Budapesti Ügyvédi Kamara avagy a hivatal packázásai


Impossible # 2009.12.16. 18:16

Bakker, ennyi szabályt hogy lehet fejben tartani? NEm elég azt tudni, hogy mi va naz ügyféllel, még azt is tudni kell, hol mikor járhatsz el...nem egy egyszerű szakma ez a rohadt életbe. :D

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.16. 12:13

Az a büntető.
Polgáriban eljárhat, hacsak nem kötelező a jogi képviselő. Az meg akkor kötelező, ha a felek mindegyike gazdálkodó szervezet.

bajussz # 2009.12.16. 11:45

biztos csak jogi személynél van így?
úgy rémlik, hogy jelölt megyén első fokon egyáltalán nem járhat el.

NEM BIZTOS!

bajussz # 2009.12.16. 11:33

biztos csak jogi személynél van így?
úgy rémlik, hogy jelölt megyén első fokon egyáltalán nem járhat el.

NEM BIZTOS!

Egyjogász # 2009.12.16. 11:21

Mondjuk azzal is a jelölteknek vágtak alá, hogy most már nem járhatnak el jogi személyek ügyeiben, ha első fokon a megyei bíróságnak van hatásköre.

De egy természetes személyt már képviselhetnek, akkor is, ha 5 milliárd forint a perérték....

Arra tényleg nem tudok rájönni, hogy ennek mi a logikája....

Kacsa1111 # 2009.12.16. 08:52

akkor nem jutott...:)))


Kacsa11

Kacsa1111 # 2009.12.16. 08:51

akkor nem jutott...:)))


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.16. 07:36

Nagyon is eljutott. És valószínűleg soha nem fogom megbocsátani.

Kacsa1111 # 2009.12.16. 00:15

jaj, kbs, ez még mindig nem jutott el az agyadig?:)


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.15. 14:54

Nem hinném. Vagy írtam olyat, hogy az a jelölt viszont, akit nem enged tárgyalni a főnöke, élhetetlen, tehetségetlen és tudatlan?

Kacsa1111 # 2009.12.15. 14:25

Kedves kbs,

most akkor te is nagyképűsködsz?:)))


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.15. 14:17

A principálisom sem vállal büntetőt, de teljesen természetes, hogy azokban az ügyekben, amelyeket én viszek, tárgyalni is én megyek. Ez így racionális is egyébként, hiszen az iratok elkészítése óhatatlanul azzal jár, hogy megismerem az esetet, felkészült vagyok belőle. Most a főnök is töltse vele az idejét?

A hivatalokba meg az eljáró jár.

bajussz # 2009.12.15. 14:13

KBS:
Miért, nem az az alap, hogy a jelölt is tárgyal?

ahol én dolgoztam, ott nem az volt az alap. ott az volt az alap, hogy lejártunk a fhivatalba, cégbíróságra, és amikor a titkárnő hazament, mi még maradtunk ha adásvételi volt. gépelni:P

de más ügyvéd jelöltei sokat jártak pl. az egyik hevrom mesélte, hogy épp indul a 200. tárgyalására. na én akkor voltam kb 5 db-on. bár ő büntetőzött, én meg polgári javarészt

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.15. 09:09

OFF
Miről maradtam le? :)
ON

guba # 2009.12.15. 08:39

Szar ügyvédekre is szükség van, csak nem kellene belőlük ennyi.:-)) Ezt persze csak viccnek szántam, de annyi igaz, hogy az enervált, tehetségtelen védő rengeteg kirendelésre számíthat, mert ő a záloga annak, hogy felesleges indítványokkal, jelenléttel nem gáncsolja a nyomozást, a bíró pedig elvárja, hogy ne fellebbezzen, sőt a vádlottat is győzze meg róla, hogy jó ítélet született. Jól illeszkedik abba az elvárásba, hogy lehetőleg gyorsan, már első fokon jogerőre fussanak az ügyek.

Én azzal értek egyet, hogy nagyban függ egy ügyvéd sikere attól, mennyire tudja piacképessé tenni magát. Ha valakinek nincs meg a fellépése, a kellő empátiája, nem tudja azt az illúziót kelteni az ügyfelében, hogy igen, én vagyok az az ügyvéd, aki képes sikerre vinni az ügyet. Ez a lényeg szerintem. És persze nagyon sok múlik a külsőségeken: holvan, milyen az irodája, a kocsija, stb. Egy csomó ügyvédnek eleve esélye sincs feltörni, mert pl. egy vidéki lakótelepi panellakás ötödik emeletén van az irodája.

A másik pedig, hogy a valahonnan ismert, neves ügyvédek nevével fémjelzett irodák, mint amilyen Dr. Grád András is, a jövőben is meg fognak tudni élni, méretüktől függetlenül, mert ott az ismert névre megy az ügyfél.

Hát, bizony, a tanár úr is jól megalapozta a jövőjét a MÁV biztosítós rovatban, s máris húszan hívják naponta. :-))

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.15. 08:02

Időnként szabályosan ott tartunk, hogy nem csak mi tárgyalunk, de a két jelölt is
Miért, nem az az alap, hogy a jelölt is tárgyal?

Kacsa1111 # 2009.12.15. 07:35

Kedves Impossible,

kitől hallottad?:)

nyisd ki a legal500-et...abból ki tudsz indulni.:)

Kedves Grád András,

nem akartam utánad kiabálni, mert elég messze is voltál, és a táv sem csökkent, hanem nőtt...de akkor utólag: üdv:)

az árzuhanással kapcsolatban meg csatlakozom Egyjogászhoz:
nem jelenről, hanem egy apokaliptikus jövőképről besézltünk:)))


Kacsa11

Egyjogász # 2009.12.15. 06:19

"Olvasom itt, hogy a kis irodák nem tudnak megélni stb., de ennek a gyakorlatban elég kevés jelét látom."

Én nem a jelenről beszéltem, hanem arról, hogy ha a jogász túltermelés miatt néhány éven belül 100-200-300-szor annyi ügyvéd lesz, mint amennyit a piac elbír, akkor mi várható, ill. ezzel összefüggésben a kamara piacvédelmi ügyködéseiről.

A másik pedig, hogy a valahonnan ismert, neves ügyvédek nevével fémjelzett irodák, mint amilyen Dr. Grád András is, a jövőben is meg fognak tudni élni, méretüktől függetlenül, mert ott az ismert névre megy az ügyfél.

De kíváncsi lennék, ha pl. Dr. Grád András irodája mellett holnap nyitna egy-egy irodát Dr. Kovács 314 János ügyvéd és Dr. Szabó 529 Péter ügyvéd, nekik is ugyanolyan jól futna-e a szekér.....

Impossible # 2009.12.15. 00:33

Kedves tanárúr,

valakitől azt hallottam, hogy a kamarai kötelező előadások jók. Igaz ez? :D
Én még nem voltam, de elképzelhető, hogy majd mennem kell. Olyan sok kedvem nincs hozzá, de érdekelne az Ön személyes benyomása az ottani előadásokról, mennyit használhatnak. Köszönöm. :)

Impossible # 2009.12.15. 00:00

Kacsa, a legnagyobbak közül szerinted melyik nk. a legjobb?

Impossible # 2009.12.14. 23:53

Hát ja, van azért ám olyan kis iroda, amelyik eléggé jól megy. A tapasztalat (szerintem) tényleg azt mutatja, hogy NEM A MÉRET A LÉNYEG! :D (Még akkor sem, ha ezt azok találták ki, akiknek kicsi.) :D

Grád András # 2009.12.14. 21:49

Szia Kacsa!

Alighanem engem láttál, rohantam az egyik cégtől, amit képviselek, vissza az irodába, mert már várt az ügyfél. :-) Nem tudom, másutt hogy van, de el ne kiabáljam, nálunk semmi árzuhanás, de még csökkenés sem. :-) Nálunk csak meló van, de az rogyásig! Időnként szabályosan ott tartunk, hogy nem csak mi tárgyalunk, de a két jelölt is, és a gyakornokra kell hagyni az irodát...


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Kacsa1111 # 2009.12.14. 21:15

Kedves Grád András,

ma olyan fél 1, háromnegyed 1 körül láttalak a körúton...de nem vagyok biztos, mert csak hátulról láttalak, és nagyon siettél valahová:)

nem a kis irodák élhetetlenségéről, mint inkább a nyomott árakról értekeztem én magam...és arról, hogy ha ez így megy tovább, akkor bizony menni kell lefelé...
még a nemzetközi irodáknak is...de a magyar egy kicsit speciális piac...lentebb már írtam, hogy hol mindenhol lehet többet kérni ugyanazért a szolgáltatásért...


Kacsa11

Grád András # 2009.12.14. 20:25

Sziasztok!

Olvasom itt, hogy a kis irodák nem tudnak megélni stb., de ennek a gyakorlatban elég kevés jelét látom. Hozzánk pl. egyre inkább dőlnek az ügyfelek, öten alig győzzük, és sok általam ismert más irodához is, úgyhogy ez itt nem a dicsekvés helye. (Azért vagyok mostanában ilyen keveset jelen a fórumon, mert napi 12 órákat dolgozom egy perc szünet nélkül.) Elhiszem, hogy van egy olyan rétege az ügyvédségnek, amelyik rosszul vagy sehogy sem él meg a szakmából, de egyetérek Rexorral, hogy ők valószínűleg nem tudják eladni magukat.(Bár igazából magam sem a marketing hőse vagyok, valahogy mégis mindig megtalálnak, pedig 3 éve az abszolút nulláról indultunk Derillel, úgyhogy nem tudom megmondani a tutit.) Az azonban bizonyosnak látszik, hogy nem érdemes temetni azt a bizonyos középréteget az asztal egyik oldalán sem. :-) Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Kacsa1111 # 2009.12.14. 16:24

Kedves Egyjogász,

Csak nem ti is a BKV-nak dolgoz(ta)tok??­??:))))

nem.:)
de azokat az irodákat haladéktalanul bezúznám...


Kacsa11