Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Túlélő # 2011.09.13. 10:33

mari55
Én is be akartam adni az állapotrosszabodást,de akkor nem jár a visszamenőleges nyugdíj.A beadás napjától kaptam volnameg visszamenőleg.Mivel akkor már egyéve húzódott az ügyem,nem akartam veszni hagyni az 1 év öszegét.Ki van ez találva.Legalább is tavaly még így volt,idén mi a törvény,kitudja????

skorpió13 # 2011.09.13. 18:32

Tuléló!Én is adtam már be állapot rosszabbodás miatt kérelmet.Félévvel kértem visszamenőleg és meg is kaptam.Ugy tudom,hogy félévvel lehet max.visszamenőlegesen kérni.

Ricuska # 2011.09.14. 03:55

Állapotrosszabbodásnál az időpontot a bizottság dönti el. Dönthet ugy hogy visszamenőlegesen fél évre véleményezi, de dönthet ugy hogy a felülvizsgálat napjától!
Vagy az igénybejelentés időpontjától. Ez változó lehet!!!
De mostanság tényleg annak éremes rizikózni, akinek nincs mit veszteni!
Érdekes dolgoket hallani hogy kiket dobnak ki a rendszerből!!
Sajnos olyan emberek nem irnak erre az oldalra, akik véglegesitettek és mégis behivták őket!! Vénemberen kivül!!
Sorosfelülvizsgálatnál értelemszerű, de a beharangozás az volt, hogy mindenkit felülvizsgálnak!!
Vagy csak szúrópróba szerüen?? És ezt mi alapján teszik????
Várom nagyon a hozzászólásokat, ki mit hallott????

annamari54 # 2011.09.14. 07:58

a www.sinosz.hu/rokkantnyugdij oldalon a hírek közt kb.középtájon található a sajtóközlemény

Ricuska # 2011.09.14. 09:19

mama71.!! Tudom hogy gátlástalan a magyar, imádnak feljelentgetni. De ne ebből induljunk ki. Felülvizsgálatok elkezdődtek, mert sok ember visszahivnak már, környezetemben is, csak arról nem beszél senki, amit szeretnék és már többször is hansúlyoztam: VÉGLEGESITETTEKKEL mi van??
Ezzel a törvényel vacakolna?? De ez sem egyértemű hogy ki adta a véglegesitést! OOSZI vagy a Biróság??

Ricuska # 2011.09.14. 09:33

Nagyon sajnálom, de az emberek tényleg rosszindulatuak. Ha megkérdezhetem a bizottság véglegesitette, vagy a Biróságig mentek el?? Mert itt nem mindegy a véglegesités!!

Ricuska # 2011.09.14. 10:01

Oké Doktor!! Csak engem az nem hagy nyugodni, ha valakit a Biróság véglegesitett, azt hogyan lehet felülbirálni? Egy OOSZi szakvélemyént még megértem, de birói határozattal? Akkor bármilyen birósági végzést egy tollvonással áthuzhat a kormány!! Ez vicces nem??

Ricuska # 2011.09.14. 10:02

Igazságügyi Orvosszakértő véleménye van a Birói határozatban!!

lina49 # 2011.09.14. 10:28

Én új felhasználó vagyok..

A kérdésem az lenne én III. nem rehabilitálható vagyok valószínű engem is ki tesznek A betegségem Sok ízületi gyulladás depi, generalizált szorongás....

Valaki tudna valami mondani....

Ricuska # 2011.09.14. 10:37

lina49!! Ezt csak a jó isten tudja?? Minap találkoztam egy betegtársunkkal kezelésen, Ő azt mondta hogy közölte vele a doki, hogy van két keze meg két lába, mit akar?, Szegényt ki is tették a rokknatnyugdijból. Jelenleg rehabon van, októbernben letelik nála, és kész. Kilátástalan az élete. Nem tudjuk mi lesz. Doktornak igaza van, ki kell várni milyen törvényt hoznak ezek az agyoniskolázott ember és társadalompárti főkolomposok!!

Ricuska # 2011.09.14. 10:41

Kedves Mari55! Igen Biróin véglegesitett. Most pedig várólistán vagyok csipőprotézis műtétre várva. Napi gyaloglás nulla, mert alig birok menni. Kezelésekt kapok.

Bevásárlás elfelejtve, mert cipekednem nem lehet. Nem sorolom, de nekem is van két kezem, meg két lábam, ugy hogy a remény hal meg utoljára.

Ricuska # 2011.09.14. 11:12

Tényleg én is ugy vagyok, hogy napi szinten idegbeteg az ember és tényleg kilátástalan minden perc. De nyugtatom én is magam, hogy kitartás, majd lesz valahogy
mama71. Kitartást kivánok nektek!! És sokkal szebb jövőt!!

vica61 # 2011.09.14. 13:11

T.Fórumozók!
Én is "beleszaladtam a késbe".
Állapotrosszabbodás (agyi infarktus) kértem felülvizsgálatom, még azt is elveszítettem amit eddig megszereztem (%-ban, státuszban)
Kérdésem: ha a II.fokú döntés nem lesz számomra kedvező, MIKOR LEHET BEADNI AZ ÚJBÓLI ÁLLAPOTROSSZABBODÁS címén a felülvizsgálati kérelmet?
Azonnal, 6 hónap múlva, 2 éven belül?
Szeretném pontosan tudni, mert semmi jóra nem számítok, a kormány által előírt "statisztikát" teljesíteni kell!!

igazság2 # 2011.09.14. 13:47

Tisztelt Fórumozók!

Régóta és mindig olvasom az oldalt, érintett voltam és leszek.
www.sinosz.hu/rokkantnyugdíj-sajtóközlemény
ezt ha a Mozilla firefox-ban
ütjük be, akkor kidobja az oldalt.
Mindenkinek sikeres ügyintézést, jó, jobb egészséget kívánok!

nakata # 2011.09.14. 14:18

T.Fórumozók
A férjrm 60 éves lesz 2012 januárban III csoportos baleseti rokkant 2008-tól, véglegesített ,én is nagyon izgulok szerintetek mi várható.

keke1 # 2011.09.14. 14:33

Vica61!

Sajnos 6 hónap múlva lehet beadni,én úgy tudom,de olvastam olyat is hogy azonnal.

keke1 # 2011.09.14. 14:37

Nakata!

Pénzbeszedés!
Akár hogy is alakulnak a dolgok,egyet nem szabad csinálni:nemet mondani,ugyanis csak arra várnak!

keke1 # 2011.09.14. 14:53

Ahogy nézem ezeket semmi sem tántoritja el a megkezdett útról,ezért 2012-től mindenkit behivnak,és a kivánt számot teljesitik év végéig.
Azt nem lehet mondani hogy beteg vagyok,nem tudok lapátolni,miután ők megfogják állapitani hogy tudunk lapátolni.
Aki megtagadja az együttműködést azt kirúgják,és nem kap semmit,pont ez lenne a jó nekik.Erre játszanak!!!
Tehát akit munkaképesnek itélnek,annak jelentkeznie kell a munkahelyen.
Ajánlom a feltöltött mobiltelefont,hogy mentőt lehessen hivni abban az esetben ha valami felügyelő tényleg komolyan veszi a munka világát...nem árt videós,vagy fényképezós készüléket vinni!

skorpió13 # 2011.09.14. 21:03

http://www.onyf.hu/?…*-
egy hozzáértő véleményét kérném.Az érdekelne,hogy előre hozott öregségi nyugdijba jól értelmezem e,hogy a rokkantnyugdijas idő beleszámit.Ha igen,rokkant nyugdijasként lehet e kérni.

skorpió13 # 2011.09.14. 21:07

janó55!Szerintem ezt rosszul tudod,mivel én saját jogon kértem a rokkant nyugdijat,mivel a felülvizsgálat nem javasolta.(házi orvosom tanácsára)Az állapot rosszabbodást is saját jogon adtam be.Én töltöttem ki a nyomtatványt és személyesen vittem be.

skorpió13 # 2011.09.14. 21:08

Nem a várakozási idő a 6hónap,hanem az állapot rosszabbodást az utolsó felülvizsgálattól eltelt 6hónap után lehetett kérni.

aperten # 2011.09.15. 02:48

Tisztelt Bajtársak!

A nyugdíjtörvényt olvasgatva megdöbbentő felfedezést tettem. A harmadik paragrafusának második, és harmadik bekezdése eltűnt.
Ezek azok:
(2) A nyugellátással összefüggõ jogot vagy kötelezettséget érintõ intézkedéssel szemben jogorvoslatnak van helye.

(3) A nyugdíj-biztosítási igazgatási szerv a jogszabályban meghatározott hatáskörébe tartozó ellátások iránti igények érvényesítéséhez segítséget nyújt, az igénylõt tájékoztatja jogairól és kötelezettségeirõl.

Ledöbbentem, hogy ennyire magától értetődő alapelvek, hova tűntek a törvényből.
Elkezdtem nyomozni, hova tűnt. Hát sikerült kiderítenem.
A 2009. évi LVI. törvény 418.§. (14) bekezdése egyszerűen hatályon kívül helyezte.
Megjelent a Magyar Közlöny 2009. évi 88. számában
Csakhogy ezzel két minimum óriási bibi is van.

  1. Jogorvoslati jogot korlátozni a jelen lévő országgyűlési képviselők kétharmadának szavazatával elfogadott törvénnyel lehetséges csak. Itt még a szavazók 2/3-a sem volt meg, ráadásul sokan nem is szavaztak, pedig jelen voltak. (2009.06.22.19:13:35-i szavazás)
  2. A törvényben rengeteg jogszabályt módosítottak, arra való hivatkozással, hogy ezt a 2006/123/EK irányelv átültetése teszi szükségesé. Az utolsó paragrafusa szó szerint ez:

- 431. § E törvény – a szolgáltatási tevékenység megkezdésének és folytatásának általános szabályairól szóló törvénnyel együtt – a belsõ piaci szolgáltatásokról szóló
2006/123/EK (2006. december 12.) európai parlamenti és
tanácsi irányelv átültetését szolgálja.

Bárki meggyőződhet róla, hogy az említett EK irányelvben szó nincs sem a jogorvoslati lehetőség korlátozásáról(pláne alkotmányellenesen), sem a nyugellátási igényeket érvényesíteni kívánók tájékoztatásának kizárásáról.

Az igaz, hogy az előző parlamenti kormánypártok szavazták meg az alkotmánysértést, a jelenlegi koalíció nem szavazta meg ezt a törvényt, de semmit nem tettek az alkotmányellenesség megszüntetéséért, pedig már ők vannak többségben. Méghozzá 2/3-osban.

Nyilvánvaló tehát, hogy az a népírtásnak amit folytatnak, már az előző parlamenti ciklusban megkezdődött a jogi alapozása.
Ezek a hitvány cionista pártok együttműködnek a magyarság kiírtása érdekében.
Én azt mondom, ne adjuk olcsón az életünket!

Bizonyítékok:
http://href.hu/x/g1dy
http://www.magyarkozlony.hu/pdf/913
http://www.mkogy.hu/…t_dontes.htm#…
http://href.hu/x/g1dw


# aperten

liamadni # 2011.09.15. 06:36

Aperten!

Hol találtál rá arra ami eltűnt?Én is meglepődtem,mikor a Magyarország.hu-n kerestem törvényeket,és egy-egy pont eltűnt...Nagyon kíváncsi lennék,hogy mi lehetett a tartalmuk.Egy leszázalékolási ügyben szerintem óriási jelentősége lehet.

skorpió13 # 2011.09.15. 09:27

mari55!Nem vagy egyedül!Én sem értem,hiába olvasom.

Rexor # 2011.09.15. 09:47

Kedves Aperten,

A törvény VIII. fejezetének 95.§-a szabályozza a jogorvoslat lehetőségeit. Tulajdonképpen mit hiányolsz?