Liba és minden, ami libával kapcsolatos


Kacsa1111 # 2009.05.26. 13:37

Kedves Egyjogász,

én is tudom a Pp. minden szerződéskötésre vonatkozó szabályát...miért te nem tudod?:)))


Kacsa11

Egyjogász # 2009.05.26. 12:29

Minket a minap felkeresett egy üzletkötő hölgy, aki - bár a névjegyére mitudomén milyen manager volt írva
(lsd. még "köztisztasági manager"=kukás) - amikor a szerződéskötés kapcsán megtudta, hogy mi jogászok vagyunk, szükségesnek tartotta előadni, hogy tulajdonképpen ő is jogász ám, de egy percet sem dolgozott ezen a területen, mert rühelli.

Azzal is eldicsekedett, hogy ő azért a Pp. (sic.) minden szerződéskötésre vonatkozó szabályát tudja ám a mai napig....

Jogász? Hát ha jogász jogász.....

Avelina-Vivien # 2009.05.26. 11:41

Elvégezte?El. Akkor mi a végzettsége?Jogász.Függetlenül attól , hogy gyakorolja -e vagy sem attól még az az elnevezése.Persze különbséget lehet tenni.

Nálam nem ez veri ki a biztosítékot hanem az amikor mittudomén milyen celeb elvégzi a jogi egyetemet és a sületlen barmok így hangoztatják be "XY végre megkapta az ORVOSI címet"....no comment erre tényleg


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

bajussz # 2009.05.26. 11:36

na ezt mondtam én Impnek, hogy hiába végeztem én jogot, és voltam 3 évig jelölt, most nem abban a körben dolgozok, szóval nem tartom magam jogásznak jelenleg

azért mert elvégeztem a jogot, ne nevezzenek jogásznak:)

Egyjogász # 2009.05.26. 11:18

A Nacsa???

Egyébként meg szerintem a jogász megnevezést csak olyanokra kellene használni, akik jogi területen, a szakmában tevékenykednek, tevékenykedtek.

Ettől élesen elkülönülnek a jogvégzettek, akik hobbiból, a "dr"-ért, vagy mittudom én milyen indíttatásból elvégzik a jogi egyetemet, de egy percet sem dolgoztak a szakmában.

Avelina-Vivien # 2009.05.25. 19:18

Nacsa Olivér


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Legislator # 2009.05.25. 19:15

:-))).

Aztán jogász még Völgyesi Gabi is.


Sunshine after the rain.

Egyjogász # 2009.05.25. 12:08

Torgyán apánk előbb volt ügyvéd, mint hogy politikus, vagy országosan közismert lett volna.

De szerintem a legismertebb jogi végzettségű nemjogász a Deutch Tomika, az ő államvizsgájáról a Híradó is tudósított. (Mert azzal a feltétellel nevezték ki miniszternek, hogy nemtudomhány év után fejezze már be végre a jogi egyetemet, és így országos esemény volt a vizsgája...)

Sz.Márton # 2009.05.25. 07:21

Vámos Miklós író az ELTE ÁJK-n végzett 1975-ben.

Ildikóka82 # 2009.05.25. 07:00

Bud Spencer meglepett, nem tudtam.


Iwikó

Legislator # 2009.05.24. 23:05

Túlkombinálnám/túlkomplikálnám a dolgot?:-)


Sunshine after the rain.

bajussz # 2009.05.24. 10:39

"ismert VÉGZETT jogászokat kiket tudtok mondani?"

ebben nincs benne sem az hogy milyen nemű, sem az hogy milyen nemzetiségű emberekre gondoltam

tehát bárki szóba jöhet

mi ezen a bonyolult?

Legislator # 2009.05.24. 08:05

Kedves Bajussz,

Nekem nem derült ki, hogy hazai, vagy nemzetközi hírességekre gondolsz-é? Mivel a saját válaszodban magyarokat kezdtél el sorolni, én is erre gondoltam, azonban Marci felvetése is jogos.

Esetleg Tocsik Márta, minden jogászlány ideálja:-)? Szerintem inkább a nem jogászként ismert, nem politikus jogászokra gondolhattál.


Sunshine after the rain.

bajussz # 2009.05.23. 20:44

nem a megfogalmazással van gond, hanem az értelmezéssel, ahogy látom:))

ufó jogászok is jöhetnek!

köszi az eddigieket

ja, és dr Torgyán József! :)

oké, politikusok inkább nem érdekelnek

Legislator # 2009.05.23. 14:25

Bajussz legközelebb pedig fogalmazza meg a kérdését pontosabban.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.05.23. 14:24

Medvegyev még PhD is.


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2009.05.23. 12:06

Hátha Bajussz nemzetközileg is nagyobb nevű, végzett jogászokra gondol:

Bill Clinton ex USA elnök és a neje, (aki ma külgyminiszter)
Barack Obama az USA elnöke,
Dmitrij Anatoljevics Medvegyev orosz elnök,
Robert Fico szlovák miniszterelnök...

Legislator # 2009.05.23. 11:16

ismert VÉGZETT jogászokat kiket tudtok mondani?

Havas Henrik, Friderikusz Sándor, Fiala János, Kósa L. Adolf (Kósál Adolf), Pataki Zita.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.05.23. 11:10

Bajussz: Lilu=Kovalcsik Ildikó, a pázmányosok a helyi becenevét (eposzi jelzőjét) is megmondják.


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2009.05.23. 08:05

Bajusssz!

Kezdetnek:

Dr. Carlo Pedersoli- művésznevén: Bud Spencer

Jancsó Miklós-filmrendező

Besenczi Árpád-színművész

bajussz # 2009.05.23. 05:42

ismert VÉGZETT jogászokat kiket tudtok mondani?

hirtelen Somló Tamás és Lilu (nem tudom az igazi nevét) jut eszembe

Egyjogász # 2009.05.23. 05:14

Kedves Legislator,

Az említettek jogi tudását nem ismerem, de nem is minősítettem, lehet, hogy hatalmas tudású jogászok.

Csupán arra kívántam utalni, hogy egy cseppet visszásnak tartom, ha valaki azért jelenhet meg a sajtóban, mert énekes, sportoló, szépségkirálynő, stb., ennek mi köze van ahhoz, hogy egyébként jogot tanul, vagy jogászként is dolgozik? Miért kell erről mindíg egy bekezdést írni az adott ismert emberről (nem sértem meg őket azzal, hogy azt írjam, "sztár") szóló riportban?

Az említett énekesnő (akinek egyébként a dalait nagyon szeretem, és biztos nagy tehetségű jogász), pl. konkrétan megadta a cikkben a főnöke nevét (az iroda címét és telefonszámát azért nem:)) ), illetve, hogy milyen jellegű ügyben dolgoznak jelenleg. Vajh miért? Ettől jobban fog fogyni az együttese CD-je?

Eweol # 2009.05.22. 20:31

Ha tudom a csúnya ügyvédről, hogy érti a dolgát és x db hasonló ügyet sikeresen megoldott már, akkor rábízom az ügyet és nem egy ismeretlen szőkeségre.

Rexor # 2009.05.22. 15:43

Egy ügyvédnek legyen fellépése is. Ha ügyvédre van szükségem és megbízok valakit és egy csinos szőke hölgyről van szó vagy egy kopasz csúnya "sztárügyvédről", lehet hogy sokat nyomna a latba az eszétikai élmény :). Ha ért is hozzá akkor főleg :)

Legislator # 2009.05.22. 12:56

Egyjogász írta:

"Ez csak onnan jutott eszembe, hogy az énekesnő sztárügyvédjelölt most nyilatkozott, hogy egy perben közösen képviselnek a főnökével…"

Az énekesnő sztárügyvédjelöltet még abból a korából ismerem, amikor joghallgató volt (és ő is ismer engem). Őszintén mondhatom, hogy a jogban is tehetséges. Viszont a korosodó énekes, (akinek felmenője volt a nagynevű jogtudós) és a vízilabdázók jogi tudását nem ismerem, de vannak elképzeléseim. A meteorológusként ténykedő szintén jogász hölgy jogi tudását némelyek dicsérték. Eszembe jut viszont az egykor ismertebb férfi műsorvezető, aki később ügyvédként nyilatkozott, kezdő joghallgatóként is harsány kacajra fakadtam, annyi ostobaságot zsúfolt három mondatban.

A jogász barbie-k, és a Doktor Szöszik számára egy dal:

Nils írta:

„szenvedélye a lovaglás“

Ez a modellszakmában nem feltétlenül hátrány. :D

És egy kis párbeszéd erre rímelve a dalból:

Ken: -Hi, Barbie!
Barbie:-Hi, Ken!
Ken:-You wanna go for a ride?
Barbie:-Sure, Ken.


Sunshine after the rain.