Nappali vagy levelező?


Sherlock # 2014.08.08. 13:56

Nemzetköziknél azért nem szeretik a nem-fiatalokat (habitustól függően 28-30+), mert már nem olyan rugalmasak és nehezebb betörni őket (+ akkor már gondolkozik családalapításban az ember, nőkre ez meginkább igaz) - úgyhogy itt szerintem a korod nagyobb hátrány, ha nemzetközizni akarsz.

Ezzel együtt Béla első hozzászólása a legtalálóbb; mert messze nem lehetetlen bejutni, de ahhoz kell elhivatottság és önbizalom - meg szakmai alázat, amiről el szoktak feledkezni. Corporate LLM-et mondjuk szerintem nem érdemes közvetlen egyetem után csinálni, amíg nincs minimális M&A tapasztalatod.

Gratianus # 2014.08.08. 11:44

Sziasztok!

Még új vagyok ezen az oldalon, tanárként dolgozom, de már egy jó ideje gondolkodom rajta, hogy levelezőn belevágjak a tanulásba.
35 éves leszek nemsokára, érdemes még felvételiznem?

Egyjogász, te hány évesen kezdtél bele?

Jennyfere, sikerült már döntened?

Egyjogász # 2014.08.08. 10:16

Találkoztam már nm egy olyan álláshirdetéssel (általában ügyvédi irodák esetében), amelyikben kifejezetten nappalis diplomát kértek, de nagy többségében nem ez a jellemző.

Egyébként én is másoddiplomásként levelezőn végeztem a jogot, eddig még nem volt hátrányom miatta.

bokros # 2014.08.08. 07:17

A nappalinak és a levelezőnek is van előnye van hátránya.
Ha végeztél akkor ennek már nincs jelentősége.
Ha nem zárt létszámú pályára készülsz, akkor azért szerintem előny ha a jogon kívül valamihez még értesz.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

ius latratus # 2014.08.06. 19:18

Jenny

Hát szerintem már kaptál választ. Maradj a fenekeden, most jön a neheze...
Nincs baj a levelező képzéssel, biztos megerősít még itt pár jogász, egy ügyvéd is talán...

ius latratus # 2014.08.06. 19:13

Béla
Jó. Megjegyzés: zsírkirályfrankóság!

Jennyfere # 2014.08.06. 19:08

Pont ez a kérdés, hogy nem tudom mi számít jobban :) Próbáltam vissznézni, de nem találtam, majd még keresgélem.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.06. 19:00

Mármint 40 éves korod óta vagy ügyvéd, ugye?
Nem. 40 évesen kezdtem el az egyetemet. De ne terjesszétek. :)

ius latratus # 2014.08.06. 18:58

Roland, megelőztél. Ám a felsorolásból szerintem egyik sem a kérdező álma.

ius latratus # 2014.08.06. 18:55

A követelmények ugyanazok. Volt már erről egy topic anno. Ha az eredmény számít, akkor maradj a levelező tagozaton. Már úgy értem, a tanulmányi eredmény...

ius latratus # 2014.08.06. 18:47

Mármint 40 éves korod óta vagy ügyvéd, ugye?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.06. 18:29

kezdek kicsúszni az időből.

:) Én negyven voltam, amikor elkezdtem. Ja, és az első diplomám pont könyvtár szakos, ami meglehetősen jó alapokat adott a jogi tanulmányokhoz és az ügyvédi hivatáshoz is.

Kicsivel több önbizalmat és önbecsülést!

Jennyfere # 2014.08.06. 18:14

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni a véleményeteket a két tagozatot illetően, főleg a munkahelykeresés szempontjából.

Nyilvánvaló, hogy a napplis diploma jobb, de úgy érzem az én esetem egy kicsit speciális.

Az első diplomám egy nappalis büfé-könyvtár szak, nagyon említésre sem érdemes.

A jogot azonban ELTE-n, levelezőn kezdtem el. Most fejeztem be a 3. évet.

Úgy alakult, hogy lehetőségem lenne nappalin tovább folytatni a tanulmányaimat, de ez mindenképpen min 1 év plusszt jelentene. És ez itt a gond, ugyanis nem tudom, hogy megéri-e.

Levelezőn 29 éves lennék, amikor végzek, nappalin ez már 30 lenne, és még terveim között szerepel 1-2 éves külföldi LLM vagy átképzés. A 3 év szakmai gyakorlatot is beleszámolva úgy érzem, kezdek kicsúszni az időből.

Ha levelezőn ráhajtanék, el tudnám érni a cum laude minősítést.

Szerintetek kinek van nagyobb esélye pl egy nemzetközi vagy neves cégnél egy állásinterjún? Akinek nappalis rite vagy akinek levelezős cum laude diplimája van?

Teljesen tanácstalan vagyok :(

(Szakterületet illetően a vállalati jog érdekel, akár nemzetközi szinten is.)

Köszönöm a segítséget,

Nika