Külföldi jogi diploma honosítása MO - on


Impossible # 2009.06.01. 18:33

hát Vivi, te aztán elvagy hallod :D

Avelina-Vivien # 2009.06.01. 18:07

Szia Valdo,

Ha itthon szeretnél dolgozni biztosan érzelmi okai vannak amit megtudok érteni.Én gondolkodtam egy ideig a NY Bar examen de aztán gyorsan elhessegettem mert rengeteg minden van még előttem, luxus lenne máson gondolkozni.
Előttem a barrister képzés, plusz, training meg jövö szeptembertől az LLM, szóval lesz mire költeni szépen:((


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Impossible # 2009.06.01. 13:29

Leg,

mindenesetre jobb, mint Godot-ra várva...:D

Legislator # 2009.06.01. 09:34

Impi,

A pizzaevés sem rossz dolog:-).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.06.01. 09:33

Lehet, hogy a kettő között legjobb az úton:-)))


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.05.31. 18:27

ez egy jó kérdés...


Kacsa11

Eweol # 2009.05.31. 17:35

Kacsa, ha annyira jó máshol vagy annyira rossz itt (összességében vmi ilyesmit veszek ki a hozzászólásaidból), akkor miért jöttél mégis haza?

Impossible # 2009.05.31. 16:37

Leg,

várják csak Godot-t nyugodtan, én inkább eszem egy pizzát. :D

Kacsa1111 # 2009.05.31. 12:20

Kedves Rexor,

hát persze...

Kedves Valdo,

NY Bar Exam-re ha tényleg kiváncsi ézz rá a honlapjukra. A kamarai szabályzat részletesen tartalmazza, hogy mely jogi iskolák diplomásai jelentkezhetnek be a bar examre...


Kacsa11

Legislator # 2009.05.29. 12:03

Vivi,

Senki sem ott van, ahol lennie kellene. Ezért várja mindenki Godot-t:-).


Sunshine after the rain.

Rexor # 2009.05.29. 10:39

Londonban hideg van, esik az eső és a lányok sem szépek. A legjobb itthon :)

Valdo # 2009.05.29. 09:31

Szia Vivi,

Utánnanéztem hogy miként lehetne. Írtam mindenfele és két lehetőséget írtak nekem. Alább az általuk felvázolt lehetőségek:

  1. Amennyiben csak a Bachelor of Law oklevelet szerzi meg, akkor ennek csak a végzettségi szintjét lehetséges elismerni. Esetleg résztanulmányként volna beszámítható valamely hazai egyetemi szintű képzésbe, és annak teljesítésével szerezhetné meg az egyetemi szintű jogász szakképzettséget. Ezt követően a szakma gyakorlásához szakvizsgát kellene tennie.
  2. Amennyiben barrister vagy solicitor szakképzettsége elismerését kérelmezné, akkor arra az ügyvédekről szóló 1998. évi XI. törvény IX. fejezetének rendelkezései az irányadók. E jogszabály értelmében a fenti szakmák valamelyikével európai közösségi jogászként tevékenykedhetne Magyarországon.

Ezek alapján úgy tűnik hogy egyszerűbb itt ráhúzni egy pár évet a traininggel, és ha más nem akkor mint európai közösségi jogász lehetne dolgozni otthon. Írtam suliknak is hogy melyik számolná be résztanulmányként az LLB-t, de választ még eddig nem kaptam :( Amúgy az igaz hogy sokkal jobb ha itt qualifyol az ember. Így legalább az egész common law jurisdiction megnyílik az ember előtt ;-) Te gondolkoztál már a NY Bar Examon?

Üdv,

Valdo

Impossible # 2009.05.28. 17:40

Helyezkedj el kint, annak még van értelme.

Avelina-Vivien # 2009.05.26. 11:06

milyen fura ez az élet akik kint akarnak elhelyezkedni azok nem tudnak aki meg haza akar jönni az sem..:)


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Avelina-Vivien # 2009.05.26. 10:53

Kedves Valdo!

Kérdésedre válaszolva igen én is itthon akartam elhelyezkedni eddig január óta kb folyamatosan adtam be különböző cégekhez CV-t .Végül meguntam és úgy döntöttem irány London.Másfél hónap után visszahívtak 2.fordulóra aztán ha minden jól megy lesz egy 3. is ami valami pszichológiai teszt, hogy nem vagyok -e elmebeteg nem vágom-e majd fel az ereimet vagy ugrok ki az irodaház ablakán:))

Szerintem a mi végzettségünkkel nem hogy nem érdemes de hülyeség itt keresgélni.Gondolj bele milyen hátránnyal indulsz azokkal szemben akik (mondtad hogy lennél ügyvéd jelölt) ezt tanulták és rendelkeznek magyar jogi diplomával.LLM-el még lenne esély anélkül nem.Senki nem alkalmaz azért mert perfect angol tudásom van és mert alap BA angol jogi diplomám van.

Írtad, hogy az Ír tenger másik felén vagy azaz Írországban, akkor viszont nem LLB hanem BCL-nek hívják a diplomád , nemde?Egyes egyedül a leghíresebb Trinity-n van LLB ami OXBRIDGE nívójú suli tehát hogyha oda jársz akkor meg nem lehet gond az elhelyezkedés egyáltalán, még Írországban sem.

Ha itthon akarsz maradni és ügyvédkedni akarsz, előbb-utóbb kelleni fog a magyar jogi diploma ami 5 év plusz utána 3 év szakmai gyakorlat a 4. meg vizsgázol.Hosszú idő lesz...és elvileg Ireland-ről is azért jönnél el , mert nem várod ki a válság végét.

Amúgy sok sikert kívánok a vizsgáid végéhez, és remélem meggondolod magad és növeled a külföldi magyar jogászok számát.:)))
Jah, bocs, hogy bele vauuu a te életed csak nekem is jól jött mikor itt írogattam és Kacsa rávilágított, hogy semmi értelme szakmai szempontból itt maradni.Ez is segített a döntésemben:)

Üdv:Vivi


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Avelina-Vivien # 2009.05.26. 10:52

Kedves Valdo!

Kérdésedre válaszolva igen én is itthon akartam elhelyezkedni eddig január óta kb folyamatosan adtam be különböző cégekhez CV-t .Végül meguntam és úgy döntöttem irány London.Másfél hónap után visszahívtak 2.fordulóra aztán ha minden jól megy lesz egy 3. is ami valami pszichológiai teszt, hogy nem vagyok -e elmebeteg nem vágom-e majd fel az ereimet vagy ugrok ki az irodaház ablakán:))

Szerintem a mi végzettségünkkel nem hogy nem érdemes de hülyeség itt keresgélni.Gondolj bele milyen hátránnyal indulsz azokkal szemben akik (mondtad hogy lennél ügyvéd jelölt) ezt tanulták és rendelkeznek magyar jogi diplomával.LLM-el még lenne esély anélkül nem.Senki nem alkalmaz azért mert perfect angol tudásom van és mert alap BA angol jogi diplomám van.

Írtad, hogy az Ír tenger másik felén vagy azaz Írországban, akkor viszont nem LLB hanem BCL-nek hívják a diplomád , nemde?Egyes egyedül a leghíresebb Trinity-n van LLB ami OXBRIDGE nívójú suli tehát hogyha oda jársz akkor meg nem lehet gond az elhelyezkedés egyáltalán, még Írországban sem.

Ha itthon akarsz maradni és ügyvédkedni akarsz, előbb-utóbb kelleni fog a magyar jogi diploma ami 5 év plusz utána 3 év szakmai gyakorlat a 4. meg vizsgázol.Hosszú idő lesz...és elvileg Ireland-ről is azért jönnél el , mert nem várod ki a válság végét.

Amúgy sok sikert kívánok a vizsgáid végéhez, és remélem meggondolod magad és növeled a külföldi magyar jogászok számát.:)))
Jah, bocs, hogy bele vauuu a te életed csak nekem is jól jött mikor itt írogattam és Kacsa rávilágított, hogy semmi értelme szakmai szempontból itt maradni.Ez is segített a döntésemben:)

Üdv:Vivi


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Valdo # 2009.05.26. 08:12

Sziasztok,

Kacsa, köszönet a válaszodért. Kérdésedre válaszolva, ha megint elkötelezi magát az ember akkor nincs mese és itt kell maradni még pár évet(amihez teszem hozzá nincs kedvem), azon felül hogy azután ugyanez a kérdés előjönne ismételten. Szóval ha már kell vele foglalkozni, akkor minél hamarabb annál jobb alapon most tenném ezt. Hogy jobb-e itt kint azt nem tudom. Valóban, akik praktizálnak azok bőven hat figurás jövdelemre tesznek szert, az equity partnerok meg hét jegyű fizetést könyvelhetnek el egy évben és legfőbb gondjuk az hogy mégis milyen villát vegyenek a többi mellé Cote d'Azuron :D Ellenben ehez itt kell maradni. A mostani állás szerint a legegyszerűbbnek azt látom, ha megyek itt a Barhoz és végezve azt regisztrálok Európai Közösségi Jogászként otthon. Szerinted Kacsa?

Avelina-Vivien, köszönöm válaszodat. Te próbáltál valamit keresni otthon és tapsztalatból mondod? Nem tudom nállatok mi a helyzet, de itt az Ír tenger másik oldalán kicsit nehezebb a helyzet mint odaát. Frissen qualifyolt solicitorok tömegeit dobják ki és vágják az munkaerőt. Helyreállást jó pár év múlva jeleznek amit nincs kedvem túlságosan itt kivárni. Ha tényleg maradni akarna az ember akkor oké a feláldozás, de így nem. Ide akkor legfeljebb vissza lehet jönni ha majd jó lesz egyszer. Amúgy neked sok sikert az interjúhoz, biztos lehengerled majd őket ;-)

Üdvözlettel,

Valdo

Avelina-Vivien # 2009.05.26. 06:35

Kedves Valdo!

Nem tudom melyik egyetemen végezel kint , hogy ezért nehéz-e kint az elhelyezkedésed vagy azért mert haza kívánsz jönni.Itthon ezzel a diplomával nem tudsz elhelyezkedni, itt kell a magyar jogi diploma és örülnek ha van LLM mert akkor még képzettebb vagy.
Itt nincsenek GDL vagy más conversion course-ok olyanok számára akik itt akarnak jogászként dolgozni de máshol jártak egyetemre.
Van nagyon sok jogász erre a kis országra és van köztünk igen sok tehetséges is akikkel ezzel a diplomával itthon nem lehet felvenni a versenyt.

Szerintem maradj kint és jelentkezz vagy LPC=Legal Practice Course ugye a solicitor jelölteknek vagy BVC=Bar Vocational Corse a barristereknek.Nem érdemes itthon próbálkozni, mert szomorú vagy nem hogy külföldi diplomával de magyarral sem tudnak elhelyezkedni a jogászok.Én holnap utazom ki egy csütörtöki állás interjúra, szóval nem lehetetlen kint.
Ha ügyvédkedni akarsz itt mindenképpen el kell végezned a jogot itthon .


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Kacsa1111 # 2009.05.25. 21:35

Kedves Valdo,

1)
ez kérdés akart lenni?:)

2)
dettó:)))

3)
nem tudok ilyen létezéséről.

4)
ez sem tűnik nekem túl esélyesnek.

5)
egy angol LLB-vel szerintem nem lehetetlen elhelyezkedni, de jogi munkakörben max. a nemzetközi irodák lehetnek érdekeltek az alkalmazásodban...és ők mostanában nem nagyon vesznek fel embert...(válság van)
nem jogi munkakörben még lehet esélyed.

MIÉRT akarsz hazajönni? kint jobban élhetsz, ha elhelyezkedsz.


Kacsa11

Valdo # 2009.05.25. 20:48

Kedves fórumtársak,

Ugyanezzel a kérdéssel fordulnék némi segítségért hozzátok, azzal a különbséggel hogy én az idén szerzem meg (még várok a végleges eredményekre) az LLB-met és az LLM-et kihagynám egyelőre. Viszont mindenféleképpen inkább hazamenne az ember és ezzel kapcsolatban fordulnék a tanácsotokhoz hogy mi a "legjárhatóbb" út.

Mérlegelve a dolgokat felmerült bennem pár lehetőség:

  1. Itt lehetne Barnál még rátanulni a Barrister of Law diplomáért, majd egy évet devilkedni és már praktizálhatna az ember mint Barrister. Ezek után pedig otthon mint Európai Közösségi Jogász regisztrálná magát az ember az ügyvédi kamaránál.
  2. Mivel nincsennek nagyon training contractok solicitoroknál(ugye a gazdasági válság) ezért a solicitorként való qualifyolás eléggé kizárva. Bár így is, a legjobb tudásom szerint, legfeljebb mint Európai Közösségi Jogász regisztrálhatná magát az ember Mo-on.
  3. Lehetne-e otthon valamiféle különbözeti vizsgát tenni(ha kell*) ami feljogosítaná az embert hogy ugyvédjelöltként elhelyezkedhessen, amennyiben talál egy ügyvédet aki felveszi?
  4. Esetleg mint in-house counsel milyen lehetőségei lennének ez embernek otthon?
  5. Más egyéb lehetőségek ami nem kapta el a figyelmem?

Köszönöm előre is megtisztelő válszotokat.

Üdvözlettel,

Valdo

  • Értsd ez alatt az 1998. évi XI. törvény 13 § (3) bekezdésének d) pontjával összefüggésben(amit a 96. § (1) bekezdésének a) pontja megkövetel az ügyvédjelölt névjegyzékbe való felvételbe) mi számít "jogi egyetemi végzettségnek?" Értem az alatt csak a magyar egyetemeken szerzett jogi diploma v. más EU-s országokban szerzett diploma is?
Impossible # 2009.03.19. 19:49

Jóég...:D Te is pihentagyú vagy...nemis kicsit. lol

Legislator # 2009.03.19. 19:40

Impi!

A "na ne"-re volt a válaszom Nena, aki történetesen 99 lufiról énekel.

Wasp!

Tényleg nem a filmben hallottam:-).


Sunshine after the rain.

hunfrakk # 2009.03.19. 19:37

Wasp!

Láttad a Watchment?
Én tervezem megnézni,
akárcsak Frank Miller "Spirit"-jét.
Remélem olyan jók mint a Sin City!

_Wasp_ # 2009.03.19. 17:46

99 lufi
a watchmen egyik betétdala volt, de gondolom Leg nem onnan szedte... csak a másik topicban filmzenéket írogattam. (mekkora film! ... a nézők többsége nagyon unta, de én igencsak élveztem....)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.03.19. 17:30

mit akarsz a 99 lufival? :D csak nem kipukkasztani?