Munkáltatói gazolás a munkaviszony megszűnésekor


szabist # 2008.03.07. 10:14

Kála igazad is van , ha végig gondolom. Valóban azt csinálok pihenőidőben amit akarok, de ez munkajog. Ez a jogász szerint nem teszi lehetővé, hogy azonos időben két munkahelyen egyszerre dolgozzak. Ezt irtam, két helyen azonos időben hogy a frászba dolgozzak? A még fennálló munkaviszonyom 8-17-ig tart. Olyan munkahelyet kell keresnem akkor, ami ezután az időszakra szol. Viszont azzal sem vagyok tisztában, a még fennálló munkáltatómnál be kell jelenteni, hogy másiknál dolgozom? Na tényleg megigérem ez volt az utolsó hsz-om.


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

Pusy # 2008.03.07. 10:18

Kála, a Szociális és Munkaügyi Minisztériumban a munkaszerződésemet és a munkáltatóm által küldött utasítást átnézve mondták azt, hogy itt az egyetlen megoldás a rendkívüli felmondás a korábban leírt két okra.
Akkor ott is olyan emberek dolgoznak, akik nem értenek a szakmájukhoz?

szabist # 2008.03.07. 10:22

Pusy légyszives és válaszolj , mailban ha megkérhetlek, mert nem kaptam meg. Milyen cimre küldted?
Itt márforró a hangulat, pedig nem akartam hogy az legyen.De azért mindenki sem h.lye.


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

szabist # 2008.03.07. 10:23

Pusy Bp.-i vagy?


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

Pusy # 2008.03.07. 10:24

igen.

szabist # 2008.03.07. 10:32

Most melyikre igen? Bp.-i kérdésre? Milyen mail cimre küldted az üzenetet mert nem kaptam meg.


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

Kála # 2008.03.07. 10:33

Pusy: a jogszerű munkavállalói rk-i felmondás feltétele, hogy a munkáltató:

  1. munkaviszonyból származó
  2. lényeges kötelezettségét
  3. szándékosa, vagy súlyos gondatlansággal
  4. jelentős mértékben megszegje.

Ezek közül a feltételek közül a te esetedben számomra a 2. és a 4. is erősen inog.

szabist:Nekem a Munkaügyi Biróság fogadónapján azt mondták ha én éltem a rendkivüli felmondással és a munkáltató nem ért vele egyet, akkor a munkáltatónak kell pert inditania, nem nekem.

Tipikus hiba (mondjuk minisztériumi nem gyakorló jogászoknál persze előfordul). Az, hogy munkáltató elfogadja a munkavállaló rk-i felmondását azt jelentené, hogy önként kifizeti az ilyen esetekre Mt. szerint járó végkielégítést, és felmondási időre járó átlagkeresetet, plusz a munkavállaló kárát. Van egy fogadáson rá, hogy Pusy semmi ilyet nem kapott. Ha nem kapott, akkor ezekhez csak úgy juthat hozzá, ha bírósághoz fordul, kéri hogy állapítsák meg a felmondása jogszerűségét és erre hivatkozva kötelezzék a munkáltatót a járandóságok kifizetésére.

Ami a plusz munkahelyeket illeti: ha elolvasod, azt írtam annyi lehet amennyit el tud látni (ha fizikailag nem tudod ellátni az a te problémád, a jogszabály attól még a lehetőséget megadja).

Igen, be kell jelenteni a további jogviszonyt (ld. Mt. 3.§ együttműködési kötelezettség).

Pusy # 2008.03.07. 10:34

Budapesten lakom. Sorry, de vmi gondom van az e-mailekkel.
Amint elhárítottam a hibát, megy a levél...

szabist # 2008.03.07. 10:39

Pusy az én mailomat megkaptad?


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

Pusy # 2008.03.07. 10:40

Szabist: igen, megkaptam.

nandy # 2008.03.07. 10:57

Kála:
az jutott eszembe, ha a munkáltató nem fogadta el a mv. rk-i felmondását, akkor lehet, hogy a munkaviszonyt sem szüntette meg, hanem pl. fizetetlen szabit adott neki?
Mert ebben az esetben munkáltatói igazolást sem kell kiállítania.
Jól gondolom?

szabist # 2008.03.07. 11:09

Pusy Te kaptál olyan levelet a munkáltatótól, hogy nem fogadja el a rendkivüli felmondásod?
Mert én igen kaptam. Mi nálunk már teljes káosz van az információ terén. Ugyanis azt mondták meg kellett volna akkor is küldeni minden járandóságot és munkaviszony megszüntető iratokat.


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

Pusy # 2008.03.07. 11:19

Igen, kaptam ilyen levelet. Aztán egy másikat is, amiben az állt, hogy elfogadják a munkaviszony megszüntetésére irányuló kérelmemet.

szabist # 2008.03.07. 11:23

Igen , csqk lehet ők - mint a mi esetünkben is - a közös megegyezésre gondoltak. A Munkaügyi Felügyelőségnek nem jelezted, Nem csak a fekete gazdaság kiszürése a feladatuk, hanem pld. ez is. Miénket igenis állitom elakarták tusolni, fegyelmitis kapott a felügyelő - most ujra felülvizsgálják. Jövő héten várható válasz.


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

Pusy # 2008.03.07. 11:27

Nem, a munkaügyi felügyelőséghez nem fordultam. Ha esetleg tudnál elérhetőséget adni, megpróbálnám. Köszönöm.

szabist # 2008.03.07. 11:32

http://www.ommf.gov.hu/index.php?…

Tessék, nem tudom helyileg hova tartozol. Válaszd ki.
De szerintem OMMF Közép magyarországi Munkaügyi Felügyelőséghez :ott a telefonszám minden , és mivel látom van internet elérhetőséged megteheted ezt részletesen mailban is. Én is igy tettem.


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

Kála # 2008.03.07. 13:03

Nandy: teljesen kizárt. Attól, hogy a munkaviszony megszüntetés jogellenes, az nem jelenti, hogy a munkaviszony továbbra is fennáll (nem lehet úgy tekinteni, mintha meg sem történt volna). Ez csak annyit jelent, hogy alkalmazni kell a jogellenes munkaviszony megszüntetés következményeit (ettől még a papírokat ki kell állítani).

szabist:Ugyanis azt mondták meg kellett volna akkor is küldeni minden járandóságot és munkaviszony megszüntető iratokat.
Az iratokat és az arányos munkabért igen, de az egyéb járandóságokat (amiket korábban is írtam) csak ha elismerték volna, hogy jogszerűen éltél rk-i felmondással. Ennek hiányában viszont pert indíthatsz érte (ha még nem csúsztál ki a határidőből).

Pusy: nem feltétlenül gondol közös megegyezésre a munkáltató. Ezzel jelezhette azt is, hogy bár a rk-i felmondásod nem fogadja el, de tudomásul veszi, hogy a munkaviszonyod megszűnt (bár elég hülyén sikerült megfogalmazniuk). Ha esetleg mégis közös megegyezésre gondoltak, az elég szép hiba a részükről (mert ugye ahhoz meg közös megegyezés kell).
Az OMMF arra jó, hogy a munkáltatót kicsit megszorongassa, de egyéni munkaügyi jogvitákat nem vizsgál és nem old meg, az a bíróság dolga.

szabist # 2008.03.07. 13:13

Kedves Kála! Én decemberig a rendes szabadságom kiadását és a munkaviszonyom megszüntető iratokat kértem. Azóta igérgetés, nem kaptam meg semmit. Éltem a rendkivülivel, erre sem kaptam meg semmit. A munkaviszonyom továbbra is fennáll, akadályoz, korlátoz.
Nem tudok tőle megszabadulni. V.a. alatt van, munka nincs, akkor üljek le a kapuja elé?


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

Kála # 2008.03.07. 13:22

Hogy a piszkavasba állna még fenn a munkaviszonyod ha egyszer felmondtál?! A munkáltató elfogadásától tökéletesen független a felmondásod - vagyis, ha nem fogadja el, attól még megtörtént.
Mondjuk a munkáltatódat sem értem: adott egy általa el nem fogadott rk-i felmondás, a cég v.a. alatt és ahelyett hogy örülne, hogy egy emberrel kevesebb, mégis itt szórakozik a papírjaidon és szerinte még jogviszonyban állsz?! Eszem megáll...

szabist # 2008.03.07. 13:28

Kála :) Piszkavas tetszik :) február 6.-án éltem a rendkivüli felmondással, nem fogadta el , közölte irásban.
Február 6.-ig fennállt ez tuti, de a OMMF tegnapi rögzitése alapján - valószinü megnézték - még mindig fennáll a munkaviszonyom, a munkáltató nem jelentett ki. Érted? Már lassan én sem :)
Még hogy én? Már a jogászok sem :)


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso

Pusy # 2008.03.07. 13:28

Mindenki: a munkaviszony mindkét esetben hónapokkal ezelőtt megszűnt jogilag. A munkáltató pedig mindenképpen jogsértő magatartást tanúsít azzal, hogy az igazolásokat és a járandóságot nem adja ki. De erről csak és kizárólag a Bíróság hozhat ítéletet. Természetesen ez idő....

nandy # 2008.03.07. 13:40

Mindenki: a munkaviszony mindkét esetben hónapokkal ezelőtt megszűnt jogilag. A munkáltató pedig mindenképpen jogsértő magatartást tanúsít azzal, hogy az igazolásokat és a járandóságot nem adja ki.

Senki nem vitatta, hogy a mv. megszűnésekor ki kell adni a papírokat. A vita arra irányult, hogy ennek elmaradása okán kérhető-e kártérítés.

Pusy # 2008.03.07. 13:44

Ha nem lenne kérhető kártérítés, akkor a bíróság miért kérne be olyan igazolást, hogy hová, mikortól és mennyiért vettek volna föl?

nandy # 2008.03.07. 13:47

Gondolom azért, mert te kártérítési igényt nyújtottál be, és ezt valahogy alá kell támasztani. De ez önmagában nem jelenti azt, hogy biztosan meg is ítélik.

szabist # 2008.03.07. 13:49

Pusy :) Az én esetemben 4 jogász, 2 munkafelügyelő dr. cimmel ellátott személy is ezt mondta, ha ezek h.lyék, akkor milyen jelzőt kapunk mi? :)
Naná hogy kártérités, ha jogilag jár, miért is ne?
Még a postaktg.-et is kérni fogom, egy tv. feladása közel 400.- Ft.


Segitséget keresnék rokonomnak aki a helyi Önkormányzat illetve azzal együtt müködtet? temetési szolgálattal kapcsolatos panaszát megfelel?en orvoso