24

Az enyém nem használt. :D (Lehet tippelni, vajon miért.) Egyébként szeretem Lábadyt. lol Tényleg.

Legislator # 2009.03.15. 14:45

Szívesen, igazán nem kell megköszönnöd. Nekem is jó, ha alkalmas kollegát ajánlhatok.

Ez a könyv (használtan) pontosan ennyit ér. A kiadó arcátlansága, hogy 6.000 ft-ot mer kérni egy 2002-es kiadványért (tudom, hogy világhálón rendelve olcsóbb). Antikváriumban pont ennyit kapsz érte, hogy ők kirakhassák 4.000-ért. De láttam a máshol 3.000-3.500 ft-os Benacchio-t 2.000-ért egy olcsónak mondott antikváriumban, ahol a beadó tulajdonos 1.000 ft-ot kaphatott a könyvéért.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.15. 14:15

Hát Leg, 2 ezer az eléggé szánalmas ár. :D Köszi, hogy felajánlottad a segítségedet álláskeresésügyileg, majd lehet, hogy élek is vele, egyelőre még próbálkozom magam, aztán ha nagyon nem jön össze semmi, majd visszatérünk rá. Mindenesetre köszi.

Legislator # 2009.03.15. 14:05

Mondjuk 2.000 ft-ot ajánlanék érte, de lehet, hogy csak ápr. elején kellene, ha nem gáz így. CV azért kéne, mert akiket én megkérdezek, ők afféle ajánlók, szóval olyanok, akikhez sokan bejárogatnak, hogy "nem tudnál-e valakit ajánlani", és ez pacsira nem megy.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.14. 18:49

Hát köszi Leg, sztem azér megy CV nélkül, mert nincsen semmilyen extra képességem, ami feldobna egy CV-t :D

Impossible # 2009.03.14. 18:47

Van Lábady. Mennyiért vennéd meg? :D

Legislator # 2009.03.14. 17:21

Írtam Neked valamit a könyvkeresés topicba. Volnál kedves megnézni, és felelni reá?


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.03.14. 17:19

Mindenhová el kell menni. Kacsát félreértetted szerintem. Megkérdezek pár ismerőst, hátha van valami Neked való dolog. Küldenél egy CV-t? Anélkül nem megy a dolog.


Sunshine after the rain.