Külföldi jogi diploma honosítása MO - on


Impossible # 2009.03.07. 19:04

Ja, amúgy szívesen eladom neked a római jog könyvemet, ha érdekel.

Avelina # 2009.03.07. 19:04

Magyarul is elírok dolgokat ez nem nagy ügy az az égő ha nem veszem észre:))


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.07. 19:00

Te tartasz angolórákat? Járnék hozzád. De komolyan. :)

Avelina # 2009.03.07. 18:57

Nem szeretem a sört keserű:)))Inkább Bailey's:))Római jog könyv azért kellene ,mert nincs semmilyen magyar nyelvű jogi könyvem és szeretnék egyet a mini könyvtáramba.Tudom, bolond vagyok:)
Most vettem észre , hogy volt egy elírásom amit javítok mielőtt megkövezel:)) "customer service".

Üdv:Ave


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.07. 18:22

Avelina, ne viccelj már, hogy római jogot akarsz olvasni, inkább gyere el sörözni. lol
Amúgy meg a római jog tankönyvet olvasd, ha nagyon nem birod római jog nélkül, azt, ami császárbíbor színű, és szerintem piros. :D
Nem gond, ha nem értesz, bonyolult állat vagyok. :D

Avelina # 2009.03.07. 17:36

Kedves Impossible!

"baj az, hogy sok mindenhez értek" Nem lenne baj de nem értesz.A testformálással kapcsolatban Ildikó csak annyit mondott, hogy vékony alkatú és van ahol ő kerekedik ez azt jelenti "női" nyelven , hogy karcsú de nem fogja magát dicsérni, mert akkor meg beképzelt.Egy magára valamit is adó nő nem halászik a bókokért és nem dicséri agyon magát.Ha elzsírosodott nőket akarsz látni ajánlom Angliát.Az meg poénnak is rossz, hogy összeboronálsz valakivel akitől tanácsot kérek.:))Egyszerűen csak nem tudom értelmezni a viselkedésed.Ezen nem megsértődöm csak nem értem.A sértődöttségemhez legalább az kell, hogy hozzám vágják a botmixer-t , mert nem akarom becserélni( amit szó szerint szétvert otthon),mint azt a az egyik custimer service-ben tette egy kedves vevő.Ha már ennyi tanácsot kaptam tőled, hadd adjak én is egyet.Azt a sziporkázó értelmiségi szellemet amivel megáldott a sors használd arra , hogy boldoggá tégy vele egy jövendőbeli Miss Tojót.Melletted nem fog unatkozni a plafon-mászás is egy sport:)

Legislator:Olvastam a bővülő otthoni könyvtáradról, minden elismerésem.Bunkóság volt tőlem olyasmire mondani , hogy baromság amihez hozzá sem tudok szagolni.Kérdésedre a válasz: Cane, An Introduction to Administrative Law (4th ed 2004) már nem ezt használják hanem :Elliott, Beatson, Matthews and Elliott’s Administrative Law: Text and Materials (3rd ed 2005)
Wade and Forsyth, Administrative Law (9th ed 2004) Azonban akármennyire próbálom emlékezni Kelsen-ről én nem hallottam.Kérdésem viszont hozzád az, hogy itthon mit érdemes elolvasnom, ha csak kíváncsi vagyok és szeretnék római jogot olvasni?

Üdv:Avelina


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.07. 15:01

Avelina,

baj az, ha sokmindenhez értek? Egyébként neked is mondom: nem kell sértésnek venni olyasmit, ami nem az, és a sértés miatt sem szükségszerű sértetten viselkedni, vagy megsértődni.

Kelsen pedig nem baromság. Miért az?

Legislator # 2009.03.06. 22:12

Avelina,

Tanítottak Birmingham-ben Administrative Law-t? Mi a tankönyv, Peter Cane?


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.03.06. 22:10

Most kezdtek el az osztrákok kiadni egy Kelsen-összest, az első kötet (ifjúkori kiadatlan írások)állítólag unicum.


Sunshine after the rain.

Avelina # 2009.03.06. 20:47

Kacsa:rendben megnézem ezt az oldalt és gyűjtök még mellé infót, ha valóban tetszik belevágok..hátha.A Kelsen dolgot itt olvastam azt hittem valami érdekes dolog, már sejtem, hogy valami baromság.:))
Most egyenlőre nem kérdezek többet , mert Impossible így is gyanúsnak tart:)))

Impossible: tudtam, hogy előbb vagy utóbb megkapom a magamét a sok csipogásért:))Köszönöm , hogy felajánlod de azt hiszem egyszerre csak egy kakas tojója lehetek a szemétdombon:))Most már tudjuk, hogy nem csak a testformáláshoz hanem a párválasztáshoz is értesz:)))

Üdv:Ave


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.06. 19:33

Hogy ki az, aki elvisel, mi?
Nekem nincsen...nemzetbiztonsági okokból. (C-kérdőíven problémát okozhatna). :D

Hogy 18 alatti azt viccnek szántam, de így, hogy igaz, már nemis olyan vicces. :D

Kacsa1111 # 2009.03.06. 19:29

na ezt miből gondolod?:)

egyébként én is kiváncsi lennék a te tojódra!:)))


Kacsa11

Impossible # 2009.03.06. 19:27

Naugye megmondtam. Látszik, hogy ismerlek... lol

Egyébként megnézném azt a Tojót... gondolom 18 alatti. :DDD

Kacsa1111 # 2009.03.06. 19:22

Kedves Impossible,

van már hozzám illő Tojó...:)
másrészt - mivel magyarországon végeztem jogot - nem 3 a 3, hanem 5...így már meg nem mindegy...
arról nem is beszélve, hogy az önéletrajzomban kicsit másképpen nézne ki egy angol LLB, mint egy magyar dr.jur....
gondolom nem kell ecsetelnem, hogy melyik ér többet a piacon...

és hogy igazad legyen...

Kedves Avelina,

Kelsen nélkül is simán meg lehet élni...sőt! Kelsenből nehezebb, mint nélküle.
Magyar egyetemen lehet, hogy keményen kell tanulni - én nem tettem - de hogy feleslegesen túráztatják az embert, az tuti...

ha szeretnél EU-s intézményhez menni, akkor érdemes EU Law-ból LLM-ezni...előtte menj el nyáron a bizottsághoz, a parlamenthez vagy a bíróságra Trainee-nek... http://europa.eu/
itt nézelődhetsz - és tapasztalatot szerezhetsz, hogy vajon megéri-e ezt tanulni. (EU-s szervhez nagyon nehéz bekerülni: versenyvizsgák, kvóták, numerus claususok állják az ember útját)
versenyszférában gazdasági területen szerzett LLM-mel többre mész...


Kacsa11

Impossible # 2009.03.06. 18:55

Na előre megjósolom, hogy kacsa szarrá fogja röhögni magát az utolsó mondataidon, mert feltételezem, hogy magasról szarik Kelsenre, és szerinte felesleges is oktatni. Kíváncsi vagyok, bejön-e a jóslatom. Meglepődnék nagyon, ha nem jönne be. :D

Viszont az jó, hogy van valaki fórumon, aki ennyire LLM-nk.iroda-angol-CISG-mániás, sok hasznos dolgot írt már ilyenekről.
Nem tudom, hogy sikerült-e már Mr. Gácsérnak hozzá való Miss Tojót választania, elgondolkozhatnál az ügyön...csak mert ahogy látom, hasonló vagy hozzá. :D

Avelina # 2009.03.06. 18:39

Kedves Kacsa!

LLM in European Law érdekelne a leginkább.Megfordult a fejemben, hogy szeretnék majd Hollandiában vagy Brüsszelben dolgozni.1.1 first class honours-al végzetem Univ of Birmingham-ben ami UK-ban most a 18 helyen áll.UK-ban igazi "golden ticket" aki oxbridge-ben végzett,de oda képtelenség bejutni.A londoni egyetemeket nem ismerem mennyire jók LLM European Law-ban.Szóval ezen tények ismeretében kérdezem a véleményed.Köszönöm!

Impossible:Szerintem csak arra célzott, hogy az LLB -t jobban ismerik külföldön .Személyes véleményem az , hogy a magyar jogászok nagyon sok elméleti dolgot tanulnak .Azt olvastam , hogy van amikor egy-egy vizsga igazán szigorú és többször ismételnek egy tárgyat.Jogosan jár 5 év kemény munkáért a dr.juris cím.A jogi műveltségük mindenképpen magasabb mint egy átlag angol diáké.Pl.itt hallottam először jogbölcseletről meg Kelsen -lépcsőről.Bár lehet, hogy ez csak az én hibám nem is a sulié?:)

Üdv:Ave


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.06. 12:52

Miért mentél volna többre? Miért nem mindegy, milyen a 3+2 évből a 3, ha úgyis 2 a vége?

Kacsa1111 # 2009.03.05. 20:37

Kedves Impossible,

köszi, de van LLM-em...de egy angol LLB-vel kicsit többre mentem volna, mint a naccerű magyar diplomámmal...


Kacsa11

Impossible # 2009.03.05. 19:59

hát most bocsánat, hogy közbeszólok, de nem birom megállni: kacsa, te mire vagy irigy? LLM-mel is uyganoda mennél, ahol vagy, nem?

Kacsa1111 # 2009.03.05. 19:47

Kedves Avelina,

dr. cím nem ér semmit...az LLM-mel már lehet valamit kezdeni.:)
az önéletrajz majd jön magától...

urban legend-ekkel ne törődj, az USA-ban azért akad egy-két jó egyetem.:)

hogy milyet ajánlanék, az függ attól, hogy mi az érdeklődési köröd...


Kacsa11

Avelina # 2009.03.05. 15:58

Kedves Kacsa!

Köszönöm a sok jó szándékú tanácsot!Azt hiszem jobban járok ha UK-ban választok LLM-et.Eddig a UCL nézegettem, egész jó kurzusaik vannak.Szimpi nekem az Usa is csak, az oktatás nem.Nyári egyetemen voltam Boston-ban és be kell valljam nekem az amerikai jogrendszer túlságosan szélsőséges.Nem tudom, hol van még a világon , olyan hely ahol beperelheted a szomszédod csak azért mert mikor ki akarod rabolni véletlenül rád zárja a garázst amikor ott bújsz el.A szomszéd elmegy 8 napra nyaralni, te pedig kutyatápon élsz addig és bepereled.. aztán nyersz..:))
Jó lenne Németország is csak az a baj, hogy oda jobb német nyelvtudás kellene.Én úgy beszélek mint egy berúgott holland tengerész:))
Egyébként a UK-on belül milyen LLM képzéseket ajánlanál még?Várom válaszod!

A csere ajánlatom áll , ha kapok hozzá szakmai önéletrajzot meg dr.juris címet én is.Irigylem, hogy itt mindenki doktor:)
Üdv:Ave


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Kacsa1111 # 2009.03.04. 06:44

Kedves Avelina,

áll az alku! hidd el, hogy tényleg szívesen cserélnék...:)

ha már Angliában LLB-ztél, akkor talán érdemes lenne ott maradni, vagy nézz körül a pocsolya túl oldalán...
ha sem UK, sem US nem szimpi, akkor a deutschokat vesd górcső alá...
alább ne add!
(ez persze anyagi lehetőségedtől is függ...dajcsok kevesebbe kerülnek...)


Kacsa11

Avelina # 2009.03.03. 15:38

Akkor az irigység kölcsönös:))Előttem még hosszú út áll ,nincs még kárrierem sem szép hosszú szakmai önéletrajzom:)Cseréljünk!:)
Most már csak ki kell találnom merre legyen az az LLM.


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Kacsa1111 # 2009.03.03. 07:15

Kedves Avelina,

szerintem jól döntöttél.
versenyszférában jó eséllyel lesz helyed...ha nem Budapesten, akkor Bécsben, de az már szinte itthon van:)
fogadd el őszinte irigységemet:)))


Kacsa11

Avelina # 2009.03.03. 07:11

Köszönöm a hozzászólásaitokat.Azért foglalkoztatott ez a kérdéskör , mert tudni szerettem volna, hogy milyen lehetőségeim vannak ha úgy döntök, hogy itthon folytatom tovább az életem.Sajnos azonban rá kellett jönnöm, hogy számomra nem érné meg itthon maradni és egy egységes jogászképzéssel bajlódnom.Elkapott a honvágy és ilyenkor minden szebbnek, jobbnak tűnik otthon.
Kacsát idézném :
"biztos van rá jó okod, de ha nekem LLB-m lenne, nem fárasztanám magam egy 5 éves, egységes, magyar jogászképzéssel, amivel aztán tényleg csak Magyarországon kaphatsz munkát…
inkább csinálnék egy egy-kétéves LLM-et valamelyik nívósabb európai egyetemen, utána még mindig lenne esélyem itthon dolgozni (igaz csakis a versenyszférában) viszont cserébe szinte bárhol kaphatnék állást, ha tudom az adott ország nyelvét.

szerintem ezt gondold át…óriási lehetőség, hogy külföldön diplomázhattál, használd ki."

Azt hiszem valóban ezt fogom tenni.Ha később mégis úgy döntök , hogy haza jövök akkor talán lesz helyem a versenyszférában..vagy nem...:)

Üdv:Ave


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.