helyek&programok


Legislator # 2009.06.11. 18:17

Kedves Imp,
És ki mondja meg, hogy mettől kezdve megy 'jól' egy nyelv:-)? Látom, lusta vagy a google-hoz:-).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.06.11. 11:32

Azt hittem, hogy az első hozzászólásom elszállt, így beírtam mégegyszer rövidebben...most meg kiderült, hogy nem szállt el, ezért van kétszer. :D

Impossible # 2009.06.11. 11:31

Erről a görögről még nem hallottam, írhatnál róla pár szót, ki volt ő, milyen harcot vívott, ki ellen, és mi a vonzó benne számodra.

Egy tanárunk azt mondta, hogy inkább tudjak 2 nyelvet jól, mint többet rosszul. Bőven elég 2 nyelv szerintem is, csak azok menjenek nagyon jól.

Impossible # 2009.06.11. 11:26

Erről a görögről még nem hallottam, írhatnál róla pár szót, ki volt ő, milyen harcot vívott, ki ellen, és mi a vonzó benne számodra.

Az egyik tanárunk azt mondta, hogy inkább tudjak 2 nyelvet jól, mint többet rosszul. 2 nyelv bőven elég szerintem is, csak azok menjenek nagyon jól (én azt mondom, hogy angol és német), többre szerintem úgysincs idő, ha csak egyetem végefelé állsz neki.

Bellerophontesz # 2009.06.10. 15:55

Kedves Rexor! Akkor még kisember vagyok, mivel csak magyarul és angolul beszélek, no meg talán egy keveset oroszul is gagyogok :)

De ez szép mondás, megjegyzem: " Ahány nyelvet beszélsz, annyi ember vagy"

Bellerophontesz # 2009.06.10. 15:52

Kedves Impossible! Köszönöm a véleményedet, csak megerősítettél, mert én is e három nyelvre gondoltam, s ilyen sorrendben. :) (persze a harmadikat csak ha tényleg marad majd rá időm a német után..) A nevet pedig azért választottam, mert közel áll hozzám, megfogott a görög mitológiában Bellerophontész alakja (én is hasonló harcot akarok vívni majd jogászként, de én a bűnözők ellen :o) )

Impossible # 2009.06.10. 15:27

Bellero...(választhattál volna valamilyen egyszerűbb görög nevet :D ),

Neked is "Kacsa1111" nevű fórumozót tudnám ajánlani, de mivel ő ritkán irogat ide, leírom a saját véleményemet, hátha annak is hasznát veszed, bár az én ezzel kapcsolatos véleményem sokkal kevésbé irányadó.

Szóval szerintem angolon kívül általánosságban a leghasznosabb a német, ehhez képest másodlagos jelentőségű a francia.
Ezeken kívül akár a kínai is hasznos lehet (ezzel kapcsolatosan "Legislator" nevű fórumozó tud bővebb információval szolgálni megítélésem szerint).

Rexor # 2009.06.10. 15:09

ha portugál ügyfeleid vannak hasznos a portugál. Ha spanyol a spanyol. A japánok szeretnek japánul beszélni... csak a teljesség igénye nélkül :)

Röviden: ahány nyelvet beszélsz, annyi ember vagy.

Bellerophontesz # 2009.06.10. 13:13

Milyen nyelvek ismerete előnyös a jogi pályán az angolon kívül?

bajussz # 2009.06.10. 13:03

jo az ido, szepek a lanyok, hideg a sör:)

bajussz # 2009.06.10. 13:02

jo az ido, szepek a lanyok, hideg a sör:)

bajussz # 2009.06.10. 12:59

jo az ido, szepek a lanyok, hideg a sör:)

bajussz # 2009.06.10. 12:58

jo az ido, szepek a lanyok, hideg a sör:)

Legislator # 2009.06.09. 12:30

Ilyeneket a metrón is látok...:-D


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.06.09. 10:50

az összes ilyen téglafejűt jópasinak mondják, már unalmas

olyan, mintha sorozatgyártanák őket

Ildikóka82 # 2009.06.08. 20:46

Kacsa igen ez az angol, ami nagyon hasznos! hehehe :D
Nekem ő a személyes kedvencem (jópasi is :)


Dane Cook- Burger King


Iwikó

Kacsa1111 # 2009.06.08. 19:31

Kedves Ildikóka82,

szerintem az angolt a legkönnyebb szinten tartani...DVD, youtube stb...

pl.


és a személyes kedvencem:


Kacsa11

Ildikóka82 # 2009.06.08. 17:23

Üdv bajussz! :)
Na milyen a pécsi este? :P

Imp,
nekem angolból is Rigóm van és TOEFL, de továbbra is állítom, hogy ma már nem a nyelvvizsga számít, hanem, hogy mennyire tudod fenntartani a tudásod (...iszonyú nehéz szerintem). Nem nagyon ismerem a többi nyelvvizsgát...


Iwikó

bajussz # 2009.06.08. 17:18

udv a seta teri szinpad melletti sorsatosoktol:)

Impossible # 2009.06.08. 09:35

Ildi,

a toefl-ben meg az a szar, hogy 2 évig érvényes (szerintem legalább úgy kellene, hogy 2 évig hatályos). Vagy ezek nem tesznek különbséget, és valójában az érvény a hatályra vonatkozik? Viszont szimpatikus a rendszerében az, hogy nincs olyan, hogy a vizsga nem sikerül, és az is, hogy nem különféle tesztlapok vannak közép, felső meg stb. fokra, hanem mindenki ugyanazt írja. Németből szerintem a Goethe-sek a legjobbak (vagyis nekem ez tetszik :) ). Angolból mi a helyzet? ECL állítólag nagyon könnyű. IELTS-et még nem láttam, kíváncsi lennék rá.

Legislator # 2009.06.07. 21:36

Bajussz,

London cool, Párizsban és Londonban érzem csak igazán otthon magam. (Bár ulmi tartózkodásomról is szép emlékeket őrzök. Nekem is felmerült egy londoni út, de egyelőre bizonytalan (vagy mégsem?).:-D

Impi egy beszólogatós csákó:-))).


Sunshine after the rain.

Ildikóka82 # 2009.06.07. 18:03
  • csak

Iwikó

Ildikóka82 # 2009.06.07. 18:03

Jajj Imp... Te nem változol meg! :D
A Rigó tényleg elég nehéz volt, a német csak második nekifutásra sikerült csak és szerintem sem életszagú vizsga... pl. a TOEFL sokkal hasznosabb volt.


Iwikó

Impossible # 2009.06.07. 11:23

"Imp miért ne lehetne lány bajussz? :)) Ha valaki barátkozik és történetesen ellenkező nemű, nem biztos, hogy rögtön „nyomulni“ akar… :)"

Igazad van, az is lehet, hogy leszbi. lol
(Én azonban biztos vagyok abban, hogy fiú.)

A Rigó szerintem a legnehezebb nyelvvizsgák egyike. Sose tudtam volna letenni azt a szart. Marha nehéz nyelvtani teszt időre, pár másodperc van egy kérdésre, meg az idióta fordítás, szótárazgatás...őrület. Én az egynyelvűt részesítem előnyben, a nyelv végülis arról szól, nem a nyelvtani tesztről időre, meg nem a szótárlapozgatásról és fordításról. Egyébként a csoportos nyelvtanfolyamok hatékonysága erősen megkérdőjelezhető, részt vettem egyen, semmi értelme nem volt, csak elment rá a pénz, szerintem sokkal hatékonyabb magántanárral tanulni egyedül, lehetőleg olyan tanárral, aki vizsgáztat is olyan típusú vizsgán, amilyet tenni szeretnél. Na az hatékony. Emellett pedig jó, ha van egy anyanyelvi beszélgetőtárs. Ez a 2 együtt szerintem a leghatékonyabb tanulás receptje (kivéve persze a hosszú külföldi tartózkodást, mert az mégtöbbet ér).

bajussz # 2009.06.06. 22:34

na lebuktam.

vagy mégsem?

oké Ildi, majd látjuk