Keresem a Complex DVD Jogtárt


viktzolt # 2010.09.03. 08:29

Továbbra is keresem a Complex DVD jogtárat díjmentesen.

(A már nem hatályos anyagokra is szükségem van.)

viktzolt # 2010.09.03. 08:27

"NEm szeretném itt hirdetni a konkurenciát, de a gugliba beírva a „jogi tancsadás“ keresőkifejezést, 512 ezer találatot ad. Az első oldal relevánsnak is tűnik."

Ok, majd megnézem, köszi.
  • "És regisztrálni se kell hozzá. A magyarorszag.hu -n pedig minden hatályos jogszabály ott van. Nem csak a törvények. (Mellesleg az egyik gyakorlatilag a lebutított Opten, a másik pedig a fapados Complex.)"

Ha tehetném, az összes hivataltól elszedném a Complexet, használják ők ezeket a vackokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.02. 18:39

És regisztrálni se kell hozzá. A magyarorszag.hu -n pedig minden hatályos jogszabály ott van. Nem csak a törvények. (Mellesleg az egyik gyakorlatilag a lebutított Opten, a másik pedig a fapados Complex.)

kovacsz # 2010.09.02. 17:42

Nem kell olyan messzire menni.
Balra szolgáltatások menüben a törvénytár. :-)

Impossible # 2010.09.02. 17:07

"Vannak remek online fórumok, ahol hozzáértő, lelkiismeretes és segítőkész jogászok ingyen, pusztán emberbaráti szeretettől vezérelve kérésre értelmezik, megmagyarázzák.”

Hát ez aztán LOL a javából, tele paradoxonnal. :D

kris-kros # 2010.09.02. 17:04

Hát pont ingyen van a hatályos joganyag.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.02. 14:56

Haha. Nem figyeltél: ingyen szeretné.

kris-kros # 2010.09.02. 14:50
Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.02. 14:14

NEm szeretném itt hirdetni a konkurenciát, de a gugliba beírva a "jogi tancsadás" keresőkifejezést, 512 ezer találatot ad. Az első oldal relevánsnak is tűnik.

Persze, a Jogi Fórum a legjobb.

viktzolt # 2010.09.02. 13:05

„Vannak remek online fórumok, ahol hozzáértő, lelkiismeretes és segítőkész jogászok ingyen, pusztán emberbaráti szeretettől vezérelve kérésre értelmezik, megmagyarázzák.”
Ezen a jogifórumon kívül milyen más nagyobb fórum van még?

viktzolt # 2010.09.02. 13:00

Ha valakinek nagyon ritkán van szüksége joganyagokra, úgy működik a könyvtár. Ahová én jártam ott az olvasó nem is kezelhette a jogtárat, viszont fizethette oldalanként a 12 forintot.

"másrészt hatályos online jogszabály-gyűjteményből pedig több is van." Szerintem nehezen kezelhetőek, legalábbis amiket én ismerek, nem lehet visszamenni a korábban hatályosakra.

Próbáltam keresni törve, olyan helyeken ahol régen megvolt (torrent oldalak, DC++) - de sehol sem találtam.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.02. 12:40

Vannak remek online fórumok, ahol hozzáértő, lelkiismeretes és segítőkész jogászok ingyen, pusztán emberbaráti szeretettől vezérelve kérésre értelmezik, megmagyarázzák.

Impossible # 2010.09.02. 12:38

Nade szegény magyar állampolgár hiába olvassa, ha nem érti.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.02. 12:34

Szerintem minden magyar állampolgárnak díjmentesen (max. önköltség) kellene biztosítani a joganyagokhoz való könnyen kezelhető hozzáférést.

Biztosítják. Egyrészt a nagyobb könyvtárakban használhatod a jogtárat; másrészt hatályos online jogszabály-gyűjteményből pedig több is van. (Meg van egy olyan is, amely a valaha meghozott összes törvényt tartalmazza, ha jól tudom.)

viktzolt # 2010.09.02. 12:26

Nem tudjátok, miért védik annyira azt az amúgy béna Complexet? (Normálisabbat persze nem ismerek)
Persze, pofátlanul horribilis összegeket elkérnek érte. Egy évre kerül 200 ezer forint körül. Hol élnek ezek? Csak a bűnözők tudják kifizetni, meg akiknek közvetlen munkaeszköze.
Szerintem minden magyar állampolgárnak díjmentesen (max. önköltség) kellene biztosítani a joganyagokhoz való könnyen kezelhető hozzáférést.
Pofátlanság a köbön. De így bezzeg az átlag prosztó még kevésbé lesz tisztában a saját jogaival, könnyebben megvezethető lesz.

reservoir # 2010.09.02. 11:42
  1. Jogtárat
  2. Keresd csak nyugodtan, sehol sem találod.
Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.02. 11:26

Cseresznye. Azok a lemezek már olyan védelemmel vanank ellátva, hogy csak egy gépre engedik feltölteni magukat.
Talán el lehet érni valahol törve, de azt meg nem pont egy jogi fórumon kellene keresni.

viktzolt # 2010.09.02. 10:58

Sziasztok!

2008.10. hó utáni érdekelne, nagyon örülnék, ha valaki fel tudná valahová tölteni, ahonnan én letölthetném. Szerintem másokat is érdekelhet.
Előre is köszönöm.