Győri joghallgatók


Impossible # 2009.12.17. 11:59

Szia Purpose!

Pázmányos vagy? :D
Én is az voltam.
Melyik évfolyam?

Purpose # 2009.12.17. 03:51

Nem Győrben tanulok, de gondolom nagyon sokat számíthatott az egyes évfolyamonkénti alacsony hallgatói létszám. Egyik ismerősöm ott van nappali tagozaton és mondta, hogy szinte minden tárgyból van szeminárium, hiszen az átlagos évfolyamlétszám 80 és 120 fő között van...
Míg nálunk a Pázmányon ez jóval magasabb.. Bár azért a listát látva, nem panaszkodhatunk.. :)))

morningstar # 2009.12.10. 19:34

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?

http://www.gyorinap.hu/index.php?…

Még itt is van egy kis magyarázat hozzá:

http://hvg.hu/…m_allas.aspx

Mondjuk jobban örülnék, ha ennél azért bővebben fejtenék ki, hogy milyen szempontokat vettek pontosan figyelembe...

Legislator # 2006.09.07. 13:10

IN rem...


Sunshine after the rain.

Legislator # 2006.09.07. 13:09

Azért Benedek mellett ott van Hamza is...


Sunshine after the rain.

_Wasp_ # 2006.09.05. 13:49

Monalisa1: nem gondoltál még arra, hogy elkezdd a jogot?
Lehet, hogy érdekes munkának találnád, és ha a tanulást se szenvedéskén fognád fel, hanem a konkrét jogesetekre vonatkoztatva szórakoztatna téged, akkor tökmindegy hány éves vagy.

És az is lehet, hogy lenne hozzá érzéked.

_____________________
csak egy kérdés


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kicsillag # 2006.09.05. 11:15

Köszönöm a választ Vadalma!:-)))

kicsillag

Vadalma # 2006.09.04. 12:41

nahát-nahát, még biztos nem tanultatok római jogot :)

Azt állítom, hogy ez a rabszolga a ius Quiritium folytán az enyém, a maga indokai alapján. Ahogy mondottam, íme veled szemben igényt támasztok ...

Gaius, Institutiones (Gai. Inst.) 4.16. , a legis actio sacramento im rem lefolyásának leírása.

monalisa1 # 2006.09.04. 12:16

Bea! Ha Győrben tanulsz, menj át a Hittudományi Főiskolára - alvetően latinul ott tudnak.

Kicsillag # 2006.09.04. 11:54

Kedves Fórumozók!

Feladványként megkaptam az alábbi latin mondatot. Szeretném tudni, hogy mit jelent pontosan - sajnos eddig nem sikerült kiderítenem -:-(

Hunc ego hominem ex iure Quiritium meum esse aio, secundum suam causam sicut tibi vindictam imposui

Előre is köszönöm!
Kicsillag

Mentaa # 2006.08.25. 21:04

Gyerekek! Mikor én vizsgáztam rómaiból, ezt mondta a tanár:
" Na, átengedem, de nehogy azt képzelje, hogy tudja a római jogot, mert ezt, még a Benedek professzor, aki nem hogy az egész országban a legjobb, hanem az egész világon a legjobb, még ő se tudja."

Nem, mintha érdekelt volna, hogy ki a legjobb, de minden erőfeszítésemre szükség volt, hogy miközben némán fohászkodtam, hogy ajtón kívül legyek, ki ne törjön belőlem a röhögés! Egyszerűen nem illett a pillanathoz vihogás nélkül annak ecsetelése, hogy az egyetem egyik koros professzora a másikról, aki szintén x év és a halál között áll, hosszan regéli, hogy "100" év pályafutás után mennyit készül egy-egy előadására amaz, amit a hallgatóknak tart. Megjegyzem, én nem hallottam olyan fergeteges eőadást tőle, amire napi órákat kellett volna felkészülni.
Minden esetre a legpocsékabb helyzetekben is tud az ember olyan szituba kerülni, hogy a végén még azért kell imátkoznia, hogy halálra ne röhögje magát.

Legislator # 2006.08.24. 09:18

azember=az ember


Sunshine after the rain.

Legislator # 2006.08.24. 09:17

Lőrincz Lajos akadémikus úr szokta mindig mondani, hogy a közigazgatás-tudományok megtanulására egy élet is kevés. A római jogból is csak morzsákat seperhet be két félév alatt azember. Ahogy egy RJ prof. mondja: "Római jogból a szigorlat abszolválása az elemi szint."


Sunshine after the rain.

Order (törölt felhasználó) # 2006.08.23. 19:09

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Kovács_Béla_Sándor # 2006.08.23. 09:57

Hölgyeim és uraim! A jogi definíciók, tényállások olyanok, mint a matematikaiak. Nem elég hozzávetőlegesen fogalmazni: "a négyzet olyan valami, aminek négy sarka van meg négy egyforma hosszú izéje, és ezek az izék pont keresztezik egymást..."
A szó szerint történő megtanulást nem szórakozásból kérik, hanem ezért.
És higgyétek el, jómagam utálok magolni, márcsak azért is, mert nem nagyon tudok.

jonie # 2006.08.23. 09:39

Amikor én vizsgáztam rómaiból, nem volt elég érteni, hanem szó szerint kellett volna visszamondani a tételt, amit elég nehéz megjegyezni. Az sem volt túl előnyös, hogy kétfelé voltunk osztva, a fiatalabb tanár A-tól Z-ig az összes témából kérdezett, míg az idős prof leragadt a tételem első mondatánál, mivel az nem úgy van leírva a könyvben...latin kifejezéseket nem is kérdezett. Így lehet megutáltatni a római jogot...sajnos. Olvasni nagyon szerettem, csak szó szerint megtanulni nem...a mai polgári és büntető jog tanulása azért könnyebben megy :)

Order (törölt felhasználó) # 2006.08.23. 05:10

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Kovács_Béla_Sándor # 2006.08.22. 14:50

:)
Kicsit aggódtam, hogy csak én vagyok ilyen félresikerült.

Legislator # 2006.08.22. 12:21

Most melyikünk a nagyobb perverz:)))? Különben az RJ tk. sok definícióját, költői leírásait én is újraolvasom. Gyönyörűség újramondani a kötelem minden definícióját latinul és magyarul. A regulákat, az in iure cessio-t. Hunc ego hominem ex iure Quiritium meum esse aio, secundum suam causam sicut tibi vindictam imposui-most pl. ez jött fel elmémben...


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.08.22. 10:50

Jövök egy vallomással. Gyakran előfordul, ha fáradt vagyok vagy csüggedt, hogy előveszem a Földi-Hamzát és csak úgy olvasgatom.

Jól van na! Legislatornak meg a közigazgatási jog a kedvence...

Legislator # 2006.08.22. 09:56

Lehet, hogy ez lesz a vége. Németországban úgy tudom, fakultatív tantárgy.


Sunshine after the rain.

Dr.Attika # 2006.08.22. 09:51

Csatlakozom. Egyébként a római jogi tanulmányok alatt 26 db tankönyvet ( oldoknak, mint nekem is jegyzet) vásároltam és tanulmányoztam. A két vizsgán mégis csak két "bélást" sikerült produkálnom. A gond az, hogy a vizsgán nem a római jog jogi gondolkodást megalapozó voltát, hanem a dogmatikai szerepét helyezik előtérbe. Én a római jogból nem is vizsgáztatnék, hanem az előadáson történő részvételt tenném kötelezővé, illetve a kollokvium klasszikus jelentése szerinti elbeszélgetést és az az alapján adott mefelelt, vagy nem megfelelt minősítést adnám.

Legislator # 2006.08.22. 08:14

Igen. Marton ezt is kitűnően megírta.


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.08.21. 12:44

Amúgy is az a legjobb. Szerintem.

ico2 # 2006.08.21. 11:48

Igazad van :)
Mondjuk említettem elöbb, hogy Győrben "székel" Földi András prof., tehát egyértelmű, hogy a Földi - Hamza TK kell :-)