határozott idejű szerződés, felmondás


wers # 2018.03.22. 11:24

:))

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.22. 11:07

(Mindjárt jön efi, és azt fogja javasolni, hogy menj dolgozni részegen, akkor kirúgnak azonnali hatállyal.)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.22. 11:06

+1

wers # 2018.03.22. 08:06

Én nem kockáztatnám meg a rendkívüli felmondást. Nem olyan hosszú az a felmondási idő.

anideeva # 2018.03.22. 08:01

Ráadásul most kaptam egy cikket a múltheti gazdasági újságból, ami a cégemmel és a kapcsolt cégeiről szól... Nem éppen szép..

anideeva # 2018.03.22. 06:44

Kedves Segítōk,
Fel szeretnék mondani a munkahelyemen, mert nagyon ellehetetlenült a helyzet. A tények: 2017.12.31én lejárt a határozott szerződésem, de tovább dolgozok azóta is.Jan 9én kirakták a céget ahol tartózkodott(nem volt bérleti szerződés). 1-2hetet otthonról dolgoztam a saját számitógépemet használva, majd kibéreltek egy helyet, ahova be kellett járnom dolgozni, bár az eszközök nem voltak megfelelōen biztosítva(telefonról/tabletről pötyögtem a szerződéseket.Most kb 2 hete normalizálódott a helyzet, de a légkör elviselhetetlen lett. A lejárt szerződésemben munkavégzés helye ahonnan kirakták a céget, ahol most vagyunk bérli, de nincs telephelynek bejelentve. Érdeklődnék van-e módom azonnalira vagy csak rendes felmondással mehetek el(egy kiskaput kérek ha van????) Köszönöm

Rukkola # 2015.04.29. 18:12

Tisztelt Ügyvéd Úr/Hölgy!
Határozott idejű munkaszerződésem van 2015.december 31-ig.
Megkerestek egy szakmámba jobban illeszkedő álláslehetőséggel.Ezzel élni szeretnék. A határozott idejű munkaszerződés felmondásával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:Kötelező-e az indoklás? Milyen indokot említsek a felmondásomban?(Valóság vagy ??) Törekednék a közös megegyezésre,hiszen nem szeretnék senkinek sem nehézséget okozni.Általában belemennek a munkáltatók ilyen esetben a közös megegyezésbe? Milyen alternatívát javasolnának számomra?
Köszönöm segítségüket!

Chris.Su # 2015.03.30. 20:54

Tisztelt Ügyvéd Úr/Hölgy!

Azzal a kéréssel fordulok önökhöz, hogy felmondási időt akkor is le kell dolgozni, ha pályakezdőként foglalkoztat a főnököm, határozott idejű szerződéssel, és csak 4 hónapja vagyok ott? Találtam egy jobb munkahelyet, a feltételek jobbak, helyben van stb. Vissza is hívtak, hogy szeretnének velem dolgozni, szóval fel vennének, csak a kezdés időpontjára kíváncsiak, ami vagy akár szerda, vagy egy hónap (felmondási idő) ,amit nem tudok sajnos. De nem tudják sajnos tartani a helyet/pozíciót, amit nekem biztosítanának ezért a 30 napot akkor is le kell dolgozni? Nincs rá valamilyen mód, hogy el tudjak azonnal menni?
Előre is köszönöm szépen a választ!

mikrobiorobot # 2015.03.15. 10:51

Hamarosan 5 éve, hogy egy multi vállalatnál dolgozom, jelenleg a szerződésem a hónap végéig tart, az ezt követő 19 napon lesz 5 éves a munkaviszonyom. Még nem jelezték, hogy nem hosszabbítanak.
A kérdésem az lenne, hogy ha nem hosszabbítanak,azt meddig kell jelezniük? Rám vonatkozik valamilyen felmondási idő ebben az esetben vagy csak egyszerűen ha lejár a szerződést én is megtagadhatom a hosszabbítást?

Adhatnak 19 napos szerződést a hónap végén (hogy 5 évig húzzák a dolgot)? Azt jogom van visszautasítani?

köszönöm előre is a válaszukat

Jucus1983 # 2015.03.04. 11:07

Tisztelt Ügyvéd úr/nő!
Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy 2015 március 31-el le fog járni a munkaszerződésem. Kismama vagyok, jelenleg táppénzen vagyok. Ilyen esetben hova kell fordulnom, kapok e valami ellátást? Milyen elintézni valóim vannak ilyenkor és hol? Szülés várható időpontja július eleje.
Előre is köszönöm a válaszát!

Üdvözlettel Judit

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.24. 11:12

Nem, Szellma, az nem megfelelő ok.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.24. 11:11

Nem. (Bár a hónap végi felmondás miatt nagy különbség nem lesz.)

gb13 # 2015.02.24. 08:17

Tisztelt Cím! Határozott idejű szerződésem van, de a (még próbaidős) szerződésemet holnap felmondom. Kérdésem: Ilyenkor is következő hónap 10-ig kell kifizetni a munkabért? Köszönöm válaszukat.

Szellma # 2015.02.21. 11:20

Tisztelt Cím!

Kérdésem a következő lenne. Határozott idejű szerződésem van december végéig, és láttam az előttem szólókat, hogy a felmondás nem valósulhat meg egyszerűen. Így a következőkön gondolkodtam, ha két kollégám akiknek szintén határozott idejű szerződésük van, de az övüké március végén lejár, felmondanak, akkor a szerződés végével ők el is mehetnek.Igaz? Én pedig esetleg megtehetem hogy azonnali felmondással elmegyek? Az indok a következő lenne, hogy nincs több ember a részlegen, ezért egyedül lennék. Egyedül még sem dolgozhatok a hét 6 napjában?
Előre is köszönöm a választ.

zsigi66 # 2015.02.19. 20:11

Köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2015.02.19. 13:42

Ami még a leginkább hasonlít ahhoz, ami szeretnél, az a munkaidő-keret. A munkáltató a munkavállaló által teljesítendő munkaidőt munkaidő-keretben is meghatározhatja. A munkaidő-keretben teljesítendő munkaidőt a munkaidőkeret tartama, a napi munkaidő és az általános munkarend alapul vételével kell megállapítani. A munkaidőkeret tartama legfeljebb négy hónap vagy tizenhat hét.

Itt tehát van rögzített munkaidő, de az változhat, hogy ezt mikor kell ledolgozni. Persze, ezt is előre közölni kell a munkavállalókkal.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.19. 09:35

Van olyan, hogy kötetlen munkaidő. A vállalkozási vagy a megbízási jogviszony nem alternatívája a munkaviszonynak, mások az alapvető feltételek, szabályok.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.19. 05:59

Nem, ez nem menne. A munkaidőt konkrétan, határozottan kell megadni.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.18. 21:51

A munkaszerződés kötelező eleme a munkaidő. A nulla munkaidő nem munkaidő.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.18. 20:36

Úgy érted, mennyire lehet "rész" a részmunkaidő? Elvileg akármennyire. Gyakorlatilag meg nagyon nem éri meg a napi 4, heti 20 óránál rövidebb munkaidővel szerződni.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.18. 19:24

Egyáltalán nem szüntethető meg. A határozott idő lejártával megszűnik.

zsigi66 # 2015.02.18. 18:54

Bocsánat elnéztem az előző szerződésben volt a "legfeljebb 2014. december 31-ig" szöveg, most az "előreláthatólag 2015. december 31-ig" szöveg szerepel és szerepel az x.y. helyettesítésére is a szövegben.
(x.y. elvileg 2017. januárig gyed)
Tulajdonképpen az érdekel-illetve megerősítést kérek, hogy ez a szerződés az adott idő lejárta előtt is bármikor megszüntethető?

zsigi66 # 2015.02.18. 18:52

Bocsánat elnéztem az előző szerződésben volt a "legfeljebb 2014. december 31-ig" szöveg, most az "előreláthatólag 2015. december 31-ig" szöveg szerepel és szerepel az x.y. helyettesítésére is a szövegben.
(x.y. elvileg 2017. januárig gyed)

Tulajdonképpen az érdekel-illetve megerősítést kérek, hogy ez a szerződés az adott idő lejárta is bármikor megszüntethető?

ObudaFan # 2015.02.18. 18:32

Nincs olyan, hogy felülről határos határozatlan idejű munkaszerződés. Ha a munkaszerződés határozatlan időre jött létre, akkor az Mt. szerint határozott idő lejártával nem tud megszűnni.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.18. 17:54

Nincs ott véletlenül egy körülírás is a határozott idő meghatározására? Mondjuk, olyasmi, hogy "X.Y. munkavállaló fizetés nélküli szabadságának lejártáig?"