Határozott időnél felmondás


creed913 # 2023.10.04. 08:44

Tisztelt fòrumozòk!

Pályakezdőként pénzügyi területen dolgozom egy vállalatnál.
Korábban egy másik területen dolgoztam vállalaton belül, gyakornokként, majd határozott idejű szerződéssel (távollétes munkatárs helyén). A munkatárs visszatért távollétről, nekem pedig lejárt a szerződésem. Ìgy kaptam ezt a lehetőséget, oktòbertől GYES-en lévő kolléganő helyére érkeztem.
Bár, még az elején járok, ha mégsem felelne meg a terület, lehetőségem van-e felmondásra?
Pròbaidőm, a korábban itt töltött időm miatt nincs. Egy felmondásnál vagy közös megegyezésnél lehet-e indok, hogy ingázom Budapest és vidék között heti minimum 4 napot és ezt a továbbiakban nem tudom megoldani vagy problémát okoz? Keletkezne-e emiatt bármi kötelezettségem a munkáltatò felé?

A vàlaszokat előre is köszönöm!

drbjozsef # 2023.10.04. 09:46

creed913,

Ha simán az Mt. alá tartozol, akkor :

Mt. 67. § (2) A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna.

Azért határozott, mert ki kell tölteni, és ettől eltérni csak nagyon nyomós okkal lehet. Eddig is ingáztál? Eddig megoldottad? Akkor nem megfelelő indok.

Tamás111 # 2024.05.08. 12:17

Kedves József!

Lehet az jó indok a felmondásra hogy eljegyezték, férjhez megy, elköltözik?

Szomorú örökös # 2024.05.08. 14:34

drbjozsef

Azért határozott, mert ki kell tölteni, és ettől eltérni csak nagyon nyomós okkal lehet. Eddig is ingáztál?

Szerintem MÁR nem határozott idejű szerződéssel dolgozik:

majd határozott idejű szerződéssel (távollétes munkatárs helyén). A munkatárs visszatért távollétről, nekem pedig lejárt a szerződésem.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.05.08. 15:57

Ez egy másik, szintén határozott idejű szerződés.

Szomorú örökös # 2024.05.08. 16:34

KBS

Ez egy másik, szintén határozott idejű szerződés.

Egy szót nem ejt róla a kérdező. Attól, hogy „oktòbertől GYES-en lévő kolléganő helyére” érkezett,
még nem jelent automatikusan határozott idejű szerződést. Én erre próbáltam célozni.

drbjozsef # 2024.05.08. 16:58

Szomorú örökös,

Ennyit írt
(megjegyzem, 7 hónappal ezelőtt) :

Ìgy kaptam ezt a lehetőséget, oktòbertől GYES-en lévő kolléganő helyére érkeztem.

Ebből nem derül ki milyen szerződés - én voltam olyan bátor, hogy feltételeztem, hogy határozott, mert

  1. GYES-es helyére általában arra neveznek ki valakit
  2. Ő volt a topikindító, és azt a címet adta a topiknak, amelyet te is látsz
drbjozsef # 2024.05.08. 17:02

Tamás111,

Ugye viccelsz?

Én több embert is ismerek, aki ugyanannál a cégnél dolgozott az eljegyzése előtt, és utána is, a házassága előtt, és utána is, és még az elköltözése előtt és utána is. Kifejezetten úgy látom a mindennapokban, hogy ezek nem teszik lehetetlenné a munkaviszony fenntartását.
Határozatlan idő esetén, ha 4000 km-re költözik, akkor mondjon fel rendes felmondással.
Határozott esetén szépen töltse ki az időt, és utána költözzön el.

Esetleg el tudom képzelni a jogos felmondást, ha a kisgyermeke halálos beteg, és 4000 km-re kell mennie többhónapos kezelésre mondjuk, és sehol máshol nincs ilyen. De ez már inkább emberi hozzáállás kérdése is...

Szomorú örökös # 2024.05.08. 17:03

drbjozsef

voltam olyan bátor, hogy feltételeztem
Ez nálad elég gyakran előfordul! :-D

drbjozsef # 2024.05.09. 05:30

Valóban, előfordul, de mondjuk azt, hogy a „Határozott időnél felmondás” című topikban a topikindító határozott szerződéssel kapcsolatosan kérdez, nem érzem túlságosan merész feltételezésnek. Még szerencse, hogy a kaputelefon szakmában a szikár tények számítanak csak!

Szomorú örökös # 2024.05.09. 05:49

drbjozsef

Még szerencse, hogy a kaputelefon szakmában a szikár tények számítanak csak!
Még szerencse, hogy te más területen vagy "szakértő".
Igaz néha mégis véleményt alkotsz az enyémről is.
Valósághoz nem sok köze van, de azért hajrá! :-D

Tamás111 # 2024.05.09. 12:29

Hogy a megoldásra is koncentráljunk, a közös megegyezés itt is lehet megoldás (próbálkozni lehet)
Innen, onnan a netről ezeket találtam:
Elfogadott lehet többek között egy hozzátartozó tartós ápolása.
A munkavállaló a munkavégzés helyétől olyan távol költözik, ami számára lehetetlenné vagy aránytalanul sérelmessé teszi, hogy a munkavégzés helyére időben odaérjen.
A munkavállaló magánéleti, személyi vagy családi körülményeiben bekövetkező változások ami lehet férjhez megy, elválik.

drbjozsef # 2024.05.10. 04:46

"innen, onnan".
Aham.