Munkáltatói gazolás a munkaviszony megszűnésekor


nandy # 2008.03.07. 09:29

Szabist:

ezt írtad: „Nos most kérdeztem meg a Munkaügyi Központ jogászátolis, szerinte is fontosak az előző munkaviszony megszüntető iratok az uj munkába álláshoz. Huuuuuu számomra aztán ez teljesen zavaros.

Erre írta kbs:
Álljunk meg egy pillanatra.
Természetesen kellenek, fontosak. De nem akadálya a hiányuk az új munkaviszony létesítésének.

Én ezt írtam:
”A telefonos segítség sem mindig helytálló, főleg ha csak félinformációt kap a válaszadó, vagy ha a válaszát úgy értelmezed, ahogy neked tetszik.

És most befejezem.

nandy # 2008.03.07. 09:24

A telefonos segítség sem mindig helytálló, főleg ha csak félinformációt kap a válaszadó, vagy ha a válaszát úgy értelmezed, ahogy neked tetszik.

szabist # 2008.03.07. 09:18

Nem egy h.lye ember adta a tanácsot, Munkaügyi Kirendeltség jogásza, Igazságügyi Minisztérium helyi irodájának jogásza, egyik és elmentünk egy másik ügyvédhez is. Azért ennyi h.lye jogi ember nem lehet, vagy Te vagy nagyon "jóhiszemü". Habár nem hiszem a valóságban ezt alkalmaznád, felvennél bennünket.


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

nandy # 2008.03.07. 09:11

És a személyi igazolvány mire való???

Ha nincs igazolás arról, hogy van-e tartozása, természetesen nem vonom le én sem tőle, csak ha esetleg később kiderül.
Miért érzem úgy, hogy a kákán is csomót kerestek?
Valaki adott egy h.lye tanácsot, ti meg aszerint cselekedtek, mert nektek az jó. De nem biztos, hogy a bíróság is úgy ítéli... A telefonos segítség sem mindig helytálló, főleg ha csak félinformációt kap a válaszadó, vagy ha a válaszát úgy értelmezed, ahogy neked tetszik.

Utoljára mondom: nem hivatkozhat arra a "majdnem" új munkáltató, hogy az igazolások hiánya miatt nem alkalmazott téged. Pont.

Pusy: kívánom (?), hogy az életben ennél durvább sérelem ne érjen... (Tudod, van aki reggeltől estig dolgozik, a túlóráját sem fizetik ki, vagy babát vár, ezért kirúgják, vagy hasonló. Na ez az igazán durva sérelem...)

szabist # 2008.03.07. 09:03

pusy nem érkezett meg a mailomra a válaszod.


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

szabist # 2008.03.07. 09:01

Nandy neked nem tünne fel, hogy miért nincs neked munkaviszony megszüntető iratai? Feltételezzük, hogy a jelentkező 30 éves. Elhinnéd?
De arra nem válaszoltál , honnan tudnád hogy nincs-e tartozása? Biztos nyilatkoztatnád, szegény honnan tudna erre nyilatkozni?


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

nandy # 2008.03.07. 08:50

No komment...

Pusy # 2008.03.07. 08:44

szabist, már válaszoltam...
nandy, fölmondtam, mert a munkáltatóm nem biztosította a munkaszerződésben leírt feltételeket. Eltért a megállapodástól, durván sértette a jogaimat. Konkrétan:
1., a munkaszerződésben szerepelt, hogy egyetemi tanulmányokat folytatok, a vizsgánkénti 4 nap helyett (tanulmányi szabadság) vizsgánként 1 napban megállapodtunk (munkabér nélküli szabdság), ezt írásban rögzítettük. Ennek ellenére nem kaptam meg a szabadnapot.
2., Olyan képzésre kötelezett a szabadidőmben, melyen nem vehetek részt a végzettségem hiánya miatt. Ráadásul ezt a képzést állami támogatású pályázaton nyerte a cég.

nandy # 2008.03.07. 08:42

Pusy: igen, simán felvenném. Mondom, az igazolás nem tartalmaz érdemi információt sem a képességeidről, sem a munkamorálról, sem másról.

De nem venném fel akkor, ha azzal kezdi a mondandóját, hogy az a sz.mét főnököm nem adta ki a papírjaimat, de nem baj, mert már bepereltem... (Tudod, az első gondolatom az lenne, hogy engem is beperelnél, ha vélt vagy valós sérelem ér téged?)

szabist # 2008.03.07. 08:41

Nandy honnan tudnád hogy az illetőnek nincs előző munkahelyén tartozása? Hogyan nyilatkozhatna a munkavállaló hogy valóban nincs, mikor ilyen sz... munkáltató esetleg bármit ráirhatna tartozásként. Neked azt vonnod kellene. Ha nem vonod Te hibázol.


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

Pusy # 2008.03.07. 08:37

nandy, nem kételkedem abban, hogy igazad van. De nézzük a munkáltató oldaláról is a dolgokat: ha pl. hozzád jelentkezik valaki dolgozni és nincsenek meg az előző munkáltatótól a papírjai, te nyugodtan fölvennéd? Vagy inkább azt alkalmaznád, akinél minden rendben van?

nandy # 2008.03.07. 08:36

Higgyétek el, sok állásinterjún vettem már részt, kisebb és nagyobb cégeknél egyaránt. Soha sehol nem kérdezték, van-e igazolásom.

Ellenben meg szokták kérdezni, miért szűnt meg az előző munkaviszony. Ha a jelölt úgy nyilatkozik, hogy otthagyta a céget, mert nem tetszett neki valami, összeveszett a főnökével stb., nos EZT nem szokták díjazni...

szabist # 2008.03.07. 08:36

A mi esetünkben nem szünt meg a munkaviszony. Most olvasom
pusy hsz-t, hogy az övé igen. De ezt honnan tudod? Én a rendkivüli felmondást alkalmaztam február 4.-én , még sem jelentett ki, fennáll a munkaviszonyom. De nem dolgozom, nem rug ki sem. Na jo én azt hiszem ezt a vitát befejezem.Pusy mint irtam , ha gondolod mailban irtam neked és válaszolj ha gondolod.


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

szabist # 2008.03.07. 08:31

Bocsi ennyire félre nem értettem, most beszéltem a Munkaügyi Kirendeltség jogászával. Miért irnék olyan ami nem valos és természetesen a magam ügyét is szeretném ezzel tisztázni. Nem akarok ezzel senkit félrevezetni. De már a hsz-d alapján tényleg kételkedem mindenben. Kezdem elhinni a munkáltato megnyilatkozását - a munkaügyi jogász szerinte azért ül ott a helyén, mert nem vitte eddig semmire és hülye az egészhez.
De gondolkodok csak, hogyan is lehet valaki egyszerre 8-16 óráig két munkahelyen?


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

nandy # 2008.03.07. 08:30

Szabist, Pusy:

A munkáltató arról ad igazolást, hogy

  • mennyi volt az átlagkereseted - jogszabály szerint számolva (ez kell a Munkaügyi Központnak)
  • mennyi letiltás terheli a munkabért, egyéb járandóságokat (ez a bérszámfejtéshez kell) - amennyiben ez az igazolás nincs meg, és később kiderül a letiltás ténye, akkor egyrészt az előző munkáltatót vonhatják felelősségre, másrészt téged, mert te sem nyilatkoztál róla szóban.
  • mennyi volt a tárgyidőszakban más munkáltatónál megszerzett jövedelmed (ez szintén a bérszámfejtéshez kell)
  • van még jövedelemigazolás az eü. járulék alapját képező kifizetésekről (ez akkor kell, ha táppénzre mész)
  • munkáltatói igazolás arról, hogy tárgyévben mennyi betegszabit vettél ki - ha előző évben szűnt meg a munkaviszonyod, akkor mindegy, mennyi betegszabi volt, mert 2008. évben újra jár a 15 nap

(ez is a bérszámfejtéshez kell)

  • Igazolás a TB-nyilvántartás adatairól (ez is a bérszámfejtéshez kell esetleg)

Egyetlen irat sem tartalmazhat olyan információt, mely alapján a leendő munkáltató jogszerűen megtagadhatja a munkaviszony létesítését!

Pusy # 2008.03.07. 08:24

A munkaviszonyom 2007. október 26-án megszűnt. Azóta semmi.
Eddig a dátumig köteles a volt munkáltatóm a munkabért megfizetni, illetve a bíróság ítélHET meg kártérítést a kieső jövedelem miatt.
kbs, lehet, hogy elméletileg alkalmazhatnának a papírok nélkül is, de sajnos több alkalommal is azért utasítottak el, mert nincsenek meg. A munkáltatók a problémamentes alkalmazottakat előnyben részesítik... :S

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.07. 08:14

ha az előző munkáltatónál fennáll a jogviszonyod, a mi esetünkben megnézettük igen, akkor a munkaügyi jogász szerint 8 órás munkaviszonyt nem lehet létesiteni, csak esetleges 4-et.

Ez meg már egyenesen hülyeség! Szépen kérlek benneteket, ne etessétek egymást félrevezető, félig vagy addig sem igaz információkkal.

Szabist, azért nem akadálya, mert jogszabály nem írja elő, hogy csak akkor köthető munkaszerződés, ha ezek az iratok rendelkezésre állnak.
Az álláskeresési támogatás más káposzta - de ezt is mondta már nandy a legelején.

szabist # 2008.03.07. 08:09

Pusy, - de talán másnak is lesz ilyen problémája és tanulságként irom ide - , ha az előző munkáltatónál fennáll a jogviszonyod, a mi esetünkben megnézettük igen, akkor a munkaügyi jogász szerint 8 órás munkaviszonyt nem lehet létesiteni, csak esetleges 4-et. De nem abban a munkaidőben amikor az előző munkaszerződésben rögzitett idő szerepel. /mondjuk 8-4.-ig volt a szerződésed, csak 17-21.-ig alkalmazhatnak/ Ezt kellene tisztáznod , hu fogalmam sincs ezt a jogviszonyt ki tudja hivatalos helyen megmondani, hogy a tiéd fennáll -e még jelenleg? Ha igen, akkor munkabér mindenféleképpen jár, azért mert nem adta ki a munkaviszony megszüntető iratokat.


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

szabist # 2008.03.07. 07:07

Jo akkor az én általam megkérdezett jogászok "nem értenek biztos hozzá". Szerinted miért nem akadálya? Azon vannak pld. hogy van-e tartozása stb. Ha van tartozása és a másik munkáltato nem vonja le, őt veszik elő miért nem kérte ezeket. A munkaügyi kirendeltségben is bementem, hogyan akarok én munkanélküli lenni, megállapitást kérni , mi alapján? Adjam oda a megszüntető iratokat, tb kiskönyvet stb. milyen módon szünt meg a munkaviszonyom. Sajnos nem folyósithatnak semmit.


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.07. 07:03

Álljunk meg egy pillanatra.
Természetesen kellenek, fontosak. De nem akadálya a hiányuk az új munkaviszony létesítésének.
Szép is lenne! Egy kellően rosszindulatú volt munkáltató évekig meg tudná akadályozni, hogy elhelyezkedj.

szabist # 2008.03.07. 07:03

Pusy megköszönném ha válaszolnál mailban nekem.


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

Pusy # 2008.03.07. 07:01

Igen, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium ügyfélszolgálatán is azt mondták, hogy kellenének azok a papírok...

szabist # 2008.03.07. 07:00

Nos most kérdeztem meg a Munkaügyi Központ jogászátolis, szerinte is fontosak az előző munkaviszony megszüntető iratok az uj munkába álláshoz. Huuuuuu számomra aztán ez teljesen zavaros.


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

szabist # 2008.03.07. 06:57

Pusy remélem elolvastad az én hsz-om is, sőt irtam neked mailt is.


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

Pusy # 2008.03.07. 06:43

Rendben, akkor a jelek szerint nem olyan fontosak a papírok... Köszönöm. Marad a kivárás, a tárgyalás végén biztos okosabb leszek.
Köszönöm a segítséget.