Biliárdgolyóval véletlenül kivert fog tényállás?


poltn22 # 2012.02.27. 16:09

Köszi az érdemi válaszokat. :)
Nyilvánvalóan nem elvétés. A maradandó fog kitörése könnyű vagy súlyos testi sértésnek minősül?
Ha magánjogi kategória, akkor a bíró mit fog mérlegelni? Ha sima (koccanásos) baleset történt (hehe), akkor mi alapján indíthat polgári peres eljárást a sértett?

Legislator # 2012.02.25. 16:57

Csucsu blog:-D.


Sunshine after the rain.

wers # 2012.02.24. 13:27

:) ja, ismerős

Úgy tűnik, sokat segítettünk poltn22-nek.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.24. 13:08

"-Ez egy könyv?

  • Nem, ez a plafon."

Párbeszéd egy életközeli, gyakorlatorientált nyelkönyvből.

wers # 2012.02.24. 12:46

Azt hittem anno csak a külkeren kínoztak minket mindenféle szituációs gyakorlatokkal, protokoll és tárgyalástechnika címen.

Ennél már csak a nyelvvizsgafelkészítő szituációs feladatok szörnyűbbek.

Egyébiránt nem jogász aggyal olvasva a történetet, ez póri balesetnek tűnik számomra. Na meg két tökéletlen töketlenkedésének.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.24. 12:39

Van, aki szerint ez a jövő útja: az életszerű esetmegoldás. ;)

wers # 2012.02.24. 12:29

:) jajj ... jujj

Én már biliárdoztan néhányszor, de ezt még nem próbáltam ki.

Azért nyugtassatok meg, ez ugye nem lehet a jogoktatásban tananyag. Mert akkor kezdek kételkedni a jogászképzésben (és akkor Ti honnan tanultátok meg, mert nem ebből, az tuti)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.24. 11:50

Ajvé.
Csak most vizionáltam az „"alperes golyója megpattan és kiveri a felperes szemfogát”" eseménysort. :O)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.24. 11:49

(A felperes-alperes szóhasználatból is ez derül ki egyébként; ifjú kollégánk vagy félreértésből tekintette büntető joginak a magánjogi kérdést, vagy hibásan használta a "kimerítette" kifejezést.)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.24. 11:47

Egyjogász: egyik biliárdgolyót lökik a másiknak. Természetesen fel sem merül, hogy ez bűncselekmény lenne.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.24. 11:46

Efi, ez jó volt. :O)

Egyjogász # 2012.02.24. 09:43

Imádom az ilyen életszerű büntetőjogi példákat:) Hogy a fenébe lehet nekilökni valakinek egy biliárdgolyót? Mind a ketten felfekszenek a biliárdasztalra (el sem férnének) és egymást célozzák?

Mondjuk nekünk is olyan példákat mondtak, hogy pl. milyen bűncselekményt követ el, aki tömegzavargásban részt véve megdugja a 14 éves és egy napos lányát, utána egy kecskét, közben felbontja valaki levelét, majd , még a dugás közben pofánvág egy másik zavargót és belerúg az arra sétáló miniszterelnökbe, mindeközben valakit öngyilkosságra beszél rá, egy nőnek meg elhajtja a magzatát, majd egy kocsit feltörve azzal távozik.:))
(Na jó, ilyen nem volt, de hasonló igen..:) )

efi99 # 2012.02.24. 08:18

Verdikt:
a 8 általánost mindkettőjüknek be kell fejezni végre!

lajcsó # 2012.02.24. 07:40

Nekünk kellene megoldanunk a házi feladatodat?

poltn22 # 2012.02.23. 21:56

Sziasztok!

Adott a következő történet, kíváncsi vagyok, hogy miket "merített" ki, mit mondanátok erre?
Felperes enyhén ittas állapotban megegyezett a szintén enyhén ittas állapotban lévő alperessel, hogy egymásnak löknek egy-egy biliárdgolyót. Alperes golyója megpattan, és kiveri a felperes egyik szemfogát.
Pontosan mi a verdikt? Gondatlanság, hanyagság? Mindketten hibásak...
Bocs, joghallgató vagyok, és ezeket még csak most tanulom... köszi!