Jogász Póker


Impossible # 2009.07.15. 10:09

Egy kijelentő mondatnak miért van kérdőjel a végén?

reservoir # 2009.07.15. 07:11

Hali

Most találtam ezt a topikot, érdeklődnék, hogy lesz-e élő jogász játék?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.13. 17:40

Máris külödm, freeroll ma is van. Nyolctól. Meg minden szerdán is.
De kellene hozzá egy emilcím, ugye.

_Wasp_ # 2009.07.13. 16:22

próbáltam nem összezavarni, de nehezen vettem ki, hogy mi nem világos, és ezért lehet, hogy nem sokat segítettem. Pedig akartam. Tényleg.

BPO: tetszene, csak sajnos melóznom kellett a 7végén. Azért ha küldesz meghívót, akkor bereggelek, és megnézem mi lesz...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.13. 16:20

Csak összezavarod... :)

No, mi a véleményed a BPO szatelitről?

_Wasp_ # 2009.07.13. 15:31

Jó de…ha az emberek leülnek játszani, akkor mik közül választhatnak?
alapvetően választhatnak verseny és készpénzes játékot, és a játék fajtája alapján válaszhatnak Hold'em, Omaha, Horse, mittomén ezerféle pókerfajtát.

Ugye ezek a versenyek no limitesek (ha jól sejtem)
nem jól sejted. LEhet no limit, limit, és pot limit. Egyébként a legnépszerűbbek a hold'em no limit versenyek.

no limitből meg mik vannak? Sit and go és kész, nem?
ezt most tényleg nem értem....

Milyen no limit van még, amit nem úgy kell játszani mint a sng-t?
ezt se...

Szóval ha összeülnek az emberek versenyezni, akkor ott nem tudom elképzelni, mi adhat okot változatosságra.
versenyeken változik:
résztvevők száma, kifizetési struktúra, vakstruktúra, buy-in struktúra.

mondok példát:

  • résztvevők: 2 szereplős verseny (heads up) vagy több ezer résztvevős WSOP
  • Kifizetési struktúra: "első mindent visz" vs "duble up" azaz pl 10 főből az első 5 a nevezési díjának kétszeresét kapja, az utolsó 5 meg semmit.
  • vakstruktúra: deepstack versenyek vs shortstack versenyek (sok vagy kevés zsetonnal indulsz), mennyire gyorsan emelkednek a vakok (normál vagy turbo versenyek)
  • Buy in struktúra: van e "rebuy" azaz kiesés esetén visszavásárolhatod-e magad, illetve van e "addon" amivel plusz pénzért plusz zsetonokat kaphatsz.

de még egy csomó más szempont lehet, pl: hány fős asztalok, stb...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.07.13. 15:25

az a durva, hogy nem :D

_Wasp_ # 2009.07.13. 15:22

te szivatsz minket :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.07.13. 14:53

Jó de...ha az emberek leülnek játszani, akkor mik közül választhatnak? Ugye ezek a versenyek no limitesek (ha jól sejtem), no limitből meg mik vannak? Sit and go és kész, nem? Milyen no limit van még, amit nem úgy kell játszani mint a sng-t? Szóval ha összeülnek az emberek versenyezni, akkor ott nem tudom elképzelni, mi adhat okot változatosságra.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.12. 13:07

A versenystratégia az versenystratégia. Ha 10-30 induló van azon a versenyen, akkor egy-egy az egyben játszhatod azt, amit SnG stratégiaként tanultál. Sok résztvevős versenyen sem hibázol, ha azt játszod, bár ott tanácsos egy kicsit lazábban hívni, és feszesebben adni meg. Szóval ott még fontosabb a jól adagolt agresszivitás.

Impossible # 2009.07.12. 10:52

De akkor az élőn mit játszanak, milyen stratégiával?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.12. 10:33

Nem. Az élő verseny többnyire előre meghirdetett verseny.
Azt hiszem, még mindig nem érted a különbséget. (Ami egyébként nem olyan nagy.)
Az előre meghirdetett versenyeknél (nem SnG-knál), azt lehet tudni, mikor kezdődnek. És a meghirdetett időpontban elkezdődnek, akárhányan neveztek is. Az SnG-knál pont fordítva: azt lehet tudni, hány induló lesz, és ha az megvan, akkor kezdődik.

Impossible # 2009.07.12. 10:20

Az élő verseny mind SNG?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.10. 20:51

Jelentem, nekem már meg is van a belépőm az élő versenyre.

Míg el nem felejtem: a 2$-os verseny mégiscsak pénzdíjas. A teljes befizetés megy a díjalapba. Ma 22 nevező volt, így a három első a jegyek mellé kapott 9-13-22 dollárt is.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.10. 16:43

Bocs, nem értelek. A 2$-os versenyen egyáltalán nem nyerhetsz pénzt. Az első három jegyet kap az élő versenyre. Nem valószínű, hogy órákig tartson, a main ugyanis most 14-en vagyunk.
Az élő verseny belépőjének az értékét nehéz lenne megmondani, de annyi bizonyos, hogy 500-nál kevesebb versenyző lesz, és minimum három maximum 9 BPO belépőt osztanak ki. (A feltételeit alább részletesen leírtam.)
Tavaly 300+25K volt a beugró, tehát a díjazás 1 millió és 3 millió között van. (Nem számítva a 2$-okból befolyó összeget.) Ez osztva 500-al, olyan 2000 és 6000 forint közti összeg jön ki a beugróra. Szerintem ezért egy kb. 20 fős szatelit megér 2$-t. VAgy pár órát a 400 fős freeroll.
S mint mondtam, ha 45 jegyet sikerül összeszedned, akkor egyből a 60 között kezdesz az élőversenyen. Annak az értéke pedig kb. 15-45 ezer forint.
De te tudod.

_Wasp_ # 2009.07.10. 12:25

szia kbs, hétvégén benézek a chocolate-ra, ha jó az a verseny, majd küldök emailt, de nincs kedvem 2 dolláros versenyeken órákig kínlódni a várható plusz másfél dolcsimért, kivéve ha nagyon overlay-es, vagy ha hatalmas a díjalap, és nincs más dolgom.

hogyan lehet bejutni a bpo-ra? hány főt kell legyőzni?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.09. 20:39

Gyakorlat kérdése. Nekem olyan tízbhónapig elég volt egy asztal, ekktőn már összezavarodtam.

Az SSS-ben épp ez a jó: nem kell törődnöd az "eseményekkel". A saját lapod számít, meg hogy mennyi zsetonod van.

Impossible # 2009.07.09. 18:11

Nekem egyelőre egy asztal is sok. :D Nem értem a többasztalos játékot...amíg az ember az egyik asztalra figyel, a többin folynak ugye az események...olyan események, amiket eközben nem tudsz figyelemmel kísérni, hiszen épp másik asztalnál működsz...nameg figyelni kell, hogy mikor következel, nem értem, hogyan lehetséges ez több asztalnál anélkül, hogy elveszítenéd a fonalat.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.09. 17:38

Pedig azt kellene válaszolni. :)
Kezdőknek mindenképpen az SSS-t javaslom. VAn, aki aztán meg is marad ennél, vannak gyémánt fokozatú PS-tagok, akik csak SSS-t tolnak. Igaz, jellemzően vagy 214 asztalon egyszerre.
Ha az SSS-t kielégít, nem tartod elviselhetetlenül unalmasnak, akkor egyáltalán nem kell váltanod. Ha viszont már hat asztalon tolod egyszerre, és így is ásítozol, akkor lehet. De csak akkor, ha már rutinszerűen kezeled a klienseket, nem kell keresgélni a gombokat. Dettó: nem kell folyton a táblázatot nézded, és reflexszeráen mondod meg, mi a nut az adott boardon.

Ha kedved van a versenyekhez, akkor közben azért azt is kipróbálhatod. de nem jó keverni, mert más játékmódot kíván.

Impossible # 2009.07.09. 17:03

Már egyszer kérdeztem ilyesmit, de úgyg ondolom, nem fogalmaztam meg eléggé pontosan ak érdést, ezért nemis kaptam kielégítő választ. Szóval mégegyszer: SSS-ben érdemes PS.-en eljutni "platina" státuszig (szóval marhára kiművelnem magamat ezen a területen), vagy egy viszonylag rövidebb idő után (pl. "arany" státusszal) célszerűbb lenne átnyergelni SNG-ra, és abban jobban elmélyülni? (Olyan választ nem szeretnék látni, hogy "ezt neked kell eldöntened" vagy "attól függ, mit szeretnél"...:D ) Köszi. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.09. 09:25

Ha lehet, írj nekem, mielőtt letöltöd a kliens, hadd küldjek meghívót.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.09. 09:17

Bocsánat, a kétdollásros természetesen nem freeroll.
Minden szatelit este nyolckor kezdődik, de regisztrálni reggel hattól lehet. Ahogy elnézem, kell is.

A terem egyébként zsír új, elsején indult, kifejezetten "magyar" teremnek szánják. Azon kívül, hogy van magyar nyelvű kliens, és nem tilos a magyar nyelvű asztali csevely, nem nagyon látom, miért lenne az jó. De ők tudják.

A proficsapatok is magyar: Béla bácsi, Iteo, Luigi és még sokan mások.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.09. 09:13

Online szatelitek a teremben, élő elődöntő és döntő.
A szatelitek hétfőn, szerdán és vasárnap freerollok, versenyenként 5 jegyet osztanak ki az élő versenyre. Ha a nevezők legalább 300-an vannak, akkor 100$-os díjalap is van. Tegnap néztem először, a maximális 400 fős keret teljesen betelt.
Péntekek 2$-os nevezési díjú freerollok vannak, ezeken az első három nyer jegyet; pénzdíj nincs, az megy az élő verseny díjalapjába.

A döntőn kilencen jutnak a döntő asztalra, és beül hozzájuk Béla bácsi. Hogy pontosan hány BOP beülő lesz a díj, attól függ, ő hol végez. Aki megelőzi, az mind megkapja a beugrót. Ha háromnál kevesebben előzik meg, akkor a ki nem osztott jegyet (vagy jegyeket) kisorsolják az élő verseny résztvevői között.

A kiírás szerint a szatelitek november 15-éig folynak, de összesen max. A terem az ipoker hálózatba tartozik, a telepítéshez ki kell kapcsolni a tűzfalprogramot.

_Wasp_ # 2009.07.09. 08:50

dehogynem. hány induló lesz, hol, mikor? :))) mi kell a nevezéshez?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.08. 17:47

Jut eszembe: a chocolatepoker versenye nem érdekel? Három BOP jegyet lehet nyerni. Akár ingyen.