Jogi egyetem


kinsella # 2009.04.16. 07:12

Sziasztok!

Idén szeretném elkezdeni a jogi egyetemet a Pázmányon levelezőn 27 évesen.Mivel külföldön dolgozom és "haza-járós" lennék. Mennyire megoldható az, hogy vzs-időszakra járjak haza?


kinsella

Sz.Márton # 2009.04.16. 07:53

Ugyan miért lenne a nevezett intézményben bármilyen akadálya annak amit Ön leírt. Ott már nehezebb helyzetben lévő elfoglalt hírességek problémáit is lelkesen és rugalmasan megoldották vizsgaidőszak alatt, előtt, helyett.Több kevesebb sikerrel. Saját hallgatói tudásélménnyel is nem árt gazdagodni, de az a saját akarattól is függ.

Impossible # 2009.04.16. 09:56

kinsella,

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

(a legjobb tanács, mit adhatok)

Avelina-Vivien # 2009.04.16. 10:22

annyi kérdésem van , hogy fel se teszem..


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Legislator # 2009.04.16. 10:54

A jogi egyetem nem barkácstanfolyam.


Sunshine after the rain.

Rexor # 2009.04.16. 11:11

Kinsella elég könnyen megoldható, ha megveszed a könyveket és ismered a tételeket. Én is csak vizsgaidőszakban látogattam az egyetemet anno :)

Kacsa1111 # 2009.04.16. 12:44

Kedves Kinsella,

ha már úgyis külföldön vagy, és ott megteremtetted nagyjából az egzisztenciádat, akkor mi a fészkes fene hoz haza, miért nem ott végzed el inkább a jogot?????????????????????


Kacsa11

Legislator # 2009.04.16. 12:59

Mondjuk ha Kinsella Szlovákiában dolgozik, járhatna a kassai Ján Pavol Safarík Egyetemre:-).


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2009.04.16. 13:49

Akár a kyotoi Ritsumeinkan Egyetem jogi karára is lehet jelentkezni, ott már magyar vendégprofesszorok is voltak előadni

Avelina-Vivien # 2009.04.16. 14:06

Nem hiszem, hogy félévente Japánból akar haza járni:D


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Sz.Márton # 2009.04.16. 14:24

Kedves Vivien!

Én sem gondolom, hogy Japánba menne,(bár miért ne?) de azért a kérdés gondolatvilágának beltartalmához céloztam a jogi tanulmányok iránti vágy kibontakoztatásához egy esélyt, a lehetőségek tárházából...(hazautazás igénye nélkül)

Legislator # 2009.04.16. 14:59

Kedves Márton!

Mivel a japán Pp. a német Pp. tükörfordítása... És még lesznek is vendégprofesszorok:-). Egyébként Ritsumeikan a neve (Hepburn-féle átírásban), röviden Rits:-).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.04.16. 15:18

A legjobb az lenne, ha nem menne jogra. Menjen bármi másnak, és menjen külföldön! Magyarországon és jogra, az kettős gyilkosság. :D

Egyjogász # 2009.04.16. 15:49

Többek között azért tart meredeken a levelibéka ülepe alá a jogászság színvonala, mert egy jogi egyetemet (a barkácstanfolyammal ellentétben:) ) manapság már simán el lehet végezni úgy, hogy az ember kizárólag a vizsgákra jár be.

A mi évfolyamunkon is számos olyan kolléga volt, aki így végezte el az egyetemet, persze ehhez azért nem árt egy két jó ismerős, aki szállítja az infókat, előadásanyagokat, stb.

Peace # 2009.04.16. 16:57

ha biztos megélhetést szeretne
menjen műszaki pályára
mérnöknek

Sz.Márton # 2009.04.16. 17:05

Kedves Legislator!

Örülök, hogy az egy betüs véletlen elütéses tévedést javítottad, legközelebb majd japánul írom le. Szép volt a németes megjegyzés, ezt már az ELTE némethonban tudományos fokozatot szerzett jelenlegi Pp. tanszékvezetője, Németh prof.egykori tanítványa(aki egyébként járt a nevezett egyetemen előadni) már nálad szakértőbben kielemezte, több nyelven is.Tőlem Kathryn Hepburn fordítást is írhatsz szépen villantottál...ügyesen használod a google-t okos...ügyes. Még lehetsz miniszterelnök jelölt is. Tényleg lényeges és mélyrehatóan tüneményes megjegyzés volt,sokat adhatott lelkileg a rejtett belsődnek.

Gambiában is van már egyetem... elemezzük ki gyorsan, de egymást pontosan helyreigazítva!!!

Legislator # 2009.04.16. 17:06

Ma ez a kijelentés akár igaz is lehet, de a jogi egyetem min. 10 félévig tart.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.04.16. 17:18

Kedves Márton!

Nem sértésnek szántam. Csak a pontosság a legfontosabb. Én nem google-vigéc vagyok (bár azért leellenőriztem magam, nem lövök-e mellé), de mind a Pp.-re vonatkozó egymondatos megjegyzés (ami nem kielemzés, az egy hatvan oldalas összehasonlító nyelvészeti tanulmány lenne), mind a Hepburn-átírás ismerete némileg régebbi részemről, mint ahogy téged ismerlek. (A nullához képest) eléggé régen foglalkozom kelet-ázsiai kérdésekkel ahhoz, hogy alapszintű ismereteim legyenek bizonyos kérdésekben, bár hibázni én is szoktam, és az ismereteimre vonatkozó előbbiekben említett tény nincs/sincs a homlokomra írva, így maximum az tudja, aki valamelyest behatóbban ismer.


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2009.04.16. 17:26

Kedves Leg! leg..leg leg

Sajonos nem tudtam az ázsiai szakértelmedről, én még az orientalisztikában is Germanus Gyula bácsinál megrekedtem. Legközelebb már odafigyelek az ilyen problémák mélyebb, áttekintőbb ismerethalmazának felszínre hozatalánál. A pontosság mindig erény!

Legislator # 2009.04.16. 17:30

Kedves Márton!

Bízom benne, hogy a lovagiasság szabályai szerint rendezettnek tekintjük az ügyet.

Köszönettel:

Leg


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2009.04.16. 17:37

Kedves Legislator!

Krokodilnak inge páncél,
Ezért nem borzolja hátszél!

Természetesen ok.!
Nem is ez volt a fő kérdés a topicban mi mit gondolunk.

Avelina-Vivien # 2009.04.16. 17:49

szegény kinsella ha visszaolvassa ezt a sok mindent már nem lesz kedve ide jönni tanulni:)))


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Impossible # 2009.04.16. 17:52

Hát neis jöjjön! Csak ő járna rosszul. Maradjon csak külföldön, és nehogy jogra menjen! A legjobb tanács ez, amit magyar jogász adhat - szerintem.

kinsella # 2009.04.17. 05:37

Srácok kár hergelni magatokat nem Japan hanem Írország. :-/

A döntésem végleges nem akarok pincérként élni egész életemben.Jogász akarok lenni .Ennyi.
Rexor, mi van ha nem vagy ott mikor zárthelyit írnak konzultáción?


kinsella

Sz.Márton # 2009.04.17. 06:53

Nem hergelés, de tényleg jobb "bejárni" néha az intézménybe, mert egyrészt megkövetelhetik, másrészt tényleg egyedi infókat, csak egy hallgatói és oktatói közegből nyerhetsz és később hasznosíthatsz. Írország az kemény hely, de becsületreméltó vállalkozás!