Segítségkérés szakdolgozathoz


Sherlock # 2010.10.09. 15:29

Csak munkajogot?

Krisztike87 # 2010.10.09. 15:21

Kedves Impossible!!
Köszi a bíztatást, de én a Btk-ból nem tudok szakdogát írni, ugyanis munkajogot tanulok!!!! Üdv:
Kriszti

Impossible # 2010.09.17. 20:07

vagy a lebegő zálogjog :D

Sherlock # 2010.09.17. 19:14

Abban mondjuk egyet értek Impivel, hogy nem a legszerencsésebb témaválasztás. Annyi szép téma van, amik tényleg érdekesek: scambaiting, korlátozott felelősség áttörése csődbűntettnél, a vésztői köztársaság, stb.

Impossible # 2010.09.17. 19:08

eléggé szar tanuló voltam :D

Impossible # 2010.09.17. 19:04

azt inkább hagyjuk :D meg azt is hanyast kaptam érte:DD

Sherlock # 2010.09.17. 19:02

Kedves Impi,

Te miből írtad?

Impossible # 2010.09.17. 18:56

mondjuk attól is függ, hova jársz

Pázmányon azér jó a bünti, mert az egy light-os tanszék

Impossible # 2010.09.17. 18:55

"e az alkalmazónak regisztrálni kell x forint/hű."

egyezer forint egészen pontosan

Krisztike,

miért ilyen szarból akarsz szakdogát írni? :D
Írd szerintem büntiből, BH-kat ctrl+c ctrl+v... kész is nagyjából. Épp elég lesz államvizsgára tanulni, nem kell túldimenzionálni a szakdoga jelentőségét. :D

Dr.Attika # 2010.09.17. 16:04

Kedves Krisztike!
A szakdolgozatnak lényege, hogy az saját kútfődből szülessen. Ehhez fel lehet használni forrásokat- azokat jelölni is kell- de ezeket a forrásokat neked kell megkeresni. Adok egy tanácsot. Indíts azzal, hogy egy elvált , gyermekét egyedül nevelő nő másodállásban hat-tíz csalánál takarít. Eddig ezért kapott óránként x forint fekete pénzt. Ezen jogszabályi változással kap ugyanannyit, de az alkalmazónak regisztrálni kell x forint/hű. Ezt nyilván érvényesíti az eddigi fekete pénzben, de a takarítónő ezért adómentes legális jövedelemre tesz szert és ezzel hitelképessége növekszik, és vagyonosodási vizsgálat esetében sem kell tartania forráshiánytól.
Szóval , így indulj neki.

Krisztike87 # 2010.09.17. 15:48

Kedves Felhasználók!
Szakdolgozatomhoz szeretnék segítséget kérni!! 23 éves vagyok és még soha nem volt szerencsém szakdolgozatot írni! :) A téma: Egyszerűsített foglalkozatatás. Nem lesz egyszerű, hiszen csak az éven alkottak róla törvényt, de hiszek magamban, hogy sikerülni fog!! Ha valakinek van hozzá anyaga, kérem küldje el nekem a következő e-mail címre: svakkrisztina@citromail.hu
Mindenkinek köszönöm!
Kriszti

thegodfather # 2008.02.06. 13:41

Sziasztok!
Én is a szakdolgozatomhoz szeretnék segítséget kérni sürgősen. Az én dolgozatomnak is szintén: A Btk és az Sztv szankciórendszere a címe. Ha esetleg valakinek van hasonló témában írt, vagy ilyen jellegű témában írt dolgozat vagy valami jó ötlete a témával kapcsolatosan, nagyon megköszönném a segítségét.
Anyagot küldhettek a thegodfather@citromail.hu címre.

Segítségtségeteket előre is nagyon köszönöm!
Mindenkinek minden jót és szép napot

tescosjoghurt # 2007.11.06. 14:01

nagyon szépen köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.06. 13:31

Bocs, amatőr, elkéstem.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.06. 13:30

Működik. Csak írd számmal a számot. :)

amatőr # 2007.11.06. 13:30
Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.06. 13:29

www.ezerev.hu ha még működik.

tescosjoghurt # 2007.11.06. 13:23

nem tud véletlenül valaki egy olyan internetes oldalt, ahol régebbi törvényeket nézhetnék, esetleg István király törvényeitől kezdve?

Dorice # 2007.10.31. 22:16

Üdv! Szakdolgozatot írok a gyermek jogaival kapcsolatban a válóperben. Így szeretnék egy kis közvéleménykutatást végezni arról, hogy elvált szülők gyerekeinek milyen élmény - természetesen egyáltalán nem érzelmi, intim kérdéseket feszegetek, kizárólag jogi, és eljárási szempontból - a válási eljárás, és persze az is érdekelne, hogy hogyan érvényesültek gyermekként a jogai. Ha olvassa ezt olyan, akinek 18 éves kora előtt váltak el a szülei, és vállalná, hogy segíti egy kb. 10 percet (vagy talán még annyit sem) igénybe vevő kérdőív kitöltésével a munkámat, annak végtelenül hálás lennék. Természetesen névtelenül menne az egész, és az adatok feldolgozása is, illetve a kész eredményt sem olvasnák el túl sokan. Írj egy mailt az ímélcímemre -> eldorka@citromail.hu, és átküldöm neked a kérdőívet. Rendkívül köszönöm annak, aki úgy dönt, hogy segítene nekem!

tescosjoghurt # 2007.10.25. 13:34

Én most kezdem meg a szakdolgozatomat, kiskorúak sérelmére elkövetett nemi erkölcs elleni bűncselekmények címmel, ehhez kérnék segítséget. főleg a történeti résszel van problémám, illetve a nemzetközi kitekintéssel. Ehhez kérnék segítséget.
Előre is köszönöm!

Dr.Attika # 2007.08.10. 20:05

Kedves Netti! Nagyon szívesen.

Netti1979-07-27 # 2007.08.10. 11:43

Dr. Attika!
Nagyon köszönöm a segítséged, mindenképpen kereslek ezügyben akkor a magán e-maileden.
További szép napot! Még egyszer köszönöm!

Dr.Attika # 2007.08.03. 09:27

Kedves Netti! Maga az a kérdés, hogy a közösségi jog elsődleges e vagy sem a hazai joggal szemben az már nemigen töltene meg egy szakdolgozatot, viszont egy hamarosan aktuálisá váló dolgot figyelmedbe tudok ajánlani. Ez pedig a közösségi joggal ellentétesen kiszabott regisztrációs adó visszatérítésének magyar törvényi szabályozása, illetve a visszatérítési eljárásban a közösség elsődleges jogának megsértése. Több ügy lesz ezzel kapcsolatban a közigazgatási bíróságokon. Mivel édekelt leszek hamarosan jogi képviselőként szívesen megosztom ezirányú tapasztalataimat. Ha érdekel keress meg a magán emilemen légyszíves.

Netti1979-07-27 # 2007.08.02. 10:14

Sziasztok! Szintén szakdolgozathoz szeretnék segítséget kérni. Címe még nincsen, de arról szól, hogy Mo. EU-s csatlakozását követően itthon egy perben hivatkozhatok-e az alapszerződések cikkeire, hogy vmi az szerződés X cikkelyébe ütközik - vagyis hogyan helyezkednek el ezek a MK jogforrási rendszerében. Bármilyen ötletet szívesen fogadok. Előre is köszönöm. További szép napot mindenkinek.

Vaczkor # 2007.08.01. 07:30

Üdv mindenkinek! Szakdolgozatomhoz szeretnék segítséget kérni. A címe: A Btk és az Sztv szankciórendszere. Ha esetleg valaki hasonló témában írt már vagy van valami jó ötlete a témával kapcsolatosan, szívesen venném.

Előre is köszönöm!