Budapesti Ügyvédi Kamara avagy a hivatal packázásai


bajussz # 2009.12.19. 10:20

meg a barack ízű szeszesital

tegnap elmentem egy kicsit sörözni, lett belőle egy pár beherovka, és egy abszint is.

nem vagyok túl jól:)

Leg: 2 hete szereztem egy IBM laptopot 5000 ftért (vinyója tonkrement, leselejtezte egy cég)
vettem bele egy 160ast, most 15ezerbol van egy frankó gépem táskával, jó akksival:)
http://www.notebook.hu/…/ibm_r51e_07 ilyen, csak 768 ram van benne

mostmár vihetem a jogtárat mindenhova. ha lenne:))

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.19. 07:35

Ma már csak a nádmelaszból erjesztett égetett szeszes italt szabad rumnak nevezni. Így született a Tesco Gazdaságos Tengerészital.

Legislator # 2009.12.19. 06:52

"magyar rum sem rum, csak annak nevezik"

Rosszabb időkben mennyit megittam belőle, az volt a legolcsóbb, úgy-ahogy iható (rövid)ital...


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.12.19. 06:50

Szegény Imp!

A laptopom elhunyt pár hete, és 50 rugó lenne a képernyőrész kicserélése. Amúgy is most vesz a munkahelyem új laptopot. A bátyám rögtön bejelentkezett, hogy megelégszik a halott géppel karácsonyra, mert valami haverja 30-ért is újraéleszti. Ezzel sem lesz több gond:-D.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.12.18. 23:42

Kacsa,

nem érdekel, mit láttál a magyaroknál, ugyanis amit itt látsz, az nem a valóság, csak sajnos sokak számára azzal egyenlőként értelmezendő. És ezt szerintem te is nagyon jól tudod. Konkrétabban: a magyar rum sem rum, csak annak nevezik.

bajussz # 2009.12.18. 14:24

na mi a flexitime?

Kacsa1111 # 2009.12.18. 10:10

Kedves Impossible,

rosszul emlékszel a flexi-time-ra…
Magyarországon flexi-time-ot ügyvédi irodáknál még nem láttam…csak valami olyasmit:)

ismétlem: félreérted (nem fogtad fel), hogy mi a flexi-time...


Kacsa11

Impossible # 2009.12.17. 23:03

Én csak a flexi-time-ra hívtam fel a figyelmet, hogy jó volna, hanemcsak nk.ben lenne ilyen. Mellesleg elszaródott a gépem, most épp azon nyivákolok. Már valamennyire megy, de még vibrál a monitor. JA és törlődött minden....:P Rohadtjó.

Csipke # 2009.12.17. 13:15

Imp.,

én mindig is mondtam, hogy pályát tévesztettél... neked hivatásos siratóasszonynak kellene állnod... :)

Amíg nem volt állásod, azért nyivákoltál, most meg az a nyivák tárgya, hogy melózni kell... Egyébként meg a jogászi hivatás egyet jelent a "jó pap is holtig tanul"-lal... :) Jobb, ha hozzászoksz. :)


Csipke

Csipke # 2009.12.17. 13:13

Sziasztok!

Amikor én még ügyvédi irodában dolgoztam a munkaidő igen "fix" volt:

munkaidő 8-5-ig, de ha meló van, akkor illik megcsinálni, + amíg a főnök bent van, nem illik hazamenni. Hozzáteszem, a főnök ideje volt flexi-time: jó esetben délre járt melózni és minimum este 9-ig bent volt... :)


Csipke

Kacsa1111 # 2009.12.17. 13:13

mellé ütöttem:)
h9


Kacsa11

Legislator # 2009.12.17. 13:12

Ha én elmondanám, milyen időbeosztásban dolgozom, nem győznék elugrani a felém dobott rohadt paradicsomok légiója elől:-D.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.12.17. 13:12

a BL meccs h8kor kezdődik, és 8kor kezdődik a közvetítés:)


Kacsa11

Egyjogász # 2009.12.17. 13:00

A BL meccs esete 9-kor kezdődik....

Én már a Mounika sóra meg a Józsi barátra hazaérek, beeee....:)))

Kacsa1111 # 2009.12.17. 12:56

Kedves Impossible,

rosszul emlékszel a flexi-time-ra...
Magyarországon flexi-time-ot ügyvédi irodáknál még nem láttam...csak valami olyasmit:)

Kedves Egyjogász,

szerintem ezt nagyon irodája válogatja...
nálunk sem teszi le a billentyűzetet senki du. 6kor (9-17 nincs is...9-18, mivel 1 órás az ebédszünet:) ), én sem. De azért BL meccsre mindig hazaértem...és akkor már sokáig maradtam.:)


Kacsa11

Egyjogász # 2009.12.17. 12:31

Én nem vagyok ügyvéd, csak ismerek néhányat, ők meséltek a flexi-time-ról.....:))

Egyébként igaz, az egyik haver mesélte, egyik nap éjjel kettőig kellett bent lenniük, másnap 9 helyett mehetett 10-re....

Impossible # 2009.12.17. 11:56

A flexi-time kacsa szerinti értelmezése, hogy ha egyik nap sokáig voltál bent, másnap nem kell korán bemenned. Egyjogász, sztem szar helyen dolgozol. :D

Egyjogász # 2009.12.17. 11:41

Egy ügyvédi irodában tudod mi a "flexi-time"?
9-től 5-ig tart a munkaidő, 5 után pedig te döntöd el teljesen szabadon, meddig maradsz bent (este 10-ig, éjfélig, stb.), az egyetlen megkötés, hogy minden munka legyen meg másnap reggelre, amit Ügyvéd Úr rádsózott, akkor is, ha tárgyalsz egész nap, vagy ha pl. az "Ügyvédiskolában" okosodsz napközben (ahová persze Ügyvéd Úrnak el kell engednie a törvény szerint, amit kénytelen is megtenni, de ez nem jelenti azt, hogy a munkádat nem kell elvégezni...)

Impossible # 2009.12.17. 11:12

Ezt a szakmát kombinálni is lehet valami mással, akkor talán változatosabb. És Kacsának nagyon igaza van abban, hogy a flexi-time jó. Én is támogatnám, hogy ne csak a nemzetközi irodákban legyen így. Persze nyilván ott indokoltabb, viszont máshol is jól jönne.

hunfrakk # 2009.12.17. 08:52

saját volt...

Imp, az én könnyeim már a földet verdesik.

Impossible # 2009.12.16. 22:38

"az marad meg a fejben, amire az ember maga jött rá!" (hunfrakk)

Ez egy nagyon szép mondat volt, tetszett!
Idézet vagy saját?

Engem bosszant azért, hogy egy jelentős - mondjuk így - "társadalmi réteg" (a néhai "elit") abból él meg, hogy átláthatatlan szabálydzsungelben baltával vágja az ösvényt. Milyen szépen mondtam, mindjárt meghatódom. :D

bajusz,

én megértelek. :D

bajussz # 2009.12.16. 22:22

Imp: én felhagytam a szakmával

majd egyszer lehet szükség lesz rá,azért csinálom a szakvizsgát is tavasszal újból

hunfrakk # 2009.12.16. 20:58

viszont végül jó érzés a tudat: hogy lám, ezt is tudom...

megéri a fáradtságot összességében

meg hát egy jogász legyen jogász
ha nem tud valamit rögtön nézzen utána
(ma már 1000-féle helyen meg lehet tenni, végtelen lehetőségek vannak)

az marad meg a fejben, amire az ember maga jött rá!

ha vki ezt az egész mindenséget fanyalogva csinálja, annak el kell kezdenie gondolkodnia vmi testhezállóbb feladaton - ilyen mindenkinél van, csak fel kell fedezni

Impossible # 2009.12.16. 20:17

És te ettől nem fáradsz le kibszottul?

bajussz # 2009.12.16. 19:39

az az alap, hogy tudod.

vagyis először a főnököd tudja, és elmondja, vagy utánajársz

amíg az ügyvéd az eljárási szabályokat nem ismeri, ne vállaljon ügyet, mert az is okozhat kellemetlenséget