Évfolyamdolgozat (haszonélvezeti jog)


Legislator # 2010.04.09. 08:39

:-D. Legyél ingatlanjogász.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.04.09. 07:34

HR-rel nemnagyon kerültem kapcsolatba. Egy darabig voltam ingatlanközvetítő, akkor igen, de így jogászként jódarabig nem is fogok, mert olyan nagyobb helyekre nem tudok jelentkezni, ahol külön hr-eseket tartanak. Na ingatlanéknál pl. el tudtam magam adni (ingatlant viszont nem tudtam eladni). :D

Legislator # 2010.04.08. 19:36

Utóbbi max. feloldani tud, de nem feloldozni...:-)


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2010.04.08. 18:46

Kedves Impossible,

túl sok vicc jutott eszembe, lefagyott az agyam...:)))))))))
a röhögéstől lefordultam a székből:)))))))))

ne a papnak gyónd meg, hanem egy kerek seggű, vékony derekű, kemény mellű, formás lábú, eperajkú HR-esnek...:)))))))))))))


Kacsa11

Impossible # 2010.04.08. 17:34

Most nem, most beteg vagyok. :P Gyónni amúgy is utálok, elég gáz dolgokat elég gáz megfogalmazni. :D Nem, nem kérdezhetsz rá! lol

Legislator # 2010.04.08. 13:57

Impi: mennél mindennap, mi?XD


Sunshine after the rain.

bajussz # 2010.04.08. 11:43

ejnye-ejnye:)

kíváncsi vagyok, hogy ki miből írta a szakdogáját

én a gyülekezési jogról írtam
(nem hitgyüli:)

Impossible # 2010.04.08. 10:57

Sajnos. Én örülnék, ha fizetnének nekem. :DDD

bajussz # 2010.04.08. 10:48

a gyónás ingyenes szolgáltatás?

Impossible # 2010.04.08. 10:39

Épp ezt a tételt húztam felvételin: Van-e az Egyháznak társadalmi szerepe? Kaptam 35-ből 30 pontot. (Ez jónak számít.)

hunfrakk # 2010.04.08. 10:38

Szerintem túlzottan sokan esküsznek templomban (kötnek szentségi házasságot)-hit nélkül

ez pontosan így van
80%
mert hát az olyan szép!
:(

*

A pedofilokat ki szokták zárni.

általában - de nem minden esetben
ez függ a hierarchiában elfoglalt pozíciótól is

Legislator # 2010.04.08. 09:58

Szerintem túlzottan sokan esküsznek templomban (kötnek szentségi házasságot)-hit nélkül. Ez nekem nem tetszik. Egyébként honnan veszed, hogy "van is nekik éppen elég" (pénzük)? Sokan elfeledkeznek az egyházak társadalmi funkcióiról (oktatás, betegápolás, szociális munka). Ha az általuk elvégzett munka is az állam nyakába szakadna, nem tudom mi lenne akkor...


Sunshine after the rain.

dr.KTK (törölt felhasználó) # 2010.04.08. 09:38

Szerintem hunfrakknak teljesen igaza van...
Igaz az egyház is pénzből él, de már Urambocsás van is nekik éppen elég. Álszent dolog a kiszolgáltatottakat lehúzni, akár a gyászolókat egy kis harangozásért, akár azon keveseket, akik a templomi esküvőt választanák, mert a hit háttere meglenne, de a papok álta szabott különböző tarifákat nem tudják megfizetni.
Ez szerintem semmiben sem másabb, mint a paraszolvencia...

Legislator # 2010.04.08. 09:34

Hunfrakk: azért volt félreérthető, mert a házasságot már egyszer felsoroltad, és utána említetted a szentségkiszolgáltatást: így olyanokra gondoltam mint: keresztség, bérmálás, betegek kenete, bűnbánat szentsége, egyházi rend(!), Oltáriszentség.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.04.08. 07:29

Kacsa:

"Kedves Impossible,

a megkülönböztetés pusztán az ezer évnyi előnyön alapul?:)"

Nem. (Egyébként inkább 2 ezer év.)

hunfrakk:

Az egyházak is pénzből tartják fenn magukat, ez nem rossz dolog, hanem szükséges.

A pedofilokat ki szokták zárni (de itt érdemes megjegyezni szerintem, hogy nemcsak papok között léteznek pedofilok, csak a média ezt kapja fel).

Az Egyház nem szentek gyülekezete; az egyik fele emberekből áll, és az ember nem tökéletes, ezért nem kell elvárni, hogy ne legyenek benne problémák.

hunfrakk # 2010.04.08. 07:26

nem tőlem kérték

amúgy: házasság, temetés, harangozás, sír megáldása

(ezek közül csak a házasság szentség)

Legislator # 2010.04.08. 06:58

Kacsa:-DDD, ez azért durva, mert csak megállapításnak szántam...

Hunfrakk: Mely szentség-kiszolgáltatásért kértek Tőled pénzt?


Sunshine after the rain.

hunfrakk # 2010.04.07. 19:43

Jézusnak biztosan nem tetszene teljes mértékben a 2010-es R.Kat.Egyház. Reformálna valószínűleg.

El a simóniával! Nem kérne külön pénzt a harangozásért, áldásért (temetés, házasság), szentségkiszolgáltatásért. Ha én pap lennék, nem lenne pofám temetés esetén külön még 5000 Ft-ot elkérni harangozásért (ld. faliújság a III. kerületben).

A pedofilokat pedig a lehető legkeményebb büntetésben kell részesíteni, nem mentegetni.
Miért nincs már enciklika erre?
Tévedhetetlenül a pápa kijelenthetné ex chatedra, hogy Isten előtt a legnagyobb bűn a gyermekek szexuális és szellemi megrontása (akkor is, ha felszentelt személy az elkövető).

Ószövetség-hívőket, Lucifer-imádókat, szabadkőműveseket (Grand Orient stb.) kirúgni, stb.

Lenne pár feladat.

Kacsa1111 # 2010.04.07. 18:34

Kedves Legislator,

ez a legdurvább beszólás, amit fórumos pályafutásom során elszenvedtem...:)))


Kacsa11

Legislator # 2010.04.07. 17:10

Kedves Kacsa1111,

Lassan úgy írsz, mint Imp:-D.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2010.04.07. 15:12

Kedves Legislator,

ha az ismeretek hiánya alatt azt érted, hogy "tudhatatlan"(sic!), hogy az alapítók miként vélekednének, akkor egyetértek abban, hogy a kritika mellőzi az alapot...feltéve, hogy a kritika az alapító vélt vélekedésén alapul...:)))


Kacsa11

Legislator # 2010.04.07. 13:36

Ez merőben teoretikus kérdés volt... Mindenesetre kritizálni lehet, de ismeretek nélkül ez úgysem vezet sehová.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2010.04.07. 11:53

Kedves Legislator,

Azaz más kérdés, hogy az alapítók, ha élnének, ma miként szemlélnék művüket, vagy azt, amit abból csináltak…

ezt a megállapítást a kaotikus egyház és jézus/szent péter relációban is szabad értelmezni?:)


Kacsa11

Legislator # 2010.04.07. 09:49

Kedves Kacs!

Én hiszek Neked. Addig kell örülni, amíg nem tudja az ember...

Kedves Imp!

Ha Szent Ignác jezsuita volt (márpedig az volt, mint a Jézus Társasága-Societas Jesu alapítója), és Szent Ferenc is rendalapító volt-tehát ő is ferences volt. Az már érdekesebb kérdés, hogy Lenin lett volna-e leninista a halála után, vagy Marx marxista (Hofi /és talán a mi Marcink szerint/ marcista:-D). Azaz más kérdés, hogy az alapítók, ha élnének, ma miként szemlélnék művüket, vagy azt, amit abból csináltak...


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2010.04.07. 09:02

Kedves Legislator,

egészen idáig nem tudtam ki az a Németh Sándor...:)
de a hitgyülit egyébként generálisabb értelemben kívántam használni, de pedig a Hitgyülekezetre való utalásként...bár az úgy se rossz:)))

Kedves Impossible,

a megkülönböztetés pusztán az ezer évnyi előnyön alapul?:)


Kacsa11