Munkaügyi per


Sándor389 # 2015.02.23. 14:52

oké, köszönöm, így már világos.

elvileg ezzel átláthatatlanná válik a per hosszúsága, tehát az ésszerű időn belül való befejezés követelményét rejti el.

gyakorlatban pedig ugyanaz az ügy megy két ügyszám alatt..

a furcsaság pedig, hogy az új ügyszámon közölt idézőn első tárgyalás szerepel, holott a valóságban már az ötödik tárgyalásról van szó.

elég durva azért, hogy mit meg nem mernek tenni.

ObudaFan # 2015.02.23. 14:13

Mert statisztikailag ez egy új ügy. Nem hiszen, hogy mélyebb oka lenne.

Sándor389 # 2015.02.23. 14:03

az új ügyszám léte igeni zavaró.
egyrészt azért mert nem a valós adatot tartalmazza, az eljárás indulása tekintetében.
másrészt azért, mert átláthatatlan miért lehet erre szükség?

a törvény egyértelműen fogalmaz, hogy a szünetelőbe helyezett eljárást bármely fél kérelmére folytatni kell.
ebből az következik, hogy ugyanazon az ügyszámon kell folytatni, miért is kellene új ügyszámot adni?

mi lehet ennek az oka?
aki hozzá tud szólni ehhez, kérem tegye meg, köszönöm szépen!

Sándor389 # 2015.02.23. 13:38

ráadásul a régi ügyszámon lévő iratok hová kerülnek? két ügyszámon lévő iratokat kezelnek?
nincs értelme a két ügyszámnak.

kérem, aki tudja a választ, ossza meg, mert ez nagy homály...

Sándor389 # 2015.02.23. 13:30

köszönöm a válaszokat.
azért zavar, mert zavaró, hogy immár 2 ügyszáma van ugyanazon pernek.
s az új ügyszámmal közölt idézés az első tárgyalásra szól, ami a valóságban már az ötödik tárgyalás.
szóval ez így zavaró, főként mert nem tudom az okát.
a további kérdésem az lenne, hogy minden esetben így történik, tehát a szünetelőből felvett eljárás új ügyszámot kap, avagy az én esetem egyedi esetleg vélelmezhették az eljárás befejezését, s utóbb azért lett szükséges az új ügyszám, mert folytatása lett?
csak szeretném megtudni, hogy miért van ez így.
köszönöm szépen

ObudaFan # 2015.02.23. 12:38

Ettől még nem fog elölről kezdődni és az új ügyszámot kell most már használni.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.23. 10:40

Így szól a BÜSZ.
De ezt téged miért zavar?

Sándor389 # 2015.02.23. 09:56

mi az oka az ügyszám változásának?
nem zárult le a per, a szünetelésből lett folytatás.
és immár két ügyszám van ugyanarra az ügyre,
ez lehet?

Sándor389 # 2015.02.20. 14:48

és akkor elölről kezdődik?
van egy 2 éve tartó per, s a szünetelésből újra fel lett véve, de még a 6 hónapon belül.
akkor ez most elölről kezdődik?
mert az ügyszámban a 2015-ös év van megadva.

ObudaFan # 2015.02.20. 14:02

Változik.

Sándor389 # 2015.02.20. 11:16

A munkaügyi per ügyszáma változhat-e a szünetelés utáni folytatáskor?

Sándor389 # 2015.02.20. 08:07

A következő problémára szeretnék választ kérni:
A szünetelőbe rakott munkaügyi per folytatása milyen ügyszámon szokott tovább menni?
Új ügyszám lesz, vagy a régit kell használni, amivel a kereset elindult?

kágyula # 2015.01.30. 19:36

Tisztelt Ügyvéd Úr!
A munkáltatók egy közszolgáltató cég és 12-24 12-48 munkaidő rendben dolgozunk egész évben.
Szeretnénk megtudni, hogy a szabadságot jól adják-e ki számunkra. A gyakorlat az, egy nappali műszakra 8 óra szabadságot számolnak el, egy éjszakai műszakra viszont 16 órát és az az elvárás, hogy páros műszakot vegyünk ki így három nap szabadságnak írják ki. Ez a törvényes eljárás?
Válaszát előre köszönöm.


Arra szeretnék választ kapni ha egész évben 12.24-12-48 munkaid?vel dolgozunk hogy kell a szabadságot kiadni részünkre.

zso53 # 2015.01.29. 14:39

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszát.
Üdv:Zsó

ObudaFan # 2015.01.29. 14:17

Nincs rá formanyomtatvány, keresetlevelet kell benyújtani. Nem kötelező az ügyvédi képviselet. Az illetéket nem kell előre leróni, csak pervesztesség esetén.

zso53 # 2015.01.29. 12:52

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Azt szeretném megérdeklődni, hogy ha az egészségügyi felülvizsgálaton nem a számomra elfogadható százalékot állapították meg és a felebezésem után már csak a munkaügyi bírósághoz fordulhatok,akkor azt hogyan milyen nyomtatványon tehetem meg? Valamint fordulhatok-e feljelentéssel ügyvéd nélkül is.Ha feljelentést teszek akkor mennyi illetéket kell megfizetni?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.13. 17:12

Tibi5

Meg kell írni a bíróságnak, hogy a keresetemtől elállok, és az alperes költségeit meg kell fizetni. Kell az alperes hozzájárulása is, de gondolom hozzájárul.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.13. 17:10

Megszüntetheti, de a határozott idő lejártáig ki kell adnia a fizetést.

Zenaida # 2014.12.12. 15:43

Tisztelt Ügyvédek!

Csoportos létszámcsökkentéssel kapcsolatos a kérdésem.

Határozott idejű munkaszerződésem van és a munkáltató a csoportos létszámcsökkentésről szóló írásbeli tájékoztatásában kijelenti, hogy "a munkáltató a munkaviszonyt a létszámcsökkentés során (Mt. 79 1 b szerinti) írásbeli, azonnali hatályú felmondással meg fogja szüntetni".

A kérdésem az lenne, hogy ezek után a munkáltató dönthet-e úgy, hogy mégsem szűnteti meg a munkaviszonyt illetve ebben az esetben nem a (munkáltató által aláírt, lepecsételt) tájékoztató az irányadó - tehát meg KELL szüntetnie?

Köszönöm.

Tibi5 # 2014.12.11. 16:55

Tisztelt Ügyvéd Úr.
Korkedvezményes nyugdíjra adtam be keresetet ügyvéd nélkül.
Második tárgyalásomnál felszólítottak hogy kérjem ügyem egyesítését hasonló ügyben másik munkatársaimmal akik ügyvédet fogadtak.Szeretnék a pertől el állni mert több százezer forint költséget nekem ez az ügy nem ér meg.
Részben kevésbé látom az ügy esélyét hogy megnyerem illetve már csak 1-2 évet nyerhetek vele.
Kérem írják meg hogy tudok a pertől elállni.
Valamint kb.ez milyen költséggel jár.

Köszönettel:
Tibi5

pepper # 2014.12.10. 20:15

Köszönöm a tájékoztatást és a tanácsot!

ObudaFan # 2014.12.09. 05:58

Egyezségben bármiben meg lehet állapodni, de nyilván abból érdemes kiindulni, hogy mit dönthetne a bíróság. Ha kaptál munkavállalói költségkedvezményt, akkor még pervesztesség esetén sem kell illetéket fizetned. Pervesztesség esetén ugyanakkor a másik fél jogi képviselőjének a díját is részben megtérítteti veled a bíróság.
Ugyanakkor azt a kérdésedből lehetetlen látni, hogy hogy is állsz ebben a perben.
A pertárgyérték is attól függ, hogy mi a per tárgya. Ha munkabér-követelés, akkor általában az egyévi munkabér összege, ha nem, akkor valószínűleg a követelt összeg maga.
Arra általános tanácsot nem igazán lehet adni, az eset ismerete nélkül, hogy mire figyelj egyezségkötéskor, nem ártana ügyvédhez fordulnod.

pepper # 2014.12.05. 15:59

Kedves Béla,

Köszönöm a válaszát! Ez akkor azt jelenti, hogy alapesetben nekem kizárólag a saját ügyvédem költségét kell fizetnem, és az illetéket, valamint a szakértői díjat az alperes fizeti?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.04. 10:51

Költségmentes vagy, az ellenérdekelt fél ügyvédi költségének megfizetésére pedig nehogy egyezséget köss már. (Item, a munkáltató sem igen fogja kifizetni a te ügyvédedet egyezséggel.)

pepper # 2014.12.03. 16:34

Tisztelt Ügyvédek, Jogászok,

Egy munkaügy per felperese vagyok, mint munkavállaló. A per közel 1,5 éve húzódik. Most merült fel először, hogy esetleg peren kívül megállapodjunk.
Olyanban kérek segítséget, hogy ilyen esetben mire szükséges nekem odafigyelni? Milyen költségek merülhetnek fel közös megegyezés estén? Bírósági illeték, ügyvédi költség, szakértői díj, stb.? Közös megegyezés esetén az illeték szintén 6%? Ha igen, akkor ilyen esetben mi a pertárgyérték? Egyelőre nem találtam erre vonatkozó egyértelmű szabályzatot.

Köszönöm válaszukat!