Jogász Póker


Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.08. 16:03

Az SnG-ban pedig a push or fold fázist nem ismerik - ami szintén sok mindent ellensúlyoz.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.08. 16:01

A PKR-en egyszerre négy asztalon játszhatsz. Erős gép kell hozzá, az biztos, bár alacsony felbontással közepes teljesítményűn is elmegy.
Az alacsony nevezési díjú SnG-okhoz valóban nem a legjobb, túl meredek a vakstruktúra, hozzá még az élő játékkal vetekedő tempó. Egy kör alatt kétszer emelkedik a vak.
Viszont az SSS-t hírből sem ismerik. Az NL50-en se. De ez maradjon a mi titkunk.

A hölgyeknek olyan kebleik vannak... Az már magában megéri.

_Wasp_ # 2009.07.08. 15:54

pkr-en lehet valahogy többasztalozni?

Több helyen hallottam dicsérni a játékosállományát, de csak egyszer raktam fel a klienst, és már elég is volt belőle :)

oké, nagyon szép a 3d megjelenítés, csillog-villog, hétzenélős, levehetőajtós, lehet pl csinos ruhákba öltözni, integetni, meg szamárfület mutatni az ellenfélnek, de a játék olyan lassúnak tűnt, hogy bealudtam rajta.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.08. 05:54

Nemigen találkozni USA-beliekkel. A legtöbb államukban tilos az online póker, a termek nem is engedik őket regisztrálni, a bankjaik megtagadják az ilyen számlákra történő átutalás teljesítését.
Mostanában a japánok meg az ausztrálok a balekok a jenkik helyett. Ők főleg a Pacific-en játszanak, bár auszi sok van a PKR-en is.

Ildikóka82 # 2009.07.08. 05:38

bajussz,

persze lehet, én is játszottam már úgy :)


Iwikó

bajussz # 2009.07.08. 03:46

jó kis agytorna

Imp, ha játszol, érdemes kora reggel, akkor van fenn a sok buta amerikai

nem vicc!

_Wasp_ # 2009.07.08. 01:29

persze hogy


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

bajussz # 2009.07.07. 21:44

párhuzamosan is lehet nyomni ugyanazon accounttal több asztalnál egyszerre?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.07. 20:29

A PS-től csak egyszer lehet kezdőtőkét kapni*. Viszont minden terem kínál úgynevezett "első befizetés bónuszt" és időnként újabb bónuszokat is. (Némelyik - pl a Party - egyszer-egyszer csak úgy ajándékba is hozzád vág 10-20$-t.)
A bónuszoknak az a lényege, hogy az általd befizetett pénz meghatározott százalékát (50-200) jóváírják a számládon, ha egy bizonyos mennyiségű pontot (tulajdonképpen jutalékot) teljesítesz.

*Egészen ez sem igaz. Épp most lehetett a Pacificre kapni akcióban másik 50$-t - csak nekem nem volt hozzá elég "lifetime pontom". 888 kellett volna.

Impossible # 2009.07.07. 18:50

Ps-től nem csak egyszer lehet kapni 50 dollárt? Ahány terembe regisztrálsz, annyiszor 50-et kapsz??

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.07. 17:21

Tévedés, én is versenyekkel hízlaltam a rollt, kb. 2K-ig. Csak ott kivettem, és megtakarításba raktam - illetve befketettem egy új gépbe és nagyobb monitorba - az egészet, és újra kezdtem a PS 50$-jával.
Abból is Sng-t játszottam a Starson. Az SSS-t csak azért kezdtem el, mert a bwin beugratott egy wellcome back bónusszal és náluk az SnG egy rablás: 1$-os versenyért 30 cent jutalékot szednek!
Tehát 30%-os ROI-val épp csak nullán lennél.

A BSS-re meg úgy került sor, hogy a bet365-ön egy 200%-os első befizetés kedvéért regisztráltam, majd kiderült, hogy náluk meg SSS-t nem lehet játszani. Kénytelen voltam hát megint új dolgot tanulni.

Summa summárum: a bwinen 50$-ból SSS-sel szerintem olyan három-négy hónap alatt lehet 500%-at csinálni. Bónusz nélkül.

_Wasp_ # 2009.07.07. 16:08

mennyire vagy jó játékos?

a saját példámból kiindulva én SNG-n pár hónap alatt elértem.

20%-nál rosszabb nyerési rátám (másképp "ROI"-m, azaz a "befektetett" nevezési díjra játékonként jutott hozamom) nemigen volt.

ez azt jelenti, hogy: (a pontos számokra nem emlékszem, visszafelé számolok)

5 dolláros SNG-kon 1 dollárt nyertem, tehát 400 dollárig kellett (100-tól) 300 darab játék, itt felléptem 10 dollárra, 1500 dollárig kellett további kb 500.

tehát 100 dollárról kb 1000 játékkal mentem fel 1500-ra.

tegyük fel, hogy tudsz 20%-ot hozni te is (ez azért nem egy rossz eredmény, nem gondolnám, hogy sokkal többet el fogsz tudni érni)

Legyen kb 500 játék 50 dollárról 500-ig. Ha egy asztalon játszol, és naponta lenyomsz 4-et, akkor 120 nap: azaz 4 hónap alatt várható ez az eredmény.
Ha négy asztalon tudsz egyszerre játszani, akkor természetesen negyedannyi idő kell hozzá: egy hónap alatt összejöhet. De akkor minden nap nyomnod kell legalább 3-4 órát.

készpénzes játékról, és kisletétes stratégiáról kérdezd KBS-t, ő épített így bankroll-t, nekem kb fogalmam sincs róla, mennyit lehet vele keresni. (meg is lepődtem a marha jó eredményén.)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.07.07. 14:48

500 dollárt mennyi idő alatt tudtok elérni 50 dollárról indulva?

_Wasp_ # 2009.07.07. 13:34

500 dolcsis bankrollból még szerintem nem nagyon szabad kiszedegetni.
Mennyit tudsz kivenni, hogy ne fektesse meg a rollt? max 100-150 dollárt?? Abból pont nem lehet semmit venni, még egy tesco-s nagybevásárlásra is kevés.

Ráadásul vagy jól megy a játék és akkor pont 500 dolcsit elérve elkezdhetnél rendesebb szinten játszani, vagy csak mázli volt - pl rossz bankrollmenedzsment eredménye - és akkor meg jobb bennhagyni, hadd nyerje már el valaki.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.07. 13:19

Elkanyarodtunk, és alaposan előre is szaladtunk. A kivétre ráérsz akkor rákérdezni Zoli, ha már vagy 500$ lesz a bankrollod.

_Wasp_ # 2009.07.07. 11:50

egyébként ez már nagyon elkanyarodik az eredeti témától, szóval inkább priviben kéne...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.07.07. 11:48

van legális módja: be kell fizetni utána az adót.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.07.07. 11:35

Hogy vegye ki az ember tisztességesen a pénzt úgy, hogy meg is érje?

(most száll el kb. harmadjára a hozzászólásom)

Impossible # 2009.07.07. 11:34

Hogy vegye ki az ember tisztességesen a pénzt úgy, hogy meg is érje?

Impossible # 2009.07.07. 11:33

wasp,

"Nekem például egyáltalán nincs pénzkivételem (pl. bankszámlára)." (wasp)

Most akkor hiába nyerek, jobb, ha nem veszem ki a pénzt??? Dehát...akkor minek nyerek? Csak van valami legális módja, nem?

_Wasp_ # 2009.07.07. 10:40

egyetértek. viszont azt nem értem továbbra sem, hogy miért kell a rake-en (készpénzes játékon megtett tétből levont összeg) és a fee-n (a versenyeken a kaszinó által a nevezésen felül levont díj) felül adót fizetni....


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

bajussz # 2009.07.07. 10:24

azért ha jó szinten vagy, havi 1-200.000 ft értékben lehet rendelni dolgokat

az pedig nem is minimálbér

mondjuk engem nem érdekel ki honnan szerzi a dolgait, van, működik, jó, örülünk:)

_Wasp_ # 2009.07.07. 09:08

nemnem. Semmi pénzmozgás a bankszámláim felé, semmi postai csekk. Nem kell nekem a gond. Azt ne firtassuk, hogy hogyan vettem pl minilaptopot a múlt héten, mert van, amit jobb nem bolygatni. :)

Egyébként ajándékba küldtek ruhákat, de szerintem nem erre gondoltál... Jelentsek be az apehnál egy "PookerRoomSchool feliratú pólót, értéke kb 2000 Ft"?
szerintem ki lennék röhögve...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

bajussz # 2009.07.07. 08:50

na igen:)

bónuszpontokból viszont rendelsz, nem? azzal mi a helyzet?

_Wasp_ # 2009.07.07. 08:43

teljesen igazad van, ezért nem veszem sértésnek.

Viszont én nem erre utaltam, más nevében játszani nem "magyar jog szerint csalás, ezért elítélendő", hanem a "kaszinó definíciói szerint csalás, ezért nagyon kockázatos".

más, visszatérve az adózás kérdésére:

amíg nem veszem fel a pénzem, addig nem kell adóznom a nyereményem után, hiszen nem valamiféle "bankszámlán van" a kaszinó oldalán, hanem kaszinó bizonyos összegre szóló jogot jegyez be a regisztrációm mellé. Erre véleményem szerint az adófizetési kötelesség mindaddig nem vonatkozik, amíg a jogot pénzre nem váltom.

Másrészt addig adófizetést számonkérni teljesen irreális, amíg a jövedelem megszerzéséhez kapcsolódó költségek le nem írhatók. Ha sarkosan nézzük, akkor egy átlagosnál valamivel jobb játékos, aki 1.000 SNG-t játszik le egy évben, 20 dolláros téten, és egy kanyi vasat nem nyer (tehát év végén ugyanannyi dollárja van, mint amivel elindult), annak kellene adóznia 20.000 dollár (4 millió forint!!!!) nyeremény után, hiszen ennyi kellett ahhoz, hogy nullán maradjon - ennyi volt a nevezési díja.
Amíg azonban a nevezési díjak (és más költségek) le nem vonhatók, addig garantálom, hogy nem sok pókeres fog Magyarországon tisztességesen adózni, egyszerűen azért, mert képtelenség lenne...

Nekem például egyáltalán nincs pénzkivételem (pl. bankszámlára). Tehát nincs jövedelmem sem. Játék a szavakkal? Igen. Tessék korrekt adózási rendszert alkotni, hogy ne legyen a becsületes állampolgár adóelkerülésre kényszerítve, és mosolyogva fizetem be én is az adómat.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása